Wpis z mikrobloga

Po dwóch latach pracy przez agencję zażądałem podwyżki. Ok, nie ma problemu ale musisz przejść bezpośrednio do nas bo płacimy absurdalne pieniądze agencji. OK w sumie to git. Kierownik produkcji wzywa mnie do biura, daje mi kontrakt


Zapytałem czy to pomyłka czy żart xD powiedział że musi przeliczyć wszystko. Ok, wczoraj wzywa mnie znowu do biura, liczy przy mnie wszystko i w raz wyszło mu mniej o jakieś 50 euro miesięcznie mimo kreatywnego podejścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy wyciągam telefon i pokazuję mu loonstrook (odpowiednik paska z wypłatą ale na 3 strony a4) i tłumaczę że tyle co on mi brutto proponuje to ja mam netto teraz xD. Jeszcze grzecznie wytłumaczyłem że prosząc o podwyżkę miałem na myśli więcej pieniędzy nie mniej xD dzisiaj ma być kolejna rozmowa ale już z księgową. Nie wiem w sumie po co bo zapowiedziałem że i tak nie przejdę do nich za niższą kwotę netto xD będzie śmiesznie
#niderlandy #holandia #emigracja #pracbaza #januszebiznesu
  • 29
  • Odpowiedz
@Uprzedzenie:
Oni mają #!$%@? myślenie pod tym względem albo są jakieś podatki o których nie wiem.
Jak pracowałem w korpo które miało własny magazyn i produkcje, to potrafili pracownikom na magazynie oferować bezpośredni kontrakt za 10.50-11€ netto (w przeliczeniu na średnią miesięczną ilość godzin) a za tego samego pracownika oferować do uitzendbureau płacić 16€ netto.
Tylko biuro płaciło dokładnie tyle same ale od godziny a nie na sztywno.

Więc, tak jak
  • Odpowiedz
@Trique: mam samochód na polskich blachach, wystarczy że zjadę do Polski raz na 3 miesiące i gitara, jestem pracownikiem tymczasowym. A że mam w rodzinie dużo samochodów to sobie jeszcze je zmieniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) na kontrakcie dochodzi podatek drogowy jakieś 500 euro na 3 miesiące za moje auto i ubezpieczenie podejrzewam koło 100 euro miesięcznie
  • Odpowiedz
@Uprzedzenie:
"Jeśli poruszasz się po Holandii autem na polskiej rejestracji, to jesteś zobowiązany do opłacania podatku drogowego w Holandii. Nie musisz tego samochodu rejestrować na holenderskie numery, natomiast podatek drogowy należy opłacać.

Nie jest również istotne, czy jesteś właścicielem tego auto. Jeśli to TY poruszasz się tym autem po Holandii, to musisz opłacić podatek drogowy zgodny z Twoim miejscem pobytu w Holandii. Nie musisz być również zameldowany. Wystarczy, że przebywasz na
  • Odpowiedz
@Trique: niby tak ale w praktyce nie spotkałem jeszcze osoby która miałaby z tym problem pracując przez agencję. Ba, nawet znam polaka który z meldunkiem miał zapłacić kilka k euro zaległego podatku, ale od razu po kontroli przerejestrował samochód na córkę i mu umorzyli xD
  • Odpowiedz
@Uprzedzenie:
Ja miałem, sporo znajomych miało. Nie wiem gdzie przebywasz ale w Zuid i Noord Holland kontrole są bardzo często. Sam zapłaciłem coś około 2 tys € bo sprawdzili wg kamer kiedy auto wjechało do kraju i policzyli wstecznie a sam wyjazd na urlopy 2-3 tygodniowe ich nie interesował bo miałem za to wypłacane wynagrodzenie.

Znajomy dostał do zapłaty ponad 7 tys € (ale co się powoził bmw 5 w 3.0
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Trique: @Syn_Aragorna: @WutkaBXL: no i #!$%@? xD zrobili mi symulacje jakbym był na kontrakcie z dodatkiem zmianowym i zwrotem za dojazd. Wyszło jeszcze lepiej bo jakieś 250 euro mniej miesięcznie xD gdy zwróciłem uwagę że przecież nadal to jest o wiele mniej niż mam zaczęło się #!$%@? że kontrakt to jest to, że tak to mnie mogą w każdej chwili #!$%@?ć xd jestem operatorem cnc i nieformalnym team liderem
  • Odpowiedz
@Uprzedzenie: @Trique: przecież to normalne że za pracownika tymczasowego przez agencję płaci się więcej niż pracownikowi zatrudnionemu na stałą umowę w danym miejscu. Inaczej nikt by nie chciał tak pracować
  • Odpowiedz
@PiotrFr: W jednej firmie gdzie pracowałem holendrzy potrafili pracować 5 lat przez agencje pracy. I nie spotkałem sie jeszcze żeby przez firma bezpośrednio płacili mniej niż przez agencje.
  • Odpowiedz
@Byku555: bo rynek agencji w Holandii to rak przez imigrantów. Chyba normalne, że za pracownika którego można mieć o się pozbyć w dowolnym momencie bez żadnych zobowiązań płaci się więcej
  • Odpowiedz
@PiotrFr: I tak i nie, często i gęsto jest tak ze ludzie potrafią pracować 2 lata przez agencje pracy i potem dostają kontrakt roczny bo dużo osób na stałych kontraktach nagle cieżko choruje na plecy, na depresję i inne rożne schorzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec firmy tez nie chętnie biorą ludzi na stały kontrakt na jakiś produkcjach czy innych przybytkach imigracyjnych.
  • Odpowiedz
@Byku555: no właśnie nie chcą brać na stałe i muszą za to płacić. Wiadomo że mogą być różne przypadki ale reguła powinna być taka.
Np we Francji przez agencję musisz dostać minimum 11% więcej niż ktoś zatrudniony na tym stanowisku
  • Odpowiedz