Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cabeiu
cabeiu

cabeiu

Dołączył 7 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5257
  • Znaleziska 872
  • Mikroblog 4385
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 30

398

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Przeniesienie zaledwie dwóch linijek kodu w inne miejsce poskutkowało zwiększeniem liczby operacji wejścia i wyjścia na sekundę nawet o 5%. Zmiana chińskiego programisty została już zaakceptowana i pojawi się w jądrze Linux 7.2 .

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 14:08:40
  • 118
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
cabeiu
cabeiu
cabeiu 19.06.2026, 06:48:01 via Wykop
  • 5
@Coco_jumbo_i_do_przodu: przecież i tak musieli to naprawić po swojej stronie, bo ten fix na pewno nie był kopiuj+wklej, zresztą dostał $10k nagrody, więc więcej niż by dostał dev jakby to sam w czasie pracy zrobił
Zaczekkk
Zaczekkk
15.06.2026, 17:41:02
  • 0
W sumie trochę tu popatrzyłem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Temat pewnie wałkowany 100 razy. Rozglądam się za gravelem, tak do 3000. Teraz jeżdżę na crossie, ale preferuję bardziej sportową pozycję, a trasy to głównie asfalt, kostka lub utwardzona ziemia. Zastanawiam się nad Romet Finale lub Esker ewentualnie jakiś Kellys. Nie potrzebuję dodatkowych haczyków na torby, bo nie robię tras kilkudniowych, a na trasy do 150km wystarcza mi plecak. Nie wiem właśnie czy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 17.06.2026, 06:46:41 via Wykop
  • 0
@Ruchenstein-Boltzman: przecież tegoroczny to już pod 5k podchodzi, nie 3, więc trochę przesada
  • Odpowiedz
KentNow
KentNow
12.06.2026, 03:33:28
  • 0
Kto ma chwilę? Zerknijcie na mój projekt (agregator cen gier), poklikajcie i powiedzcie szczerze — działa czy do kosza. Feedback bardzo potrzebny. Profil → strona. #gry #steam
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 12.06.2026, 11:56:17 via Wykop
  • 2
@KentNow: tyle czekania na ładowanie cen? nie dzięki
dalej - Resident Evil 4 - obrazek z remake'u, link GOGa prowadzi do Resident Evil 0 Costume Pack 4, kinguina prowadzi do starej wersji HD, Epica prowadzi do RE:Requiem.
  • Odpowiedz
GaldCC
GaldCC
GaldCC
14.05.2026, 23:21:20
  • 2
#diablo2 #diablo
Jedna rzecz mnie odrzuca. Komicznie małe szanse na wydropienie przedmiotu który bym chciał xd

Mam postać na 77 poziomie, magic find ile tylko się dało (mam mewę i wszystko w idealnych topazach xd), gram na players 3 - 8, i przy takich ustawieniach kalkulator podaje mi że chciany przeze mnie itemek ma szansę statystycznie wypaść...
raz na 3 868 217. RAZ NA PRAWIE CZTERY MILIONY.

Poświęcając
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 15.05.2026, 06:14:58 via Wykop
  • 1
chciany przeze mnie itemek


@GaldCC: który to item? kim grasz i ile masz MF?
na 77 levelu już chcesz endgameowe tc84 itemy (zakładam po szansie)?
na czym sprawdzasz te szanse? bo 1:4mln z jakimś rozsądnym MFem to raczej nie z bossa, a ze zwykłego mobka. nawet najrzadszy item w grze ma szansę na drop z 0 MF to 1:2,830,486 z championa, nawet nie unique/superunique, więc chyba źle popatrzyłeś i nie
  • Odpowiedz
cabeiu
cabeiu
cabeiu 15.05.2026, 09:46:06 via Wykop
  • 2
@GaldCC: trochę zajmuje dojście do Baala więc jego się farmić nie opłaca.
warto zainteresować się miejscami z alvl 85 - tu masz rozpiskę wraz z immunami: https://www.reddit.com/r/diablo2/comments/u6e261/complete_breakdown_of_all_level_85_areas_with/

W D3 widzę cel do którego dążę, ~70 godzin gry żeby zdobyć wszystkie potrzebne przedmioty, zwiększyć trudność o jedno oczko za dużo i stracić wszystko bo gram tylko na hardcore.

Brakuje mi w D2 uczucia osiągnięcia
  • Odpowiedz
Azurusek
Azurusek
23.04.2026, 18:09:24
  • 0
Zastanawiam nad fotelem Yumisu vs Diablo vs Ultradesk. Czy ktoś miał fotele tych firm i może polecić? Zależy mi najbardziej na jakości i wytrzymałości przez kilka lat. I żeby nie skrzypiał po dwóch dniach. #fotel #fotelbiurowy #pcmasterrace #meble
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 23.04.2026, 18:28:49 via Wykop
  • 0
@Azurusek: wszystkie 3 marki sprzedają przereklamowane, przepłacone gamingowe g---o
  • Odpowiedz
jakis_login
jakis_login
jakis_login
18.04.2026, 10:19:33
  • 0
Mirki, szukam dla pracownic biurowych komputerów:

- koniecznie mini PC (przykład: Dell Optiplex 7080 Micro)
- koniecznie 16GB RAM
- koniecznie minimum 512GB SSD
- budżet do 1700 zł netto
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 18.04.2026, 11:04:05 via Wykop
  • 0
@jakis_login: amso i bierz co jest w tej cenie
  • Odpowiedz

422

Andrzej Poczobut kończy 53 lata. Kolejne urodziny za więziennymi murami

Andrzej Poczobut kończy 53 lata. Kolejne urodziny za więziennymi murami

Dziś, 16 kwietnia, 53. urodziny obchodzi Andrzej Poczobut dziennikarz, działacz polskiej społeczności na Białorusi i j

tadeusz-pisalnik
z
glosznadniemna.pl
dodany: 16.04.2026, 11:43:12
  • 41
  • #
    bialorus
  • #
    andrzejpoczobut
  • #
    wiezienpolityczny
  • #
    urodziny
  • #
    rezimlukaszenki
  • #
    dziennikarz
cabeiu
cabeiu
cabeiu 17.04.2026, 09:46:33 via Wykop
  • 8
@Misza112: pokrzywy? na 70tonowy czołg? k---a przejedź przez te pokrzywy i tyle, okej? just goł!
Luck_89
Luck_89
12.03.2026, 06:46:23
  • 0
Mikrki, leciał ktoś może niedawno z lotniska w Jasionce/Rzeszów i kojarzy jak tam sytuacja z kontrolą bezpieczeństwa - długo się czeka w kolejce, czy raczej szybko idzie?

Bo mam niedlugo lot o 6:00 rano (Schengen, odprawa online), jest bus lotniskowy z rzeszy co tam przyjeżdża na miejsce niby coś ok ~4:40, więc się zastanawiam czy ta "godzinka" to będzie wystarczająco czasu, czy może lepiej podjechać wcześniej jakąś taksą, chociaż kasy trochę na
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 12.03.2026, 07:25:27 via Wykop
  • 4
@Luck_89: zdecydowanie wystarczy, tam dużego ruchu na bramce nie będzie raczej, ale sprawdź czy o tej samej godzinie nie ma wielu lotów
  • Odpowiedz
ceg-la
ceg-la
22.01.2026, 10:26:45
  • 0
Cześć Wykop,

buduję bardzo wczesny projekt (alpha), jeszcze bez firmy i bez inwestora.
Na razie skupiam się wyłącznie na produkcie i realnym feedbacku.

Aktualnie w testach są dwa elementy:
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 22.01.2026, 10:31:37 via Wykop
  • 1
@ceg-la: jak nie dałeś rady napisać tego posta sam, tylko z AI to całości projektu nie ma się co spodziewać
  • Odpowiedz
Turambar022
Turambar022
17.01.2026, 16:03:06
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 17.01.2026, 18:08:59 via Wykop
  • 1
@Turambar022: o co chodzi z tym narzekaniem na key cardy? Dalej licencja jest na kartridżu, więc masz to w swojej kolekcji i możesz to odpsrzedać i tak dalej, więc w czym problem. I tak pewnie byłby day1 patch który by trzeba było ściągnąć, więc tym bardziej mała różnica.
  • Odpowiedz
anonimowy_anonim420
anonimowy_anonim420
anonimowy_anonim420
11.01.2026, 12:08:39
  • 0
#pcmasterrace #ryzen

Mam ogromny problem z 1% low fps w cs2. Gra chodzi w 280-320 fpsach a 1% low to około 119, a p1 to 153. W innych grach, które bazują na cpu nie ma takiego problemu. Sterowniki nvidia są najnowsze, a procesor jest po overclockingu. Karta Graficzna to 3080 10gb, a ram to dd4 3600mhz cl18 z odpalonym xmp. Może wymiana procesora by pomogła? Niestety używane Ryzen
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 11.01.2026, 12:23:26 via Wykop
  • 0
@anonimowy_anonim420: a obecny procesor i ten overclocking mamy wywróżyć?
  • Odpowiedz
nieznamniepamietam
nieznamniepamietam
nieznamniepamietam
10.01.2026, 09:47:53
  • 1
Nie polecam g2a. Były ostatnio kody rabatowe 15zł w pizzach ale zakup tam to jakieś xD^xD

Na 4 transakcje - 8 gier dwie z nich nie aktywowały się na Steamie(kod już wykorzystany). Przy jednej z płatności chyba był jakiś błąd i nie było możliwości wyboru blika jako rodzaju płatności. Zapłaciłem paypalem i pomimo, że na rachunku z g2a mam kwotę 1,75 PLN, to z konta paypal pobrano 12,29 PLN. Po zgłoszeniu mam info,
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 10.01.2026, 10:34:31 via Wykop
  • 4
@nieznamniepamietam: kupowanie u paserów i dziwienie się że nie działa, klasyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
DaaVeeD
DaaVeeD
08.01.2026, 06:39:38
  • 0
Skąd zamówić baterie do poco X6 pro, żeby mieć pewność, że będzie oryginalna?
Są jakieś sklepy typu erli albo gsmnet, ale mają różne opinie
#majsterkowanie #xiaomi #telefony #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabeiu
cabeiu
cabeiu 08.01.2026, 07:32:13 via Wykop
  • 0
@DaaVeeD: https://mar-cell.pl/poco-x6/18034-bateria-xiaomi-poco-x6-5g-bm5v-oryginalna.html
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 09.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2023

    Gadżeciarz
  • Koder
    od 31.12.2023

    Koder

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking