@Naturalnie_Piekna: Może jakiś wpis na ten temat ku przestrodze? Jak to zrobił, dlaczego dawca kredytu nie zweryfikował, czy to bank holenderski? No i jak będzie się rozwijała sytuacja. I na wszelki wypadek tagi prawo i praca, może ktoś z holandii zainteresowany tematem zauważy.
  • Odpowiedz
Po dwóch latach pracy przez agencję zażądałem podwyżki. Ok, nie ma problemu ale musisz przejść bezpośrednio do nas bo płacimy absurdalne pieniądze agencji. OK w sumie to git. Kierownik produkcji wzywa mnie do biura, daje mi kontrakt


Zapytałem czy to pomyłka czy żart xD powiedział że musi przeliczyć wszystko. Ok, wczoraj wzywa mnie znowu do biura, liczy przy mnie wszystko i w raz wyszło mu mniej o jakieś 50 euro miesięcznie
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moje życie na jednym obrazku XD

-Przez covida i lockdowny nie dostałam kontraktu w styczniu i muszę czekać cholera wie ile
-brak mieszkania w tym nie pomaga (bardzo ciężko jest znaleźć cokolwiek bez współlokatorów)

A z plusów to:
Szpeju - Moje życie na jednym obrazku XD

-Przez covida i lockdowny nie dostałam kont...

źródło: comment_16160012856XEYzeSsTGVunVPg4LATYQ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#holandia #apple

Ktoś wie gdzie zdarzają się fajne promki na MacBooki? Mediamarkt? Coś innego?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wie ktoś może jakim sposobem księgowi rozliczają osoby nie posiadające DigiD? Znajomy w pracy wierci mi dziurę w brzuchu żeby go rozliczyć ale nie posiada DigiD a słyszał ze da się bez ¯_(ツ)_/¯
#holandia #niderlandy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z tego co czytam na wiki, to holenderska partia Denk (partia imigrantów z Turcji), deklaruje profil lewicowy, liberalny.
Czy to przekłada się na świeckość, poparcie dla LGBT itp?
#holandia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJtomex: W Holandii raczej nie będzie kwestii poparcia lub jego braku dla osób LGBT, bo już od 20 lat pary homoseksualne mogą wziąć ślub i adoptować dzieci. Co do świeckości - tutaj walczą bardziej o zaprzestanie aktów nienawiści w stosunku do islamu.
  • Odpowiedz
@DJtomex: Denk jest popierwsze partia niezwykle klamliwa bo ich program to jedno a to co mowia i robia to drugie. Program ma tylko za zadanie oglupic ludzi nieinteresujacych sie polityka tak by partia zdobyla poparcie i mogla forsowac polityke Ankary w NL.
  • Odpowiedz
#holandia #niemcy #tranzyt #emigracja #wyjazd #covid19

Czy orientuję się ktoś jak wyglada aktualnie procedura na niemieckich lotniskach z testami na covid? Potrzebuje wylądować na lotnisku w Dortmundzie a potem jechac samochodem do Holandii. Jakie dokumenty i testy trzeba posiadać i czy od razu po wylądowaniu jest nakładana kwarantanna skoro nie zamierzam zatrzymywać się w Niemczech?

Z góry dziekuje za pomoc.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klaun2137: oba dobre, ale Niemcy przyjaźniejsze i bezpieczniejsze, za to Holandia chyba oferuje wyższe zarobki, niższe podatki i jest lepsza z punktu widzenia biznesowego, z drugiej strony Holendrzy są nieprzyjemni, Niemcy są milsi
  • Odpowiedz