Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@krol_magnezu: Wez wytnij tego styropianu 10x10x10, będziesz miał dojscie do przewodu, wsadź puszkę w to, w puszce połącz jak bóg przykazał, z dołu nikt nie będzie widział, ze r--------s 10cm styro przecież a z puszka to w ogóle pomyślą, ze tak ma być.
- 0
https://allegro.pl/oferta/najlepsza-antena-automatyczna-uniwersalna-jakosc-8610447052
Jest to mechanizm wysuwu anteny w samochodzie. Rzadko spotykany ale ja chciałbym zapytać o inną rzecz - jak go uruchomić w domu? W aucie wszystko jest na 12V więc domyślam się, że i silniczek pracuje na 12V. Czy w związku z tym wystarczy go podpiąć pod zasilacz 12V? Trochę słabo u mnie z elektroniką...
#majsterkowanie #diy #elektronika #pytaniedoeksperta #elektryka
Jest to mechanizm wysuwu anteny w samochodzie. Rzadko spotykany ale ja chciałbym zapytać o inną rzecz - jak go uruchomić w domu? W aucie wszystko jest na 12V więc domyślam się, że i silniczek pracuje na 12V. Czy w związku z tym wystarczy go podpiąć pod zasilacz 12V? Trochę słabo u mnie z elektroniką...
#majsterkowanie #diy #elektronika #pytaniedoeksperta #elektryka
- 2
@art212: Tak, zasilacz 12V wystarczy. Weź tylko taki z wydajnością prądową co najmniej 2A, bo silniczek może na starcie pobrać spory prąd. No i postaraj się nie zrobić żadnego zwarcia.
- 1
@art212: były zasilacze uniwersalne z ustawianym napięciem i polaryzacją. Miały słabą wydajność, do 1A o ile dobrze pamiętam. Poszukaj trochę mocniejszego.
Hej Mirki, tak wiem ze moglem uzyc detektora do kabli, ale nie chcialo mi sie po niego isc i teraz mam taki efekt. Odkulem troche i pozostaje mi teraz te kable polaczyc, zagipsowac, pomalowac i cieszyc sie ze mam juz oswietlenie schodowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powstaje tylko pytanie jakim sposobem najlatwiej i najpewniej to polaczyc? #elektryka #remontujzwykopem #elektrykapradnietyka
źródło: comment_1672407783Lnqlw7bWgqKwTAkXYYb5mW.jpg
PobierzCzy to urządzenie shelly 1
[https://allegro.pl/oferta/shelly-1-przekaznik-wifi-zdalnie-sterowany-3500w-9472100995?reco_id=c71bc10c-87d2-11ed-ae5a-5a32e6bcb94c&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&](https://allegro.pl/oferta/shelly-1-przekaznik-wifi-zdalnie-sterowany-3500w-9472100995?reco_id=c71bc10c-87d2-11ed-ae5a-5a32e6bcb94c&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&)
jest w stanie powiadomić mnie o dzwonku do drzwi na 230v? Tak jest na opisie urządzenia( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wolę dopytać.
Ktoś korzystał z takiego bajeru? Taka opcja sprawdza się?
#elektryka #elektronika #budujzwykopem
[https://allegro.pl/oferta/shelly-1-przekaznik-wifi-zdalnie-sterowany-3500w-9472100995?reco_id=c71bc10c-87d2-11ed-ae5a-5a32e6bcb94c&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&](https://allegro.pl/oferta/shelly-1-przekaznik-wifi-zdalnie-sterowany-3500w-9472100995?reco_id=c71bc10c-87d2-11ed-ae5a-5a32e6bcb94c&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&)
jest w stanie powiadomić mnie o dzwonku do drzwi na 230v? Tak jest na opisie urządzenia( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wolę dopytać.
Ktoś korzystał z takiego bajeru? Taka opcja sprawdza się?
#elektryka #elektronika #budujzwykopem
@Smiejsiezzycia robisz to przez aplikację czy interfejs webowy? Masz najnowszy soft? U mnie w apce bez problemu można wybrać dowolną opcję od razu jak się tylko pojawiają
- 0
@Xargo1: przez aplikację, pobierałem aktualizacje. Wszystkie inne opcje mogę zaznaczyć, a te dwie najważniejsze nie. Chyba coś popsułem( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam podejrzenie, ze gniazdko robi zwarcie, chcialbym je testowo wylaczyc z obiegu. Wystarczy ze je wykrece i polacze niebieski z niebieskim, brazowy z brazowym i zolty z zoltym?
#mieszkanie #remontujzwykopem #elektryka
#mieszkanie #remontujzwykopem #elektryka
- 4
@palomin_o: Jeśli masz w gniazdku po 2 żółto niebieski, 2 niebieskie, 2 brązowe to znaczy że to jest gniazdko przejściowe i należy je połączyć kostką lub wago tak kak myślisz czyli kolorami.
- 3
@palomin_o: tak, jest przelotowe. W tej sytuacji powinny działać gniazdka od bezpiecznika aż do tego brakującego a dalej już nie.
Witam szanowne grono, czy ktoś z was robił wypalarkę do figur lichtenberga? Treść z polskiego yt, elektrody etc. pobieżnie znam.
#elektryka #stolarstwo #diy #majsterkowanie
#elektryka #stolarstwo #diy #majsterkowanie
@profesjonal_drajwer_of_taczka: Zabezpieczenie dobierasz do uzwojenia pierwotnego. Policz prąd max i dodaj do niego 10% i masz bezpiecznik. Wyłącznik trafo na obie żyły na uzwojeniu pierwotnym. Wyłącznik wypalania w zasadzie wystarczy jeden, na rączce w uzwojeniu wtórnym. Mogą być dwa, na obu rączkach. Ale po co przyłączać przewód do karkasu trafo to nie mam pojęcia. Karkas jest izolatorem, może tam była tylko obejma by bezpośrednio przewodu z trafo nie wyrwać.
prozaicznymi rzeczami jak rączki
@profesjonal_drajwer_of_taczka: chcesz trzymać elektrody jak ci de bile z youtubów? No mam nadzieje, że nie.
Jak już bardzo chcesz to jest bezpieczniejszy sposób, zasilacz od neonu, zwykle mają ograniczenie prądowe do mniej więcej 30mA, srogo kopnie ale zabić nie powinien.
Gdzieś był jeszcze drugi jego film z takim zasilaczem od neonu ale znaleźć nie mogę

Do lampy zewnętrznej przy domu włożyłem żarówkę LED 7W. Teraz zauważyłem, że na obudowie jest napisane, że max można 5W dać. Co realnie może się stać? Obudowa po prostu się nagrzeje bardziej? Zepsuje się? #elektryka #remontujzwykopem
@bartiprog: @LipaStraszna: to raczej lampa dedykowana do LED, 5W żarówka nic nie oświetli ;)
- 2
@LipaStraszna: kiedyś spaliłem w ten sposób plastikowy element wewnątrz którego był gwint na żarówkę. To było w żyrandolu pokojowym. Dobrze że poczułem smród bo mogłem chałupę spalic
Mirki,
Jakie narzędzia polecicie do usprawnienia pracy? Może macie jakieś ulubione, które są dla was gamechangerem?
Musimy coś kupić na koniec roku.
Branża to teletechnika/elektryka
Robimy dużo CCTV, alarmów, światłowodów, kontrola dostępu i ogólnie wszystko co związane z prowadzeniem kabli.
Od siebie dodam: przenośny odkurzacz od milwaukee
Jakie narzędzia polecicie do usprawnienia pracy? Może macie jakieś ulubione, które są dla was gamechangerem?
Musimy coś kupić na koniec roku.
Branża to teletechnika/elektryka
Robimy dużo CCTV, alarmów, światłowodów, kontrola dostępu i ogólnie wszystko co związane z prowadzeniem kabli.
Od siebie dodam: przenośny odkurzacz od milwaukee
- 1
@arturs: No właśnie nad tym myślałem, tylko odnośnie monitoringu IP to nie za bardzo wiem jaki model wybrać, tyle modeli :D
@slavkowsky: Tak jak piszesz, montaż + uruchomienie.
Mamy już właśnie, dla nas też to był przeskok o lata świetlne. Teraz tylko dokupujemy jakieś, lutownicka na aku też sztos
@slavkowsky: Tak jak piszesz, montaż + uruchomienie.
Mamy już właśnie, dla nas też to był przeskok o lata świetlne. Teraz tylko dokupujemy jakieś, lutownicka na aku też sztos
W drugi dzien swiat auto zrobilo mi psikusa i po przekreceniu na zaplon cala deska rozdzielcza (kontrolki, zegary) nawet nie mrugly. Wygladalo poczatkowo na brak pradu, ale radio i rozrusznik dzialal. Wyczyscilem minusowa kleme na aku no i zatrybilo. Podczas jazdy nagle zegary stanely w miejscu, zgasly wiec musialem zjechac na pobocze i znow kombinowac z klema. Podzialalo. Wczoraj niestety juz nawet machanie klemami nic nie dawalo. Zegary nie reaguja, kontrolki nie
@Mdx91: Koło akumulatora masz skrzynkę bezpieczników. Zwykle tam wszystko gnije w tych puntach i pojawiają się dziwne usterki elektryczne.
@Mdx91: obejrzyj kabel od masy. Gdzieś pewnie będzie taki grubszy albo będzie to plecionka miedziana. Nie chodzi o ten od akumulatora tylko taki przykręcony gdzieś do nadkola albo przegrody, nie kojarzę gdzie jest w Punto.
Jakoś też mi fiat od razu się skojarzył :-)
Jakoś też mi fiat od razu się skojarzył :-)
mireczki wy będziecie wiedziec. jak podlaczyc tu dwie lampki wiszace ktore maja kabel dwuzylowe, a z sufitu z jednej strony mam dwa kable 3 zylowe i z drugiej jeden 3 zylowy. w lampkach niebieski i brazowy wpialem do kostki ale co z tymi z sufitu, zolty zaizolowac i po prostu maskownica zakryc od lampki jak bede lapal na kolek do sufitu?
#elektryka #remont #remontujzwykopem
#elektryka #remont #remontujzwykopem
źródło: comment_1672274480grvhvJ2IMwVzYpiNQLVkWB.jpg
Pobierz- 3
@presburger: tam, gdzie masz dwa przewody, to laczysz je na potrójnych złączkach wago i wyprowadzasz kawałki przewodów do lampy. Z drugiej strony tylko podłączasz lampę. Jak lampy nie wymagają uziemienia, to zaizoluj i zostaw, albo możesz sobie zrobić tak, by lampy działały niezależnie. Koniecznie wtedy oznaczasz wszystkie końce przewódu, by nikt nigdy się nie jebnal.
@presburger: podłącz tam żarówki i zobacz który włącznik co załącza
- 0
Pytanie do specjalistów od elektryki...
Coś mi po latach zaśmierdziało w kuchni (w kablach rzecz jasna, bo gdzieś tam musiało nastąpić zwarcie) i po tym całym zabiegu sprawa wygląda tak. W kuchni mam włącznik podwójny, jak włączę jedną stronę to zapalają się 3 lampki, a powinno 6, jak włącze drugą stronę, to zapala się jeszcze jedna i te 3 które już były zapalone zapalają się jeszcze mocniej ( :D ) oraz lampeczka kinkietowa
Coś mi po latach zaśmierdziało w kuchni (w kablach rzecz jasna, bo gdzieś tam musiało nastąpić zwarcie) i po tym całym zabiegu sprawa wygląda tak. W kuchni mam włącznik podwójny, jak włączę jedną stronę to zapalają się 3 lampki, a powinno 6, jak włącze drugą stronę, to zapala się jeszcze jedna i te 3 które już były zapalone zapalają się jeszcze mocniej ( :D ) oraz lampeczka kinkietowa
- 1
@imdejv1: zacznij od włącznika, często właśnie one jako pierwsze padają. Prawdopodobnie tam też będzie kabel prądowy z którego pociągnięto fazę na kinkiety.
- 1
@imdejv1: możesz miałeś jakieś zwarcie i popieprzyło Ci coś więcej niż tylko te światła.
Lepiej wezwij elektryka zanim spalisz sobie w domu jakieś urządzenia albo Cię jebnie z zaskoczenia prąd.
Lepiej wezwij elektryka zanim spalisz sobie w domu jakieś urządzenia albo Cię jebnie z zaskoczenia prąd.
Potrzebuję urządzenia które będzie mi przesyłało na telefon powiadomienie, gdy dostanie napięcia 230v z innego urządzenia. Wifi jest dostępne. Urządzenie w podgrzewanym pomieszczeniu.
#elektryka
#elektryka
@Smiejsiezzycia: #elektronika jak już
Mireczki spod tagu #budujzwykopem jak zglaszaliscie wniosek o prąd do domu to jaką moc przyłączeniową okreslaliscie? Będę budować dom około 80 metrow i będę tam mieszkać tylko z dziewczyną a w przyszłości może z bąbelkiem
#elektryka #dom
#elektryka #dom
@Operator_imadla: minimum 25kW, sama ładowarka do samochodu bierze 22kW
@ShortyLookMean: tak. Dlatego bierze się 40kW i p------i wszystko. Różnice
Ciągle to działa tak, że za moc się płaci tylko przy przyłączaniu?
@ShortyLookMean: tak. Dlatego bierze się 40kW i p------i wszystko. Różnice
a za prąd budowlany ile się płaci miesięcznie? Orientujesz się może?
@Operator_imadla: jak za mokre zboże, tam jest już opłata za moc przyłączeniową.
Opłaty są jak w taryfie C, tej przez którą przedsiębiorcy płaczą( ͡° ͜ʖ ͡°) Licz minimum 60-80zł miesięcznie bez zużycia nawet jednej kWh plus ok 2zł za każdą kWh,
Ile czasu budowa planowana? Może się okazać, że agregat będzie tańszy( ͡° ͜
Hej Mireczki,
Czy ktoś z was wie może, czy można dostać jeszcze taki rodzaj żarówki? Wyglada jak GU10, ale nie posiada tych charakterystycznych bolców. Rodzicom się przepaliła w żyrandolu i teraz nie wiem co zrobić. W lokalnych sklepach nie ma. Widać na niej napis: nextec 230v 50hz 4,8w 05192211505210
#elektronika #elektryka
Czy ktoś z was wie może, czy można dostać jeszcze taki rodzaj żarówki? Wyglada jak GU10, ale nie posiada tych charakterystycznych bolców. Rodzicom się przepaliła w żyrandolu i teraz nie wiem co zrobić. W lokalnych sklepach nie ma. Widać na niej napis: nextec 230v 50hz 4,8w 05192211505210
#elektronika #elektryka
źródło: comment_1672251950o0q0CT9nc80EG2w8QUbC6l.jpg
Pobierz- 22
Siema.
Potrzebuje waszej pomocy. Mam 3 świetlówki led w garażu. Niestety 2 już padły i wg mnie padł zasilacz właśnie. Paski led wyglądają na nieuszkodzone. Z zasilacza po podłączeniu wychodzi napięcie ok 0,5v gdzie tutaj szukać usterki? Który układ zmierzyć i w sumie jak bo w elektronice jestem niesty słaby xD multimetr i dobra lutownice mam więc jak już problem namierzę to sobie poradzę
#elektronika #majsterkowanie #elektryka
Potrzebuje waszej pomocy. Mam 3 świetlówki led w garażu. Niestety 2 już padły i wg mnie padł zasilacz właśnie. Paski led wyglądają na nieuszkodzone. Z zasilacza po podłączeniu wychodzi napięcie ok 0,5v gdzie tutaj szukać usterki? Który układ zmierzyć i w sumie jak bo w elektronice jestem niesty słaby xD multimetr i dobra lutownice mam więc jak już problem namierzę to sobie poradzę
#elektronika #majsterkowanie #elektryka
źródło: comment_1672249576Epp7VKp9C2fAM6DNO8LjGL.jpg
Pobierz- 1
@freeq99: sprawdź czy sie zgadza pojemność kondensatorów, możliwe że będziesz musiał je wylutować do pomiaru i daj jeszcze znać co to jest za czarna maź pod kondensatorem od wysokiego napięcia (ten czerwony).
@freeq99: to ja bym jeszcze próbował odczytać oznaczenia elementów bo chyba są do odczytania, i znaleźć ich notę katalogową - może ustalisz na którą nogę wchodzi prąd, a gdzie już nie wychodzi ;)
Pytanie do eksperta, czy jest mozliwosc wpiecia żarowek samochodowych Led typu H7 bezposrednio tak jak zwykłe czy trzeba przerabiac instalacje? Tj czy sa jakieś z wbudowanym przetwornikiem od razu zeby pasowały. To gowno zarnikowe co chwila sie pali. Aha i nie jakies chinskie gowno co prawie światła nie daje
#motoryzacja #elektryka #pytaniedoeksperta
#motoryzacja #elektryka #pytaniedoeksperta
- 2
@adam-photolive: Jak nie masz soczewek to tracisz dowód przy pierwszym przeglądzie albo nadgorliwym policjantach no i jednak oślepia. poza tym takie żarówki po 2 latach są do kosza, bo tracą ponad 50% swojej jasności i żarnikowa po tym czasie daje więcej światła.
Z reguły nie pasują, albo nie założysz osłonki albo w ogóle nie będzie miejsca, albo adaptery nie będą pasować i druciarstwo musi wjechać a i tak mogą Ci
Z reguły nie pasują, albo nie założysz osłonki albo w ogóle nie będzie miejsca, albo adaptery nie będą pasować i druciarstwo musi wjechać a i tak mogą Ci
- 0
@r5678: dzieki za info
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 3
@Avil: Kupowałem w Castoramie w zeszłym roku
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...


































Jest sens do listwy przepięciowej podłączać drugą listwę czy wystarczy zwykły przedłużacz jak potrzebuje dodatkowe gniazda? Najprościej mówiąc czy w razie czego listwa zareaguje w pore i nie pusci mi przepięcia na przedłużacz, który będzie do niej podłączony?
Jesli to ma znaczenie to z takich większych rzeczy do listwy będzie podłączony projektor i wzmacniacz a do tego przedłużacza dwa laptopy a sporadycznie trzy. Listwę mam taką
#elektronika #komputery
piorun jebnie i tak pali wszystko