Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
idiotanumer9999

idiotanumer9999

Dołączył 3 tyg. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 202
  • Znaleziska 199
  • Mikroblog 3
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

655

Żyjemy w iluzji recyklingu. Nawet 65% globalnych odpadów jest spalanych

Żyjemy w iluzji recyklingu. Nawet 65% globalnych odpadów jest spalanych

Żyjemy w iluzji recyklingu. Według międzynarodowych badaczy, większość globalnych odpadów i tak jest spalana.

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 08.06.2026, 09:28:23
  • 89
  • #
    recykling
  • #
    ekologia
  • #
    segregacjaodpadow
  • #
    ciekawostki
idiotanumer9999
idiotanumer9999 09.06.2026, 14:09:29 via Wykop
  • 0
Spalanie to ostatni krok recyklingu... odzyskanie energii z odpadu jest czymś pożądanym i powinno się budować więcej spalarni. Śmieć spalony wyemituje mniej metanu i innych szkodliwych związków, niż gdyby leżał na wysypisku śmieci. Wysypiska śmieci to gigantyczni producenci metanu i innych gazów cieplarnianych.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

638

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 159
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
idiotanumer9999
idiotanumer9999 09.06.2026, 12:15:33 via Wykop
  • 0
@NieWiemWiecSieWypowiem: już jest

1087

Policjant zwolniony za pytania o islam. Po roku wygrał.

Policjant zwolniony za pytania o islam. Po roku wygrał.

Luke Salmons pytał na obowiązkowym szkoleniu o ataki islamistów, w tym Hamasu. Policja North Yorkshire wyrzuciła go i wpisała na Police Barred List, ale po ponad roku został oczyszczony i wygrał odwołanie.

Pan_od_Internetu
z
wpolsce24.tv
dodany: 06.06.2026, 21:32:41
  • 94
  • #
    wielkabrytania
  • #
    policja
  • #
    islam
  • #
    cenzura
  • #
    prawo
  • #
    wolnoscslowa
idiotanumer9999
idiotanumer9999 09.06.2026, 12:07:18 via Wykop
  • 0
Zabawne że ten news jest na wykopie, bo za napisanie prawdy o tym czym jest i w jakim celu stworzono Islam dostanie się tu bana ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

30

Media dziś nie mają sensu

Media dziś nie mają sensu

Dlaczego współczesne media coraz częściej zamiast porządkować rzeczywistość, wzmacniają chaos informacyjny, przebodźcowanie i zmęczenie newsami?

NWASD
z
youtube.com
dodany: 07.06.2026, 18:02:27
  • 11
  • #
    internet
  • #
    media
  • #
    polska
  • #
    tvn
  • #
    tvp
  • #
    propaganda
idiotanumer9999
idiotanumer9999 09.06.2026, 12:05:53 via Wykop
  • 0
Dziennikarzy czy reporterów już nie ma, są tylko papugi czytające skrypt pod sensację. Jak widzę film na YT czy gdziekolwiek gdzie oczka są wklejone w obraz promtera to wyłączam takie g---o od razu. Łatwo to rozpoznać jak się wie czego szukać. Mało jest już ludzi autentycznych, którzy nie robią tysięcy ucięć bo zrobili lekki błąd mówiąc jakieś slowo lub takich którzy nie czytają z promptera.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

716

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Koniec z łatką taniej montowni Europy. Miliardowe inwestycje Toyoty na Dolnym Śląsku właśnie spinają w całość zaawansowany hub IT we Wrocławiu, potężną produkcję napędów hybrydowych i nowoczesny recykling samochodów.

MaranX
z
auto.dziennik.pl
dodany: 07.06.2026, 18:20:13
  • 135
  • #
    toyota
  • #
    biznes
  • #
    motoryzacja
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    japonia
idiotanumer9999
idiotanumer9999 08.06.2026, 11:32:10 via Wykop
  • 0
@Bijelodugme: Japonia również zaczynała od bycia montownią dla Amerykanów. Była taka anegdota swego czasu że Amerykanie ustalili % wadliwych sztuk jaki jest dopuszczalny w produkcji i Japońska firma wysłała produkt w 2 dostawach, jedna duża dostawa z sprawnymi bez wad produktami i drugie mniejsze pudełko z wadliwymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
idiotanumer9999
idiotanumer9999 08.06.2026, 11:33:33 via Wykop
  • 10
@Ranger: ale co tak właściwie jest złego w byciu montownią? Jak nie potrafimy sami takiej firmy postawić to inaczej nie zdobędziesz kadry. Japonia robiła to samo, najpierw byli montownią amerykanów, a potem uczyli się na ich technologii udoskonali i tworzyli swoją, a kadrę pracowników gotowych do zawodu mieli już z montowni...

Zresztą to samo robią teraz Chiny tylko nie tylko z USA, ale po prostu z technologią z całego świata.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 08.06.2026, 11:34:45 via Wykop
  • 2
@Pan_Slon: bardzo wiele japońskich firm produkuje w Chinach... niestety...
idiotanumer9999
idiotanumer9999 09.06.2026, 11:57:45 via Wykop
  • 1
@janosik1222: Fiat to Włoska firma, wiem że się przyjęło że to "nasze" ale to też było na licencji. Czyli "montownia". Posiadanie własnej marki samochodowej jest bardzo ważne dla gospodarki dlatego miałem duże nadzieje co do Izery nawet gdyby to na początku była montownia z podzespołów firm trzecich. Gdzieś trzeba zacząć.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 09.06.2026, 11:59:22 via Wykop
  • 0
@Bijelodugme: bo nasz rząd jest niestety any Polski, z poważnym rządem dbającym o interesy naszego kraju Izera już by stała, nawet jak na początku byłaby montownią z podzespołów firm trzecich jest to krok w dobrą stronę :)

482

Arcybiskup grzmi. "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga"

Arcybiskup grzmi. "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga"

Za dobrze wam się żyje, Polaki, oj za dobrze. Przez internet, platformy streamingowe, telewizję, nawet przez urlopy nie chodzicie do kościoła, i krzyże papieskie ktoś podpala, i aborcja szaleje. Przynajmniej wedle przewysokiego urzędnika Pana Boga, szlachetnego arcybiskupa Depo z Cżęstochowy.

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 04.06.2026, 15:24:16
  • 238
  • #
    polska
  • #
    czestochowa
  • #
    religia
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
idiotanumer9999
idiotanumer9999 08.06.2026, 11:10:25 via Wykop
  • 0
Rany, czemu to odczuwasz jakby był to atak personalny. Biskup w swojej wypowiedzi przestrzegał przed lenistwem, siedzeniem ciągle w internecie, nadmiernej ufności w sztuczną inteligencję i ogólnym marazmie w społeczeństwie. W jego opinii to źle bo ludzie w ten sposób odchodzą od Boga i kościoła, ale nawet ateista psycholog powie ci, że czasem trzeba się oderwać od tiktoka i zrobić coś co wymaga odrobiny wysiłku. Sam widzę coraz więcej narzekań na najmłodsze

711

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 283
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
idiotanumer9999
idiotanumer9999 08.06.2026, 11:04:24 via Wykop
  • 1
@whiskas: potrzebujesz 276 głosów by przegłosować prezydenckie VETO. Czyli wszyscy nie z PiS +2 z PiS.

415

Rząd szykuje nowy zakaz. Do internetu wejdziesz z EUDI Wallet

Pokaż treści 18+

Rząd szykuje nowy zakaz. Do internetu wejdziesz z EUDI Wallet

Rząd realizuje swój plan ochrony dzieci przed pornografią. Rada Ministrów właśnie przyjęła projekt ustawy, która zmusi serwisy dla dorosłych do sprawdzania, ile lat ma użytkownik. Zmiany mają wejść w życie do końca 2026 roku, a na opornych czekają surowe kary i blokowanie stron.

ochucki
z
telepolis.pl
dodany: 03.06.2026, 06:52:49
  • 201
  • #
    pornografia
  • #
    internet
  • #
    komputery
  • #
    polska
  • #
    prawo
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 21:12:11 via Wykop
  • 3
@Z_d--y_strzelec: no dobra to syn komendanta czy jakiś prawnik lub sędzia?
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 21:13:33 via Wykop
  • 3
@oliwek: ajj wajjj to co mówisz jest bardzo szkodliwe...
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 21:14:45 via Wykop
  • 1
Ostatni bastion wolności przed propagandą rządową, niedługo wszędzie już będą tylko sprawdzone strony wyznaczone prze "partię" na nic innego nie wejdziesz.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

691

Żona adwokata od "trumny na kółkach" zatrzymana!

