Polecicie jakiś program do zabawy z partycjami w Windowsie, z Patrycjami znam xD Chodzi mi łączenie bez straty danych. Kiedyś był PartitionMagic, ale nie wiem czy to jest najlepsze

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: lekarz rezydent xDDD to tak jakbyś od stażysty programisty oczekiwał, że będzie miał 15k. Nie ma biednych lekarzy. Programista bierze sobie Skodę z salonu, a lekarz Mercedesa, warunek jest tylko taki, że jego bogactwo zaczyna się gdzieś dopiero ok 30 roku życia. Wizyta 15 minut 250 zł i następny.
  • Odpowiedz
Mam mała rozkminkę, otóż mam do realizacji mały projekt:
- appka mobilna - prawdopodobnie KMM (ios+android, może i web)
- appka webowa - zarządzanie treścią, userami
- backend - CRUD - użytkownicy, jakiś cms, wysyłanie notyfikacji/sms
- przechowywanie video/zdjęć - tutaj pewnie 3rd-party - vimeo

Założenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KwasowyProktolog10kJava: zrobiłem apke w flutter+firebase+cloudfunctions. Flutter troche słaby wydajnościowo na starszych urzadzeniach i nie jest SEO friendly, reszta spoko, najwiekszy koszt to cloud storage(duzo zdjęc) no i cloud function tez żrą sporo, lepiej odrazu z klienta uderzać do bazy jak się da to wtedy wychodzi jak za darmo.
  • Odpowiedz
#internet #router #komputery #informatyka
Poszukuję rozwiązania, tylko nie wiem na jakim poziomie, które miałoby działać w następujący sposób:
- mam ruter od dostawcy internetu (na ten moment przyjmijmy vectra) (ewentualnie nie biorę urządzenia od dostawcy, tylko kupuje swoje)
- chciałbym sygnał rozprowadzać za pomocą swojego urządzenia
- i to urządzenie byłoby konfigurowalne w sposób:
--- harmonogram online offline (np. internet się pojawia w godzinach od 15 do północy) albo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

U większości dostawców musisz mieć sprzęt od nich i nie ma opcji podłączenia swojego .Najlepiej iść do salonu danego dostawcy i pogadać pomogą ci może ustawić


@Stay12: @damiano_polishiano Wystarczy poprosić o ustawienie routera dostawcy w tryb bridge. Wtedy jest on "przezroczysty" dla twojej sieci i wszelkie ustawienia nadajesz z ustawionego za nim prywatnego sprzętu. Łączysz router dostawcy wpinając ethernet z jego portu LAN do swojego portu WAN

A harmonogram,
  • Odpowiedz
Mam problem z lapkiem służbowym. Strasznie czasami muli i to nawet nie z powodu jakiegoś korporacyjnego syfu działającego w tle, bo zużycie CPU przykładowo max 20% a wszystkie klatkuje jakby było na full. Laptop był już czyszczony w środku.

Zauważyłem jedynie, że jak jest mega źle to taktowanie spada grubo poniżej 1GHz, np. do 0.4GHz. To chyba nie jest normalne? Może problem jest z pastą? Od nowości były czasami problem z zamulaniem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wie ktoś jak sobie poradzić z antywirusem Avast, który usilnie oznacza stronę klienta jako niebezpieczną (Phishing) pomimo tego, że nie jest zawirusowana?
Kiedyś rzeczywiście była, ale ją odwirusowałem. Przejrzałem wszystkie pliki ręcznie, skanowałem je antywirusami, administrator serwera też je skanował i nie wykrył nic podejrzanego.
Cholerstwo nie chciało odpuścić. Po wymianie maili parę miesięcy temu na jakiś czas był spokój, odhaczyli ją jako false-positive i było okej.
Od paru dni znowu Avast twierdzi, że strona
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArekJ: Pytałem, bo poprzez .htaccess wirus może podpiąć się do serwowania plików statycznych, które są na ftp. W takim wypadku na ftp będzie normalna wersja, a przez www będzie szło to, co będzie serwować wirus.
  • Odpowiedz
  • 0
@januzi: ja kiedyś spotkałem się z jakimś wirusem, który był zaszyty w bazie danych i działał tylko wtedy, kiedy wejście na stronę było z Google. Ciekawie to wymyślają, nie powiem
  • Odpowiedz
Jak zacząć pracę w SAP, jeśli ma się doświadczenie zawodowe w finansach/analizach biznesowych, ale bez większej styczności z systemem? (jedynie pobieranie danych z Business Objects). Może czyjaś firma szuka osoby do przyuczenia i pracy? ( ͡º ͜ʖ͡º) (remote, małopolskie)
#sap #finanse #erp #informatyka #pracbaza
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ozjasz4-9: najłatwiej od stażu. Niektóre firmy szukają osób, ktore znają proces i system i przyszkalaja je do konsultanta. Bez znajomości samego SAPa czy innego ERP może być cieżko. Najczęściej konsultantami zostają key userzy albo ludzie z IT. Na rynku ERP dzieje się to samo co z IT. Ofert jest mniej, a jak już szukają to przynajmniej midow, a najlepiej seniorów >5 lat doświadczenia. Tylko, że z reguły nie mają na
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam do was pytanie i prośbę o poradę. Jestem 35-letnim rodzicem, który przez całe życie zbierał płytki, vhsy, filmy, książki i bajki dla dzieci , literature dziecieca i mlodziezowa(dla doroslych tez). Ogółem bardzo dbałem o swoje zaplecze kulturalne. Moja kolekcja jest ogromna, ale niestety życie nie pozwala mi na to, by zdążyć wszystko obejrzeć czy przeczytać. Dlatego postanowiłem, że chciałbym udostępnić moje skarby na sieć, na torrentach, żeby
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nic nie seeduj, tylko skanuj i wrzucaj na Internet Archive. To jest portal stworzony do tego i jest bezkonkurencyjny.

Tak to np. wygląda - tu masz przykłady zeskanowanych starych newsletterów i książek językoznawczych, niedostępnych obecnie nigdzie indziej. Tego są
  • Odpowiedz
Na studiach informatycznych padł przede mną wybór specjalizacji. Do wyboru mam:

- Systemy Informatyczne w technice i środowisku
- Systemy Informatyczne klasy ERP
- Cyberbezpieczeństwo

Co
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy komputer może zastąpić konsole? Tzn czy jak podłącze komputer do tv to nie będą opóźnienia i wszystko będzie dobrze śmigać?Bo mam dylemat czy kupić konsole czy złożyć jakiś dobry komputer ,głównie chodzi mi o to by grać przed tv.Czy ktoś tak wgl robi?
#komputery #pytanie #informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach