Miał ktoś może ostatnio okazję organizować przewóz psa do #uk bądź gdziekolwiek gdzie wymagane były dokumenty TRACES z Inspektoratu Weterynarii ?
Nie wiecie czy wystawiają te zaświadczenia od ręki i można je załatwić za jedną wizyta, czy trzeba czekac na odbiór kilka dni ?
#transport #zwierzeta #holandia #niemcy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wjeżdżają do #niemcy z Polski trzeba mieć test zrobiony teraz. Ale nie dotyczy to osób przejeżdżających tranzytem, więc jakby mnie zatrzymali to mówię że jadę do #holandia czy #belgia i puszczają? miał ktoś tak?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mathas: nie gadaj głupot i nie wprowadzaj człowieka w błąd
@Hfishman1: łap screenshota ze strony MSZ. Wielu moich znajomych jeździ w tę i z powrotem i przekraczają granicę min. raz w tygodniu. Do tej pory nie mieli żadnej kontroli i nikt ich nie zatrzymał. Oczywiście nie rejestrowali się przy wjeździe. Myślę, że fajnie jakbyś miał jakąś podkładkę, że jedziesz do NL/Belgii, ale myślę, że w razie w i
adamdd - @Mathas: nie gadaj głupot i nie wprowadzaj człowieka w błąd 
@Hfishman1: ła...

źródło: comment_1616320881IXN6KSKBrlQAcePPNazewQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Premier Holandii, Mark Rutte, otrzymuje roczne wynagrodzenie w wysokości 193 844 dolarów i sytuuję się tym samym na 25. miejscu w rankingu. Jeśli chodzi o przywódców krajów europejskich, wyprzedzają go szefowie rządów w Szwajcarii, Niemczech, Luksemburgu, Belgii, Danii, Szwecji, Islandii, Irlandii, Francji oraz Monako.

W zestawieniu przywódców krajów, którzy nie zostali wybrani drogą wyborów powszechnych (w tym gronie znajdują się m.in. przedstawiciele rodzin królewskich), kwoty są znacznie wyższe. Król Holandii, Wilhelm-Aleksander, otrzymuje roczną
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#holandia ktos kojarzy ile kosztuje wizyta 'maintenance' do CV/Boiler'a ? tak pi razy drzwi , jakie to sa koszta ? Teraz mam to zrobione w formie abonamentu, ale zwiekszyli ten abonament po 2-3 latach jakos i zastanawiam sie czy to nie lepiej nie miec tego abonamentru (co ok 30-40 e / msc) a po prostu raz na 2 lata zadzwonic po specjaliste zeby zrobil przeglad.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś możliwość, żebym mógł legalnie jechać autem szwagra (blachy NL) do Polski?

Nie wiem jak wygląda sytuacja z tymi ubezpieczeniami, bo one są w NL bodajże na samochód ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#holandia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jezu, jakie to jest uciążliwe, Czy w Jumbo zapłacę Visą? nie chce mi się jechać żeby sprawdzić xD
Przyjeżdżasz na miesiąc i masz takie problemy z płatnością.

#holandia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jeśli pojadę na emigrację do Niemiec/Holandii swoim autem zarejestrowanym i ubezpieczonym w Polsce może się do mnie przyczepić i nałożyć karę jakiś urząd/policja za brak ubezpieczenia itd w ich kraju? Bo zastanawiam się czy brać jak coś swój samochód czy sprzedać go przed wyjazdem.

#niemcy #holandia #emigracja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Padoks:
Nie wiem jak w DE ale w NL możesz mieć polskie ubezpieczenie i blachy, jedyne co to musisz opłacać podatek drogowy jeśli przebywasz w Holandii dłużej niż 4 miesiące.

Co prawda, możesz i 5 lat bez żadnej kontroli jeździć, a mogą Cię zatrzymać po 3 i kazać płacić wstecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@oink_oink Jeśli przyjedziesz swoim autem z Polski do Holandii to nie musisz bo jest to mienie przesiedleńcze. W przypadku który podałeś musisz zapłacić jednorazowo BPM i regularny MRB (ale ubezpieczenie możesz mieć wtedy polskie)
  • Odpowiedz
Ostatnio troche myślę o emigracji z dziewczyną, jednak o ile ja chyba nie będę miał problemów z pracą to ona raczej na pewno. Orientuje się ktoś czy w takich krajach jak #niemcy #holandia #belgia można znaleźć pracę biurowo administracyjną (kilka lat doświadczenia w ministerstwach i zarządzaniu projektami) z samym angielskim? Czy raczej zmiana zawodu i praca fizyczna na początek?
#emigracja
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Latrix: kolego, nie słuchaj tego typa "suqmadigcośtam", to jakiś frustrat i p------i głupoty, jakbyśmy mieli 2000 rok. Polka w fabryce kurczaków... Wystarczy komunikatywny angielski i chęci, a jak jeszcze jest jakiś dyplom ze studiów, to droga otwarta. Wcale nie trzeba holenderskiego, o ile się celuje w jakieś międzynarodowe korpo. Jeśli nawet Twoja kobieta zacznie na magazynie, to nie oznacza od razu pracy fizycznej. Może zostać np. quality control. A nawet
  • Odpowiedz
Zachęcam do lektury książki "Skąd się biorą Holendrzy" (8/10), która jest takim po części przewodnikiem i rozkminką na temat Holandii. Trochę teraźniejszości, trochę historii, trochę przemyśleń Anglika, który się do Holandii przeniósł. A więc spotkało go trochę to co wybrało wielu Polaków: http://cyfranek.booklikes.com/post/4103861/recenzja-skad-sie-biora-holendrzy-czyli-nieoczywisty-przewodnik

#cyfranek -->> obserwuj/czarnolistuj
#historia #holandia #geografia #europa #ksiazki #czytajzwykopem #emigracja
Cyfranek - Zachęcam do lektury książki "Skąd się biorą Holendrzy" (8/10), która jest ...

źródło: comment_1616143161mfmNOmURVkgwHYAbO7lw86.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach