Zastanawiam sie nad kupnem ekspresu do kawy do zastosowan domowych, pewnie max 5/6 kaw dziennie.

Nigdy takiego sprzetu nie posiadalem dlatego ciezko jest mi sprecyzowac swoje wymagania, to czego na pewno bym chcial to przede wszystkim wygoda uzytkowania. Latwe i szybkie czyszczenie.

Budzet jaki mam 5/6k moglbym dac jezeli widzialbym w tym sens.

Z
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dlugijohn: być może, ja swój kupowałem 8 lat temu to był taki pojemnik z rurka który się chowalo do lodówki ale i tak dość często trzeba o to dbać, ja wolę po prostu dolać mleka z kartonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale serio jak nie planujesz bankietów to zastanów się czy ten ekspres za 4/5k jest ci potrzebny bo za 2/3 na bank kupisz coś wystarczającego
  • Odpowiedz
Po przesiadce z kapsułki tchibo (café crema żółta kapsułka na non stopie od 2012) czas na kolejny rozdział lol.
Jaką ziarnistą kawę polecacie bo totalnie nie jestem w obiegu

- do stówki za kilo
- stopień wysmażenia max medium roast bo to nivona "wypłucz spieniacz" series 7 a nie kolba
- nie kwaśne
Thunderball - Po przesiadce z kapsułki tchibo (café crema żółta kapsułka na non stopi...

źródło: images

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu jakiś posiadacz ekspresu Eletta Explore ECAM450.86.T ? Proszę się zgłosić bo mam pytanie odnośnie pojemnika na wodę
#kawa #ekspresdokawy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sberatel: To zapytam, pytałem konkretnie o model bo mój poprzedni delonghi chyba tak nie miał.
Czy taka " rysa ala pęknięcie " jest normalna z tyłu pojemnika w tym modelu? Pani z livechatu nie byla w stanie mi pomóc - gemini twierdzi, że to normalne i każdy pojemnik tak ma po procesie produkcji, sprawdzalem też pojemniki w sklepach z częściami zamiennymi i nie widać tego dokładnie, ale chyba tez taką
ActiZ - @sberatel: To zapytam, pytałem konkretnie o model bo mój poprzedni delonghi c...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Mirki,

Jaki ekspres do kawy do Americany, białej i cappucino?

Budżet do 3k

Dzięki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś maniak ekspresu lattego? Kupiłem ekspres do naprawy w którym była do roboty tylko złączka grzałki, po wymianie wszystko działa i normalnie robi kawę. Postanowiłem przy okazji wymienić oringi w palcu i zaparzaczu a tutaj takie zdziwienie bo w palcu brakuje tej sprężynki i grzybka, a ekspres działa normalnie. Mam obok siebie drugi taki sam ekspres i tam palec jest identyczny ale w nim już jest ta sprężynka. Do czego w
kreA - Jest jakiś maniak ekspresu lattego? Kupiłem ekspres do naprawy w którym była d...

źródło: IMG_9215

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kreA Jeżeli dobrze pamiętam, ona po prostu zamyka wylot wody, gdy ekspres jest w otwartej pozycji. Niewiele zmienia w samym procesie parzenia. W oryginale saeco, tej sprężynki brak i woda po prostu ucieka do tacki. Potem philips podjął patent i dorobił własne ustrojstwa, podnosząc cenę niepotrzebnie.
  • Odpowiedz
Który z tych ekspresów polecacie? Lub może jakiś inny? Szukam ekspresu do espresso, latte/cappucino i z regulacją mocy kawy. Najlepiej żeby miał zewnętrzny pojemnik na mleko.

Myślę nad;
DeLonghi Rivelia
MELITTA Latticia OT
Philips LatteGo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ekspresdokawy Jaki ekspres do 2.5 k kupić aby był jak najmniej awaryjny? Obecna melitta po 4 latach padła.Pije do 3 4 kaw dziennie. Czarna i mleczną.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lubię kawę z kawiarki lub French press. Kupuje kawę dobrej jakości, raczej górna półka. Myślałem nad ekspertem do kawy, może kolbowym, ale zastanawiam się czy to jest dobry pomysł. Mam niski budżet i nie chce kupować drogiego ekspresu. I boję się że kawa z taniego ekspresu może mi nie smakować.

Jakieś rady?

#kawa #ekspresdokawy
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twardy-zawodnik: mam podejście 'romantyczne', znajomy 'inżynieryjne' do robienia kawy. Są różne kawy, wody, młynki, ekspresy, metody ubijania w kolbie :) itp. itd. Moja kawa mi smakuje, co nie znaczy, że barista z fajnym sprzętem mnie nie zaskoczy. Dla mnie perfekcyjnie zrobionego espreso - nawet z jednej paczki kawy - może być wiele i każda inna.
  • Odpowiedz
Cześć ludzie z #ekspresdokawy - czy Nivona nadal jest spoko jakościowo? Mam siedmioletni już model i chyba powoli umiera - rozglądam się za czymś nowym. Na razie w oko wpadły mi modele 821 (albo 825, różni się chyba wyglądem/materiałem frontu?) albo któraś Jura - ale C3 ma małe pojemniki na ziarna i wodę, E6 EC wypada lepiej pod tym względem.
Zależy mi głównie na tym żeby ekspres działał bezawaryjnie (7
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bakerovsky: temperatura capucino delonghi to prawie wrzątek, a nivona jest po prostu ciepła
smak - delonghi mogę pić firmowy przepis - czyli chyba120 ml mleka + 50 ml kawy, a w nivonie robiłem 60ml mleka + 70ml kawy bo za mlecznie smakowało
wygląd delonghi na minus, pojemnik na mleko ambiwalentny, kawa na duży plus
  • Odpowiedz
#kawa #ekspresdokawy

Mirasy, kupilem sobie ekspres. Wczesniej nie mialem. Kupilem philips latego jakis tam i teraz mam kilka pytan.

Tabletki do czyszczenia ori czy jakis zamiennik? Plyn? Filtry?

Kawa- lubie smak kawy z orlenu, polecacie jakas nie za mocna kawe o podobnych klimatach ?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xyz_xyz: dopoki masz gwarancję to radzę używać dedyków, potem mogą być zamienniki. Ocet to fatalny pomysł, już lepiej kwaskiem cytrynowym, ale jest dużo innych. Ja biorę z peppera co tam polecą.
  • Odpowiedz
@Ranger Całą siłą tego ekspresu jest to, że pojemnik myje się w kilka sekund. Ale mój ojciec ma ten model i pojemnik trzyma w lodówce, dolewając do niego mleko przy kolejnych kawach, a myje jak już widać, że za długo leży.
  • Odpowiedz
@darek-jg Wg mnie tak średnio. Ojciec też odsyłał raz na gwarancję, bo coś zaczęło podciekać. Wolę inne firmy, bo philips ma reputację ekspresu składanego na trytytki.
  • Odpowiedz
Potrzebuję ekspertyzy który ekspres do kawy jest lepszy
Głównie napoje mleczne

#kawa #ekspresdokawy

proszę pomóżcie

  • DeLonghi Rivelia EXAM440.55G 57.9% (11)
  • Philips LatteGo EP5547/90 42.1% (8)

Oddanych głosów: 19

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach