Potrzebuje hajsu na koncie usd w xtb. Jak najlepiej przelać pln aby jak najmniej odciągnęli za przewalutowani i prowizje? Czy zrobić przelew na konto pln i potem przelać na konto usd? Zrobić przelew na konto euro i potem z niego na usd? Czy założyć karte xtb? A może jeszcze inaczej? Mam zwykłe konto w Erste i otworzyłem konta w pln, euro i usd na xtb. Z góry dziękuję

#gielda #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BajanArt: walutomat > PEKAO > xtb albo kantor alior > xtb. Ewentualnie w pierwszej opcji można pominąć walutomat, już tak wielkiej przewagi nad PEKAO nie ma jak kiedyś
  • Odpowiedz
ja przesyłam PLN na Revolut, wymieniam i doładowuję XTB kartą. Jak masz lepszy plan w Revolucie to wymiana jest bezpłatna bez limitów. Wtedy tylko XTB pobiera 0.95% i to wszystko.


@Sir_Lucifer: Kiepski kurs Revoluta + 0,95% prowizji. to chyba najbardziej niekorzystna opcja jaką dało się wymyślić...
Przecież prościej i opłacalniej już jest wpłacić PLN od razu do XTB i tam wymienić z lepszym kursem i prowizją 0,5%. (Oczywiście w Walutomacie
  • Odpowiedz
@olcayn: ostatnio ktoś o niej pisał że i jak ona kupiła broadcom to on też po czym sobie przypomniałem że to ta baba co ją nowym buffetem nazywali jak rosło po czym jak jebło to do niedawna o niej już nie słyszałem xd
  • Odpowiedz
#gielda

https://www.reuters.com/business/retail-consumer/south-koreas-sk-hynix-opt-nasdaq-planned-us-listing-sources-say-2026-06-12/

Według anonimowych źródeł Reutersa, SK Hynix zamierza wejść na Nasdaq przez wtórny listing przez ADR-y. Notowanie spółki w Korei pozostaje główne, a SK Hynix ma zamiar wyemitować nowe akcje dla amerykańskich inwestorów, które pozwolą pozyskać do 14 mld USD. Wg informatora, spółka złożyła poufny wniosek do SEC w marcu 2026, czeka na zgodę w tygodniu 22-26 czerwca (dziwnym zbiegiem okoliczności ten sam tydzień co wyniki Microna ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ParadygmatYT: ADRy są wykluczone z SP500 i Nq100. Jedyne co się zmieni, że indywidualni będą mieli prostsze zakupy, ale na wielu platformach masz hynixa, więc nie ekscytował bym się za specjalnie.
Jedyne co znacznie poprawi ich wartość to Nasdaq i fabryki w US, a do tego tematu bardzo daleko (może się już cykl skończy ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
#gielda

Sie ludzie rzucili na ten spacex jak szczury na otwarcie kanału... gorzej jak ten kanał zaleje woda, to nie bedzie co zbierać ( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach