Pamiętam jak na wykopie zapanowała euforia z powodu wprowadzenia podatku cukrowego. Wykopki cieszyły się, że w końcu rząd dowali takim korpo jak Coca Cola czy PepsiCo, za te horrendalne ceny napojów w porównaniu do kosztu ich wytworzenia. Wykopki wierzyły, że producenci wezmą podatek na siebie, skoro mają już i tak wysoką marżę na swoich napojach. Skończyło się tak, źe ceny napojów słodzonych cukrem skoczyły prawie dwukrotnie xD Później z jakichś przyczyn (nie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dusk_Forest77

Pamiętam jak na wykopie zapanowała euforia z powodu wprowadzenia podatku cukrowego. Wykopki cieszyły się, że w końcu rząd dowali takim korpo jak Coca Cola czy PepsiCo, za te horrendalne ceny napojów w porównaniu do kosztu ich wytworzenia.


nic takiego nie miało tu miejsca, większość wykopków k-----a na ten podatek a jego celem nie było dowalenie kosztów korpo a zmniejszenie spożycia tego typu napojów - co zreszta miało miejsce. Nikt nie
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77:

Ale ja nie pytam o kreacje pieniądza, tylko o źródła finansowania i mechanizmy za nim stojące w państwie o gospodarce wolnorynkowej.


nie ma czegoś takiego jak państwo o gospodarce wolnorynkowej a tym mechanizmem jest właśnie kreacja
  • Odpowiedz
Drogie wykopki, co was powstrzymuje przed wyprowadzka do top5? Przecież tu zycie jest słodsze, pieniądze leżą na ulicy, ilość dobrej roboty jest nieskończona, a potem to juz z gorki: kredyt na apartament, fura w leasingu, wakacje na seszelach.

Po kiego grzyba marnujecie sobie zycie w powiecie? I tak od 35 lat czyli wolnej w możliwości pracy i mieszkania gdzie się chce Polsce?

#nieruchomosci #ekonomia

Czemu JESZCZE sie nie wyprowadziłeś do top5?

  • nie chce słodkiego zycia 10.0% (5)
  • nie wiem jak dojechać do waw 6.0% (3)
  • w moim miescie jest zakaz wyjazdu 24.0% (12)
  • CV pisze od 10 lat 12.0% (6)
  • lubie powiatowa biede 36.0% (18)
  • inne - napisze w komentarzu 12.0% (6)

Oddanych głosów: 50

  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@del855: czej bo starcilem rachube, nie wiem w ogole o co Ci chodzi w tym wpisie XD

no szydzisz i twierdzisz ze wcale do top5 ludzie nie wala, a ja mowie ze mlode g0wniaki wala i beda walic, a Ty mi mowisz ze dlazcego starzy nie wala? no krwa jak dlaczego XD no ja wiem ze w powiecie jest lepsze zycie dla wiekszosci, ale mlodzi to maja w pisdzie bo
  • Odpowiedz
@del855: no tak- opowiadałem tutaj wielokrotnie jak duża firma z gdańska aż z podnieceniem w głosie na słuchawce chciala mnie zatrudnić - ja rzuciłem (marne) 5k netto. Cisza w słuchawce i po chwili: ' a co pan sądzi o 4k netto?' xdddddd
Od 15 lat nie mogę się przenieść do trójmiasta, bo warunki są beznadziejne i nie mam wsparcia rodziny (rodzice wybrali lepszego syna- tak to główny juice mojej depresji).
  • Odpowiedz
✨️ Jak odzyskać podatek w branży budowlanej?
Cześć Mirki. Jestem projektantem w branży budowlanej i jest opcja, żebym odzyskał część podatku. Wiem, że ze swojej pracy projektowej mogę uzyskać zwrot 50 procent kosztów uzyskania przychodu za tak zwaną pracę twórczą. 5 lat tego nie robiłem, ale po wstępnym policzeniu wychodzi mi, że gra jest o 25-30k. Wiem, że tak robią programiści czy inni projektanci zajmujący się branżą budowlaną. Moja firma niestety przerzuca
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach