Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sigma

sigma

Dołączył 12 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5068
  • Znaleziska 808
  • Mikroblog 4260
  • Obserwujący 30
  • Obserwowane 20

315

UE bierze się za paczki z Chin. Nowy podatek już w przyszłym roku

UE bierze się za paczki z Chin. Nowy podatek już w przyszłym roku

Unia Europejska planuje szybciej opodatkować paczki z Chin, uderzając w popularne platformy takie jak Shein i Temu.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 17.11.2025, 06:57:38
  • 129
  • #
    chiny
  • #
    ecommerce
  • #
    europa
sigma
sigma 17.11.2025, 14:19:39 via Wykop
  • -1
@wokeulski: najszybsze paczki z Chin mam w 3 dni, a ostatnie zamówienie z iSpota to było 10 dni ;)

567

Płonący powerbank

Płonący powerbank

Hej, sytuacja z dzisiejszego poranka. Siedzę sobie na kanapie w pokoju a tu nagle syk i kupa dymy z biurka się wydobywa. Otwieram szufladę a tam ogień niby raca na torcie z powerbanka. Zapala się chwilę gaśnie i znowu. Niewiele myśląc wyciągnąłem szufladę z biurka i biegiem z nią na balkon. Na balko

neovin
z
wykop.pl
dodany: 13.11.2025, 18:49:50
  • 278
  • #
    powerbanki
  • #
    elektronika
  • #
    powerbank
sigma
sigma 14.11.2025, 03:25:20 via Wykop
  • 0
@Wilczak: a im lepszy i droższy powerbank to ciekawsza elektronika i efekt rozładowania mniejszy, a nie większy :>
sigma
sigma 14.11.2025, 03:30:25 via Wykop
  • 319
Z ciekawości czy ten power bank Ci czasem kiedyś nie upadł? Na wielu powerbankach jest informacja ze po upadku z wysokości należy wymienić urządzenie. Jak się kupuje hurtowo ogniwa 18650 to też przychodzą z takim ostrzeżeniem aby nie ładować po upadku.

Oczywiście wszyscy to olewają bo kto wymienia powerbank który wypadł z ręki ale ostrzeżenia w instrukcji raczej zawsze są :p
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

150bpm
150bpm
13.11.2025, 11:37:24
  • 612
Max Payne 1 i 2 dostanie remake. Premiera w 2026 (nie ma jeszcze precyzyjnej daty). #technologia #gry #gaming
150bpm - Max Payne 1 i 2 dostanie remake. Premiera w 2026 (nie ma jeszcze precyzyjnej...

źródło: 580552706_1280083800804655_8211287566957387366_n

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 13.11.2025, 13:32:56 via Wykop
  • 1
@150bpm: ale po co? Przecież to świetne nadal grywalne gry.
  • Odpowiedz

398

Valve oficjalnie zaprezentowało światu 3 nowe urządzenia

Valve oficjalnie zaprezentowało światu 3 nowe urządzenia

Steam Frame to headset VR (działający na linuxie steamOS z trybem desktop), Steam Machine to działający na SteamOS PC (z możliwością wgrania dowolnego systemu). Trzeci to kontroler, który odzwierciedla sterowanie na steam decku (touch pady, programowalne tylne przyciski) + posiada dongle radiowy

Izanagi013
z
ppe.pl
dodany: 12.11.2025, 19:28:46
  • 162
  • #
    steam
  • #
    steamdeck
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    valve
  • #
    linux
sigma
sigma 13.11.2025, 06:52:38 via Wykop
  • 0
@SpaceMonkey: tylko ze to co najwyżej będzie rok SteamOS a nie linuxa ;) iOS też mamy od dawna ;)
wfyokyga
wfyokyga
13.11.2025, 00:04:52
  • 309
Japońce wysłali wojsko bo misie zaczęły wchodzić na tereny ludzkie i gość na redit stworzył mape taktyczną tego konfliktu xDD
wfyokyga - Japońce wysłali wojsko bo misie zaczęły wchodzić na tereny ludzkie i gość ...

źródło: temp_file8189437290537493116

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 13.11.2025, 04:55:19 via Wykop
  • 3
@wfyokyga: co dziennie jak się włączy japońskie wiadomości to najgorętszy temat niedźwiedzie. Powstała nawet mapka i ludzie zgłaszają już nawet niedźwiedzie na obszarze metropolitarnym Tokyo. Strch teraz z domu wychodzić :p
  • Odpowiedz

319

Hiszpania - eksperymentalny limit na autostradzie.... 70 km/h - kto da mniej?

Hiszpania - eksperymentalny limit na autostradzie.... 70 km/h - kto da mniej?

Tym razem powodem tak absurdalnego ograniczenia nie jest bezpieczeństwo, a hałas. Warto wspomnieć że to nie pierwszy raz kiedy Hiszpania tak drastycznie obniża prędkość, w 2021 obniżono prędkość w mieście do 30 na drogach jednopasmowych, a w 2019 wprowadzono pierwszy raz w Pontevedrze strefę 10 km/h

ErogowyDrogowy
z
auto-swiat.pl
dodany: 06.11.2025, 21:50:57
  • 169
  • #
    wykop
  • #
    heheszki
  • #
    motoryzacja
  • #
    hiszpania
  • #
    europa
sigma
sigma 08.11.2025, 04:24:13 via Wykop
  • 0
@WybuchowyCzajnik: problem polega na tym że od czasu ustawienia tej 80tki problem się tylko pogłębił. Teraz jazda tam 50 km/h jest niebezpieczna. Juz dawno ten odcinek powinien być całkowicie zamknięty ale ze względów wizerunkowych pewnie nigdy nie zamkną tej patologii zwanej autostradą.
sigma
sigma 09.11.2025, 01:06:33 via Wykop
  • 0
@dominium: dokładnie wszyscy udają że to nadal jest autostrada, a jedyne do czego służy ten odcinek to do rozwalania samochodów
Hellicon
Hellicon
08.11.2025, 11:37:26
  • 47
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 08.11.2025, 16:26:20 via Wykop
  • 1
@makgyvergaleriapl: myślę że możesz śmiało kupować. Jeśli chodzi o czujniki temperatury to najtańsze mogą przełamywać +-1 stopien ale jest możliwość ich kalibracji. W praktyce ja zawsze miałem prawie idealnie a porównywałem z czujnikiem z kotłowni jest wewe i na zew który jęta co roku kalibrowany przez specjalistę ;)
  • Odpowiedz
sigma
sigma 08.11.2025, 16:28:24 via Wykop
  • 0
@Hellicon:z ciekawości jaki masz problem z https? Mam gotowca na esp8266 i śmiga pięknie
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
08.11.2025, 00:36:10
  • 50
POLSKA GUROM 🇵🇱🇵🇱🇵🇱💪💪💪
wfyokyga - POLSKA GUROM 🇵🇱🇵🇱🇵🇱💪💪💪

źródło: temp_file3697954566000702282

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 08.11.2025, 05:06:37 via Wykop
  • 2
@wfyokyga: na papierze to rosja była 2 armia świata ;)
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
05.11.2025, 11:00:01
  • 1561
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat

źródło: ab6p68

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 05.11.2025, 13:45:10 via Wykop
  • 0
@4mmc-enjoyer: l4 Na 3 miesiące to chyba nie bez powodu ;)
  • Odpowiedz
sigma
sigma 05.11.2025, 14:08:43 via Wykop
  • 0
@4mmc-enjoyer: raczej udowodnij ze masz aby lekarz wypisał Ci takie l4
  • Odpowiedz

415

Jawność zarobków od 24 grudnia. Pracownicy długo czekali na te zmiany

Jawność zarobków od 24 grudnia. Pracownicy długo czekali na te zmiany

Podpisana przez prezydenta nowelizacja Kodeksu pracy wejdzie w życie 24 grudnia br. To swoisty prezent dla milionów Polaków, którzy szukają nowej pracy

freedomseeker
z
biznes.wprost.pl
dodany: 04.11.2025, 23:02:36
  • 93
  • #
    zarobki
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    polska
sigma
sigma 05.11.2025, 11:43:23 via Wykop
  • 4
@IHERMESI: a tak w ogóle to zobaczysz 0 bo Pani Grażyna nie jest pracownikiem, a kontraktorem ;)
Afrobiker
Afrobiker
05.11.2025, 04:38:31
  • 576
#heheszki
Afrobiker - #heheszki

źródło: temp_file3860015054666094720

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 05.11.2025, 07:21:14 via Wykop
  • 4
@Caracas: Co jest w tym lepszego od Gmail? Ja tan nigdy żadnych reklam nie widziałem
  • Odpowiedz
sigma
sigma 05.11.2025, 10:19:58 via Wykop
  • 0
@Caracas: działa bez problemu, używam od 2004 we własnej domenie ;)
  • Odpowiedz
Deba
Deba
05.11.2025, 03:47:50
  • 10
#tapniecie 4:44 mocnoooo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 05.11.2025, 07:29:02 via Wykop
  • 0
@frugom: takich to ja mam kilka w tygodniu, człowiek już nawet nie zauważa
  • Odpowiedz
Umeraczyk
Umeraczyk
31.10.2025, 06:47:21
  • 1203
Zostaje kanapka z "piekarni", tosty w KFC i St*rbucks
Umeraczyk - Zostaje kanapka z "piekarni", tosty w KFC i St*rbucks

źródło: temp_file1379832231415700892

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 31.10.2025, 09:52:24 via Wykop
  • 2
@Umeraczyk: masz też bardzo fajne tosty z pieczarkami oraz z bekonem. Na śniadanie dobrze pasują, a jak czasem jadasz coś w McDonald's to wchodzą za free z punktami.
  • Odpowiedz

1231

Najmniejsza "kawalerka" w Warszawie doprowadziła internet do furii

Najmniejsza "kawalerka" w Warszawie doprowadziła internet do furii

Kuba Midel, znany fliper i deweloper-influencer, podniósł ciśnienie polskiego internetu, prezentując najmniejsze mieszkanie w Warszawie - całe 10 metrów z hakiem za 280 tys. zł. Natomiast dla jego kolegi po fachu największym absurdem jest to, że Polacy nie są przyzwyczajeni do takich metraży.

CKM_POLSKA
z
ckm.pl
dodany: 23.10.2025, 12:50:47
  • 376
  • #
    deweloperzy
  • #
    patodeweloperka
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    budownictwo
sigma
sigma 24.10.2025, 04:39:32 via Wykop
  • 4
To by miało sens gdyby takie mikro mieszkanko kosztowało z 35k. Była by to jakaś alternatywa do wynajmu pokoju.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sigma
sigma 24.10.2025, 05:23:34 via Wykop
  • 1
@Czytelnik30: to oczywiście podałem realną cenę bez wyposażenia. Normalne mieszkania w mniejszych miastach można wyrwać po około 150k więc 35k za mieszkanie rozmiaru małego pokoiku wydaje się być bardzo dobrą wyceną ;)
sigma
sigma 31.10.2025, 03:37:58 via Wykop
  • 1
@Czytelnik30: wiadomo, dlatego śmieszy że ten mikroapartamencik jest w cenie dwóch normalnych mieszkań ;)
huopisko
huopisko
29.10.2025, 20:46:49
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 30.10.2025, 01:34:18 via Wykop
  • 3
@Polnischefuhrer: dobrze ze w Tokio o tym nie wiedzą i kawa mnie kosztuje 2.4-3.5 pln ;p
  • Odpowiedz
sigma
sigma 30.10.2025, 10:59:32 via Wykop
  • 0
@jasiekb: ale to we Włoszech też nie jest reguła, moje doświadczenie pokazuje wręcz że w większości przypadków nic nie doliczają a przynajmniej ja mam takie doświadczenia przejeżdżając przez normalne miasteczka ;) Ostatni raz mi doliczyli w Wenecji
  • Odpowiedz
Marecki85
Marecki85
29.10.2025, 06:30:28
  • 35
#raportzpanstwasrodka "Właściciel" działki o wartości pół miliona dolarów, który także w ogóle nie czyta wykopu, wreszcie postanowił zainwestować w nowe okulary. Zamiast jednak iść najpierw do lekarza - okulisty, to od razu zakupił nowe pingle za 2500 rieli. Chwilę po tym jak powiedział o cenie, standardowo potarł swojego kinola. Sam zakup patrzałek za 2.5 złotego przypomina mi sytuacje sprzed lat z PL, gdzie okulary o podobnej jakości, można było kupić
Marecki85 - #raportzpanstwasrodka "Właściciel" działki o wartości pół miliona dolarów...

źródło: Zrzut ekranu_29-10-2025_7284_www.youtube.com

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 29.10.2025, 09:09:52 via Wykop
  • 2
@Marecki85: nie wiem o co chodzi ale takie okulary ala gotowce cały czas możesz kupić w aptekach oraz supermarketach. Widzę że często starsze osoby po to sięgają.
  • Odpowiedz

1450

AFERA: Pieniądze znikają z kont klientów Santander banku/ Pilny apel policji

AFERA: Pieniądze znikają z kont klientów Santander banku/ Pilny apel policji

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego od soboty otrzymali ponad 50 zgłoszeń od klientów banku Santander, dotyczących nieuprawnionych wypłat z ich kont indywidualnych informuje TVN24. Trwa analiza zawiadomień poinformowała w niedzielę w rozmowie z PAP

lubieDuzeiGrubeKredki
z
onet.pl
dodany: 26.10.2025, 16:38:03
  • 203
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    wiadomo
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
sigma
sigma 27.10.2025, 05:11:18 via Wykop
  • 0
@LUXer: są różne systemy potwierdzenia płatności kartą w zależności od wystawcy/operatora można włączyć przy kazdorazowej płatności lub np. Włącza się automatycznie przy podejrzanych płatnościach. Przykładowo w japońskim SMBC mam włączone potwierdzanie w aplikacji przy każdej płatności co też powoduje że nie mogę płacić tą kartą w Amazonie ;)
MonazoPL
MonazoPL
25.10.2025, 12:55:57
  • 367
Ruszamy z kolejnym #rozdajo – możesz wygrać kartę podarunkową do Allegro o wartości 100 zł, 250 zł lub... 1000 zł! ᕦ(òóˇ)ᕤ

Mamy 2 wersje konkursu:

1. Wersja Wykopowa, organizowana w 100% tutaj: do zdobycia jest 100 zł do Allegro, a żeby wziąć udział, wystarczy zaplusować ten wpis oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Jeśli wygrasz, na co wydasz (lub do czego dołożysz)
MonazoPL - Ruszamy z kolejnym #rozdajo – możesz wygrać kartę podarunkową do Allegro o...

źródło: Monazo 2.0 konkurs

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 26.10.2025, 01:56:58 via Wykop
  • 0
Jeśli wygrasz, na co wydasz (lub do czego dołożysz) to 100 zł? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A na Cardputer ;) szkoda własnych środków!
  • Odpowiedz

2431

Flippowanie uznane za działalość gospodarczą:)

Flippowanie uznane za działalość gospodarczą:)

NSA orzekł, że zakup mieszkań wymagających remontu, ich naprawa przy niewielkich nakładach oraz szybka odsprzedaż z zyskiem stanowi prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu nieruchomościami.

elsajko
z
domiporta.pl
dodany: 25.10.2025, 09:14:00
  • 255
  • #
    flipmieszkania
  • #
    nieruchomosci
  • #
    inwestycje
sigma
sigma 26.10.2025, 01:31:38 via Wykop
  • 8
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy: Co nie? Brzmi jak typowa działalność kupić taniej, odpicować, dodać marżę i sprzedać.
malin90
malin90
malin90
23.10.2025, 08:56:37
  • 301
#lodz #miastomeneli
Widzieliście jak w Łodzi dbają o autka, żeby się im nic nie stało podczas porządków w pasie drogowym?
malin90 - #lodz #miastomeneli
Widzieliście jak w Łodzi dbają o autka, żeby się im nic...

źródło: lodz

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 23.10.2025, 14:23:44 via Wykop
  • 0
@malin90: zaraz, to nie jest standard w większości miast?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24
  • Strona 6 z 24
  • >

Posiadam

  • Uzupelnilem.
  • Polska

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.03.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.03.2016

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 11.08.2014

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking