Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko193
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
metalowy_pasterz

metalowy_pasterz

Dołączył 10 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 57260
  • Znaleziska 697
  • Mikroblog 56563
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 113
Apaturia
Apaturia
8 godz. i 7 min temu
  • 153
Unikatowy biały ryś. 22 października 2025 roku na zalesionym terenie w prowincji Jaén w południowej części Hiszpanii po raz pierwszy w historii udało się sfotografować niemal zupełnie białego rysia iberyjskiego.

Ryś iberyjski (Lynx pardinus), znany też jako ryś hiszpański, ryś lamparci lub pardel, bywa niekiedy uznawany za podgatunek rysia i jeszcze całkiem niedawno należał do kotów krytycznie zagrożonych wyginięciem. W ostatnim dziesięcioleciu, dzięki programom skoncentrowanym na ochronie i odtworzeniu populacji,
Apaturia - Unikatowy biały ryś. 22 października 2025 roku na zalesionym terenie w pro...

źródło: White lynx

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz przed chwilą via Wykop
  • 0
białemu rysiowi iberyjskiemu musi być smutno, gdy ktoś go nazywa "podgatunkiem"


@Rad-X: "nieszczęśliwegooo, aa, białego rysia, aa, który w oczach ma tylko szare łzy..."
  • Odpowiedz
redorbiter
redorbiter
11 godz. i 18 min temu
  • 203
redorbiter

źródło: b801dea85e31502ef4b57e3b2e17f541c264f7e2bd1eafa7fc70dbd09e542550

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 1 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 1
@redorbiter: Helena, mam zawał!
  • Odpowiedz
reventon
reventon
wczoraj, 05:58:02
  • 303
Okazuje się że w Polsce mamy zatrzęsienie ukrytych po piwnicach zielonowlosych Van Goghów, Bachów i Norwidów którzy rozkwitnęliby i obdarzyli nas swoją wyjątkową sztuką gdybyśmy tylko rzucili im trochę więcej kasy z podatków.

#lexkapela

Elity XD

#artysci #polska #podatki #gospodarka #polityka
reventon - Okazuje się że w Polsce mamy zatrzęsienie ukrytych po piwnicach zielonowlo...

źródło: 1000021370

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz wczoraj, 11:12:06 via Wykop
  • 2
Okazuje się że w Polsce mamy zatrzęsienie ukrytych po piwnicach zielonowlosych Van Goghów, Bachów i Norwidów którzy rozkwitnęliby i obdarzyli nas swoją wyjątkową sztuką gdybyśmy tylko rzucili im trochę więcej kasy z podatków.


#lexkapela


Elity XD


@reventon: w sumie to p---------ś się m.in. do włosów, żeby wyśmiać typa, zamiast odnieść się do meritum, czyli tego, że Mentzen nie widzi problemu w dojeniu kasy przez polityków-darmozjadów (w tym siebie
  • Odpowiedz
Jabby
Jabby
wczoraj, 07:22:44
  • 970
Powiem szczerze że ten rok prezydentury Nawrockiego mnie zaskoczył. Oczywiście oczekiwania wobec tego zdegenerowanego człowieka miałem zerowe i to że będzie wyjątkowym szkodnikiem w wewnętrznych sprawach kraju było niemal pewne, ale w kwestiach bezpieczeństwa zewnętrznego jednak wydawało się że przynajmniej nie będzie przeszkadzał.

A jednak...

- Najpierw w imię interesów partyjnych veto dla koniecznych i szybkich zbrojeń kraju wobec zagrożenia ze strony rosji
- Później krytykowanie planów objęcia Polski parasolem nuklearnym ze strony
Jabby - Powiem szczerze że ten rok prezydentury Nawrockiego mnie zaskoczył. Oczywiści...

źródło: GzLkrSvXQAAMmQw

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz wczoraj, 10:22:52 via Wykop
  • 5
Zaraz tu przyjdą PiSwoskie boty


@Krs90: Oho, uderz w stół ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
metalowy_pasterz
metalowy_pasterz wczoraj, 10:41:07 via Wykop
  • 9
oho kolejny co się chce zbroić 4 lata po wybuchu wojny. Trochę późno nie uważasz? Wojna wybuchła w 2022 i właśnie wtedy PIS wziął kredyt na zbrojenie - to się nazywa dobra reakcja na sytuację, a nie to co dzisiaj robi Tusk.


Powiedz tylko, czy 4 lata różnicy to dla Ciebie w ogóle coś znaczy, czy dla ciebie dalej jest rok 2022?


@ifnot: xD xD xD
Jaki jest sens dyskusji
  • Odpowiedz
metalowy_pasterz
metalowy_pasterz wczoraj, 10:51:40 via Wykop
  • 2
@ifnot:
metalowy_pasterz - @ifnot:

źródło: lord-of-the-rings-lotr

Pobierz
  • Odpowiedz
Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
wczoraj, 07:35:09
  • 2663
Mega_Smieszek

źródło: 1000016567

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz wczoraj, 10:10:52 via Wykop
  • 13
ale pierscien wzmacnial cechy ktore miala dana osoba. i frodo znikal, bo hobbici slyneli z bycia stealthy. Kurczak by mial zapewne inna moc.


@qusqui21: generalnie to chyba każdy śmiertelnik znikał po założeniu pierścienia. Choć faktycznie wzmacniał on też predyspozycje własne. Taki kurczak mógłby np. zajebiście dobrze szukać robaków. A kura znosić zajebiste jajka z czterema żółtkami (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Qurvinox
Qurvinox
wczoraj, 04:29:15
  • 1253
W całym tym społeczeństwie już chyba nie chodzi o przekraczanie prędkości, palenie na balkonach czy trzymanie szczekających psów w mieszkaniach. Tylko bezczelność ludzi. Liczy się tylko ja i mój czubek nosa.

A BO SAMOCHODY SĄ NOWSZE I BEZPIECZNIEJSZE
No ale jak jeb**iesz człowieka to ten nowszy nie jest. Poza tym większa prędkość to większy hałas i spalanie

MÓJ BALKON I BĘDĘ NA NIM ROBIŁ CO BĘDĘ CHCIAŁ
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz wczoraj, 09:49:19 via Wykop
  • 0
Najlepszym obrazem społeczeństwa są wybierani politycy do władzy. Popatrzcie kogo mamy w pałacu prezydenckim. Popatrzcie na takie kanalie jak mejza, ziobro, matecki z pisu.


@codziennaKasia: dokładnie to. PiS pozwolił uwierzyć chamstwu, buractwu i zwykłym idiotom, że są lepsi od ludzi inteligentnych i kulturalnych. A Konfa i inni brauniarze płyną dalej na tej fali.
  • Odpowiedz
lubie-sernik
lubie-sernik
30.05.2026, 13:44:19
  • 175
Taką kolację zamówiłem za 10 zł z dostawą. Nie wiem co to jest ale dużo mięsa.

Omg jakie to ostre....

#sernikpodrozuje
lubie-sernik - Taką kolację zamówiłem za 10 zł z dostawą. Nie wiem co to jest ale duż...

źródło: 1000056598

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 30.05.2026, 18:26:05 via Wykop
  • 2
@thepjoter: @aukolb tak czytam tę Waszą wymianę zdań i muszę wtrącić, że podczas żadnego z kilku moich pobytów w Azji nie miałem problemów żołądkowych. Ale też nie żarłem wszystkiego na pałę, woda tylko butelkowana i zażywanie probiotyku.
Wnioskuję zatem, że po prostu "to zależy" ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
arch_Kris
arch_Kris
24.05.2026, 16:49:47
  • 2
Elo, zachęcam do wykorzystania ogromnej obniżki na wysyłki w dpd, aż 3,5zł można zaoszczędzić! (9zł -> 5,5zł)
i zakupienie jakiś odlewek na tagu. Wiemy doskonale, że to bardzo mobilizuje xDDD
duży flakon Citrus Cedro, sportowa cena, najniższa ever :
Adolfo Dominguez AGUA FRESCA CITRUS CEDRO Eau de Toilette 200ml - 150zł

a i do odlania co nieco:

Armani Acqua di Giò Parfum 2024 - 2,8
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 24.05.2026, 21:04:50 via Wykop
  • 0
@arch_Kris:
Poproszę po 5 ml:

Grandeur Iconic Nuit
Issey Miyake L’Eau d’Issey Pour Homme
Issey Miyake L’Eau d’Issey Vetiver
Zara VL Summer Breeze
  • Odpowiedz
SlowSnake
SlowSnake
17.05.2026, 15:56:44
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 17.05.2026, 20:54:20 via Wykop
  • 0
"Zasugerowała" czyli tak nie powiedziała?


@VladChat: prawdopodobnie nie. Z ciekawości przejrzałem kilka stron wyników i żaden prawakoid nigdzie nie zacytował wypowiedzi.
A poza tym akcja z tą wrzutką miała miejsce parę miesięcy temu, więc OP wygrzebuje jakieś niezweryfikowane gówna z szuflady.
  • Odpowiedz
nykkjen
nykkjen
17.05.2026, 16:33:25
  • 17
bochen
nykkjen - bochen

źródło: HIYTjhIawAA3q09

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 17.05.2026, 20:39:46 via Wykop
  • 0
bochen


@nykkjen: bohenian rhapsody
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
11.05.2026, 18:14:28
  • 145
Najlepszym dowodem na to, że zrównanie wieku emerytalnego jest świetnym pomysłem jest to, że towarzysz Szmatecki jest przeciwko.

#polityka
Czoso - Najlepszym dowodem na to, że zrównanie wieku emerytalnego jest świetnym pomys...

źródło: obraz

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 11.05.2026, 21:06:03 via Wykop
  • 0
A ten debil doczytal jaka jest srednia wieku mezczyzn i kobiet? I jaki jest wiek emerytalny?


@gorzki99: ale on ma to w dupie, jemu bieda na starość nie grozi, bo przy pisie dość się już nażarł przy korycie.

Az se wygooglalem bo jakos nie uwierzylem ze pelczynska chce "podwyzszenia wieku dla kobiet". Oto co na szybko
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
11.05.2026, 17:17:51
  • 353
Krzychu to by się chyba zesrał jakby musiał kiedyś napisać coś negatywnego o PISie bez jednoczesnego wspomnienia jakiejś starej afery PO xD
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #stanowski
splinter96 - Krzychu to by się chyba zesrał jakby musiał kiedyś napisać coś negatywne...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-11 191553

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 11.05.2026, 20:38:18 via Wykop
  • 0
@splinter96: jak jak stanowskiego nie znoszę, tak rację mu tutaj trzeba przyznać, nawet jeśli z Twoim postem, co do zasady, się zgadzam.
  • Odpowiedz
CzekoDonut
CzekoDonut
11.05.2026, 18:28:17
  • 1559
Znasz ten produkt - plusujesz, dzieciaki d--a cicho.

#humorobrazkowy #heheszki
CzekoDonut - Znasz ten produkt - plusujesz, dzieciaki d--a cicho.

#humorobrazkowy #h...

źródło: gumczi_kulczi

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 11.05.2026, 20:06:35 via Wykop
  • 7
@CzekoDonut: widziałem je ostatnio, bodajże w Lewiatanie. 1 zł za cały pasek chyba było wycenione. Koszt zatem też nostalgiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sin-
Sin-
11.05.2026, 12:45:29
  • 233
A propos Ziobry i Romanowskiego.
Trump i jego administracja chyba kompletnie nie rozumieją konsekwencji tego, co robią. Jeśli myślą, że chodzi tylko o zrobienie na złość jednej stronie politycznego sporu to powodzenia.

Problem w tym, że takim działaniem realnie przepalają swoje poparcie nie tylko wśród liberałów czy centrum, ale również na części prawicy. Bo nikt normalny nie lubi, kiedy obce państwo z butami wchodzi w nasze sprawy i próbuje rozgrywać lokalną politykę pod własne
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 11.05.2026, 16:22:58 via Wykop
  • 1
jakby Ziobro pod tramwaj wszedł rozmawiając przez telefon w świetle 3kamer miejskich to i tak by mówiono że "zamach", jakby się zadławił na kolacji u Trampka-zamach, jakby pomylił snusa z pastylka na szczury że strychniną -zamach


@SaperX: nie od dziś wiadomo, że Tusk pociąga także za sznurki Mosadu
  • Odpowiedz
aett
aett
11.05.2026, 10:27:36
  • 155
tylko Micron, będzie rósł jak p------y

#gielda
aett - tylko Micron, będzie rósł jak p------y

#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 11.05.2026, 16:19:43 via Wykop
  • 0
@aett: Szon. Szon Konery
  • Odpowiedz
_Kamil_
_Kamil_
_Kamil_
08.05.2026, 19:02:36
  • 28
Dlaczego zwolennicy pożyczki SAFE tak usilnie unikają słowa pożyczka? Czytam te ich wypociny i wszędzie teksty w stylu:
-"Polska jest największym beneficjentem tego programu"
-"pozyskamy z niego"
-"do Polski popłyną miliardy"
-"popisaliśmy umowę"

Skoro
Kamil - Dlaczego zwolennicy pożyczki SAFE tak usilnie unikają słowa pożyczka? Czytam ...

źródło: 1000000755

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 08.05.2026, 22:40:08 via Wykop
  • 10
@_Kamil_: typie, a według ciebie, jak przedsiębiorstwo wynegocjuje z bankiem kredyt na rozwój na zajebistych warunkach, to CEO się cieszy, czy zamyka firmę i płacze, że ma długi? Dżizas, z kim ja tu siedzę xD
  • Odpowiedz
metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 08.05.2026, 18:35:58
  • 6
Ręce trzymane przy ustach podczas rozmowy, to w kulturze romskiej tzw. gest harmonijki, wykonywany w kontekście podstępu, sugerujący ukryty fałsz lub zdradę.
W analizach mowy ciała polityków, gest ten jest interpretowany jako sygnał braku złotówki na klina.

#heheszki #pdk #polityka
metalowy_pasterz - Ręce trzymane przy ustach podczas rozmowy, to w kulturze romskiej ...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Epiktetlol
Epiktetlol
08.05.2026, 12:35:03
  • 261
Ręką tak trzymana podczas rozmowy to w kulturze włoskiej tzw. gest palca grzebalca, wykonywany w kontekście ostrzeżenia, sugerujący że rozmówca jest ruską onucą bądź o----ł emeryta na kawalerkę.
W analizach mowy ciała polityków, gest ten jest interpretowany jako sygnał totalnego w-------a na rozmówcę.
Ehh kompromitacja..
#bekazkonfederacji
#bekazpisu
#polityka
Epiktetlol - Ręką tak trzymana podczas rozmowy to w kulturze włoskiej tzw. gest palca...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 08.05.2026, 18:08:59 via Wykop
  • 0
Nawrockiemu trzeba przyznać, że ma talent do wyglądania na każdym zdjęciu jak ułom


@eternal_slavo: najlepsze, że Duda też tak wyglądał, tylko on miał fizjonomię takiego śmiesznego ułomka xD
  • Odpowiedz
new-object
new-object
08.05.2026, 06:44:21
  • 277
Polska ma więcej szczęścia niż rozumu xD

Standard:
1. Przyjeżdzają imigranci
2. Wprowadzają standardy z swojego kraju
3. Kraj zamienia się w syf, z którego ci imigranci uciekli
new-object - Polska ma więcej szczęścia niż rozumu xD

Standard:
1. Przyjeżdzają imig...
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 08.05.2026, 11:06:11 via Wykop
  • 0
Co najlepsze to, ani Ukraińcy nie są musem. Wystarczyłoby nikogo nie wpuszczać. Niestety nasi cieciempiorcy i uczelnie konkurują w konkursie "kto ściągnie więcej gównoludów taniej?". Szkoda.


@Big_Bocchers: spadająca dzietność w rozwiniętych i bogacących się krajach jest standardem. Nie uciekniesz od tego, bo główną przyczyną nie jest brak zasobów, a wygodne życie.
Stąd imigranci, prędzej, czy później będą potrzebni, by chociażby utrzymać system emerytalny.
I pod tym względem, tak jak pisze
  • Odpowiedz
metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 08.05.2026, 12:49:59 via Wykop
  • 0
@Big_Bocchers: beznadziejne to jest twoje spłycanie problemu i twierdzenie, że "wystarczyłoby nikogo nie wpuszczać". Otóż nie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie (w przypadku społeczności podobnych kulturowo), dopóki nie zostaną wprowadzone lepsze. A przeciw wprowadzeniu tych lepszych (jak np. zwiększenie wieku emerytalnego) jest choćby duży opór społeczny, zwłaszcza szkodników narodowych z tzw. prawej strony oraz typowych egoistycznych leserów, myślących tylko o chwili doczesnej (dziwnym trafem ich też jest więcej w tej
  • Odpowiedz
NotourMATT
NotourMATT
07.05.2026, 04:47:29
  • 210
To jest "Sieciuś" . Mój nowy zwierzarzek (。◕‿‿◕。)

#zlodziejskiewybryki
NotourMATT - To jest "Sieciuś" . Mój nowy zwierzarzek (。◕‿‿◕。)

#zlodziejskiewybryki

źródło: temp_file8210608048457272319

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

metalowy_pasterz
metalowy_pasterz 07.05.2026, 12:12:39 via Wykop
  • 1
@NotourMATT: ale uLANy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.11.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 15.03.2018

    Mikroblogger
  • Pozytywnie Zakręcony
    od 22.02.2016

    Pozytywnie Zakręcony

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking