Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki,jaki włącznik kupić do bramy garażowej?

Mam pociągnięty kabel w ścianie żeby otwierać ja włącznikiem, ale nie wiem czy to tzw. dzwonkowy musi być czy zwykły?

I drugie pytanie:

2
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@apaczacz: Pytania z serii podstawowych niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbardziej uniwersalnie to będzie gniazdo RTV+2xSAT, ale też najdroższe.

Z kolei jeśli będziesz używał:
- tylko telewizji satelitarnej, bez względu na dekoder (prosty jednogłowicowy albo
  • Odpowiedz
Temat może dla #elektroda ale wierzę, że tu ktoś pomoże bez "było, poszukaj".
Mam złącze i rozdzielnicę główną, która musi być przebudowana, więc zaglądam do projektu.
W złączu RBK, licznik i rozłącznik izolacyjny. (tak jest w rzeczywistości)
W opisie rozdzielnicy głównej "na zasilaniu zabudować rozłącznik izolacyjny z bezpiecznikami R303 z wkładkami DO2 32A", a na schemacie tekst "zabezpieczenie główne" i kawałek dalej wrysowany FG S303B32. (w rzeczywistości nie ma topików, jest tylko S,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wedrowycz: Prawdę mówiąc nie wiem jaką funkcję miałyby pełnić wkładki topikowe w takim miejscu.
Jakby zabezpieczenie w ZK było jakieś duże (80A i więcej) to czasem trzeba dobezpieczać wkładkami max. 63A aparaturę w rozdzielnicy żeby się nie rozleciała przy zwarciu (głównie różnicówki), ale tutaj przy 32A w ZK to nie ma sensu. Tu powinien być zwykły rozłącznik izolacyjny...

Oznaczenie SPD też jakieś dziwne. Eaton robi dla TNC SPBT12-280/3 albo SP-B+C/3
  • Odpowiedz
@michcio: Odgromówka jest, ostatnie 10m zasilania idzie ziemią, ale dalej po słupach, więc T1 też będzie potrzebny. Celuję w trójpolowego dehna albo hagera z iskrownikami.
  • Odpowiedz
#elektryka siema, kupiłem sobie prostownik fy-703a i pomyliłem + z - i z tego prostownika poszedł dym, szybko to odłączyłem i zostawiłem, potem znowu podłączyłem (tylko dobrze) i normalnie pokazuje poziom naładowania aku. Poszedł bezpiecznik? Nadaje się to do użytku?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@merciless85 te 5 dni to w praktyce tak nie jest. Ludzie kupują i chcą na dzisiaj. Znajdzie sie inny na Twoje miejsce. Ja ogarniam trójmiasto, sam nie jestem bo bym tego nie przerobił. Jeszcze potrafię ogarnąć jakieś swoje dodatkowe zlecenie by ta dniówka jakoś wyglądała. Często pracownika wysyłam, bierze auto służbowe i 20zl/h na rękę dostaje. On zadowolony bo służbowym jedzie do domu i do pracy a ja szczęśliwy, że on
  • Odpowiedz
@Lampartini: Można. Tylko na skrzyżowaniu z rurą gazową włóż ten kabel w rurę osłonową, na odcinku ok. 2m (metr w jedną stronę od skrzyżowania, metr w drugą). Jeśli to jakaś "cienizna" do jednej lampy to wystarczy np. arot 40mm.
  • Odpowiedz
W piecu na ekogroszek czasami zawiesza się paliwo. Kilka razy zdarzyło się, że zerwało klin.
Potrzebuję zamontować czujnik temperatury. Chciałbym, żeby pod przy temperaturze przepuśćmy 45 stopni przychodziło powiadomienie na telefon, bądź włączał się alarm.
Sterownik niestety nie ma takiej funkcji.
#elektryka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pięć halogenów (GU10) działających na 230V, załączane podwójnym przyciskiem (jeden przycisk 3 halogeny, 2 przycisk 2). Jest sens z punktu widzenia bezpieczeństwa przejść na 12V? Jeżeli tak to na 12V AC czy DC(żarówki GU10 są zarówno na DC jak i AC).
Zastanawiam się bo jak zobaczyłem co się dzieje na połączeniach tych lampek to się za głowę złapałem (wina wykonawcy i najtańszych "oprawek").
#elektryka #oswietlenie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie

Czołem mirki, ktoś wie co się mogło zepsuć w TV?

Telewizor jest już jest po gwarancji, ma jakieś 3 lata. Wczoraj wieczorem, w pewnym momencie zaczęło w nim coś strzelać, po dwóch/trzech "stuknięciach" obraz na ekranie zniknął a z telewizora można było wyczuć delikatny zapach spalonego plastiku. Audio dalej działa, telewizor reaguje na pilota, ale obrazu nie ma. Tak wygląda spalenie matrycy, czy mogło pójść coś innego?

Jest tu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fucktyczniee: masz 50% szans że wysrało kondensatory lub inny element w zasilaniu podświetlenia (naprawa powinna być względnie łatwa)
albo padły diody podświetlenia - i tutaj jak @rybeczka napisał - można kombinować z diodami albo jakimś cudem znaleźć całe listwy i wymienić.
Najpierw to trzeba tak czy siak diagnozę zrobić.
  • Odpowiedz
To ma cel pokazać jak ciasno i wręcz naturalnie spojona jest elektryka z mechaniką. Dlatego, że jak widać - łatwo dołożyć dźwignię dwuramienną, która wciska guzik zamiast człowieka
  • Odpowiedz
Mirki mojego chłopaka pierdyknal prąd z kondensatora 22uf 400V. Odłączył zasilacz od gniazdka i go rozkręcał żeby naprawić. Mówi ze nic mu nie jest ale ręka lekko czerwona i ja panikuje. Wszystko będzie Ok?

#elektryka #elektronika #zdrowie
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach