Wpis z mikrobloga

@MaKac: studiowałem Elektrotechnikę co prawda zaocznie (spec. inżynieria elektryczna) i pracowałem wtedy już jako elektromonter ale:
1. Napewno poszerzyła dotychczasową wiedzę, ale też poznałem m.in podstawy programowania, projektowanie itp
2. Zaoczne 8/10
3. Oczywiście, że tak
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: ja osobiście nie wiem co dalej robić w życiu. Aktualnie studiuję Finanse i Rachunkowość, ale nie jestem w 100% przekonany do tego kierunku. Przed wyborem tego kierunku zastanawiałem się nad Elektrotechniką, ale pisałem z osobą, która skończyła ten kierunek i przeraziło mnie ile osób odpadło i nie dotrwało do inż. Dodam, że jestem po liceum, więc praktycznej wiedzy nie posiadam, jedyne co przyciąga mnie do tego kierunku to, to że
  • Odpowiedz
@MaKac: Hmm No nie wiem co ci poradzić. Nas też dotrwało 30% do inż. Też byłem po liceum i odstawałem jeśli chodzi o wiedzę praktyczna typu obsługa oscyloskopu, ale za to dobrze stałem z matmą i fizyką. Informatyka na pewno jest trudniejsza.
  • Odpowiedz
@MaKac: @MaKac: same here. Skończone studia - mgr. Ekonomii ale już na mgr dorabiałem jako elektromonter. Próbowałem znaleźć coś w zawodzie ekonomisty ale niestety nie mogłem nic znaleźć, dlatego zostałem w elektryce i stwierdziłem, że pójdę dla siebie na elektrotechnikę, żeby zrozumieć to co robię, a może kiedyś to zaprocentuje. Dzisiaj nie pracuje już stricte na budowie, ale mam pracę mieszaną - jestem serwisantem (biurowa + fizyczna)
  • Odpowiedz
@elektrogamonik: kończyłeś technikum elektryczne? a jeśli liceum, to jak wkręciłeś się w zawód elektromontera? I czy w takim wypadku studia z elektrotechniki zaczynałeś w wieku 25 lat, skoro już miałeś mgr.? Mi aktualnie najbardziej szkoda by było spróbować zmienić na elektrotechnikę (stracić rok) i jeszcze jakbym nie dał rady to kolejny rok ;/
  • Odpowiedz
@MaKac: miałem podobną sytuację jak Ty, kończyłem liceum i wszystkiego na studiach musiałem się uczyć od podstaw ale jakoś z matmą nigdy nie miałem problemów, to może dlatego. Jako elektromonter dorabiałem najpierw na wakacjach a potem u brata w firmie i tak, elektro zacząłem studiować w wieku 25 lat :) a ile masz lat, że takie obawy?
  • Odpowiedz
@elektrogamonik: 20 lat. Z matmą też raczej sobie radziłem przynajmniej na poziomie liceum, z rozszerzonej miałem 72%, za to fizyki nie pisałem i nie skupiałem się za bardzo na lekcjach. Obawy wynikają stąd, że nie chcę tylu lat marnować na studia, gdy znajomi już gdzieś pracują i zdobywają doświadczenie
  • Odpowiedz
@MaKac: temat dosyć trudny bo nikt ci nie obieca, że się w tym odnajdziesz. Na FiR poszedłeś za "dobrą radą" rodziców? :) Ja bym narazie został na FiR, a w przerwie między semestralnej próbował szukać pracy jako elektromonter. Zobaczysz jak to wygląda, jakieś "delikatne" rozeznanie na temat elektro zdobędziesz i wtedy zdecydujesz.
  • Odpowiedz
@elektrogamonik: poszedłem bo pisałem z osobą przed wyborem kierunku, która była po elektrotechnice i trochę się przeraziłem, że bardzo mało osób dotrwało do inż. (w dodatku większość była po technikum i coś tam już umiała). Poza tym dziewczyna jest na FiR'rze rok wyżej, więc może w przyszłości moglibyśmy to jakoś połączyć (ale na to patrzę z przymknięciem oka bo wiadomo że różnie się może życie ułożyć). Fajnie by było załapać się
  • Odpowiedz
@MaKac: miałem więcej ziomków po liceum z inż niż ludzi po technikum elektrycznym. Wszystko się sprowadza do systematyczności - czasu poświęconego dla nauki i tyle. Praca na budowie jako "elektromonter" prawdopodobnie jest od ręki, ale ciężka fizycznie i bardziej tutaj bym się zastanawiał czy jesteś gotów pracować hard czy nie :) Ale skoro pisałeś coś o gospodarce ojca to może coś w tym kierunku iść ?
  • Odpowiedz
Studiował ktoś może Elektrotechnikę i chciałby opowiedzieć na kilka pytań?

Tak

- Czy studia nauczyły was tego co wymagają od was w pracy?

Nie

- Jak oceniacie poziom trudności studiów?

7/10

- Czy z perspektywy czasu zdecydowalibyście się na nie ponownie?

W życiu, a jak już to na pewno nie na Politechnice Opolskiej.
@MaKac:
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@elektrogamonik właśnie chciałbym znaleźć taki kierunek, który w jakimś stopniu łączy się z rolnictwem. Po elektrotechnice przychodziła mi do głowy praca jak elektromechanik maszyn rolniczych. U nas nie raz był taki potrzebny i często za 30 minutowa robotę kosił stówkę
  • Odpowiedz