#anonimowemirkowyznania
Cześć. Pracuję jako operator wózków widłowych. Zarobek słaby 3k...ale praca stabilna i na miejscu. Mam trochę długów i kilka niezaplanowanych wydatków. Pojawiła się opcja wyjazdu do Holandii. Ale na 3 miesiące. Praca też w magazynie, mieszkanie u kolegi. Naprawdę wszystko pewnie i elegancko. Wtedy jednak po tym czasie z przyczyn osobistych muszę wrócić. Warto rzucać pracę na taką możliwość? Tutaj ten dług to bym spłacał co najmniej w dwa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedam NUC8i7BEH x2 , NUC8i5BEH x1. Gole bez niczego. Ewentualnie moge sprzedac z jakas mala koscia SODIMM, i NVME dyskiem chyba mam 256 lub 512.
Cena NUC'a 60% oryginalnej ceny. Malo uzywane (lacznie 3-4 miesiace).
Dodatkowo mam do sprzedania karty 10Gbit/s z ktorych korzystaja nuci via TH3.
Nuci uzywlem dla nauki #vmware, pracowaly w konfiguracji 1xnvme,1xssd,64 gb ram, 10gbit x1 via th3, 4 x 1 gbit.
Wszystko sprawne, bez wad.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#holandia #action

Zrobiłem małe zakupy w actionie online ale nie dostałem żadnego maila z potwierdzeniem, a odbiór miał być dziś. Miał ktoś taki przypadek? Zamawiać jeszcze raz?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy z #holandia znowu te podatki ( ͡° ʖ̯ ͡°), w 2020 przepracowałem w Holandii miesiąc, a wciąż obowiązuje mnie ulga dla młodych (limit 85k cebulionów, a w miesiąc nie sposób tyle zarobić), czy mogę wpisać w PIT-36 w zakładce o zarobkach zagranicznych 0zł?
TheWalkingBed - Mirasy z #holandia znowu te podatki ( ͡° ʖ̯ ͡°), w 2020 przepracowałe...

źródło: comment_1616531513kfnt3qRmaWbhI4po1v7shD.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheWalkingBed: może to zależy od US, ale te mendy się mogą po prostu przyczepić, że nie zgłosiłeś. Nieważne, czy musiałeś coś płacić czy nie. Później niepotrzebny stres i tłumaczenie się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dronte: ja wiem, ale jak się rozliczę i trzeba będzie jakieś grosze zapłacić (a nie powinienem) to i tak błąd i będą się rzucać że próbowałem ich oszukać na ich korzyść xD
  • Odpowiedz
w 2020 mieliśmy zameldowanych kilka osób u siebie. Jeden kolega mieszka z nami i przelewa nam co miesiąc od roku za czynsz. Muszę to jakoś uwzględnić w belastingaangifte jeśli przychód nie przekroczył 5 500€ ?

#holandia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zagranico #holandia #podatki
Hej, szukam strony, gdzie znalazłbym kompletny poradnik, jak dochód z Holandii rozliczyć. Zarówno jeżeli chodzi o zwrot podatku jak i rozliczenie z Polskim urzędem.
Jedyne na co udało mi się trafić, to strony biur rachunkowych, gdzie podają kilka ogólników typu, że potrzebuję Jaaropgave, a jak chcesz wiedzieć więcej to skontaktuj się znami xD
W 2 miejsca zadzwoniłem i koszt takiej zabawy to 500
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wappyn:
Kontaktowałem się z nimi w wielu bardziej skomplikowanych sprawach.

Wytłumacz mi jeszcze raz sytuacje to Ci doradzę jak to ruszyć.

Pracujesz w PL, wyjechałeś do NL dorobić po czym wróciłeś do PL pracować
Nie masz dochodu w PL, wyjechałeś do NL dorobić po czym wróciłeś i nie miałeś dochodów w Polsce, czy jak dokładniej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wappyn: to nie takie proste, odliczanie kosztów uzyskania przychodu, dzienne diety itp. Sporo z tym zabawy. Pytałeś lokalnie? U mnie w mieście zwykli księgowi biorą za taką wakacyjna robote w nl/de po 50-70zl. Tu masz instrukcje, kilka lat temu z tego korzystałem i sam się rozliczałem, jak jeszcze miałem obowiązek: https://www.e-pity.pl/abc_podatki/zagranica-pit-praca-dochody/rozliczenie-pit-w-polsce/dochody-holoandia/

Polecam zrobić dobry arkusz w Excelu, który będzie Ci liczył wszystko
  • Odpowiedz
#holandia ktos zna moze jakies firmy / moze polecic ktore zajmuja sie instalacja kabli ? Potrzebuje wymienic 2 kable ethernet w mieszkaniu z cat5 na cat6 ( ktore ida szafy z woda/gazem etc do pokojow przez korytka), + zalozyc gniazkda w scianach (sztuk dwie) Probowalem dzownic do 2-3 firm, ale mnie zlali, wiec albo ja cos zle googluje, albo po prostu im sie 'nie oplaca' z jakiegos powodu.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dyniel: ja nie a preferencji odosnie nacji firmy, osoby ktora by to zrobila. Mam zle doswiadczenia z niedziela.nl, dwa razy kogos bralem, i dwa razy s---------i robote.m
  • Odpowiedz