Cześć,
Jest sens do listwy przepięciowej podłączać drugą listwę czy wystarczy zwykły przedłużacz jak potrzebuje dodatkowe gniazda? Najprościej mówiąc czy w razie czego listwa zareaguje w pore i nie pusci mi przepięcia na przedłużacz, który będzie do niej podłączony?
Jesli to ma znaczenie to z takich większych rzeczy do listwy będzie podłączony projektor i wzmacniacz a do tego przedłużacza dwa laptopy a sporadycznie trzy. Listwę mam taką

#elektronika #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krol_magnezu: Wez wytnij tego styropianu 10x10x10, będziesz miał dojscie do przewodu, wsadź puszkę w to, w puszce połącz jak bóg przykazał, z dołu nikt nie będzie widział, ze r--------s 10cm styro przecież a z puszka to w ogóle pomyślą, ze tak ma być.
  • Odpowiedz
  • 0
https://allegro.pl/oferta/najlepsza-antena-automatyczna-uniwersalna-jakosc-8610447052

Jest to mechanizm wysuwu anteny w samochodzie. Rzadko spotykany ale ja chciałbym zapytać o inną rzecz - jak go uruchomić w domu? W aucie wszystko jest na 12V więc domyślam się, że i silniczek pracuje na 12V. Czy w związku z tym wystarczy go podpiąć pod zasilacz 12V? Trochę słabo u mnie z elektroniką...

#majsterkowanie #diy #elektronika #pytaniedoeksperta #elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212: Tak, zasilacz 12V wystarczy. Weź tylko taki z wydajnością prądową co najmniej 2A, bo silniczek może na starcie pobrać spory prąd. No i postaraj się nie zrobić żadnego zwarcia.
  • Odpowiedz
@art212: były zasilacze uniwersalne z ustawianym napięciem i polaryzacją. Miały słabą wydajność, do 1A o ile dobrze pamiętam. Poszukaj trochę mocniejszego.
  • Odpowiedz
Hej Mirki, tak wiem ze moglem uzyc detektora do kabli, ale nie chcialo mi sie po niego isc i teraz mam taki efekt. Odkulem troche i pozostaje mi teraz te kable polaczyc, zagipsowac, pomalowac i cieszyc sie ze mam juz oswietlenie schodowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powstaje tylko pytanie jakim sposobem najlatwiej i najpewniej to polaczyc? #elektryka #remontujzwykopem #elektrykapradnietyka
kolezka1 - Hej Mirki, tak wiem ze moglem uzyc detektora do kabli, ale nie chcialo mi ...

źródło: comment_1672407783Lnqlw7bWgqKwTAkXYYb5mW.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Smiejsiezzycia robisz to przez aplikację czy interfejs webowy? Masz najnowszy soft? U mnie w apce bez problemu można wybrać dowolną opcję od razu jak się tylko pojawiają
  • Odpowiedz
@palomin_o: Jeśli masz w gniazdku po 2 żółto niebieski, 2 niebieskie, 2 brązowe to znaczy że to jest gniazdko przejściowe i należy je połączyć kostką lub wago tak kak myślisz czyli kolorami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@profesjonal_drajwer_of_taczka: Zabezpieczenie dobierasz do uzwojenia pierwotnego. Policz prąd max i dodaj do niego 10% i masz bezpiecznik. Wyłącznik trafo na obie żyły na uzwojeniu pierwotnym. Wyłącznik wypalania w zasadzie wystarczy jeden, na rączce w uzwojeniu wtórnym. Mogą być dwa, na obu rączkach. Ale po co przyłączać przewód do karkasu trafo to nie mam pojęcia. Karkas jest izolatorem, może tam była tylko obejma by bezpośrednio przewodu z trafo nie wyrwać.
  • Odpowiedz
prozaicznymi rzeczami jak rączki


@profesjonal_drajwer_of_taczka: chcesz trzymać elektrody jak ci de bile z youtubów? No mam nadzieje, że nie.
Jak już bardzo chcesz to jest bezpieczniejszy sposób, zasilacz od neonu, zwykle mają ograniczenie prądowe do mniej więcej 30mA, srogo kopnie ale zabić nie powinien.
Gdzieś był jeszcze drugi jego film z takim zasilaczem od neonu ale znaleźć nie mogę
wypokowyexpert - > prozaicznymi rzeczami jak rączki

@profesjonaldrajweroftaczka: c...
  • Odpowiedz
Do lampy zewnętrznej przy domu włożyłem żarówkę LED 7W. Teraz zauważyłem, że na obudowie jest napisane, że max można 5W dać. Co realnie może się stać? Obudowa po prostu się nagrzeje bardziej? Zepsuje się? #elektryka #remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LipaStraszna: kiedyś spaliłem w ten sposób plastikowy element wewnątrz którego był gwint na żarówkę. To było w żyrandolu pokojowym. Dobrze że poczułem smród bo mogłem chałupę spalic
  • Odpowiedz
Mirki,
Jakie narzędzia polecicie do usprawnienia pracy? Może macie jakieś ulubione, które są dla was gamechangerem?
Musimy coś kupić na koniec roku.
Branża to teletechnika/elektryka
Robimy dużo CCTV, alarmów, światłowodów, kontrola dostępu i ogólnie wszystko co związane z prowadzeniem kabli.
Od siebie dodam: przenośny odkurzacz od milwaukee
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arturs: No właśnie nad tym myślałem, tylko odnośnie monitoringu IP to nie za bardzo wiem jaki model wybrać, tyle modeli :D

@slavkowsky: Tak jak piszesz, montaż + uruchomienie.
Mamy już właśnie, dla nas też to był przeskok o lata świetlne. Teraz tylko dokupujemy jakieś, lutownicka na aku też sztos
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W drugi dzien swiat auto zrobilo mi psikusa i po przekreceniu na zaplon cala deska rozdzielcza (kontrolki, zegary) nawet nie mrugly. Wygladalo poczatkowo na brak pradu, ale radio i rozrusznik dzialal. Wyczyscilem minusowa kleme na aku no i zatrybilo. Podczas jazdy nagle zegary stanely w miejscu, zgasly wiec musialem zjechac na pobocze i znow kombinowac z klema. Podzialalo. Wczoraj niestety juz nawet machanie klemami nic nie dawalo. Zegary nie reaguja, kontrolki nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mdx91: obejrzyj kabel od masy. Gdzieś pewnie będzie taki grubszy albo będzie to plecionka miedziana. Nie chodzi o ten od akumulatora tylko taki przykręcony gdzieś do nadkola albo przegrody, nie kojarzę gdzie jest w Punto.
Jakoś też mi fiat od razu się skojarzył :⁠-⁠)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mireczki wy będziecie wiedziec. jak podlaczyc tu dwie lampki wiszace ktore maja kabel dwuzylowe, a z sufitu z jednej strony mam dwa kable 3 zylowe i z drugiej jeden 3 zylowy. w lampkach niebieski i brazowy wpialem do kostki ale co z tymi z sufitu, zolty zaizolowac i po prostu maskownica zakryc od lampki jak bede lapal na kolek do sufitu?

#elektryka #remont #remontujzwykopem
presburger - mireczki wy będziecie wiedziec. jak podlaczyc tu dwie lampki wiszace kto...

źródło: comment_1672274480grvhvJ2IMwVzYpiNQLVkWB.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: tam, gdzie masz dwa przewody, to laczysz je na potrójnych złączkach wago i wyprowadzasz kawałki przewodów do lampy. Z drugiej strony tylko podłączasz lampę. Jak lampy nie wymagają uziemienia, to zaizoluj i zostaw, albo możesz sobie zrobić tak, by lampy działały niezależnie. Koniecznie wtedy oznaczasz wszystkie końce przewódu, by nikt nigdy się nie jebnal.
  • Odpowiedz
Pytanie do specjalistów od elektryki...

Coś mi po latach zaśmierdziało w kuchni (w kablach rzecz jasna, bo gdzieś tam musiało nastąpić zwarcie) i po tym całym zabiegu sprawa wygląda tak. W kuchni mam włącznik podwójny, jak włączę jedną stronę to zapalają się 3 lampki, a powinno 6, jak włącze drugą stronę, to zapala się jeszcze jedna i te 3 które już były zapalone zapalają się jeszcze mocniej ( :D ) oraz lampeczka kinkietowa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imdejv1: zacznij od włącznika, często właśnie one jako pierwsze padają. Prawdopodobnie tam też będzie kabel prądowy z którego pociągnięto fazę na kinkiety.
  • Odpowiedz
@imdejv1: możesz miałeś jakieś zwarcie i popieprzyło Ci coś więcej niż tylko te światła.
Lepiej wezwij elektryka zanim spalisz sobie w domu jakieś urządzenia albo Cię jebnie z zaskoczenia prąd.
  • Odpowiedz
Potrzebuję urządzenia które będzie mi przesyłało na telefon powiadomienie, gdy dostanie napięcia 230v z innego urządzenia. Wifi jest dostępne. Urządzenie w podgrzewanym pomieszczeniu.
#elektryka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a za prąd budowlany ile się płaci miesięcznie? Orientujesz się może?


@Operator_imadla: jak za mokre zboże, tam jest już opłata za moc przyłączeniową.

Opłaty są jak w taryfie C, tej przez którą przedsiębiorcy płaczą( ͡° ͜ʖ ͡°) Licz minimum 60-80zł miesięcznie bez zużycia nawet jednej kWh plus ok 2zł za każdą kWh,

Ile czasu budowa planowana? Może się okazać, że agregat będzie tańszy( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Hej Mireczki,
Czy ktoś z was wie może, czy można dostać jeszcze taki rodzaj żarówki? Wyglada jak GU10, ale nie posiada tych charakterystycznych bolców. Rodzicom się przepaliła w żyrandolu i teraz nie wiem co zrobić. W lokalnych sklepach nie ma. Widać na niej napis: nextec 230v 50hz 4,8w 05192211505210
#elektronika #elektryka
Varamii - Hej Mireczki,
Czy ktoś z was wie może, czy można dostać jeszcze taki rodzaj...

źródło: comment_1672251950o0q0CT9nc80EG2w8QUbC6l.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema.
Potrzebuje waszej pomocy. Mam 3 świetlówki led w garażu. Niestety 2 już padły i wg mnie padł zasilacz właśnie. Paski led wyglądają na nieuszkodzone. Z zasilacza po podłączeniu wychodzi napięcie ok 0,5v gdzie tutaj szukać usterki? Który układ zmierzyć i w sumie jak bo w elektronice jestem niesty słaby xD multimetr i dobra lutownice mam więc jak już problem namierzę to sobie poradzę
#elektronika #majsterkowanie #elektryka
freeq99 - Siema. 
Potrzebuje waszej pomocy. Mam 3 świetlówki led w garażu. Niestety 2...

źródło: comment_1672249576Epp7VKp9C2fAM6DNO8LjGL.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@freeq99: sprawdź czy sie zgadza pojemność kondensatorów, możliwe że będziesz musiał je wylutować do pomiaru i daj jeszcze znać co to jest za czarna maź pod kondensatorem od wysokiego napięcia (ten czerwony).
  • Odpowiedz
Pytanie do eksperta, czy jest mozliwosc wpiecia żarowek samochodowych Led typu H7 bezposrednio tak jak zwykłe czy trzeba przerabiac instalacje? Tj czy sa jakieś z wbudowanym przetwornikiem od razu zeby pasowały. To gowno zarnikowe co chwila sie pali. Aha i nie jakies chinskie gowno co prawie światła nie daje
#motoryzacja #elektryka #pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adam-photolive: Jak nie masz soczewek to tracisz dowód przy pierwszym przeglądzie albo nadgorliwym policjantach no i jednak oślepia. poza tym takie żarówki po 2 latach są do kosza, bo tracą ponad 50% swojej jasności i żarnikowa po tym czasie daje więcej światła.
Z reguły nie pasują, albo nie założysz osłonki albo w ogóle nie będzie miejsca, albo adaptery nie będą pasować i druciarstwo musi wjechać a i tak mogą Ci
  • Odpowiedz
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach