Hej, wyjeżdżam za tydzień pracować do Holandii, chętnie wysłucham podpowiedzi o tym kraju gdzie fajnie pojechać, na co uważać, czego unikać, ogólnie takie odnośnie pracy i życia, żeby nie zrobić przypału na samym starcie, (słyszałem, np. że fotoradary są na każdym kroku) Byłem parę lat temu w Niemczech więc ogarniam, żeby wziąć ze sobą dokumenty, fajki na opylenie, żarcie na 2 tygodnie, i tego typu ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suqmadiq2ama: Kup sobie porządny rower. Wczoraj przelatałem 3 godziny przełajem na oponach tubeless Maxxis All Terrane na 3 barach. Zjechałem z kopca Krakusa, przeleciałem na szybkości pod skosem po schodach (bo myślałem, że to na całej długości normalny zjazd jest z wałów, a tu się nagle pojawiły te schody. Ogólnie dziczyłem i celowo nadużywałem hamulców, bo np. na kładce Ojca Bernatka zablokowane koło robi BRRRRRRRRRRRRRT!!! I ludzie się patrzą co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#holandia
Auto na polskich blachach, poza podatkiem drogowym płaconym kwartalnie trzeba opłacić też bpm? Ktoś się orientuje?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kAdi: zgłaszasz normalnie Twoje tablice do mrb i tyle, bpm wylicza się przez specjalne firmy w zależności od wartości i wyposażenia samochodu(podatek od wzbogacenia)
  • Odpowiedz
Siemanko chciałbym wyjechać wraz z kumplem z tego kraju za pracą do Holandii polecacie jakieś firmy? Ile trzeba przygotować kasy na taki wyjazd? Co wziąć ze sobą?
#holandia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tytanos: jakby nie patrzeć to prawda, w niemczech czy uk jak pracowałem to za normalne zakupy płaciłem o wiele mniej. Jak się dowiedziałem o balestigu (tym podatku kwartalnym na auta) to mi szczena opadła, nie dość że prawie najdroższe paliwo w europie to jeszcze ok. tysiak euro rocznie mniej bo stać cię burżuju na auto.
  • Odpowiedz
Mirki, przymierzam się do podróży autem do Eindhoven w Holandii.. Jakieś wskazówki odnośnie pobytu tam? Jadę w celach pracy i tyle co się orientuję, to kwarantanna 10 dniowa lub 5-cio i godziny policyjne. Ogólnie pchali byście się swoim samochodem? Ponieważ każdy mi to odradza i mówi, żebym jechał busem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta #holandia #koronawirus
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lenvrt: swój samochód warto mieć, w jakieś 45 minut jesteś w Kauflandzie w Niemczech na zakupach. Wada jest taka, że przy pobycie bodajże ponad 3 miesięcy (mogę się mylić co do tego okresu) trzeba płacić holenderski podatek drogowy, zależny od masy pojazdu i rodzaju paliwa
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#holandia #urzadskarbowy #belastingdienst
Hej, na stronie belastingu nie ma jeszcze (ma być od 1.03) formularza do zaświadczenia o dochodach do polskiego US, ale znalazłem jakiś na necie, różni się tylko rokiem w rubryce, mogę taki śmiało zanosić do US?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach