via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka, mam napęd FAAC 400 i bramę skrzydłową. Dzisiaj zabrakło prądu. Awaryjne zamykanie zamarzło i nie mogę otworzyć klapki, ktoś ma jakieś rady/tipy co z tym zrobić? :/
Co to za awaryjne otwieranie jak zamarzło i lipa :/
Zastanawiałem się czy zagrzać garnek gorącej wody i polać? Tylko czy temperatura takiej widy jie wpłynie jakoś źle na plastik napędu?

#faac #napedydobram #zima #elektryka #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: to grzej to póki masz prąd i zalej wd40 bo wypiera wodę a na wiosnę trzeba przeserwisowac

@Voyo: a jak to przeserwisować? To zabezpieczę na kolejną zimę :)
Ogarnę to w przyszlym tyg.
  • Odpowiedz
Potrzebuje urządzenia które przez np 2 dni będzie nagrywał napięcia na 3 fazach (zgłaszają nam że nasze urządzenia źle działają, a widzimy że mają zbyt niskie napięcia z modulacjami, chodzi o dowodzik że to energetyki wina a nie naszych urządzeń) mam budżet ok 1500zł oscyloskop w tej kasie znajdę, ale ma wejście na XY a pasowałoby jeszcze 3cie :/ widziałem na stronach urządzenia ale abo cena kosmos albo nie podana. Chciałbym mieć
MArcinnn96 - Potrzebuje urządzenia które przez np 2 dni będzie nagrywał napięcia na 3...

źródło: comment_1671301834mFR6YzYP16bbHBC59SQiQb.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jtr76 jakby ktoś dał mi wykres z czegoś takiego, to bym go wyśmiał. Tego nawet sie nie da skalibrować.

@MArcinnn96 do 1500zł to faktycznie tak jak
@szczer napisał. Analiza doba 1000zł plus dojazd. Jakby co, jestem w posiadaniu Sonela PQM 710. I teraz o co chodzi. Jeśli faktycznie jest problem z siecią to przedstawia sie protokół wraz z certyfikatem wzorcowania. Bez tego można sobie te dokumentacje porządnie wsadzić prosto
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z kabla na lampe przy suficie mam trzy przewody neutral, faza i bezpieczeństwa, w lampie ledowej która kupiłem mam tylko miejsce na fazę i neutral to da się jakoś zrobić?

#elektryka #elektorda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szalom: podłącz po prostu L i N, a ochronny zostaw. Chyba że masz na oprawie jakąś śrubkę albo zacisk z oznaczeniem uziemienia, to tam go wprowadź. Pod warunkiem, że ktoś nie puścił fazy przez przewód żółto-zielony pod wyłącznik dwuklawiszowy.
  • Odpowiedz
Czy mogę włożyć do prostownika samochodowego bezpiecznik szklany 2a zamiast 1.25 jak jest napisane? #elektryka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #elektronika #elektryka #pytanie #monitory #prad
Na biurku w pokoju mam jednostkę centralną komputera i 2 monitory. Czasami jak siadam na fotel przy biurku to czuje takie małe pizgnięcie prądem od fotela i wtedy na sekundę jeden z monitorów się wyłącza, po czym obraz wraca. Fotel nie jest niczym połączony z biurkiem i z komputerem. Nie jest to przypadek bo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aureos: zwiększ wilgotność w domu.

Obserwujesz naturalne zjawisko elektrostatyki.

Wyładowanie między Tobą a fotelem zakłóca komunikację między pc a monitorem.

Ot w---------e, ale nieszkodliwe.
  • Odpowiedz
Pytanko z ciekawości, bo nie zamierzam ruszać tematu na którym się nie znam... tylko mnie to zastanawia :)
Chcialem podłączyć gniazdko w pewnym starym budynku. Potrójne natynkowe. Zdziwiło mnie to, że ze ściany wychodzi kabel 4 żyłowy, gdzie na dwóch jest faza - czarnym i brązowym, następnie jest niebieski i kolejny czarny gdzie nie ma fazy. Myślałem że temat będzie prosty i po prostu zrobię zerowanie na PE na gniazdku ale to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sas1906
@wypokowy_expert pomierzyłem miernikiem i wydaje mi się że to jest po prostu puszczone nadmiarowo 2x faza i 2x neutral i to jest instalacją z zerowaniem bo miałem 230v na mierniku pomiędzy kablami z fazą a jednym i drugim kablem gdzie fazy nie było
  • Odpowiedz
Chcę podłączyć oświetlenie w pokoju, zrobiłem takie proste podłączenie jak na obrazku.
Po wyłączeniu wyłącznika nadal na obydwu "śrubkach" włącznika świeci mi próbnik napięcia - na drugiej śrubce o połowę słabiej jak na włączonym włączniku. Włącznik prosty, bez żadnych żaróweczek w środku.
Co robię nie tak? #elektryka #prad
Tomek3322 - Chcę podłączyć oświetlenie w pokoju, zrobiłem takie proste podłączenie ja...

źródło: comment_1670962967uwQOar7cB5FRZumzZ7MmrI.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomek3322 możliwe że jest wszystko dobrze a wskaźnik pokazuje napięcie które jest efektem idących blisko siebie przewodów.
Sprawdź to samo wkręcając zwykłą żarówkę wolframową
  • Odpowiedz
#elektryka #pracbaza #holandia #niemcy

Witam Fachowców,

Mam parę pytań dotyczących pracy za granicą, właśnie robię mały reaserch więc i tutaj nie zaszkodzi zadać parę pytań.
Na co zwracać uwagę żeby się nie naciąć znane i nielubiane agencje?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jules_fae_poland: No to tak. Jesli chodzi o DE.
1. Zwracac uwage na to zeby firma/agencja byla niemiecka, a nie polska.
2. Najlepiej bez zeitkonta.
I zadnych masowek.
3. Rekrutrzy zwracaja uwage na to co zawsze. Papiery/doswiadczenie/jezyk/prawko.
4. Zalezy jak trafisz. Ja osobiscie pracuje z kolega i do tego sami Niemcy. Kategorycznie odmawiam pracy z Polakami. Jako narod - nie jest zly. Ale kultura pracy lezy i wali glowa o podloge.
  • Odpowiedz
@jules_fae_poland jeśli szukasz pracy w niemczech to napisz na priv. Pomocnikowi daje na dzień dobry 14 euro, w tym jest mieszkanie w pełni wyposażone, dojazdy do pracy. Ciebie tylko interesuje jedzenie. Na własnej dg 15 euro dam. Jak sie wprawisz i będziesz samodzielny to 20+. Żadna agencja jakby co. Pracować można po 8 - 12h a że chłopaki chcą zarobić to 10 - 12 robią
  • Odpowiedz
Miałem żarówkę zwykłą 40W w pokoju i świeciła dobrze, to teraz jak kupie leda to żeby podobnie świeciło to ma on mieć z 20W czy 80W czy jak to jest? Dzięki i wiem, że śmieszne pytanie ale ...no nie wiem :D

#pytanie #elektryka
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach