Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika. #elektryka #akumulator
Bry
Potrzebuje pomocy. Prawdopodobnie rozładował się akumulator, auto dziwnie się zachowywało (samoczynne włączanie się wycieraczek, świecące kontrolki itp.). A potem całkiem zgasło. Sympatyczny pan pomógł odpalić samochód za pomocą kabli - zdołałem dojechać dwa km do domu, zgasiłem silnik i ponownie nie chciał się uruchomić.
Po wyciągnięciu akumulatora i podłączeniu prostownika na wyświetlaczu pokazuje wartość 4,8V i wyskakuje error. Ta wartość nieznacznie wzrosła przez parę godzin podłączenia urządzenia, ale nie wiem czy akumulator całkiem padł czy jest opcja że zaskoczy?

I pytanie następne, czy te objawy to tylko akumulator, czy mógł też paść alternator?

Z góry serdecznie dziękuję
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@prontoalora: Przy napięciu 4,8 V to już szrot aku, wsadz inny dobry i zmierz ładowanie na odpalonym silniku i wtedy będziesz wiedział czy alternator dobry czy trzeba będzie wymieniac albo regenerować, może się aku naładuje do tych 12v ale jedno dwa odpalenia i znów padnie
@prontoalora: Jak to prostownik automatyczny to musisz podładować trochę zwykłym nawet kilka minut aby napięcie się podniosło bo automatyczne w 90% przypadków nie zaczną ładować jeśli nie masz 9-10V albo wykryją że masz akumulator 6V.