#gotujzwykopem #pieczzwykopem #przegryw #szarlotka rany julek jak to pachnie, pierwsza szarlotka w życiu, czwarte ciasto w życiu. Podoba mi się. Szarlotka, moim zdaniem, wymaga dużo więcej czasu i pracy niż sernik, od którego zacząłem swoją przygodę z wypiekami. Poczekam aż ostygnie i jeszcze dzisiaj będzie degustacja, bo aż mi język ucieka. Zapraszam, częstujcie się po dwa Koledzy, bo jest dużo, a Nas mało, buziak.
Dequstator - #gotujzwykopem #pieczzwykopem #przegryw #szarlotka rany julek jak to pac...

źródło: 20260623_180755

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Tony47: Niezbyt. Chleb mały, niekształtny, mocno drożdżowy, z dziurą po mieszadle i trzeba szybko wyjąć po upieczeniu bo nie będzie chrupiący.
  • Odpowiedz
Dawno nic nie wrzucałem, trochę się opuściłem też w pieczeniu, ale wracam na dobre tory. samego maku na 14 drożdżowek dałem 800g, do tego 200g orzechow, 200g kandyzowanej skórki, zwykła skórka, marcepan 120g i 150ml rumu. Totalny r--------l w.smaku, nigdy nie jadłem lepszej drozdzowki z makiem.

#pieczzwykopem #gotowanie #jedzenie #gotujzwykopem #jedzzwykopem
Inozythol - Dawno nic nie wrzucałem, trochę się opuściłem też w pieczeniu, ale wracam...

źródło: IMG_3726

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry Mirko
Moja mamełe sama piecze chleb - zawsze taki sam: na zakwasie, dużo ziaren, w blaszce.
Jakiś czas temu myślała by kupić na promce w Lidlu robot planetarny, bo wszystko sama robi ręcznie.
Chcę kupić jej w prezencie jakiś porządny. Tylko nie mam pojęcia jaki wybrać/na jakie parametry patrzeć. Bo z tego co mi wiadomo to ciasto jest dość gęste/ciężkie i jakikolwiek robot może nie dać rady. A z drugiej
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach