Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sigma

sigma

Dołączył 12 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5109
  • Znaleziska 829
  • Mikroblog 4280
  • Obserwujący 29
  • Obserwowane 20

1263

Polska na czele krajów z największą ceną za "wypożyczenie" sobie GTA VI.

Polska na czele krajów z największą ceną za "wypożyczenie" sobie GTA VI.

My jak zawsze w czołówce światowej.

Pierdyliard
z
wykop.pl
dodany: 25.06.2026, 12:05:51
  • 222
  • #
    gta
  • #
    gry
  • #
    polska
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    steam
sigma
sigma 25.06.2026, 13:56:07 via Wykop
  • 0
Jak zawsze zaczekam aż będzie po 1 usd ;p
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sigma
sigma 25.06.2026, 14:03:47 via Wykop
  • 1
@spidero: GTA 5 to w ogóle było za darmo ;) więc czemu nie 6?

17

Twórca Claude Code: pętle agentów to kolejny wielki krok w programowaniu

Twórca Claude Code: pętle agentów to kolejny wielki krok w programowaniu

Boris Cherny, twórca Claude Code, przekonuje, że roje agentów pracujących w nieskończonych pętlach są tak samo przełomowe jak przejście od ręcznego kodu do agentów.

Nolanpl
z
promptowy.com
dodany: 23.06.2026, 11:42:08
  • 24
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
sigma
sigma 24.06.2026, 03:00:11 via Wykop
  • 7
@misiozaur: O ile wcześniej ci dowolni programiści nakarmią model swoim kodem ;)

342

Rusza budowa Port Polska (CPK)! Budimex wykona fundamenty terminala

Rusza budowa Port Polska (CPK)! Budimex wykona fundamenty terminala

Port Polska (dawniej CPK) wreszcie przechodzi z fazy planów i koncepcji do etapu prac budowlanych. Spółka podpisała z polskim Budimexem umowę na wykonanie prac fundamentowych pod terminal. Ciekawe czy strasząca blokadą inwestycji ekipa Horały i Matysiak zauważy xD

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 22.06.2026, 10:49:07
  • 102
  • #
    cpk
  • #
    polska
  • #
    lotnictwo
  • #
    podroze
  • #
    inwestycje
  • #
    neuropa
sigma
sigma 23.06.2026, 09:03:25 via Wykop
  • 47
@bropek: Port Polska brzmi jakbyś mógł tam statkiem dopłynąć

447

Foxconn wchodzi do Polski. Tajwański gigant buduje fabrykę.

Foxconn wchodzi do Polski. Tajwański gigant buduje fabrykę.

Tajwański gigant technologiczny Foxconn ostatecznie zlokalizuje swoją nową inwestycję w Polsce. Fabryka podzespołów i serwerów dla sektora AI powstanie w dolnośląskiej Miękini, zajmując tereny przygotowywane wcześniej pod niedoszły zakład Intela.

ty_O
z
bankier.pl
dodany: 22.06.2026, 11:48:43
  • 41
  • #
    elektronika
  • #
    inwestycje
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
sigma
sigma 23.06.2026, 03:35:17 via Wykop
  • 0
@kanis-sapiens: Ale to chyba tylko się cieszyć? Jaki inny "magazyn" oferuje w Polsce lepsze warunki pracy i benefity?

397

Naukowcy znaleźli banalny sposób na kleszcze. Liczba pajęczaków spada o 99%

Naukowcy znaleźli banalny sposób na kleszcze. Liczba pajęczaków spada o 99%

Naukowcy z University of Ottawa odkryli, że wysypanie wzdłuż leśnych ścieżek pasa zwykłych drewnianych zrębków dramatycznie ogranicza kontakt z pajęczakami w niektórych przypadkach nawet o 99 procent. Jak to możliwe?

Hyrieus
z
nieruchomosci.infor.pl
dodany: 20.06.2026, 16:40:41
  • 99
  • #
    kleszcze
  • #
    las
  • #
    kanada
  • #
    pajeczaki
  • #
    przyroda
  • #
    natura
sigma
sigma 21.06.2026, 01:52:43 via Wykop
  • 6
@Acho: chyba chodzi o wertepy
sigma
sigma 21.06.2026, 01:56:57 via Wykop
  • 11
@qciek: czego nikt nie odkrył? Że jak postawisz między trawa, a ścieżką ścianę i spryskasz ją toksyczną substancją to ograniczysz populację kleszczy na ścieżce o 99%?

Pewnie nikt też nie odkrył ze jak wypalisz wszystko na 2 metry od ścieżki to też ograniczysz populację kleszczy Na ścieżce o 99%.
sigma
sigma 21.06.2026, 15:01:06 via Wykop
  • 0
@duzy-skrzat: tak, dlatego u mnie nie ma kotów w promieniu 10 km
Nessiteras_rhombopteryx
Nessiteras_rhombopteryx
20.06.2026, 13:06:33
  • 39
Zauważyliście że ludzie już prawie nie spacerują? To nawet nie jest tak że nie wychodzą z domu ale więcej ludzi widzę na rowerach i chulajnogach niż na nogach xD. A jak już ich używają to do biegania, nie ma już takich samotnych romantyków jak ja co idą się po prostu powłóczyć, kontemplować przyrodę... Nic dziwnego(aczkolwiek niemiłego) że są miejsca, i mówię tu o Polsce a nie o USA, gdzie musisz jechać autem
Nessiteras_rhombopteryx - Zauważyliście że ludzie już prawie nie spacerują? To nawet ...

źródło: 1000003235

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 20.06.2026, 16:00:09 via Wykop
  • 0
@Nessiteras_rhombopteryx: na hulajnodze to już z 5 lat nikogo nie widziałem, teraz próbują Cię zabić tymi skuterami elektrycznymi
  • Odpowiedz
sigma
sigma 20.06.2026, 12:35:44
  • 12
126 212 + 100 = 126 312

Ratunek dla Pana Sato któremu padł telefon. Holowałem go na kole przez 50 km ;)

#rowerowyrownik #japonia

Skrypt | Statystyki
sigma - 126 212 + 100 = 126 312

Ratunek dla Pana Sato któremu padł telefon. Holowałe...

źródło: IMG_20260619_184718

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
19.06.2026, 22:52:42
  • 1212
Byłem u dentysty w prywatnej klinice, miałem przegląd zęba, nic mi nie robiła dentystka. Oprócz przeglądu zęba zrobiła RTG. Za wszystko skasowała 300 zł. Wszystko spoko, jestem w prywatnej placówce to płacę. Jakie zdziwienie miałem, gdy już wychodziłem z gabinetu i w koncie IKP wyskoczyło mi skierowanie na do pracownii rentgen na NFZ i że już zrealizowano. Czyli de facto okradli mnie z podatków i na lewo jeszcze pociągnęli hajs z NFZ'tu.
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 20.06.2026, 04:13:20 via Wykop
  • 14
Wielu dentystów ma kontrakty z NFC ale się tym nie chwalą bo próbują wciskać najpierw płatne usługi.

@Stachu_a_kto_przy_telefonie:
  • Odpowiedz
sigma
sigma 20.06.2026, 11:38:51 via Wykop
  • 4
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: tak, każdy z nas idąc do nowej kliniki potrafi i sprawdza czy w danej prywatnej klinice jest również kontrakt NFZ. Ja akurat potrafie I w zeszłym roku wywołałem male zamieszanie w fancy klinice gdy próbowano mnie obciążyć 700 pln za usługę która jest w ramach NFZ ;) nie wiadomo czemu nie jestem już tam mile widziany.
  • Odpowiedz

1316

Skandal na Mistrzostwach Polski. Dali biegaczowi 10 tys. zł na scenie, a potem..

Skandal na Mistrzostwach Polski. Dali biegaczowi 10 tys. zł na scenie, a potem..

Andrzej Witek obronił tytuł Mistrza Polski w biegu Ultra, bijąc rekord trasy o 44 minuty. Na scenie, przy setkach widzów, przedstawicielka Starostwa Powiatowego wręczyła mu "nagrodę specjalną" na 10 000 zł. Po 24h organizatorzy zadzwonili, że... to pomyłka i ma oddać kasę.

mariancb
z
facebook.com
dodany: 18.06.2026, 04:37:52
  • 165
  • #
    bieganie
  • #
    zakopane
  • #
    sport
  • #
    tatry
  • #
    polska
sigma
sigma 19.06.2026, 02:56:05 via Wykop
  • 4
@Kilroy888: jakbyś przeczytał to byś wiedział że on żadnych pieniędzy z tego tytułu nie dostał ;)

445

Nowa CAPTCHA wymaga machania ręką przed kamerą. Google już przesadza

Nowa CAPTCHA wymaga machania ręką przed kamerą. Google już przesadza

Google testuje nową funkcję reCAPTCHA, która wymaga zezwolenia na dostęp do kamery i wykonywania prostych gestów dłonią. Ma to na celu lepsze wykrywanie użytkowników i blokowanie zaawansowanych botów. Eksperci od prywatności alarmują...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 17.06.2026, 18:48:29
  • 124
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    google
sigma
sigma 18.06.2026, 05:49:58 via Wykop
  • 52
@redou: nie przesadzaj. Czasem działa tylko obraz jest obrócony i różowy!

1156

Oto jak wygląda "praca" na dyżurach

Oto jak wygląda "praca" na dyżurach

Życie lekarza :D

armiakrolewska
z
joemonster.org
dodany: 17.06.2026, 17:20:57
  • 150
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    szpitalnadoriel
  • #
    leczenie
  • #
    sluzbazdrowia
sigma
sigma 18.06.2026, 03:04:49 via Wykop
  • 2
@pwael-adam: bo najwidoczniej za stawkę 500 pln/h nie znajdzie się chętnego lekarza w bliskiej okolicy ;)

341

Oto rezydencja kard. Dziwisza. Prestiż i przepych tuż obok Wawelu

Oto rezydencja kard. Dziwisza. Prestiż i przepych tuż obok Wawelu

Kardynał Stanisław Dziwisz od niemal dekady pozostaje na emeryturze, jednak jego codzienne życie niewiele przypomina spo

Sopel74
z
o2.pl
dodany: 15.06.2026, 14:47:54
  • 47
  • #
    polska
  • #
    kler
sigma
sigma 16.06.2026, 01:56:46 via Wykop
  • 24
@Noct: i łóżko, na pewno ma też łóżko

MrSpider
MrSpider
14.06.2026, 21:54:30
  • 106
To są te detale Japończycy walczą, grają na pełnych obrotach, a nasza repra już by myślami była na wakacjach, a potem oczywiście wnioski, analizy i z tego wszystkiego winny byłby Jet lag, upał, bryza morska.
#mecz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 15.06.2026, 03:09:55 via Wykop
  • 0
@MrSpider: to też warto kibicować Japończykom. Barwy te same co Polska ale jakość o ile lepsza ;)
  • Odpowiedz
darknightttt
darknightttt
10.06.2026, 13:05:12
  • 2150
Stan nfz - taka ciekawostka.
Koleżance wyszedł pozytywny test ciążowy. Z wyliczeń wychodzi 7/8 tydzień ciąży.
Zaczęłyśmy szukać lekarza i przychodni aby potwierdzić ciążę.
I uwaga to podsumowanie:
- pierwsza przychodnia z ginekologiem nie ma usg (a to przecież podstawowe narzędzie pracy)
- w drugiej termin na koniec sierpnia
  • 242
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 11.06.2026, 01:55:13 via Wykop
  • 0
@marasgruszka: żeby to chociaż kiedyś działało. Patrzę, termin w tym tygodniu - szybko dzwonię i co? Pierwszy termin za 3 lata.
  • Odpowiedz
sigma
sigma 12.06.2026, 04:19:34 via Wykop
  • 0
@marasgruszka: Panie gdybym ja miał pisać skargi do NFZ to bym musiał zrezygnować z pracy. Przecież tu dosłownie nic nigdy nie działa. Trzeba mieć ogromne szczęście aby przeprowadzić cała procedure od diagnozy do wyleczenia i zamknąć się w dekadzie.
  • Odpowiedz

337

Max 1921 polska restauracja i księgarnia w sercu Kioto

Max 1921 polska restauracja i księgarnia w sercu Kioto

Wyjątkowe miejsce stworzone z miłości do Polski

Zza_Oceanu
z
zzaoceanu.com
dodany: 11.06.2026, 05:20:09
  • 35
  • #
    japonia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    kuchnia
  • #
    jedzenie
  • #
    ksiazki
sigma
sigma 12.06.2026, 04:14:48 via Wykop
  • 8
@Ilirian: raczej doceniona przez każdego kto kiedykolwiek próbował. Często od Japończyków słyszę ze to najlepsze co w życiu jedli (bywamy na imprezach gdzie jest polski kucharz). Faktycznie nie potrafimy się wypromować bo jak już podejmujemy próby to najczęsciej w zagranicznych mediach są przedstawiane pierogi a to najgłupszy pomysł z możliwych. W zasadzie w każdym kraju są jakieś dumplings, czasem lepsze od naszych, czasem gorsze ale to po prostu nic specjalnego
erbgleati
erbgleati
erbgleati
03.06.2026, 07:31:38
  • 3
Hej Mirki i Mirabelki! 🚀

Mam przyjemność zaprezentować Wam OmegaDrive - silnik storage napisany w Rust, kompatybilny z protokołem Redis, oraz cały ekosystem open source zbudowany wokół niego.
Oczywiscie również Rozdajo ;)

── Czym jest OmegaDrive?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sigma
sigma 05.06.2026, 01:10:02 via Wykop
  • 1
@erbgleati: a poproszę tego ultimate, przyspieszę projekt klientowi na WP któremu nie będzie możliwe wytłumaczyć jak to działa ;)
  • Odpowiedz
sigma
sigma 11.06.2026, 06:55:42 via Wykop
  • 1
@erbgleati: czy mogę nieśmiało założyć że wygrałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
sigma
sigma 11.06.2026, 09:52:40 via Wykop
  • 0
@erbgleati: z redisem, wp rocket itd działamy na codzień więc chętnie też to się sprawdzi ;) czekam w takim razie PW ;)
  • Odpowiedz

2025

To nie Paryż, a już Katowice! Migranci gotują na otwartym ogniu w centrum

To nie Paryż, a już Katowice! Migranci gotują na otwartym ogniu w centrum

Mieszkańców najbardziej wzburza drastyczna nierówność wobec prawa. Prawo jest jakie jest, ale dlaczego jednych kara się za najechanie na trawnik, wyrzucenie śmiecia nie do tego pojemnika i wylicza mu się ilość "zużytego" deszczu do opłaty, a innym ich skrajne przewiny są darowane.

ZobaczLink
z
portal.katowice.pl
dodany: 10.06.2026, 11:36:32
  • 295
  • #
    polska
  • #
    wydarzenie
  • #
    katowice
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    imigranci
  • #
    prawo
sigma
sigma 11.06.2026, 06:06:08 via Wykop
  • 0
@buont666: zupełnie bez sensu, w ten sposób ograniczył byś możliwość podróżowania po naszym kraju.
sigma
sigma 09.06.2026, 14:25:19
  • 14
118 141 + 50 = 118 191

Pętla wzdłuż rzeki Arakawa. Komu kalafiorka?

#rowerowyrownik #japonia

Skrypt | Statystyki
sigma - 118 141 + 50 = 118 191

Pętla wzdłuż rzeki Arakawa. Komu kalafiorka?

#rowero...

źródło: IMG_20260530_191011

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1969

Wielka Brytania chce skanować wiadomości w telefonach. Więzienie za odmowę

Wielka Brytania chce skanować wiadomości w telefonach. Więzienie za odmowę

Rząd UK chce skanowania zdjęć i wiadomości jeszcze przed ich wysłaniem. Firmy odmawiające wprowadzenia takiego rozwiązania, mogą odpowiadać karnie, włącznie z więzieniem. To propozycja przepisów mająca oczywiście chronić dzieci.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 08.06.2026, 13:59:13
  • 279
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
sigma
sigma 09.06.2026, 04:49:48 via Wykop
  • 0
@grzegorzpgr: ty patrz, a my jesteśmy w UE i też robią z nami co chcą ;)

37

8 GB RAM wraca do laptopów

8 GB RAM wraca do laptopów

Producenci laptopów ponownie stawiają na 8 GB RAM. Dell, Acer i Microsoft chcą obniżyć ceny nowych urządzeń. Jeszcze niedawno wydawało się, że 16 GB pamięci RAM na dobre stanie się standardem w laptopach ze średniej i wyższej półki.

Victor_Manzon
z
ithardware.pl
dodany: 07.06.2026, 04:56:10
  • 38
  • #
    technologia
  • #
    pcmasterrace
  • #
    laptopy
  • #
    komputery
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
sigma
sigma 08.06.2026, 02:09:40 via Wykop
  • 0
To ty chciałeś mieć nieużywany ram w systemie aby wszystko działało wolno ;)?

@PansaSanczo:
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Posiadam

  • Uzupelnilem.
  • Polska

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.03.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.03.2016

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 11.08.2014

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking