Coś jak allegro czy olx w holandii istnieje? Potrzebuję zamówić głupią część do samochodu i ugh (°°
#holandia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lenvrt: masz w pyte sklepow internetowych z czesciami. Wpisz w google autoonderdelen albo jak stare auto to na szrotach sprobuj, choc nie wiem jak ine teraz dzialaja w dobie korony.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, sprawa jest dosyć poważna. Pojechalem dbo pracy przez agencje pracy do Holandii, nie będę wdawał się w szczegóły ale ogólnie jest tragicznie. Mega potrącenia których miało nie być aneks do umowy dostałem dziś jak jestem na miejscu. Oczywiście jakbym go nie podpisał bym nie mógł pracować co Oczywiście nie ma znaczenia bo nie dostałem planu pracy, każdy ma mnie w dupie i nie wiem co robić. Firma zafundowała mi przejazd
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ali-agca: w uk powoli jest luzowany trzymiesięczny lockdown. Otwarto szkoły, od końca marca można będzie się spotykać z ludźmi na zewnątrz, od połowy kwietnia twarte sklepy, puby na zewnątrz i siłownie, od połowy maja otwarte puby i możliwe podróże międzynarodowe w celach wypoczynkowych. Taki jest plan, może się zmienić.
  • Odpowiedz
  • 195
@Janusz_z_Rivii W Norwegii jest tylu więźniów głównie przez imigracje z Europy Wschodniej (czyli w 80% Polaków) że wynajmują więzienie w Holandii i była afera bo więźniowie holenderscy strajkowali że w części norweskiej jest kompletnie inny poziom jedzenia, czystości, wyposażenia itp itd. xD

A to co wrzucał OP to niestety znamiona współczesnego niewolnictwa na które jest wielkie przyzwolenie wśród samych w to wchodzących :/
  • Odpowiedz
#holandia #niemcy #tranzyt #emigracja #granica

Witam, mam kilka pytań

Jak wygląda aktualnie sytuacja z przejazdem busami do Holandii przez Niemcy? Są jakieś kontrolę? I czy jest to traktowane jako indywidualny środek transportu czy zbiorowy?

A
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jadepobiegac: jest zalecana . Dużo firm jak poinformujesz pracodawcę każe Ci zostać na kwarantannie w domu . Dlatego w większości wypadków jakie znam ludzie nie mówia że jadą do Polski :) Ale jak nikomu nic nie powiesz to jak ma to ktoś zweryfikować .
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: W polskim nazewnictwie nic się nie zmieniło.

W związku z doniesieniami prasowymi odnośnie do zmiany przez holenderski rząd krótkiej formy nazwy Królestwa Niderlandów z Holandia na Niderlandy, Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej przy Głównym Geodecie Kraju informuje, że nie nastąpiła zmiana nazwy tego państwa. W październiku 2019 r. rząd holenderski podjął decyzję o „rebrandingu” w ramach nowej strategii turystycznej, wzywając holenderskie instytucje, uniwersytety, urzędy i
  • Odpowiedz
  • 1959
Mój pierwszy dzień w Holandii
Podróż z Rzeszowa do Hagi trwała dosłownie 26 godzin. W jej trakcie zatrzymała nas policja ze służbą celną. Przeszukano nam wszystkie bagaże i zrobiono w nich syf. Niemiecka Policja nie pozwoliła nam też wyjść z busa. Po przeszukaniu naszych dóbr policja zaczęła otwierać paczki które przewoził nasz kierowca, okazało się że w jednej znajdywało się 6 butelek wódki bez akcyzy. Spisanie go i sprawdzenie wszystkich leków które
Radewiat - Mój pierwszy dzień w Holandii
Podróż z Rzeszowa do Hagi trwała dosłownie 2...

źródło: comment_1616411162xQdDitLo3A68yVueTCdapn.jpg

Pobierz
  • 304
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy robiąc krajówki po #holandia muszę przestrzegać czasu pracy kierowcy - chodzi o przerwę 45 min co 4,5h jazdy, bądź 6h pracy?

Bo te dzbany próbują mi wmówić, że nie muszę robić pauzy w środku tripa (2 tripy na 8h czasu łącznie, 15 min zrobione pomiędzy 1, a 2 tripem, teraz walka o pozostałe 30 min).

#zycietruckera
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Sadek712: 561/2006 (we) jest na całą Unię Europejską a nie tylko na wybrane kraje. To twoja Biblia tak więc teraz ściągnij sobie pdfa i poczytaj co musisz a co nie. To tylko 24 strony :). Z tego co pamiętam to są tam też włączenia czyli kto nie musi się stosować zawartych tam zasad, może któreś wyłączenie tyczy się ciebie?
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: Taki hajs to jest powolne umieranie, bo jak wskoczy ci jakiś wydatek, to jesteś w dupie. Tyle to można zarabiać, ale na jakiś czas i jak masz z co najmniej 5-10k oszczędności, bo wtedy jak ci wypadnie jakieś leczenie, naprawa auta czy cokolwiek, to masz z czego wyłożyć.
  • Odpowiedz
#banki #holandia #zagadka

Panowie, znajoma w 2008 roku na 1 komunię dostała w prezencie dokument z holenderskiego banku SNS, gdzie było wskazane, że ma na lokacie 75 euro. Niestety, ale nigdy się do tej kasy nie dostała, a chcielibśmy zobaczyć co się z hajsem stało. Mamy kto wpłacał, jaki numer dowodu osobistego i numer Ten guste van rek.

Może ktoś coś pomoże?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest to możliwe żeby #poczta w #holandia wysłała produkt pod dany adres a kurier wziąłby paczkę pod inny adres j ten inny adres by zwrócił do nadawcy jako nije przyjęta paczka?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Toxicowski jezeli jest zle zaadresowana to tak. Jezeli jest prawidlowy adres to listonoszowi nie oplaca sie bawic w noszenie jej spowrotem. Kumpel pracuje jako listonosz i jak gadałem z nim o tym to mowil lepiej dostarczyc lub zostawic u sasiada niz tachac ja spowrotem do auta i pozniej ja rozladowywac spiwrotem tym bardziej jak przesylka wazy
  • Odpowiedz