#zus Mam problem. Złożyłem wniosek o stażowe, na aplikacji mZUS mam wiadomość, że mam wiadomość na pue/ezus. Wchodzę na pue i nie ma żadnej wiadomości. Miał ktoś taki przypadek?
Życie jest z-----e. Od marca 2024 jestem na działalności. Od 10.24 powinienem być na preferencyjnym ZUSie. Nie znam się na tym chujstwie za nic, widziałem że ilość pieniędzy jakie muszę przeznaczyć na ZUS w inFakt skoczyła z 400 na 800 zł. Problem jest taki że niedawno zauważyłem że od tamtego czasu nie płacę społecznej, ten wzrost dotyczy jedynie zdrowotnej. Muszę teraz to wszystko k---a oddać. Księgowa nie wie co się zepsuło, na
@m00neyymann: podejdź do ZUS i się spytaj. Jak płaciłeś 400 zł to wygląda jakbyś był na ulde na start (sama zdrowotna przez 6mc) potem są preferencyjne i to właśnie jest około 800 zł, ale to trzeba się przerejestrować. Najlepiej podejść i wyjaśnić
Najgorsze jest to, że teraz nikt mi nie uwierzy że serio 300h w pracy siedze, tylko każdy będzie myślał że to oszustwo jest. Wystarczy, że mam 6-7 dyżurów w miesiącu.
Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić
Zakładowe Organizacje Związkowe w ZUS - Związek Zawodowy Pracowników ZUS, NSZZ "Solidarność", Krajowy Związek Zawodowy Inspektorów Kontroli ZUS i Krajowy Związek Zawodowy Pracowników ZUS "Niezależni" - zapowiadają dwugodzinny strajk ostrzegawczy 17 czerwca 2026 r.
Około 9 mld zł - taką kwotę podwyżek dla medyków rekomenduje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacjin(...) Tymczasem dziura w budżecie Funduszu wynosi ok. 16 mld zł. Nie ma informacji skąd miałyby pochodzić brakujące pieniądze.
Dla mnie jest to wyłudzanie z systemu pieniędzy za pracę która nie jest tego warta. Pracuję w niezbyt dobrze odbieranej instytucji jaką jest ZUS i US nas dla przykładu pracowawca w sporze zaproponował podwyżkę z 200 zł na 220 brutto. To o jakich kwotach mowa przy NFZ to jest niewyobrażalne. Jakie pieniądze zaspokoją potrzeby lekarzy?
Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz
@Bijelodugme: nie wiem za co tyle minusów dostajesz. Pamiętam ja na studiach lata temu mówiono że jak nie masz z działalności 5k to się nie prowadzi działalności. Tylko wtedy składki były pewnie około tysiąca. Podstawa na ubezpieczenia przy pełnym ZUS 5600 a przy minimalnym od 4800. Dużej różnicy nie ma, a większość te 500 zł pewnie więcej ma niż minimalna. Do tego jest takie coś jak mały ZUS plus i
Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie lekarzy ze specjalizacją po podwyżce wyniesie 12,9 tys. zł brutto. W sumie koszty wynikających z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w sektorze ochrony zdrowia w 2026 roku wyniosą ponad 70 mld zł.
Niestety nie jest to clickbait. Wracamy do sprawy z Przemyśla 2020r. Biegły wydał opinię, że pies stanowi śmiertelne zagrożenie. Prokuratura wnioskowała o eutanazję zwierzęcia. Psy trafiły jednak do fundacji - tak, wróciły do społeczeństwa.
Miliony Polaków zyskają dłuższe urlopy i wyższe odprawy ale tylko jeśli zdążą z wnioskiem do ZUS. Od 2026 roku staż pracy będzie liczony na nowych zasadach. Dla wielu to szansa, ale też biurokratyczny koszmar, który potrwa co najmniej dwa lata.
@rzeznia22: I dokładnie to powinieneś powiedzieć swojemu pracodawcy. Na pewno doliczy ci staż pracy, bo on przecież wszystko ma w kwestionariuszu złożonym przy zatrudnieniu.
Język polski uznano za najlepszy do promptowania jest najbardziej precyzyjny pod względem wydawania poleceń sztucznej inteligencji wynika z najnowszych analiz. Ale AI ma z nim pewien problem.
Tak tylko przypominam, bo w ZUS-ie Wam tego nie powiedzą, nie leży to w ich interesie xD. W zeszłym roku skorzystało z tej opcji 1,2mln uprawnionych, a w tym roku zaledwie 200 tys. Nie ma na co czekać.
@misiopysio: Co za głupie przeświadczenie, jak się człowiek spyta to pewnie pierwsze co powiedzą. Do mnie nie dzwonią z mięsnego ze karkówka w promocji, to dla czego ZUS miałby indywidualnie informować. Jest info na stronie, pewnie jakiś komunikat na pue tez byl
Zarząd Powiatu Tureckiego wystosował apel do polskiego rządu wzywający do przeprowadzenia inwestycji polegającej na budowie Elektrowni Jądrową w Koninie-Pątnowie i umożliwienie realizacji kolejnych kamieni milowych tego wielkiego, strategicznego dla Polski projektu.
Mam problem. Złożyłem wniosek o stażowe, na aplikacji mZUS mam wiadomość, że mam wiadomość na pue/ezus. Wchodzę na pue i nie ma żadnej wiadomości. Miał ktoś taki przypadek?