Pokaż treści 18+

Żona adwokata od "trumny na kółkach" zatrzymana!

Podejrzanej Paulinie K.-K. przedstawiono kilkanaście zarzutów z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Łódzka adwokat jest podejrzana o "wielokrotne posiadanie razem z inną, ustaloną osobą, znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu...

kukuryQ
z
polsatnews.pl
dodany: 03.06.2026, 09:04:53
  • 93
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    news
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 21:07:24 via Wykop
  • -3
jak już jesteśmy przy wyborcach KO to więźniowie w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności powinni również tracić wszelkie prawa wyborcze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

587

W ramach SAFE stawiamy na miny z polskiej fabryki

W ramach SAFE stawiamy na miny z polskiej fabryki

Armia kupuje polskie Baobaby-K (pojazdy do szybkiego stawiania pól minowych) oraz polskie miny MN-123. Te zakupy pokazują, że lekcje z wojny na Ukrainie zostały przez rząd odrobione

Sabr
z
radar.rp.pl
dodany: 03.06.2026, 12:37:08
  • 138
  • #
    wojsko
  • #
    polska
  • #
    safe
  • #
    gospodarka
  • #
    wojna
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:48:55 via Wykop
  • 1
@KurnikoweKuriozum: zakup K2-PL gwarantuje nam budowę i wspólny rozwój modeli czołgów z koreą z pełnym transferem technologicznym i pełną budową czołgów u nas. Gdzie chciałeś w polsce kupić czołgi? w sklepie z zabawkami chyba...
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:49:46 via Wykop
  • -1
Drogie g---o z USA i Korei z kill switchem.


@ggs-hg: nie powielaj ruskiej propagandy.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:52:36 via Wykop
  • 0
uważaj bo dwóch konfiarzy się obraziło na twój wpis


@tomekruslan: jestem kofiarzem i dałem plusa, coś ci nie wyszło
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:55:04 via Wykop
  • 1
Oczywiście, np. myśliwce, helikoptery czy czołgi :D Coś co produkujemy?


@Bijelodugme: Polska jest producentem helikopterów bojowych Black Hawk.

https://pzlmielec.pl/ oczywiście na licencji USA. I te właśnie helikoptery zostały zakupione.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:56:18 via Wykop
  • 0
@rychu-nalepa: yep to tylko kontynuacja lub poszerzenie zakupu...

892

Sprzeciwiasz się masowej imigracji = można ci grozić i wyzywać od faszysty

W piosence francuskiego "rapera" pojawiają się zwroty typu: dobry faszysta, to faszysta w trumnie ; kop w głowę faszysty, ależ wyśmienite uczucie ; a wszystko uwieńczone sceną z kopaniem człowieka z podobizną polityka Jordana Bardelli z partii Marie Le Pen.

sosiwoczostkowe
z
facebook.com
dodany: 02.06.2026, 20:13:58
  • 148
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    lewackalogika
  • #
    konfederacja
  • #
    francja
  • #
    imigranci
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:47:02 via Wykop
  • 30
@nieznasarz: żydzi nie lubią hitlera, żydzi nie lubią też ludzi białych, połącz kropki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1449

Chełm utracił dotacje na Muzeum Pamięć Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Chełm utracił 180 mln dotacji na Muzeum Pamięć ofiar Rzezi Wołyńskiej przez rząd KO, co przesądził sąd w Lublinie. W tym samym czasie Warszawa buduje za 380 mln kolejne muzeum poświęcone Żydom, oraz 50 mln na projekt Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Korda
z
historia.rp.pl
dodany: 03.06.2026, 18:42:45
  • 126
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    historia
  • #
    ukraina
  • #
    4konserwy
idiotanumer9999
idiotanumer9999 03.06.2026, 20:45:42 via Wykop
  • 21
https://www.youtube.com/watch?v=mp4rZFbL2IE
idiotanumer9999 - https://www.youtube.com/watch?v=mp4rZFbL2IE
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PapenPNW
PapenPNW
29.05.2026, 12:00:34
  • 13
#ukraina Ale wysyp onuc. Dawno nie było takiego ruchu na Wykopie. Chyba otworzyli nowe trollownie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

idiotanumer9999
idiotanumer9999 29.05.2026, 13:31:20 via Wykop
  • 0
@MazurskiSmak: nie ma czegoś takiego jak kill switch ruska onuco.
  • Odpowiedz

2477

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

Nie wiem ile to Porsche kosztowało, ale przeciętna pensja w latach 70-tych wynosiła ok. 25$. Hipokryzja level max....

Maudiun
z
finanse.wp.pl
dodany: 28.05.2026, 09:11:59
  • 365
  • #
    emerytura
  • #
    artysci
  • #
    marylarodowicz
  • #
    finanse
  • #
    hipokryzja
idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 14:00:34 via Wykop
  • 36
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 21:05:35 via Wykop
  • 0
@MgrMarecki: w zimie raczej wypompowuje się z basenu wodę? czy złe mam informacje?

285

Operacje rosyjskiej fabryki trolli także w Polsce.

Operacje rosyjskiej fabryki trolli także w Polsce.

Różne akcje, różne grupy docelowe - lecz zleceniodawca ten sam. Oto jak Kreml prowadzi operacje pod fałszywą flagą.

Chelik
z
konkret24.tvn24.pl
dodany: 27.05.2026, 17:16:04
  • 86
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 16:13:10 via Wykop
  • 4
No tak słynne farmy trolli, ostatnio przez ich udział odwołano świętego Miszalskiego prezydenta krakowa. W kolejnym referendum pewnie też będzie udział służb rosyjskich xD
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 16:36:17 via Wykop
  • 10
@Voluminius: sam Putin gratulował mi osiągnięć na froncie wykopowym. Dostałem nawet talon.

954

Rządowe dopłaty do emerytur artystów mogą objąć "aktorki" OnlyFans

Wedle wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 16 października 2025 roku za usługi kulturalne mogą być uznawane także występy przed kamerką na popularnej niebieskiej platformie. W świetle tego wyroku uznano, że tego rodzaju twórcy mogą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT.

wojtas_mks
z
x.com
dodany: 28.05.2026, 08:30:36
  • 96
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    neuropa
idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 16:11:31 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

519

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Ministerstwo chce, żeby operatorzy mogli m.in. odłączać produkcję. Nowe przepisy mają zapewnić operatorom sieci przejmowanie kontroli nad falownikami instalacji fotowoltaicznych i magazynami energii.

kotas_przesmiewca
z
gramwzielone.pl
dodany: 27.05.2026, 11:48:17
  • 245
  • #
    pv
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    magazynenergii
  • #
    prad
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 19:29:18 via Wykop
  • 0
10kw to za malo, sam mam tyle i musze rozbudowac


@subyello: na ile ci starcza?
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 19:30:06 via Wykop
  • 0
jaki masz pomysł na zmagazynowanie energii z PV?


@mvmxks: nie istnieje taka technologia xd
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 19:30:56 via Wykop
  • -1
Magazyny Energii operatorów czy prywatne, które przed szczytem produkcji są puste i zbierają energię w czasie szczytu prosukcji. Oddają w kolejnym saczycie wieczornym jak zajdzie słońce.


Koszt produkcji 1kw ogniwa to 70-80USD na dziś, pod koniec roku chiny zejdą do 70USD. W kolnym roku cel do 50-60USD. W 15lat cena produkcji spadła już o 95%


@STEFAN_n00b: niewykonalne na skalę krajową.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 16:09:19 via Wykop
  • 1
@MgrMarecki: no tylko to kolejne ile? 15-20 tys?

427

Bosak oburzony dopłatami do emerytur dla artystów. "Odpiłować od pieniędzy"

Krzysztof Bosak potępił ustawę o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny. - Tych ludzi trzeba odpiłować od pieniędzy, a nie dawać im więcej - powiedział w "Graffiti". Jego zdaniem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydaje pieniądze "na jakieś bzdury, na jakieś pogięte

programista30k
z
youtube.com
dodany: 28.05.2026, 11:02:55
  • 116
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • #
    neuropa
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpo
idiotanumer9999
idiotanumer9999 28.05.2026, 13:40:21 via Wykop
  • 2
Podobnie z oddawaniem butelek


@lewoprawo: to akurat konsultowali z firmami produkującymi te śmieciomaty i z niemieckimi firmami które będą zarządzać systemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

437

Europejski system tańszy i lepszy od Patriota?

Europejski system tańszy i lepszy od Patriota?

System przeciwlotniczy SAMP/T jest konkurencyjny dla amerykańskiego Patriota nie tylko ceną, ale również zdolnościami. W artykule sporo smaczków dotyczących zamówionych przez Polaków zestawów Patriot.

pragmatyczny_romantyk
z
defence24.pl
dodany: 26.05.2026, 09:19:43
  • 103
  • #
    militaria
  • #
    ciekawostki
  • #
    wojsko
  • #
    armia
  • #
    wojna
  • #
    europa
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:17:17 via Wykop
  • 0
Nie trzeba szukać gdzieś daleko, bo taki PiS anulował przetargi od europejskich dostawców i zaczął zaopatrywać się w uzbrojenie jak na nie jednym to drugim końcu świata celowo, ponieważ nie pasowało im to do polityki wewnętrznej.


@kasza332: akurat ma to sporo sensu z perspektywy taktycznej o ile zakłady produkcyjne będą w Polsce, tak jak było to zapowiedziane wobec K2-PL. Bo w przypadku wymiany technologicznej z krajem dalekim od nas w
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:19:12 via Wykop
  • 0
@pan_Ropuch: systemy Polskie są jak najbardziej rozwijane, ale nie posiadamy jeszcze zdolności dalekiego zasięgu, teraz trwają prace rozwojowe nad systemem średniego zasięgu.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:21:27 via Wykop
  • 2
Bo w odróżnieniu od USA nie wydawaliśmy kasy na wojenki. Gdy jest potrzeba (teraz) producent zwiększa produkcję.


@H_Moody: wojna trwa już 4 lata na pełną skalę, a teraz zwiększane są moce produkcyjne XD
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:23:18 via Wykop
  • 0
@Marco_Inaros: to taki samolot który został w 100% zbudowany w Europie i przy użyciu technologii i know how krajów europejskich.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 19:25:40 via Wykop
  • 0
@pan_Ropuch: to jeszcze daleko do celu, teraz trzeba kupić. Na bliski zasięg już są stosowane Pioruny. No i te Pioruny będziemy rozwijać i ulepszać i na ich bazie powstanie obrona średniego zasięgu. Przynajmniej taką mam nadzieje.

313

USA ograniczają sprzęt wojskowy dla NATO

USA ograniczają sprzęt wojskowy dla NATO

Jak donosi niemiecki "Der Spiegel", administracja prezydenta Donalda Trumpa zamierza drastycznie ograniczyć dostępność kluczowego sprzętu. A potem będzie płaku płaku że Europa nie chce kupowaćw USA Xd

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 26.05.2026, 16:13:32
  • 87
  • #
    nato
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    europa
  • #
    polityka
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:27:30 via Wykop
  • 0
@PlanetHell: kogo USA porzuciło bez skrupułów?
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:28:35 via Wykop
  • -1
Teraz wykopki plusujo bo zbrojenie się i zjednoczenie Europy, a w znaleziskach o SAFE minusujo bo trwonienie pieniędzy i hejt na niemiaszka. ¯\(ツ)/¯


@Markok: bo jest to pożyczka z wieloma limitacjami jak i gdzie można ją wydać oraz kto może ją wydać...
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:29:50 via Wykop
  • -4
@ATAT-2: przecież jest zapowiedziane zwiększenie kontyngentu w Polsce. Po prostu USA w końcu przesuwa swoje siły tam gdzie są one faktycznie potrzebne, a nie w Niemczech 1000km od granicy z Rosją.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:30:49 via Wykop
  • -1
Niemcy to już planują największą armię i modernizację od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Według mnie to słowa pod publikę, wojna się skończy i zaczną się lody z ruskimi.


@hetmanol: Nord Stream 3 i 4 powstanie szybciej niż ostatni zabity żołnierz zostanie pochowany.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:31:33 via Wykop
  • -2
@mathix: pewnie nic bo nasze kontrakty już zostały podpisane i masz ramy czasowe oraz kary w momencie niedostarczenia wymaganych ilości sprzętu.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:32:10 via Wykop
  • -2
@MazurskiSmak: nie ma czegoś takiego jak kill switch. Siejesz ruską propagandę. Nara ruski trollu.
idiotanumer9999
idiotanumer9999 27.05.2026, 17:33:26 via Wykop
  • 0
@Aleale2: maksymalny wiek kandydata na prezydenta powinien istnieć w każdym kraju i nie tylko na prezydenta.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 3 z 4
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking