Mirki, jakiś fajny program do notatek na pulpicie?
Moje wymagania:

1. NIE może wyświetlać się na pasku zadań jak "Sticky notes" irytuje mnie to
2. Mozliwość kolorowania tekstu
3. Fajnie jakby miał listę TODO do zaznaczania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MePix: Jasne, oto kilka propozycji programów do notatek na pulpicie, które spełniają Twoje wymagania:

1. DesktopNoteOK
Opis: Lekki program do notatek na pulpicie, który nie wyświetla się na pasku zadań.
Funkcje:
Możliwość
  • Odpowiedz
@MePix: Hej, widzę, że nadal szukasz idealnego programu do notatek na własną rękę! Nie zapomnij, że czat GPT zawsze jest gotowy, by pomóc i zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu – naprawdę warto spróbować. A tak przy okazji, myślę, że żółty parasol świetnie by do Ciebie pasował! 😉
  • Odpowiedz
Mirasy sieciowo administracyjne, mam homelaba z omv i wkurza mnie ciągłe logowanie do różnych usług. Da się jakoś zrobić taką autoryzacje jak jest w ssh. W sensie wchodzę z danego urządzenia i już jestem zalogowany.

Wiem że jest coś takiego przy active directory.

#homelab #informatyka #devops #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#informatyka #teleinformatyka #praca #kiciochpyta

Skończyłem nie dawno technikum o profilu teleinformatyk i w związku z tym, że sukcesywnie nie mogę znaleźć pracy w zawodzie i tym, że zaczyna mnie dopadać nuda to pomyślałem, że zapytam się was o to co bym mógł porobić, by wpisać nawet jakąś dodatkową rzecz w CV. Podpowiem, że mam vps'a na oracle'u i liczę na ciekawe pomysły, albo chociaż
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Osobiście skłaniałem się w kierunku telekomunikacji, ale chętnie bym przeczytał co masz do powiedzenia na temat kierunku o którym wspomniałeś.


@Toksykolog: Jeżeli nie masz parcia na kasę albo nie potrzebujesz krytycznie kasy (rodzina nie może Cię utrzymywać) a masz dobrze zdaną maturę to idź na studia.

Nie oczekuj, że na studiach nauczysz się zawodu - dobre studia to nie jest "wyższa szkoła zawodowa". Studia mają nauczyć cię myśleć, samodzielnie rozwiązywać problemy na
  • Odpowiedz
Cześć miruny, potrzebuje porady, chcę kupić własną domenę. Chciałbym też usługe hostingu strony i email. Pytanie na co zwrócić uwagę, wiem o authinfo. Mikrofirma do 5 osób. Znajomy polecił my cyberfolks (jako wersję z domeną, hostinigiem i emailem). W którą stronę iść? Łączenia tego wszystkiego w jeden czy wszystko oddzielnie? Z doświadczenia jaki model lub usługodawce polecacie?
#informatyka #hosting #www #email #stronawww
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cr6d: Gdy już nie da się bronić przed aktualizacją do W11 na laptopie, wjedzie mint z cynamonkiem :)
Chyba, że go bardzo skiepścili w ostatnich latach.
  • Odpowiedz
  • 12
Gdy już nie da się bronić przed aktualizacją do W11 na laptopie, wjedzie mint z cynamonkiem :)


@Spojler22: tak, tak, a za parę lat będzie taki wpis:

Gdy już nie da się bronić przed aktualizacją do W12 na laptopie, wjedzie mint z cynamonkiem :)
  • Odpowiedz
Coledzy mam problem. Mam podpięte 2 monitory pod kartę graficzną, jeden to monitor na którym pracuję, a drugi to telewizor w salonie, na którym sobie gierkuję. Mam go normalnie w ustawieniach jako drugi ekran. Problem jest tego typu, że podczas pracy na monitorze co jakiś czas robi mi sie ciemny ekran na chwilę tak jakby łączył się TV do GPU, mimo że jest wyłączony albo włączony, bez różnicy. Próbowałem zmienić kabel HDMI,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć.
Od kilku dni mój laptop zaczął się nadmiernie przegrzewać i pracować podczas oglądania YouTube.
Jak oglądam jakiś serial/film to chodzi normalnie, nawet jak włączę grę to też nie ma tragedii a YouTube powoduje, że w kilkanaście minut staje się gorący.
O co może chodzić?

#komputery #laptopy #informatyka #pc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@CherryJerry Używam opery i wyłączyłem adblocka ale przypadkiem natrafiłem na coś, co mogło być większym powodem.
Mianowicie miałem włączony tryb Lucid (zwiększenie wyrazistosci wideo).
Wyalczylem w choloere i laptopik się uspokoił
  • Odpowiedz
Mirki, może się bluetooth rozłączać ze względu na korzystania z Internetu, da się coś z tym zrobić?

Włączyłem sobie w nocy film na słuchawkach bluetooth i było wszystko okej ale gdy korzystam z komputera to ciągle mi się bluetooth rozłącza w słuchawkach :/

Raz jest połączenie raz nie ma, sterowniki wywala, nie da się korzystać ze słuchawek, czytałem że to może być problem związany z działaniem wifi i bluetootha na podobnej częstotliwości, mogę je
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: WiFi i Bluetooth działają na 2,4GHz, więc teoretycznie mogą sobie przeszkadzać, chociaż osobiście nigdy się z tym nie spotkałem. WiFi może działać też na innych częstotliwościach (5GHz, 6GHz), jeżeli urządzenia obsługują.
  • Odpowiedz
@TableTea: @PrzegrywMaximus Znam ludzi po dziennych studiach informatycznych na państwowej uczelni, którzy nie pracują w branży tylko na magazynach. Zasada jest taka, że jak sam się nie zainteresujesz jakimś działem informatyki na tyle, żeby przestudiować go w domu to z pracą i tak będzie ciężko.
  • Odpowiedz