Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
igalic

igalic

Dołączył 13 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6883
  • Znaleziska 746
  • Mikroblog 6137
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 23
stirLitzz
stirLitzz
16.06.2026, 07:09:39
  • 0
#zus
Mam problem. Złożyłem wniosek o stażowe, na aplikacji mZUS mam wiadomość, że mam wiadomość na pue/ezus. Wchodzę na pue i nie ma żadnej wiadomości. Miał ktoś taki przypadek?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 18.06.2026, 20:11:23 via Android
  • 0
@stirLitzz: jeśli masz ustanowionego pełnomocnika to może być sytuacja że on najpierw musi potwierdzić odbiór
  • Odpowiedz
m00neyymann
m00neyymann
18.06.2026, 10:00:41
  • 2
Życie jest z-----e. Od marca 2024 jestem na działalności. Od 10.24 powinienem być na preferencyjnym ZUSie. Nie znam się na tym chujstwie za nic, widziałem że ilość pieniędzy jakie muszę przeznaczyć na ZUS w inFakt skoczyła z 400 na 800 zł. Problem jest taki że niedawno zauważyłem że od tamtego czasu nie płacę społecznej, ten wzrost dotyczy jedynie zdrowotnej. Muszę teraz to wszystko k---a oddać. Księgowa nie wie co się zepsuło, na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 18.06.2026, 20:06:56 via Android
  • 1
@m00neyymann: podejdź do ZUS i się spytaj. Jak płaciłeś 400 zł to wygląda jakbyś był na ulde na start (sama zdrowotna przez 6mc) potem są preferencyjne i to właśnie jest około 800 zł, ale to trzeba się przerejestrować. Najlepiej podejść i wyjaśnić
  • Odpowiedz
Lekarz_7k
Lekarz_7k
17.06.2026, 14:40:37
  • 221
Najgorsze jest to, że teraz nikt mi nie uwierzy że serio 300h w pracy siedze, tylko każdy będzie myślał że to oszustwo jest. Wystarczy, że mam 6-7 dyżurów w miesiącu.

Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić

#konowal100k
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 18.06.2026, 13:47:20 via Android
  • 0
@Lekarz_7k: potrzeć na takie coś, wiedzieć i nic nie robić to też wał.
  • Odpowiedz

2

ZUS stanie na dwie godziny? Związki zapowiadają strajk.

ZUS stanie na dwie godziny? Związki zapowiadają strajk.

Zakładowe Organizacje Związkowe w ZUS - Związek Zawodowy Pracowników ZUS, NSZZ "Solidarność", Krajowy Związek Zawodowy Inspektorów Kontroli ZUS i Krajowy Związek Zawodowy Pracowników ZUS "Niezależni" - zapowiadają dwugodzinny strajk ostrzegawczy 17 czerwca 2026 r.

erka73
z
trojmiasto.pl
dodany: 12.06.2026, 05:04:43
  • 7
  • #
    polska
  • #
    zus
  • #
    podatki
  • #
    emerytura
  • #
    renta
  • #
    pieniadze
igalic
igalic 15.06.2026, 18:45:47 via Android
  • 0
@Gustaw-Lopez: W drugą stronę. Jak tak dobrze, to w ZUS na pewno znajdzie się miejsce. Pracy nie zabraknie, zapraszamy na rekrutację.

1188

9 mld zł na podwyżki dla medyków od lipca. Zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia

9 mld zł na podwyżki dla medyków od lipca. Zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia

Około 9 mld zł - taką kwotę podwyżek dla medyków rekomenduje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacjin(...) Tymczasem dziura w budżecie Funduszu wynosi ok. 16 mld zł. Nie ma informacji skąd miałyby pochodzić brakujące pieniądze.

cepheus
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 15.06.2026, 15:02:18
  • 138
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
igalic
igalic 15.06.2026, 18:39:58 via Android
  • 1
Dla mnie jest to wyłudzanie z systemu pieniędzy za pracę która nie jest tego warta. Pracuję w niezbyt dobrze odbieranej instytucji jaką jest ZUS i US nas dla przykładu pracowawca w sporze zaproponował podwyżkę z 200 zł na 220 brutto. To o jakich kwotach mowa przy NFZ to jest niewyobrażalne. Jakie pieniądze zaspokoją potrzeby lekarzy?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2961

Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok

Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok

Wojciech Homenda - lekarz, radny miasta Słupsk. Dochod z indywidualnej praktyki lekarskiej 1 334 692 zł

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 14.06.2026, 09:25:28
  • 295
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zarobki
igalic
igalic 14.06.2026, 11:11:17 via Android
  • 1
@kastrator2: świetna lista, można uaktualnić o nazwiska

682

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • 302
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
igalic
igalic 03.06.2026, 21:32:41 via Android
  • -3
@Bijelodugme: nie wiem za co tyle minusów dostajesz. Pamiętam ja na studiach lata temu mówiono że jak nie masz z działalności 5k to się nie prowadzi działalności. Tylko wtedy składki były pewnie około tysiąca. Podstawa na ubezpieczenia przy pełnym ZUS 5600 a przy minimalnym od 4800. Dużej różnicy nie ma, a większość te 500 zł pewnie więcej ma niż minimalna. Do tego jest takie coś jak mały ZUS plus i

566

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie lekarzy ze specjalizacją po podwyżce wyniesie 12,9 tys. zł brutto. W sumie koszty wynikających z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w sektorze ochrony zdrowia w 2026 roku wyniosą ponad 70 mld zł.

VoxClamantisInDeserto
z
biznes.interia.pl
dodany: 25.04.2026, 07:20:25
  • 197
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    finanse
igalic
igalic 26.04.2026, 05:41:36 via Android
  • 6
W tym czasie ZUS negocjuje żeby dostać podwyżkę większa niż 200 zł.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

deafpool
deafpool
10.04.2026, 10:23:52
  • 2615
Cena kakao spadła od maja 2024 aż o 76%, a tabliczki czekolady nadal są po 7-9 złotych za 90g lub 100g.
Producenci czekolady lubą nas robić w kakao.

#gielda #czekolada #slodycze #afera #zakupy #lidl #biedronka
deafpool - Cena kakao spadła od maja 2024 aż o 76%, a tabliczki czekolady nadal są po...

źródło: COCOAK2026_2026-04-10_12-21-11

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 10.04.2026, 20:17:34 via Android
  • 0
@deafpool: zaraz będzie jak z masłem, kup 4 to wyjdzie 2,99 za sztukę
  • Odpowiedz

2225

Pitbull, który zagryzł dziecko trafił do adopcji (prywatnej fundacji)

Pitbull, który zagryzł dziecko trafił do adopcji (prywatnej fundacji)

Niestety nie jest to clickbait. Wracamy do sprawy z Przemyśla 2020r. Biegły wydał opinię, że pies stanowi śmiertelne zagrożenie. Prokuratura wnioskowała o eutanazję zwierzęcia. Psy trafiły jednak do fundacji - tak, wróciły do społeczeństwa.

stop_agresji_psow
z
stopagresjipsow.pl
dodany: 11.03.2026, 10:42:42
  • 189
  • #
    pies
  • #
    pitbull
igalic
igalic 11.03.2026, 12:34:18 via Android
  • 5
Jaka eutanazja... Uśpienie, bo pies jeszcze się odwoła.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZdzislawMarchwicki
ZdzislawMarchwicki
29.11.2025, 07:09:10
  • 663
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 29.11.2025, 16:48:10 via Android
  • 0
@ZdzislawMarchwicki zrobiłby mu ktoś przysługę i ukradł tą walizkę
  • Odpowiedz
mleko3-2procent
mleko3-2procent
11.11.2025, 20:12:27
  • 582
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 12.11.2025, 16:25:30 via Android
  • 0
@mleko3-2procent Bardziej niż przewrócenie robota rozśmieszyło mnie nieudolne wyciągnięcie kurtyny.
  • Odpowiedz

354

ZUS: kto nie złoży wniosku do 2027, straci lata pracy

ZUS: kto nie złoży wniosku do 2027, straci lata pracy

Miliony Polaków zyskają dłuższe urlopy i wyższe odprawy ale tylko jeśli zdążą z wnioskiem do ZUS. Od 2026 roku staż pracy będzie liczony na nowych zasadach. Dla wielu to szansa, ale też biurokratyczny koszmar, który potrwa co najmniej dwa lata.

iza-anna
z
gazetaprawna.pl
dodany: 04.11.2025, 18:33:08
  • 94
  • #
    zus
  • #
    kodekspracy
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    biurokracja
  • #
    praca
igalic
igalic 05.11.2025, 21:30:55 via Wykop
  • 0
@rzeznia22: I dokładnie to powinieneś powiedzieć swojemu pracodawcy. Na pewno doliczy ci staż pracy, bo on przecież wszystko ma w kwestionariuszu złożonym przy zatrudnieniu.

392

Sztuczna inteligencja pokochała język polski?

Sztuczna inteligencja pokochała język polski?

Język polski uznano za najlepszy do promptowania jest najbardziej precyzyjny pod względem wydawania poleceń sztucznej inteligencji wynika z najnowszych analiz. Ale AI ma z nim pewien problem.

banzi
z
cyfrowa.rp.pl
dodany: 25.10.2025, 08:08:57
  • 104
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
igalic
igalic 25.10.2025, 18:56:49 via Wykop
  • 1
@kwanty: ale potwór
beconase
beconase
03.08.2025, 09:16:52
  • 1929
#notorasizm
beconase - #notorasizm

źródło: GxTLYkCXIAAxQla

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 04.08.2025, 04:44:33 via Android
  • 0
@na_ulicy_maslo_trzaslo dokładnie, leniwe oko i zajęczą warga w jej przypadku dodają uroku.
  • Odpowiedz

436

Tak tylko przypominam o złożeniu wniosku o wakacje składkowe

Tak tylko przypominam o złożeniu wniosku o wakacje składkowe

Tak tylko przypominam, bo w ZUS-ie Wam tego nie powiedzą, nie leży to w ich interesie xD. W zeszłym roku skorzystało z tej opcji 1,2mln uprawnionych, a w tym roku zaledwie 200 tys. Nie ma na co czekać.

pisk
z
zus.pl
dodany: 11.06.2025, 19:24:42
  • 82
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    ksiegowosc
igalic
igalic 12.06.2025, 21:21:41 via Wykop
  • -1
@misiopysio: Co za głupie przeświadczenie, jak się człowiek spyta to pewnie pierwsze co powiedzą. Do mnie nie dzwonią z mięsnego ze karkówka w promocji, to dla czego ZUS miałby indywidualnie informować. Jest info na stronie, pewnie jakiś komunikat na pue tez byl
vojteknowak
vojteknowak
11.06.2025, 09:23:24
  • 101
Czy uważacie, że taki sposób dekorowania klatki schodowej jest okej?
Pełno roślin, kwiatów i ozdób – wygląda jak mały ogród! 😄
Co sądzicie?

#wykop #polska #dekoracje #klatkaschodowa #ogrod #dom #ciekawostki #lifestyle #wnetrza
vojteknowak - Czy uważacie, że taki sposób dekorowania klatki schodowej jest okej? 
P...

źródło: IMG_1251

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 12.06.2025, 08:09:52 via Android
  • 1
pergole wstawiła xD
  • Odpowiedz
kastrator2
kastrator2
kastrator2
06.05.2025, 06:38:03
  • 123
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

igalic
igalic 06.05.2025, 19:13:50 via Wykop
  • 0
@kastrator2: Wygląda jak czarny Tyrion Lanister
  • Odpowiedz

380

Powiat Turecki apeluje do rządu o budowę elektrowni jądrowej w Koninie-Pątnowie

Powiat Turecki apeluje do rządu o budowę elektrowni jądrowej w Koninie-Pątnowie

Zarząd Powiatu Tureckiego wystosował apel do polskiego rządu wzywający do przeprowadzenia inwestycji polegającej na budowie Elektrowni Jądrową w Koninie-Pątnowie i umożliwienie realizacji kolejnych kamieni milowych tego wielkiego, strategicznego dla Polski projektu.

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 01.08.2024, 09:27:09
  • 54
  • #
    atom
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
igalic
igalic 02.08.2024, 06:05:22 via Android
  • 19
@sylwke3100 i praca. Mam rodzinę w okolicach konina u z tego co mówią, to kopalnie są tam wygaszane i na pewno chętnych do pracy by tam nie brakowało.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >
  • Fan gier planszowych i karcianych.
  • http://www.boardgamegeek.com/collection/user/z2a4k?own=1&subtype=boardgame&ff=1

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.12.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.07.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 30.09.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking