Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Znajdzie się jakiś Miras co pomoże złożyć zestaw #cctv dla domu? Wstępne założenia: rejestrator, dysk, 3x kamera po kablu. Raczej coś taniego ale mogę dołożyć jeśli bedzie warto. Najwiekszy problem mam czy wybrać system na kablach koncentrycznych z którymi nie mam najlepszych wspomnień czy UTP? Czy system ip o tej samej jakości bedzie droższy od ahd/tvi/cvi? #elektronika #elektryka
  • 7
  • Odpowiedz
@CantRest: leć ahd na skrętce, IP jest droższe i w domu na #!$%@? potrzebne. 90% ludzi ma przez kamery IP #!$%@? sieć w domu bo nikt im nie powie żeby zrobić osobna na kamery albo z oszczędności.
  • Odpowiedz
  • 0
@Voyo Nie do końca... jeżeli kamery podłączasz bezpośrednio do rejestratora, to wtenczas sygnał leci bezpośrednio od nich do rejestratora bez użycia switch/router i wtenczas nie są widoczne w Twojej sieci lokalnej. A jak masz czas to i po przez vpn ogarniesz, jeśli mają działać na switch PoE podłączane bezpośrednio w Twojej sieci.
Ja tak mam i jest ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voyo: @masqar: będą osobne kable ciągnięte do kamer, tylko rejestrator będzie podłączony do routera. Skrętka i poe mi pasuje bo jeden kabel jest i nie trzeba sie dupić z 12 voltami
  • Odpowiedz
@CantRest: tylko i wyłącznie skrętki. W analoga bym się nie bawił, niby kamery tańsze ale za to rejestratory zapisujące w dobrym fps są drogawe, dodatkowo dużo pierdzielenia z kabelkami zasilającymi/sygnałowymi. A tak przy PoE zaciskasz RJ i jest porządek. Dahua robi przyjemne sprzęty
  • Odpowiedz