"Wielu właścicieli mieszkań, którzy w sezonie wakacyjnym testowali wynajem krótkoterminowy, zdecydowało się jesienią na powrót do modelu długoterminowego. Przyczyną może być rozczarowanie wynikami w segmencie najmu turystycznego, które okazały się słabsze niż rok wcześniej."

https://x.com/DawidParzyk/status/1980744693366374634

#nieruchomosci #mieszkanie #ekonomia #gospodarka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@DawidParzyk ciekawe, bo niedawno czytałem dane ze sezon turystyczny byl rekordowy (noclegi)

Czyli manipulacja lub najczęściej wyciąganie liczb pod teze - tyczy sie segmenty turystki ;)

To w sumie tez zabawne:
- ilosc ludzi w wieku produkcyjnym spada (a to oni jezdza na
  • Odpowiedz
do czego te rezerwy wtedy skoro już nie ma czego bronić - kurs waluty


@PopeLeon: Do bronienia oprocentowania krajowych obligacji - w strefie euro masz zróżnicowane stopy procentowe i np. obligacje niemieckie są niżej oprocentowane niż włoskie, a duży wpływ na to ma poziom rezerw walutowych krajowego banku centralnego
  • Odpowiedz
Czemu nie umiemy się cieszyć w życia?


@mirko_anonim: może mentalność po ZSRR

tam panowało przekonanie, że człowiekowi trzeba złamać charaketer żeby potem mógł poświęcić się dla
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: Polacy mieli zj@Bany harakter dużo wcześniej, nikt nam z zewnątrz nie narzucił systemu pańszczyźnianego. Polacy to głupi naród i byłbym przeciwny istnieniu państwa polskiego gdyby tylko w okolicy istniało mniej zj@Bane państwo gotowe przejąć i administrować tym terenem jak swoim. Niestety unia z niemcami na czele to zdegenerowane lewactwo(nie mylić z rozsądną lewicą), ruscy to barbarzyńcy dużo gorsi od Polaków. Rzygać mi się chce od historii Polski i od
  • Odpowiedz
@del855: Bezrobocie w Polsce to status w urzędzie pracy, wielu bezrobotnych się w nich nie rejestruje. Jest też kwestia jakości pracy - dymanie za miminalną w fabryce smrodu to typowy sposób zarabiania na prowincji, niestety. A to bardzo niska jakość życia.

Łatwiej byłoby śledzić aktywnych zawodowo - wtedy byśmy mieli jakiś obraz.
  • Odpowiedz
@SilesianPill: No właśnie.

Poza tym nawet jeśli bezrobocie nie jest wysokie, to może też być bardzo mało pracy (współczynnik wolnych stanowisk w PL to porażka).

Niby każdy, kto chce, gdzieś pracuje, ale na nową pracę czekasz miesiącami + często ciężko znaleźć lepszą.

Dla mnie bycie uwiązanym na minimalnej np. w mieście gminnym byłoby potężną lipą.
  • Odpowiedz