Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

566

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie lekarzy ze specjalizacją po podwyżce wyniesie 12,9 tys. zł brutto. W sumie koszty wynikających z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w sektorze ochrony zdrowia w 2026 roku wyniosą ponad 70 mld zł.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
biznes.interia.pl
dodany: 25.04.2026, 07:20:25
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    finanse
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (199)

najlepsze

Nic_tu_po_mnie
Nic_tu_po_mnie
25.04.2026, 13:16:02 via Wykop
  • 310
Kiedy w końcu skończy się ten cyrk, usunięte zostaną limity na studia i specjalizacje, a lekarz będzie traktowanych jak inny zawód razem z płacami???
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

michal-glus1000
michal-glus1000
25.04.2026, 15:49:11 via Wykop
  • 97
@Howsitgoing: dlaczego platforma? Jeżeli mnie pamięć nie myli, to ustawę podwyżkowa przyjęto za rządów PiS. Natomiast obecny rząd chciał przy niej majstrować, żeby zachamowac tempo podwyżek, ale wtedy miłośnik snusów ryknął, że on nie podpisze żadnych zmian związanych z płacami w NFZ.
Podobnie było, kiedy PO chciało częściowo cofnąć zmiany w składkach zdrowotnych, przyjęte za PiS.
  • Odpowiedz
wykop_owy
wykop_owy
wykop_owy
26.04.2026, 06:04:37 via iOS
  • 60
@Nic_tu_po_mnie: Ale 13k brutto dla lekarza ze specjalizacją to jakiej kuriozum? Przecież to x2,5 minimalna. Skoro kasjer i sprzątaczka może zarabiać 5k brutto, bez niczego, to ile ma zarabiać osoba opiekująca się życiem i zdrowiem człowieka po 6 Latach studiow i 4-6 specjalizacji na jednych z najtrudniejszych studiów w Polsce? Problemem nie jest minimalna lekarzy tylko pensje maksymalne lekarzy. Jeżeli ktoś zarabia 130k miesiąc to jest pensja 10 lekarzy na
  • Odpowiedz
joasiaasia
joasiaasia
joasiaasia
25.04.2026, 15:03:47 via Wykop
  • 124
wincyj dla konowałów wincyj!!! i jeszcze bardziej sztucznie ograniczać przyjęcia na studia i specjalizacje!!! konował musi zarabiać MILION na miesiąc!!! bo wyjedzie!
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

joasiaasia
joasiaasia
joasiaasia
25.04.2026, 16:04:28 via Wykop
  • 33
@dr_Batman: zobacz jak twój kolega po fachu pieknie się wypowiada o Polskich pacjentach, to też kłamstwa? A może podzielasz jego opinie?
joasiaasia - @dr_Batman: zobacz jak twój kolega po fachu pieknie się wypowiada o Pols...

źródło: 111

Pobierz
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
25.04.2026, 22:40:52 via Wykop
  • 32
@dr_Batman: jest i naczelny wykopowy konował z syndromem boga i mocnym zaburzeniem narcystycznym. XD
  • Odpowiedz
Orbis83
Orbis83
Orbis83
26.04.2026, 05:46:03 via Wykop
  • 47
Zauważyłem,że od Davida 19 "służba zdrowia"stanęła na głowie, najpierw zostali przekupieni przez PiS przy poklasku PO,PSL,sld,żeby siedzieli cicho i wykonywali polecenia i dyspozycję przez swoje działania PiS wysłala 250 tys. Polaków na drugi świat, później przyszłi niedołęgi z Po/PSL,SLD i cały czas kontynuują ta zapaść, robiąc helikopter money, kasa całymi ciężarówkami jest dosypywania do wora bez dna,jakość oraz dostępność coraz gorszą, w miastach powiatowych szpitale w większości umieranie,większość personelu im więcej mają
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damson19
damson19
damson19
26.04.2026, 05:55:10 via Wykop
  • -4
@Orbis83: ciekawe ilu medyków smierci dorobiło się powyżej 5 milionów pln w ostatnich 6-7 latach

dużo też zarabiają na 'leczeniu' raka, więc wszyscy mają raka, i wszyscy szybko umierają po 'zdiagnozowaniu' go

antyludzka patologia
  • Odpowiedz
RuchaczSpychacz
RuchaczSpychacz
25.04.2026, 18:07:33 via Wykop
  • 29
Jakie kurka 8,8 procent jak inflacja jest na poziomie 3 procent!!!
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gimnazjumqqq
gimnazjumqqq
26.04.2026, 09:41:58 via Wykop
  • 6
@RuchaczSpychacz: podwyżki nie powiązano z inflacją, a ze średnią płacą w gospodarce.

Stąd 12k dla lekarza i 11k dla pielęgniarki
  • Odpowiedz
Kroovka8
Kroovka8
27.04.2026, 09:26:00 via Wykop
  • 1
Sędziowie? Prokuratorzy?
Miałem na myśli że jeśli zarabiasz 10k to zmiana płacy min z 5 na 7k nie wpływa na Twoją pensję - chyba że zakładasz przesunięcie schodkowe, pośrednie;) Jeśli robisz dyżur czy bierzesz dodatkowe godziny to po prostu więcej pracujesz - boli Cię że za pracę ponad 1 etat zarabiasz więcej niż min na 1 etat?
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin
26.04.2026, 07:33:17 via iOS
  • 21
Każdy lekarz zarabia po 100k, dlatego absolutnie nie można im dać podwyżek do 13k brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BiznesJanusz
BiznesJanusz
26.04.2026, 07:49:51 via Android
  • 5
@Vaerlin:
No ultra dziwne, po co ta ustawa, skoro wszyscy lekarze w Polsce to lekko 30k na miesiąc
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin
26.04.2026, 09:06:25 via iOS
  • 2
@BiznesJanusz: no właśnie nie bardzo rozumiem tę retorykę
  • Odpowiedz
archi999
archi999
archi999
26.04.2026, 07:28:59 via Wykop
  • 20
@VoxClamantisInDeserto czemu manipulujesz tytułem? 70 mld to koszt wszystkich wynagrodzen a nie samej podwyzki o kilka %. Jak już coś dodajesz to może być warto przeczytać tresc?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
Autor
26.04.2026, 07:35:23 via Wykop
  • -5
@archi999: Tytuł został literalnie skopiowany z artykułu źródłowego, więc pretensje można mieć do autora artykułu.
  • Odpowiedz
archi999
archi999
archi999
26.04.2026, 07:40:05 via Wykop
  • 5
@VoxClamantisInDeserto: I jest również manipulacją i interi też wysłałem zgłoszenie. Co nie zmienia faktu, że powielasz bzdury bez czytania i zastanowienia się. Przecież w 5 sekund można policzyć, że przy tym co wklejasz place w sluzbie zdrowia kosztują prawie 800 miliardów xDDD

Byle co Byle szybko wkleić i wbić bordo xD
  • Odpowiedz
tajkus
tajkus
26.04.2026, 06:52:36 via Wykop
  • 12
J----e złodzieje. Dla wszystkich ludzi obowiązuje pensja minimalna to jest ok, ale dla jaśnie pana to już musi być specjalna minimalna. Może dla nauczycieli, policjantów, urzędników też spejalną minimalną pensję wprowadzić? Chory kraj.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Setral
Setral
Setral
26.04.2026, 08:36:41 via Wykop
  • 9
Może dla nauczycieli, policjantów, urzędników też spejalną minimalną pensję wprowadzi


@tajkus: Niestety to już jest
nauczyciel - wynagrodzenje zasasnicze za pensum
policjant - uposażenie
urzędnik - wynagrodzenie zasadnicze wedle mnożnika kwoty bazowej
  • Odpowiedz
tajkus
tajkus
26.04.2026, 08:37:48 via Wykop
  • 6
@Setral: Albo wszystkich traktujemy tak samo, albo instytucja pensji minimalnej mija się z celem.
  • Odpowiedz
marpic
marpic
marpic
25.04.2026, 13:01:21 via Wykop
  • 9
Świetnie, niech się to mocno wykolei i będzie spokój.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PROpagoTOR
PROpagoTOR
PROpagoTOR
26.04.2026, 14:41:22 via Wykop
  • 7
Panowiem ale 13k pln brutto dla lekarza to jakis smiech na sali xD Nie bronie plac lekarzy, ale chcialbym zeby przynajmniej jakis byl w szpitalu jak bede w potrzebie xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Boloo2000
Boloo2000
Boloo2000
26.04.2026, 09:54:40 via Wykop
  • 7
Cała budżetówka to najwyższa kasta w dodatkami miesięcznie 7,5tys netto to minimum darmozjady z mundurówki to już 9tys za spanie. A większość roboli na nich robi za 3x mniej. Każdy "pracujący" w budżetówce i jego najbliższa rodzina nie powinna mieć prawa głosu tych darmozjadów jest ponad 1/4 pracujących więc reszta społeczeństwa jest ich i ich pomiotu niewolnikiem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3085
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3030
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2613
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2336
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking