Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

sing
- 0

pesymistyk
via Wykop Mobilny (Android)- 3
@sing: ja bym dla świętego spokoju wymienił, nie wiadomo czy się nie powtórzy

slavkowsky
- 0
@sing: rcd należy testować co miesiąc (nikt tego nie robi), zastają się mechanizmy. Ja bym wymienił i chociaż raz na kwartał testował
Mirkensy co to za żarówka?
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_1672226295y0HvYVYlhbndQxy9mRbyGc.jpg
Pobierz@Salomonthekrol: G9
@DzikiBomber: to zupełnie zmienia postać rzeczy...
Mirki,jaki włącznik kupić do bramy garażowej?
Mam pociągnięty kabel w ścianie żeby otwierać ja włącznikiem, ale nie wiem czy to tzw. dzwonkowy musi być czy zwykły?
I drugie pytanie:
2
Mam pociągnięty kabel w ścianie żeby otwierać ja włącznikiem, ale nie wiem czy to tzw. dzwonkowy musi być czy zwykły?
I drugie pytanie:
2
Temat może dla #elektroda ale wierzę, że tu ktoś pomoże bez "było, poszukaj".
Mam złącze i rozdzielnicę główną, która musi być przebudowana, więc zaglądam do projektu.
W złączu RBK, licznik i rozłącznik izolacyjny. (tak jest w rzeczywistości)
W opisie rozdzielnicy głównej "na zasilaniu zabudować rozłącznik izolacyjny z bezpiecznikami R303 z wkładkami DO2 32A", a na schemacie tekst "zabezpieczenie główne" i kawałek dalej wrysowany FG S303B32. (w rzeczywistości nie ma topików, jest tylko S,
Mam złącze i rozdzielnicę główną, która musi być przebudowana, więc zaglądam do projektu.
W złączu RBK, licznik i rozłącznik izolacyjny. (tak jest w rzeczywistości)
W opisie rozdzielnicy głównej "na zasilaniu zabudować rozłącznik izolacyjny z bezpiecznikami R303 z wkładkami DO2 32A", a na schemacie tekst "zabezpieczenie główne" i kawałek dalej wrysowany FG S303B32. (w rzeczywistości nie ma topików, jest tylko S,
- 1
@wedrowycz: Prawdę mówiąc nie wiem jaką funkcję miałyby pełnić wkładki topikowe w takim miejscu.
Jakby zabezpieczenie w ZK było jakieś duże (80A i więcej) to czasem trzeba dobezpieczać wkładkami max. 63A aparaturę w rozdzielnicy żeby się nie rozleciała przy zwarciu (głównie różnicówki), ale tutaj przy 32A w ZK to nie ma sensu. Tu powinien być zwykły rozłącznik izolacyjny...
Jakby zabezpieczenie w ZK było jakieś duże (80A i więcej) to czasem trzeba dobezpieczać wkładkami max. 63A aparaturę w rozdzielnicy żeby się nie rozleciała przy zwarciu (głównie różnicówki), ale tutaj przy 32A w ZK to nie ma sensu. Tu powinien być zwykły rozłącznik izolacyjny...
Oznaczenie SPD też jakieś dziwne. Eaton robi dla TNC SPBT12-280/3 albo SP-B+C/3
- 1
@michcio: Odgromówka jest, ostatnie 10m zasilania idzie ziemią, ale dalej po słupach, więc T1 też będzie potrzebny. Celuję w trójpolowego dehna albo hagera z iskrownikami.
- 13
Mogło być gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1672153170MZ84zKIYtVgE461wOnmhAC.jpg
Pobierz- 2
@coram_populo: jest podłączony pod fazę włączaną łącznikiem ale z drugiej strony ma fazę stałą zamiast neutralnego
#akumulator #elektryka siema, kupiłem sobie prostownik fy-703a i pomyliłem + z - i z tego prostownika poszedł dym, szybko to odłączyłem i zostawiłem, potem znowu podłączyłem (tylko dobrze) i normalnie pokazuje poziom naładowania aku. Poszedł bezpiecznik? Nadaje się to do dalszego uzytku?
źródło: comment_1672152996nza9h5nmNOQ4K2lahfTqEO.jpg
Pobierz- 1
- 0
@Wamil997: gdzie kupiłeś? Jak masz możliwość to oddaj i polecę ci co lepszego kupić w tych pieniądzach.
#elektryka siema, kupiłem sobie prostownik fy-703a i pomyliłem + z - i z tego prostownika poszedł dym, szybko to odłączyłem i zostawiłem, potem znowu podłączyłem (tylko dobrze) i normalnie pokazuje poziom naładowania aku. Poszedł bezpiecznik? Nadaje się to do użytku?
Współpracowal ktoś z was z Neonet? Mogę dla nich kuchenki elektryczne montować, stawka nie za duża więc się zastanawiam czy warto. Ma ktoś jakieś doświadczenie ze sklepami?
#elektryka #instalacjaelektryczna #kiciochpyta
#elektryka #instalacjaelektryczna #kiciochpyta
@merciless85 te 5 dni to w praktyce tak nie jest. Ludzie kupują i chcą na dzisiaj. Znajdzie sie inny na Twoje miejsce. Ja ogarniam trójmiasto, sam nie jestem bo bym tego nie przerobił. Jeszcze potrafię ogarnąć jakieś swoje dodatkowe zlecenie by ta dniówka jakoś wyglądała. Często pracownika wysyłam, bierze auto służbowe i 20zl/h na rękę dostaje. On zadowolony bo służbowym jedzie do domu i do pracy a ja szczęśliwy, że on
@merciless85 dogadaj sie jeszcze ewentualnie na transport. Tu jest też kasa. Bo same podłączenie dziesięciu kuchenek mnie nie rajcuje, kiedy prawie drugie tyle mam na transporcie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czy teoretycznie można poprowadzić kabel ziemny nad rurą z gazem? Kabel zasilający do oświetlenia - słupka ogrodowego.
#pytaniedoeksperta #budownictwo #elektryka
#pytaniedoeksperta #budownictwo #elektryka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@Lampartini: a czemu nie można ?
- 0
@Lampartini: Można. Tylko na skrzyżowaniu z rurą gazową włóż ten kabel w rurę osłonową, na odcinku ok. 2m (metr w jedną stronę od skrzyżowania, metr w drugą). Jeśli to jakaś "cienizna" do jednej lampy to wystarczy np. arot 40mm.
W piecu na ekogroszek czasami zawiesza się paliwo. Kilka razy zdarzyło się, że zerwało klin.
Potrzebuję zamontować czujnik temperatury. Chciałbym, żeby pod przy temperaturze przepuśćmy 45 stopni przychodziło powiadomienie na telefon, bądź włączał się alarm.
Sterownik niestety nie ma takiej funkcji.
#elektryka
Potrzebuję zamontować czujnik temperatury. Chciałbym, żeby pod przy temperaturze przepuśćmy 45 stopni przychodziło powiadomienie na telefon, bądź włączał się alarm.
Sterownik niestety nie ma takiej funkcji.
#elektryka
@Smiejsiezzycia nie lepiej czujnik przeciążeniowy i alarm wraz z odłączeniem zasilania po np 5 sekundach?
Mam pięć halogenów (GU10) działających na 230V, załączane podwójnym przyciskiem (jeden przycisk 3 halogeny, 2 przycisk 2). Jest sens z punktu widzenia bezpieczeństwa przejść na 12V? Jeżeli tak to na 12V AC czy DC(żarówki GU10 są zarówno na DC jak i AC).
Zastanawiam się bo jak zobaczyłem co się dzieje na połączeniach tych lampek to się za głowę złapałem (wina wykonawcy i najtańszych "oprawek").
#elektryka #oswietlenie
Zastanawiam się bo jak zobaczyłem co się dzieje na połączeniach tych lampek to się za głowę złapałem (wina wykonawcy i najtańszych "oprawek").
#elektryka #oswietlenie
- 1
@PrawieJakBordo: no i oprawki mr16, żarówki będą takiegoo samego rozmiaru
@PrawieJakBordo do łazienki to co innego bo woda się może lać przypadkiem z słuchawki prysznica na sufit itp..
Kuchnia, korytarz itp - zbędny zabieg, dajesz na 230v i tyle.
Kuchnia, korytarz itp - zbędny zabieg, dajesz na 230v i tyle.
#pytanie
Czołem mirki, ktoś wie co się mogło zepsuć w TV?
Telewizor jest już jest po gwarancji, ma jakieś 3 lata. Wczoraj wieczorem, w pewnym momencie zaczęło w nim coś strzelać, po dwóch/trzech "stuknięciach" obraz na ekranie zniknął a z telewizora można było wyczuć delikatny zapach spalonego plastiku. Audio dalej działa, telewizor reaguje na pilota, ale obrazu nie ma. Tak wygląda spalenie matrycy, czy mogło pójść coś innego?
Jest tu
Czołem mirki, ktoś wie co się mogło zepsuć w TV?
Telewizor jest już jest po gwarancji, ma jakieś 3 lata. Wczoraj wieczorem, w pewnym momencie zaczęło w nim coś strzelać, po dwóch/trzech "stuknięciach" obraz na ekranie zniknął a z telewizora można było wyczuć delikatny zapach spalonego plastiku. Audio dalej działa, telewizor reaguje na pilota, ale obrazu nie ma. Tak wygląda spalenie matrycy, czy mogło pójść coś innego?
Jest tu
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Fucktyczniee: masz 50% szans że wysrało kondensatory lub inny element w zasilaniu podświetlenia (naprawa powinna być względnie łatwa)
albo padły diody podświetlenia - i tutaj jak @rybeczka napisał - można kombinować z diodami albo jakimś cudem znaleźć całe listwy i wymienić.
Najpierw to trzeba tak czy siak diagnozę zrobić.
albo padły diody podświetlenia - i tutaj jak @rybeczka napisał - można kombinować z diodami albo jakimś cudem znaleźć całe listwy i wymienić.
Najpierw to trzeba tak czy siak diagnozę zrobić.
Skąd licznik prądu wie że jest dzień ustawowo wolny od pracy że zlicza mi poprawną taryfę?
#pytanie #elektryka #elektronika #elektrycznosc #elektryka
#pytanie #elektryka #elektronika #elektrycznosc #elektryka
- 4
Przecież święta ruchome nie są wyznacznane rok w rok wg jakiegoś widzimisię, tylko są sztywne reguły i jest to obliczalne.
- 0
Automatyczny włącznik światła na strychu
Nie chcę w ciemności macać za przyciskiem, niech samo się zaświeci
#automatyka #drewno #oswietlenie #elektryka
Nie chcę w ciemności macać za przyciskiem, niech samo się zaświeci
#automatyka #drewno #oswietlenie #elektryka
Mirki mojego chłopaka pierdyknal prąd z kondensatora 22uf 400V. Odłączył zasilacz od gniazdka i go rozkręcał żeby naprawić. Mówi ze nic mu nie jest ale ręka lekko czerwona i ja panikuje. Wszystko będzie Ok?
#elektryka #elektronika #zdrowie
#elektryka #elektronika #zdrowie
Ile maksymalnie rozgałęzień jest dobrą praktyką w puszce elektrycznej za gniazdkiem lub włącznikiem?
#elektryka #elektryk #elektrykapradnietyka
#elektryka #elektryk #elektrykapradnietyka
18
Obrona terytorialna ćwiczy na wypadek blackoutu. Pomaga jej PGE

Celem ćwiczenia było sprawdzenie gotowości do zasilania kluczowych obiektów oraz miejscowości w energię elektryczną na wypadek wystąpienia przerwy w dostawie prądu.Scenariusz ćwiczenia zakładał przerwanie dostaw prądu do szkoły w Radzyniu Podlaskim spowodowany awarią sieci energetycznej
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Obudowa IP66 do podłączenia lampek do oceny
✅ Trytytki
✅ Duct-tape
✅ Drut
Majac
✅ Trytytki
✅ Duct-tape
✅ Drut
Majac
źródło: comment_1671872990hyoLvXogsRTI8vnmqtro6p.jpg
Pobierz

























