Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wodah
wodah

wodah

Dołączył 7 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1016
  • Znaleziska 966
  • Mikroblog 50
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

237

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Rady Unii Europejskiej Polska powinna rozważyć powiązanie podatku od nieruchomości z wartością lokalu. Ministerstwo Finansów nie planuje takich zmian, jednak w Sejmie czeka już projekt Nowej Lewicy uderzający w wielokrotnych właścicieli mieszkań.

epicentrum_chaosu
z
domiporta.pl
dodany: 20 godz. i 57 min temu
  • 132
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    swiat
wodah
wodah
wodah przed chwilą via Wykop
  • 0
Dobry ten podatek w stanach. Był sobie taki program tv gdzie biednym rodzinom budowali domy. Wartość takiego domu po remoncie tak wzrostała, że Ci ludzie nie mieli pieniędzy na podatki.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

255

Szpital Południowy ciag dalszy - Szybka ścieżka do badań i salonik dla VIP

Szpital Południowy ciag dalszy - Szybka ścieżka do badań i salonik dla VIP

Błyskawiczne przyjęcia, wykonywanie pakietów kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu badań w bardzo krótkim czasie, możliwoś

Edyward
z
zero.pl
dodany: 5 godz. i 11 min temu
  • 35
  • #
    warszawa
  • #
    polityka
  • #
    platformaobywatelska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
wodah
wodah
wodah 1 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 2
Chyba się zapisze do KO, może mają też inne benefity. Jakieś zniżki w sklepach?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wodah
wodah
wodah 1 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 2
@kasyx: to w sumie jak jakiś katolik. Żadne afery w Kościele niektórych nie oderwą od wiary w Jezusa. Tylko, że Ty akurat wierzysz w Tuska. Żałosne

1034

Rosyjski bombowiec strategiczny rozbił się w trakcie ćwiczeń xD

Rosyjski bombowiec strategiczny rozbił się w trakcie ćwiczeń xD

W okolicach Irkucka rozbił się rosyjski bombowiec strategiczny Tupolew Tu-22M3 - poinformowała agencja Reuters, powołując się na ministerstwo obrony Rosji. Rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że bombowiec odbywał lot ćwiczebny niedaleko miasta Irkuck na Syberii. Według informacji podanych

zawisza
z
tvn24.pl
dodany: przedwczoraj, 13:58:06
  • 116
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
wodah
wodah
wodah przedwczoraj, 16:10:40 via Wykop
  • -1
Może najpierw zamiast się śmiać zastanówmy się ile razy my ćwiczyliśmy loty bombowcami strategicznymi.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wodah
wodah
wodah przedwczoraj, 16:11:56 via Wykop
  • -7
@ggs-hg: twoja latarka do świecenia w dupie?
wodah
wodah
wodah przedwczoraj, 16:19:48 via Wykop
  • -2
Pytanie było co nie lata. I w ogóle chłop spalił żart.

362

Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) w serwisie X

Spacer dendrologiczny wcale nie musi kosztować 1,7 mln zł :) https://t.co/IzRhyN0PPR

craic
z
x.com
dodany: 11.06.2026, 17:29:17
  • 92
  • #
    spacer
  • #
    dendrologia
  • #
    polityka
wodah
wodah
wodah 13.06.2026, 09:28:11 via Wykop
  • -1
@szampan: no właśnie każdy tylko wytyka i nic od ponad 20 lat nie dzieje. Po za wytykaniem chyba trzeba pójść dalej.
wodah
wodah
wodah 13.06.2026, 09:29:31 via Wykop
  • -1
@matti-nn: dobra koniec o tusku przekonałeś mnie

608

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 12.06.2026, 16:20:04
  • 230
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
wodah
wodah
wodah 13.06.2026, 09:20:38 via Wykop
  • -1
@panzmarszrutkiwbiszkeku: ja bym pojechał za 10k. W robocie wolne i heja

2016

Wielka Brytania uruchomiła system kontroli internetu. Belfast płonie

Wielka Brytania w dniu wybuchu zamieszek w Belfaście, po ataku czarnoskórego nożownika, uruchomiła protokół cenzury internetu. Ofcom opublikował protokół reagowania, wymuszający usuwanie treści z mediów, gdy rząd uzna, że kryzys ma nastąpić. Protokół opracowano po ataku na dzieci w Southport.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 11.06.2026, 08:06:35
  • 212
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    imigranci
wodah
wodah
wodah 11.06.2026, 15:03:19 via Wykop
  • 1
@MarciNo75: ten ich król to jakiś pajac jak pozwala na takie cos

564

Za zabiegami na rzecz kontroli drukarek 3D stoi Michael Bloomberg

Za zabiegami na rzecz kontroli drukarek 3D stoi Michael Bloomberg

Niedawne naciski na kotrolę drukarek 3D, w celu zapobieżenia drukowania broni, są w 99% finansowane przez jednego człowieka, który w swojej historii wprowadził wiele przepisów mających na celu kontrolę ludzkich działań.

osetnik
z
youtube.com
dodany: 10.06.2026, 07:26:22
  • 61
  • #
    druk3d
  • #
    drukarki3d
  • #
    prawo
  • #
    kontrola
  • #
    loobying
  • #
    astroturf
wodah
wodah
wodah 11.06.2026, 08:13:44 via Wykop
  • 1
@osetnik: palnąć kogoś:D

436

KAS skierowało wniosek do prokuratury przeciwko Stanowskiemu

KAS skierowało wniosek do prokuratury przeciwko Stanowskiemu

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawił się wyjątkowo oszczerczy i niedopuszczalny komentarz wymierzony w jedną z naszych urzędniczek [] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku skierował do Prokuratury Regionalnej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

ElementalX7
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 22:18:12
  • 226
  • #
    stanowski
  • #
    vatowcy
  • #
    ksiegowosc
  • #
    firma
  • #
    urzad
  • #
    prawo
wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 19:13:58 via Wykop
  • 1
Teraz zamiast JP ludzie będą tatuować JUS
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 19:15:11 via Wykop
  • 1
@ericflat: wspomniał.
wodah
wodah
wodah 11.06.2026, 07:50:16 via Wykop
  • -1
@JimiManuva: to by musiał rządzić ktoś mądry

656

41-latek z Zimbabwe ma opuścić Polskę. Chodzi o atak na mieszkańca Lublina!

Lubelscy działacze Ruchu Narodowego zarzucają organom ścigania nieudolne działania w sprawie imigranta, który zaatakował Polaka w jednym z klubów w centrum Lublina. Tymczasem jak informują funkcjonariusze 41-latek z Zimbabwe ma zostać deportowany.

Akinori456
z
radio.lublin.pl
dodany: 10.06.2026, 14:28:07
  • 85
  • #
    polska
  • #
    lublin
  • #
    wydarzenia
  • #
    migracja
  • #
    uchodzcy
  • #
    politykamigracyjna
wodah
wodah
wodah 11.06.2026, 07:40:51 via Wykop
  • 3
@DJArmani: nie możemy wysyłać do pierdla do Salwadoru? na 3 miechy wystarczy za takie cos

261

Satelity ujawniły ponad 134 km starożytnych kanałów wokół twierdzy Urartu

Satelity ujawniły ponad 134 km starożytnych kanałów wokół twierdzy Urartu

Na podstawie zdjęć satelitarnych polsko-armeński zespół badaczy rozpoznał wokół urartyjskiej twierdzy Argisztichinili 1019 km struktur związanych z gospodarką wodną. Wśród nich znalazło się 134,6 km potencjalnych starożytnych kanałów. To ważny trop w badaniach nad rolnictwem królestwa Urartu.

ArcheologiaZywa
z
archeologia.com.pl
dodany: 09.06.2026, 09:51:10
  • 36
  • #
    archeologia
  • #
    historia
  • #
    starozytnosc
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    nauka
wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 09:53:20 via Wykop
  • -19
W ogóle mnie to nie interesuje. Tu jest link do prac polskiego autora. https://scholar.google.com/citations?hl=pl&user=VcYcsKoAAAAJ&view_op=list_works&sortby=pubdate
Po co nam tacy specjaliści? Po co finansujemy jakieś badania w Armenii, Syrii czy Egipcie?
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 11:59:48 via Wykop
  • 0
@ssssacacac: bez sensu. Mamy inne czasy i inne wyzwania. Nich się tym zajmą hydrolodzy.
wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 12:03:11 via Wykop
  • 0
@KlausSchwab2: a po co ty?
wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 13:53:40 via Wykop
  • 0
@KlausSchwab2: ja nie neguje tylko zastanawiam się po co finansuje to zwykły polak.
wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 14:19:49 via Wykop
  • 0
@nbarchaeo: czyli rozumiem tak: podtrzymanie tradycji, szkolenie studentów i promocja. Tak słyszałem o słynnych polskich badaniach Egiptu. Nie rozumiem czemu my tam musieliśmy coś badać, ale w poprzednim stuleciu może było jakieś uzasadnienie. I były pieniądze. Generalnie im jestem starszy to widzę biedę Polski w różnych aspektach. Według mnie to, że mamy wykopaliska archeologiczne w jakichś tam krajach to teraz tylko ciekawostka i nie pokazuje poziomu polskiej nauki, który jest
wodah
wodah
wodah 10.06.2026, 19:12:49 via Wykop
  • 1
@ArcheologiaZywa: no ciekawe, dzięki za komentarz.

403

Trump 37 razy ogłosił, że porozumienie z Iranem jest tuż tuż.

Trump 37 razy ogłosił, że porozumienie z Iranem jest tuż tuż.

W ciągu ostatnich 2 miesięcy Trump ogłosił już 37 razy, że porozumienie z Iranem jest na ukończeniu i zaraz zostanie podpisane. Ile razy jeszcze to zrobi, zanim cokolwiek faktycznie się stanie?

zmarnowany_czas
z
edition.cnn.com
dodany: 09.06.2026, 09:51:41
  • 45
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    wojna
  • #
    izrael
  • #
    polityka
wodah
wodah
wodah 09.06.2026, 20:22:31 via Wykop
  • 1
@murmandamus: aj łil end de łor in łan manf.

1732

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Non stop czytam na wykopie, że posłowie konfy walczą o prawa mężczyzn. Tymczasem Józefaciuk podejmuje rzeczywiste działania gdy posłowie Konfederacji wyśmiewają temat. Wykop chyba powinien zrewidować swoje poglądy

Placi
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 10:40:17
  • 421
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    polityka
wodah
wodah
wodah 09.06.2026, 12:20:44 via Wykop
  • 9
Taka równość w stylu Kotuli.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

889

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Grafik 3D przekonywał KAS, że jego modele to sztuka, a komputer to po prostu "współczesne dłuto". Wszystko po to, by płacić 5,5% podatku zamiast 14%. Skarbówka była jednak innego zdania. Czy czeka nas fala "nowych artystów" uciekających przed podatkami i ZUS-em?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 06:19:11
  • 150
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
wodah
wodah
wodah 09.06.2026, 08:52:36 via Wykop
  • 0
Kurcze chyba zrobię live performance na youtube z mojego siedzenia przy kompie w robocie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

474

Szkoła luksusu i pogardy, czyli żeński redpill pierze mózgi kobietom(ANALIZA)

Pamiętacie słynne amerykańskie podcasterki tłumaczące, że facet bez 100k na koncie miesięcznie to podczłowiek? Ten rak oficjalnie zaszczepił się w Polsce, a algorytmy mediów społecznościowych pompują to do głów młodym dziewczynom na masową skalę.Podrzucam świetny materiał od @diendris

Swiezyy
z
wykop.pl
dodany: 08.06.2026, 12:49:57
  • 229
  • #
    redpill
  • #
    blackpill
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    p0lka
  • #
    diendris
  • #
    randki
wodah
wodah
wodah 09.06.2026, 05:47:00 via Wykop
  • -3
To nie żaden redpill tylko onucowe oczadzenie. Wzorce z Moskwy i Petersburga.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1862

Nakłaniają do usuwania Polaków.

Pokaż treści 18+

Nakłaniają do usuwania Polaków.

Livestream na TikToku prowadzony przez Sikhów, którzy analizują zdjęcie Henryego Nowaka, nazywają go rasistą z zimnymi oczami, usprawiedliwiają zabójcę (Singh był w porządku). Robią sondaż, czy nasrać czy nasikać na grób Henryego, obrażają Polaków i wzywają do usunięcia ich z

artos69
z
x.com
dodany: 07.06.2026, 14:19:20
  • 146
  • #
    novak
  • #
    sikh
  • #
    uk
  • #
    anglia
wodah
wodah
wodah 07.06.2026, 17:42:41 via Wykop
  • 12
@Filipterka25: wpuśćmy ich, później się sprawdzi kto to. Ciekawe czyje to słowa.
wodah
wodah
wodah 07.06.2026, 18:54:37 via Wykop
  • 3
Nie słuchaj golarek!!! Iwona Hartwich, KO.

590

Mentzen nie odpuszcza artystom. Zamieścił nowy wpis. "Na to mam płacić?"

"To jest ta wielka sztuka, której nie rozumiem, bo jestem głupkiem bez wykształcenia i wrażliwości? To autorce tego mam zapewnić emeryturę? Serio?" napisał Sławomir Mentzen, zamieszczając jedną z prac Gosi Bartosik.

rybak_fischermann
z
onet.pl
dodany: 06.06.2026, 10:37:02
  • 240
  • #
    mentzen
  • #
    polityka
  • #
    kultura
  • #
    pieniadze
  • #
    emerytura
  • #
    sztuka
wodah
wodah
wodah 06.06.2026, 15:53:14 via Wykop
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wodah
wodah
wodah 06.06.2026, 17:26:11 via Wykop
  • 1
@BArtus: skąd takie wnioski?
wodah
wodah
wodah 06.06.2026, 21:17:16 via Wykop
  • 1
@BArtus: nie zwalnia całkowicie. Ale jaki problem? Załóż biznesy, odnieś sukces i wtedy sam będziesz sobie optymalizował koszty. To całkowicie coś innego niż finansowanie kogoś kto nie umie się utrzymać i to jeszcze, w jego mniemaniu, ze sztuki, którą tworzy. Ci ludzie mogą sobie iść do innej pracy.
wodah
wodah
wodah 06.06.2026, 22:01:32 via Wykop
  • 0
Tylko lewica głosowała przeciw fundacjom, reszta w większości za. Właśnie takie Areczki, biedni ludzie, między innymi, oraz ja i moja żona, mają się dokładać do pseudoartystów. Trzeba mieć zrytą banię żeby się na to godzić.
wodah
wodah
wodah 06.06.2026, 22:26:31 via Wykop
  • 0
Bez sensu
andrzejdragan
andrzejdragan
03.06.2026, 13:11:26
  • 2420
Cześć,
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
  • 212
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wodah
wodah
wodah 05.06.2026, 07:01:32 via Wykop
  • 1
Do 24 czerwca to ja zapome, że to ama w ogóle istnieje.
  • Odpowiedz

1558

50 mln złotych na realizację projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

50 mln złotych na realizację projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

Chwali się minister Marta Cienkowska na X :) 50 mln zł z @EEANorwayGrants i budżetu państwa trafi na realizację III edycji projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Makavlani
z
x.com
dodany: 03.06.2026, 16:09:35
  • 177
  • #
    polityka
  • #
    zydzi
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
wodah
wodah
wodah 03.06.2026, 21:49:14 via Wykop
  • 0
Debile Norwedzy i Polacy ramie w ramie. Gdzie jest Zielińska?? Kuwa planeta się niby pali a za tyle kasy jakieś muzeum stawiają.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

682

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • 302
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
wodah
wodah
wodah 03.06.2026, 15:18:04 via Wykop
  • 1
@Soldzer86: kto ma ten ma, a jak ktoś nie ma? Pod moim blokiem facet z 70 lat ma sklepik, owoce, kwiaty. Idź i mu zabierz jeszcze 600 zł. Facet nawet wolnego nie może wziąć.
wodah
wodah
wodah 03.06.2026, 18:34:15 via Wykop
  • -1
A to racja, ale ile jest ludzi np po 50 mających male interesy?

2069

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
wodah
wodah
wodah 02.06.2026, 14:13:14 via Wykop
  • 1
Dokładnie! I te książki dla uczniów niech zlikwidują. Rzecznik praw dziecka chyba koleżanka cienkowskiej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wodah
wodah
wodah 02.06.2026, 14:14:52 via Wykop
  • 1
Mogą im odpisać, że to przecież dyskryminacja pozytywna.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >
  • jestem nowy

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 09.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking