@Smiejsiezzycia: Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł
  • Odpowiedz
@Smiejsiezzycia: ile ma wytrzymać czasu i co to znaczy "do drobnych prac"? Chcesz coś poukładać w piwnicy, poprzykręcać coś w szopie a może chodzi o chodzenie po dworze i przenoszenie cegieł z miejsca na miejsce?
Ja zastanawiałem się nad kilkoma modelami niecały rok temu.

- Ledlenser MH7
- Fenix HL60R
- BRENNENSTUHL w wersji
  • Odpowiedz
słuchajcie, szukam takiego plafonu jak na zdjęciu, ale musiałby być obsługiwalny przez ściemniacz ścienny (Simon 54). Nie chcę dodatkowego pilota, który będzie się walał po mieszkaniu. Potrzebuję czegoś co ściemnię w miarę łatwy sposób i w tylko jednym miejscu.

Cena do 500 zł. Fajnie jakby to był LED, a nie kilka żarówek.

Ma ktoś z was coś takiego albo wiecie jak wyszukać? Zazwyczaj dostaję odpowiedź, że plafon ma pilot nie obsługuje ściemniania z
bambuka - słuchajcie, szukam takiego plafonu jak na zdjęciu, ale musiałby być obsługi...

źródło: comment_1671558404cD7ZBkgfYhUueinvK73kcd.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam.
Jeśli dobrze rozumiem to płyta FREGGIA HCI430W jest tylko na 230V? Tu pisza, ze tak jeśli dobrze rozumiem https://freggia.pl/pl/products/builtin/hobs/id_386.html
Ale na płycie jest taki rysunek sugerujący możliwość podłączenia do prądu 3fazowego (zdjecie)
Jeśli sie nie mylę to można dołożyć kolejną fazę pod L2 i usunąć obecnie tam istniejący mostek?

#pytanie #elektronika #elektryka #elektroda #agd
BajkiRobotow - Witam.
Jeśli dobrze rozumiem to płyta FREGGIA HCI430W jest tylko na 2...

źródło: comment_1671546728qnoRM58TzetSuX9vWRwb0T.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elektryczny_mariusz: @slavkowsky: czyli ze ściany biorę brązowy podpinam do płyty pod L1, czarny pod L2 (widac te oznaczenia po powiekszeniu zdjecia ze złaczami na płycie płyty), ale zostala jeszcze w scianie jedna faza przewód szary L3. czy mogę ja użyć i podłączyć piekarnik do niej i wspolne z płyta niebieski i żółty ?
  • Odpowiedz
@Bajki_Robotow: dobrze kombinujesz: Płyta na dwie fazy a do nie wykorzystanej fazy piekarnik. Żeby nie ucinać wtyczki oryginalnej od piekarnika, to może zamontuj jakieś gniazdko natynkowe i do niego wepnij wtyczkę :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#obrobkametali #frezarka #diy #elektronika #elektryka #mechatronika #sep #kiciochpyta

Chcę zrobić odcinkę dodatkowego zasilacza na fabrycznym grzybie w frezarce.

Liczyłem na to, że znajdę tam na jakimś kabelku napięcie sieciowe po wciśnięciu startu, które by znikało po wciśnięciu grzyba. Ale nie znalazłem.

Natomiast
DMMotoAdventures - #obrobkametali #frezarka #diy #elektronika #elektryka #mechatronik...

źródło: comment_16715363868JSyH8vt7v5iQJCQ5A7xE4.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ponowię pytanie, bo dałem bez tagów: Czy ten zestaw #forbot do nauki lutowania za 800zł będzie wystarczający ? czy lepiej złożyć coś samemu? Bo chciałbym w sumie sobie polutować. Coś tam już pracy lutowałem, nie szło mi to najgorzej, ale chcę zacząć od podstaw. Podstawy elektroniki i elektrotechniki znam. Chcę się doszkolić w lutowaniu i jak mi się spodoba to pieniądze nie mają znaczenia, dokupię co tam będzie trzeba (
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Duzy_Dziki_Zwierz: jak koledzy wyżej piszą, z całym szacunkiem dla Forbota i tego, co robią, ten zestaw to czyste i ordynarne zdzierstwo.
Kup coś z grotami T12, budżet masz spory, więc możesz dobrać coś fajnego ot choćby to:

https://allegro.pl/oferta/stacja-lutownicza-lutownica-bakon-bk969d-65w-t12-12426717639

I do tego osobny hotair, któryś z tych tanich z wentylatorem w rączce, to serio do amatorskiej roboty wystarcza, a jest wygodne.
  • Odpowiedz
#elektryka #elektronika
pytanko małe małe mam.
Dlaczego na przewodzie za rezystorem jest 0V, a przed 9V (tyle co bateria)? Napięcie to energia cząstki to znaczy, że elektrony nie mają tam energii? ()

Jak mierze napięcie na rezystorze to przykładam jedną sondę przed, a drugą za nim. W jaki sposób zmierzone jest napięcie za rezystorem na tym rysunku? gdzie przykładają sondy?
Rysunek
z.....6 - #elektryka #elektronika 
pytanko małe małe mam. 
Dlaczego na przewodzie z...

źródło: comment_1671518201kr8W9p18R1bBW3m6Qwh8hD.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziolo86: Napięcie z definicji to różnica potencjałów, czyli zawsze musisz mierzyć względem czegoś, zazwyczaj masy. Masą jest w tym wypadku minus, więc jak mierzysz minus do minusa, to wiadomo że będziesz miał 0 V bo to ten sam potencjał.
  • Odpowiedz
Wywiesiłem babełe światełka a te nie świecą, patrzę że któreś jakby czym drapnięte, ja #technikinformatyk to wiadomo; myk-myk izolacyjną taśmą i już działa. Oczywiście ja to ja, to musiałem wyj#bać się na kablu wyrywając go, pożyczyłem od dziadka lutownicę, myk-myk i jak nie je#ło... HELP. ()
#elektronika #elektryka #elektroda
SaintWykopek - Wywiesiłem babełe światełka a te nie świecą, patrzę że któreś jakby cz...

źródło: comment_16714717451uYgVNhe0LKF2dQDKsh605.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od początku października do końca listopada zużycie prądu za ogrzewanie 4602 kWh. Nie wiem czy to dużo czy mało. Temp ustawiona na 21 w dzień i 19 w nocy, dom 270m2, 2 piętra, wentylacja grawitacyjna no i grzejniki, bo nikt nie planował nigdy ogrzewania elektrycznego, ale pelety, wegle i cała reszta poszły tak do góry, że głowa mała. Nie wiedziałem, że pis mnie tak będzie dymał również na prądzie. Rózne ludzie przychodzą
Zarzutkkake - Od początku października do końca listopada zużycie prądu za ogrzewanie...

źródło: comment_1671466847IxtzUPXU72gtjckNSmZQCF.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na przyszły rok chce dokonać ocieplenia styropianem.


@Zarzutkkake: od tego zacznij.

Jak byłem na szkoleniu z PC to słyszałem, że pompa to 1 do 3, przedstawiciele gadają 1 do 4 a nawet ostatni gadał 1 do 5 bo mają nowoczesne
  • Odpowiedz
tylko że w nowym domu od razu chcę iść w ogrzewanie elektyczne, grzejniki ścienne


@bdg-bro: pełno takich na forach co już w trakcie sezonu zmieniali to ;) To jest wersja tylko dla mega bogatych gości. Lepiej wycofaj się z pomysłu póki możesz.

Jak sobie liczę koszty, to różnica ceny w zużyciu prądu przez pompę ciepła (optymistycznie 3x mniej) w porównaniu do grzania prądem 1:1 to ponad 8-10 lat w nowym
  • Odpowiedz
#dom #elektryka #prad
Planuje kupić jakiś typowy konwerter 12v na 230v aby w przypadku braku prądu zasilac z akumulatora samochodowego pompkę c.o. Dobry pomysł? Macie jakieś polecane konwertery, a może jakiś inny prosty sposób?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam na lampach oznaczenie gwintu yx03, czy to to samo co g9? Na zdjęciach wyglada praktycznie tak samo, jednak oznaczenie inne.
#elektryka #budowadomu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MArcinnn96:
Powiem tak: ryzykowne jak nie wiesz co robisz.
według dokumentacji maksymane napięcie międzyszczytowe to 35V
Faza w gniazdku lata od -324V to +324V, czyli napięcie międzyszczytowe to 648V

Także byś musiał użyć zewnętrznej sondy 1:200 żeby się zmieścić
  • Odpowiedz