Donald Trump nakłada cła na sojuszników. W tle presja na Grenlandię
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że od 1 lutego nałoży dodatkowe cła w wysokości 10 proc. na produkty importowane do Stanów Zjednoczonych z Danii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemcy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Finlandii. Jak przekazał Trump, chodzi o państwa, które wysłały swoich żołnierzy na
z- 509
- #
- #
- #
- #
- #
- #













![Parlament Europejski przegłosował trwały zakaz na rosyjski gaz. [ANG]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/488ea1f122cb042850948ac27548934f3633aa4a70dae6025121093cf6623ffd,w220h142.jpg)

Mocno liczę na cła odwetowe na poziomie całej UE (delikatnie mocniejsze)
Chiny odwetowo nałożyły cła na wieprzowinę i nabiał, ale na całą UE. Polska nie jest krajem najmocniej dotkniętym, a negocjacje między KE i Chinami trwają
Więc tak, masz racje i tutaj też nasza dyplomacja powinna wymusić reakcję na UE. Niestety Chiny rozegrały to chytrzej i to nie jest już takie zero-jedynkowe więc trudniejsze do nagłośnienia (chociażby przez media)