wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
@wacek_1984: dlaczego akurat ESP?
@PawelZP: ponieważ można go dokładniej ustawić, przeskok jest mniejszy
Miałem C3, mam C3esp i czasami potrzebowałem przeskoczyć klik wyżej, bo kawa była lekko za goryczkowa, to w C3, była już wyraźnie kwaśna, w C3esp wychodziła w sam raz. Jednakże wiadomo, to są tylko subiektywne odczucia.
Teraz mam Kingrinder K6 i jedyne, w czym jest lepszy od C3, to lepszy przemiał, mniej pyłu.
Miałem C3, mam C3esp i czasami potrzebowałem przeskoczyć klik wyżej, bo kawa była lekko za goryczkowa, to w C3, była już wyraźnie kwaśna, w C3esp wychodziła w sam raz. Jednakże wiadomo, to są tylko subiektywne odczucia.
Teraz mam Kingrinder K6 i jedyne, w czym jest lepszy od C3, to lepszy przemiał, mniej pyłu.
#kawa #zakupy Hej, zamierzam kupić nowy ekspres automatyczny. Chcialbym dobrej jakości przyrządzonej kawy. Zależy mi na napojach mlecznych jak i klasycznej „czarniej”
Znalazłem coś takiego, jest tego dużo, mam nadzieję, że pomożecie wybrać. Nie wiem jak to z marką JURA czy to taki przepłacony sprzęt, a marketing jak w thermomixie?
Wyglada nieźle, ale nie znam tej marki
https://www.konesso.pl/product-pol-21677-Ekspres-do-kawy-Catler-EA-850-Czarny-uniw.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAzPy8BhBoEiwAbnM9O4LfvAyArd6drWFT-8ZXr1lU2J32OOEtz1kmeDm5Prw2qP-DL-cH5xoCZ_cQAvD_BwE
Znalazłem coś takiego, jest tego dużo, mam nadzieję, że pomożecie wybrać. Nie wiem jak to z marką JURA czy to taki przepłacony sprzęt, a marketing jak w thermomixie?
Wyglada nieźle, ale nie znam tej marki
https://www.konesso.pl/product-pol-21677-Ekspres-do-kawy-Catler-EA-850-Czarny-uniw.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAzPy8BhBoEiwAbnM9O4LfvAyArd6drWFT-8ZXr1lU2J32OOEtz1kmeDm5Prw2qP-DL-cH5xoCZ_cQAvD_BwE
@Windasiedem nie znam się jakoś bardzo ale mamy philips z latte go, jest spoko w utrzymaniu czystości
@Windasiedem: kup sobie saeco w tej cenie
- 1
Dobre to?
#kawa
#kawa
źródło: temp_file5852850697230565384
Pobierz- 1
@MistrzKowalski smakuje do dla mnie
źródło: temp_file6838442641251558573
Pobierz@krucjan: karmelowa nawet spoko
#ekspresdokawy #kawa #nivona
Mam problem z ekspresem nivona 789.
Ekspres 6 lat, przy włączeniu ustawia zaparzacz, włącza światełka, nagrzewa tackę, ekran podświetla się, ale nie pokazuje żadnych napisów. Nie da się przejść wstępnego płukania, które powinno się wyświetlić bo ekspres "zawiesza się".
Mam problem z ekspresem nivona 789.
Ekspres 6 lat, przy włączeniu ustawia zaparzacz, włącza światełka, nagrzewa tackę, ekran podświetla się, ale nie pokazuje żadnych napisów. Nie da się przejść wstępnego płukania, które powinno się wyświetlić bo ekspres "zawiesza się".
- 254
źródło: temp_file633147240251936574
Pobierz- 38
@zwora Kościelisko oprócz Chochołowa ma wg mnie jedyną w miarę spójną architekturę.
@ZygmuntJedyny zawsze w Tatrach o tej porze (koniec stycznia, początek lutego) było nawalone kupę śniegu. Od jakichś 3-4 lat jest właśnie takie byle co. Jak tak dalej pójdzie to w lutym śnieg będzie tylko na szczytach gór... Masakra
źródło: pobrany plik (5)
Pobierz@Ada_Szamborska: smacznego mleczka ;)
- 0
- 0
@dsomgi00: ja pije ORO (bez mleka, bo nie lubie kawy z mlekiem), creamy od lavazzy chyba nie piłem ale z tego co mi się kojarzy to creama jest żeby ją pić z mlekiem
@Windasiedem poza kilkoma kawami więcej i wyglądem to nie ma prawie żadnych różnic w smaku kawy w ekspresie za 3 a za 6k. Kwestia co Ci się podoba, jaki system do mleka jest (rurka z własnym pojemnikiem czy fabryczny pojemnik) i jakie kawy będziesz pić. Chociaż już chyba w każdym za około 3k masz możliwość tworzenia własnej kawy o danej mocy/ilosci mleka. Ja mam delonghi za 2,5k i też daje radę
@Windasiedem bb89 ma częściowo rację. Czy kupisz Delonghi za 1200 zł, czy za 5200 zł to zrobią dokładnie taką samą kawę, ponieważ w każdym modelu mechanizm zaparzający jest dokładnie taki sam. Modele różnią się obudową, wyświetlaczem, pojemnikiem na mleko. Mogą też być dwie grzałki, dzięki czemu szybciej zrobi kawę. Tak samo jest w Jurze, czy w Nivonie.
Ale! Ta sama kawa będzie jednak inaczej smakować z Delonghi a inaczej z Jury.
Ale! Ta sama kawa będzie jednak inaczej smakować z Delonghi a inaczej z Jury.
- 0
Jak sprawdzić ile łącznie zrobił kaw ekspres DeLonghi Dinamica? W statystykach mam na przykład "Kawy 450, Mleko 5500" - co to w praktyce oznacza?
#kawa
#kawa
- 0
Mirki, jaką kawę pijacie? Czy ktoś jest w stanie polecić coś niedrogiego do ekspresu ciśnieniowego z dolewką mleka bezpośrednio do kubka?
Do tej pory pijaliśmy przede wszystkim long cafe zrobione z ziaren Blue Orca Brazylia i była bardzo dobra przez około 2 lata ale ostatnie zamówienie... 4kg poszło w śmietnik - kwaśna, przypalona, paskudnie niepijalna.
Na szybko kupiliśmy jakieś marketowe Lavazze crema, 2 rodzaje i jest przeciętna, jednak na americano z dolewką
Do tej pory pijaliśmy przede wszystkim long cafe zrobione z ziaren Blue Orca Brazylia i była bardzo dobra przez około 2 lata ale ostatnie zamówienie... 4kg poszło w śmietnik - kwaśna, przypalona, paskudnie niepijalna.
Na szybko kupiliśmy jakieś marketowe Lavazze crema, 2 rodzaje i jest przeciętna, jednak na americano z dolewką
Moje ulubione to chyba Pellini top, kimbo DeLonghi arabica i espresso prestige. Ta blue orca wg mnie jest cienka. I to nie, że próbowałem jednego rodzaju, ale z tego co pamiętam to kupowałem Brazylię, jaguara-meksyk, cube, Nikaragua, tanzania. Robiona w ekspresie Siemensa wychodzi kwaśnawa i przezroczysta jak herbata. Coś słyszałem, że to jest styl palenia na modłę skandynawską i dlatego taka jest. Dopiero ta kimbo otworzyła mi oczy, że kawa może nie
@m76859: NIe mówię, że nie, ale wolałem zapytać, bo ostatnio moja siostra odkryła po kilku latach używania ekspresu automatycznego, że jednostkę zaparzającą można wyjąć i ją wymyć, czego do taj pory nie robiła, a odkamienianie i tabletka też była używana jak się zapaliło xD
Ja ostatnio zmieniłem na kolbę i się dowiedziałem, że sam młynek też się czyści specjalnym środkiem z pozostałości kawy, które tam sobie powoli jełczeją i wpływająna
Ja ostatnio zmieniłem na kolbę i się dowiedziałem, że sam młynek też się czyści specjalnym środkiem z pozostałości kawy, które tam sobie powoli jełczeją i wpływająna
Jezu jaka ta kawa Jacobs jest paskudna
#kawa
#kawa
- 0
@Vonbrabant @Korda Pierwsy raz pisze na tagu #kawa. To tu są jakieś bojówki Jacobs, Nestle?
Ja normalnie piję prime z 4 łyżek i ona już ma lepszy smak.
Ja normalnie piję prime z 4 łyżek i ona już ma lepszy smak.
@Retiarius_oma: ja piję Jackobs w pracy (i przed). W sensie rozpuszczalna, bo wygodniej i z doświadczenia powiem, że wśród innych marek, ona wypada najlepiej.
Heja.
Narzeczona szuka ekspresu do kawy. Budżet do 3k. Na początku chciała, żebym ja jej coś wyszukał tylko problem w tym, że ja kawy nie pije, bo mi oponami śmierdzi i się na tym nie znam zwyczajnie.
Mówi, że chce żeby była kawa czarna, z mlekiem, kapuczina i late.
#kawa #ekspresdokawy
Narzeczona szuka ekspresu do kawy. Budżet do 3k. Na początku chciała, żebym ja jej coś wyszukał tylko problem w tym, że ja kawy nie pije, bo mi oponami śmierdzi i się na tym nie znam zwyczajnie.
Mówi, że chce żeby była kawa czarna, z mlekiem, kapuczina i late.
#kawa #ekspresdokawy
Od prawie miesiąca nie piję #kawa . Ale dzisiaj mam taką ochotę od rana i prowadzę twardą walkę ze sobą.
- 1
@Pan_latarka: mam się poddać?
- 47
Od czasu gdy przypłapałem moje #kitku jak pije kawę z mojego kubka zacząłem robić kawę w szklankach których obwód jest mniejszy niż obwód głowy kotka. Jak widać #kot znalazł sobie sposób i na to.
I nie wiem czy mam się na niego wkurzyć, że mi pije kawę czy dać smaczka w nagrodę za kreatywność. #smiesznekotki #kawa
I nie wiem czy mam się na niego wkurzyć, że mi pije kawę czy dać smaczka w nagrodę za kreatywność. #smiesznekotki #kawa

- 0
#kawa
Da się w jakiejś sensownej cenie dorwać wygodny młynek ręczny? Pamiętam że lata temu kupiłem tego hario skeltera, który był polecany na niektórych stronach i zmielenie nim jednej porcji trwało tyle, co przebiegnięcie maratonu. Nie jestem też na tyle zapalony kawoszem, żeby na coś takiego jak młynek wydawać pół kafla.
Da się w jakiejś sensownej cenie dorwać wygodny młynek ręczny? Pamiętam że lata temu kupiłem tego hario skeltera, który był polecany na niektórych stronach i zmielenie nim jednej porcji trwało tyle, co przebiegnięcie maratonu. Nie jestem też na tyle zapalony kawoszem, żeby na coś takiego jak młynek wydawać pół kafla.
Sprzedam kod do bonifikarty - 120 zl. Mam pare darmowych kodow na ankiete. Priv
#mcdonalds #bonifikarta #mcdonald #kawa
#mcdonalds #bonifikarta #mcdonald #kawa
@kazimierz519197: priv
- 0
Kupiłem ekspres Jurę w październiku 2022 i myślałem, żeby oddać po ponad dwóch latach do serwisu na czyszczenie. Gdzie najlepiej oddać? Jaka to cena?
#kawa #ekspres #ekspresdokawy #jura
#kawa #ekspres #ekspresdokawy #jura
- 5
Zaczynasz przychodzić do nowej kawiarni. Mają dobrą kawę, więc przychodzisz prawie codziennie. Szczególnie, że jest po drodze do pracy. Za każdym razem zamawiasz to samo. Mija tydzień, dwa, w końcu trzy… i wtedy staje się magia. Barista cię zapamiętuje i już nawet się nie pyta na co masz dzisiaj ochotę.
#kawa #kawatime #chwalesie
#kawa #kawatime #chwalesie






















#ekspresdokawy #kawa #usterka
źródło: złącze grzałki jpg
Pobierz