Wolnosc i wolnyn rynek po polsku:

- chcesz zbudowac hotel a nie możesz? Moze się wydawać ze to kończy "chcenie" ale nie u nas ;)

- w Polsce budujesz zwykły blok, a potem kazde jedno mieszkanie zamieniasz na airbnb i tak oto powstaje hotel, nawet na dole sobie recepcję zrobisz, a co :))) i to nawet lepiej, bo airbnb udaje zwykły najem i rozlicza bez vatu czy tam sie takimi drobnostkami jak

Jak w Polsce prowadzić usługi hotelowe?

  • Legalnie jako hotel z przepisami i podatkami? 38.5% (10)
  • Udawać najem, bez przepisów, niskie podatki 61.5% (16)

Oddanych głosów: 26

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"W czerwcu w siedmiu największych miastach sprzedano niespełna 3,1 tys. mieszkań, co pokazuje, że majowe wzrosty spowodowane obniżką stóp procentowych okazały się chwilowe - wynika z raportu Otodom. Eksperci wskazali też, że widać przewagę popytu nad nową podażą, największą od września 2023 roku."

https://x.com/DawidParzyk/status/1942469556305293427

#nieruchomosci #mieszkanie #ekonomia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co pokazuje, że majowe wzrosty spowodowane obniżką stóp procentowych okazały się chwilowe - wynika z raportu Otodom.


@DawidParzyk: majowe wzrosty sprzedaży kredytów to masowe refinansowanie ich. Teraz w czerwcu/lipcu znajoma też chciała refinansować i bardzo długo czeka na decyzję bo banki zapchane wnioskami.
  • Odpowiedz
Jak mr rotczajld wrzuci screen ktory tu propaguje od dawna - to odkrycie.... a ile razy ja go przywoluje to tam meh - wykop wie lepije, badania swoje prowadzi :)))) Gdyby migranci, ktorzy do przybywaja do Europy byli wartosciowi - to panstwa by je sobie nawzajem wyrywaly, a w praktyce tylko sie patrza komu podrzucic przez siatke i udawac ze nie nasze...

A to badania ma juz ladnych kilka lat :)

No ale
del855 - Jak mr rotczajld wrzuci screen ktory tu propaguje od dawna - to odkrycie.......

źródło: migranci

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę ze na hasło kataster ludzie tutaj dalej telepie wiec podam przykładowe zalety tego podatku:

- ciężar utrzymania miasta przechodzi ze wszystkich w równym stopniu, na bogate i drogie centrum ktore za przywilej spijania śmietanki miastowego zycie zapalci znacznie wiecej

- dzieki temu pojawia sie NOWE zasoby, ktore miasto bedzie mogło spożytkować na rzeczy których wiecznie brakuje pieniędzy jak obowodnica dla wszystkich, czy rozwineicie infry w miejscach w których dzis na skutek dzikiego rozrostu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@del855: Najczęściej telepie tych co mają kilka mieszkań. Ktoś kto ma ponad 30 lat i nie ma własnego mieszkania tylko musi wynajmować za połowe swojej pensji mieszkanie, albo brać kredyt na jakąś kawalerkę i spłacać go całe życie doceni kataster
  • Odpowiedz
Ilosc płaczków przeciwnych prostemu i sprawiedliwemu (lub najmniej niesprawiedliwemu - jak kto woli) podatkowi od wartości ziemi jest tutaj wręcz absurdalna.

A najlepsze jest to, ze ci sami ludzie nie maja nic do powiedzenia w opodatkowaniu pracy, ktore wynosi obecnie od 40 do 60 procent. A przeciez powinni pójść za ciosem - bogaty czy biedny - podatku należy sie 500zl dochodowego miesięcznie - niezależnie od zarobkow I elo. No przecież taki system w

Jesli kataster jest zły, to podatek od pracy tez powinien być równy?

  • tak, bogaty i biedny po 500zl 41.7% (20)
  • no w sumie... 10.4% (5)
  • bogaci beda przeszczesliwi :))) 47.9% (23)

Oddanych głosów: 48

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanieAreczku: kataster właśnie jest po to aby w centrach miast mieszkali ludzie a nie inwestorzy czy airbnb gdzie całe społeczeństwo zbiera pieniądze na ich infrastrukturę. Można zobaczyć już teraz jak w centrum Warszawy są dobre szkoły gdzie bardzo łatwo się dostać bo nie ma dzieci. A problem jest w szkołach kilka kilometrów od centrum przez co miasto musi budować nowe szkoły a stare stoją puste. Dodatkowo to tu miał być
  • Odpowiedz
@rav2: i to mi się podoba, ja jestem za katastralnym od każdej nieruchomosci, nawet pierwszej. Jak kogoś nie stać, to pod most. krotka piłka. Nie ma miejsca dla miękiszonów. Prace tez opodatkować wyżej. I kapitał tez opodatkować. Wszystko i wszystkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma lekko

i zamknąć granice żeby nie uciekali do innych krajów
  • Odpowiedz
Po co Polsce zakład zagranicznego inwestora, ktory placi jakies symboliczne podatki albo w ogóle bo dostal zwolnienie, zatrudnia samych obcokrajowcow bo lokalny rynek pracy jest wydrenowany do zera i jeszcze domaga sie kolejnych ulg, kolejnych pakietów emigrantow?

No co my z tego mamy?.... po co na to?

#gospodarka #ekonomia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@charles-terror

Pytanie jest trochę zaczepne, bo jesli koncpecja jest taka, ze sprowadzamy ludzie z całego świata zeby skręcać przysłowiową lodówkę dla niemca w firmie z niemieckim kapitałem, ktora podatków u nas nir placi, na hali ma cały swiat zatrudniony na minimlanej, a ci ludzie palca jakeis śmieszne podatki i albo nawet nir wydają kasy albo sie tu urządzają na zasadzie dzieci do szkoły posyłają- no to jwst to deficytowe działania dla
  • Odpowiedz