Byłem głodny i poszedłem do sklepu po jedzenie na obiad, ale nie kupiłem. Zaoszczędzoną gotówkę wrzuciłem w globalne ETFy akumulujące. Kilka lat takich „małych obiadków” i mój majątek będzie na poziomie Elona Muska dzięki wyżej wymienionym.

#gielda #etf
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przez zamknięte kasynko już 3 razy dzisiaj sprawdzałem czy moje obligacje urosły...to nieludzkie, mam nadzieję, że rząd wreszcie przyjrzy się tej sprawie i wprowadzi weekendy giełdowe #gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SPCX będzie benchmarkiem dla całego sektora podboju kosmosu. Każde wydarzenie związane ze startami rakiet i działaniami na orbicie będzie istotnie rzutować na wartość akcji spółki.

Silna osobowość Elona Muska i głębokie postrzeganie jego związku z firmą w oczach inwestorów mogą sprawić, że spekulanci będą traktować SPCX podobnie jak TSLA – jako instrument do agresywnego spekulowania na kursie.

#spacex #gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: Mnie ciekawi z innej perspektywy. W obecnej formie rynek jest zupełnie niestabilny, bardzo dużo ludzi potraci emerytury i oszczędności życia. W przypadku IPO SpaceX było dużo nieprawidłowości które prawdopodobnie skończą się w sądzie kiedy zmieni się władza w USA. Mnie ciekawi jak się te procesy skończą, bo może się okazać że nieszczególnie kolorowo dla właścicieli akcji SPCX w długim terminie.
  • Odpowiedz
Ciężko stwierdzić, firma dobrze się rozwija, chyba inwestorzy uwierzyli że cyrk obwoźny muska działa. Jeśli chodzi o robotaxi generalnie nie doceniają problemów ze scalability tego wszystkiego (Waymo powoli dostaje czkawki)

Z realnych problemów Ubera to co rusz wybuchają różne spory prawne w różnych krajach o lepsze prawa dla kierowców i zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów
  • Odpowiedz
#spacex #gielda

Damodaran szacuje fair value w najlepszym wypadku na poniżej 100$, Morningstar wycenił na 60$ za akcję


@ossprime: analiza na poziomie przedszkolaka xD coś poczytał i myśli że wszystkie rozumy pozjadał.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FLAC: kolego, wybacz ale jak na razie to @ossprime ma wyniki, a ty jak na razie co najwyżej pokazałeś się z chamskiej strony. O ile nie jestem fanem autorytetów, to jednak pewien szacunek dla kolegi z tagu się należy.

Czas pokaże, kto się mylił, a kto miał rację - ale to nie znaczy, że musimy zaraz do inwektyw lecieć.
  • Odpowiedz