Najbardziej śmieszne jest to, jak wszyscy zachwycają się wzrostem PKB w Polsce, uznając ten wskaźnik za wyznacznik bogactwa kraju, całkowicie ignorując fakt, że ten wskaźnik niewiele mówi. Zyski są bowiem w większości transferowane za granicę. W sytuacji, gdy nie mamy własnych firm i własnych marek, jesteśmy jedynie hubem produkcyjnym, w którym wytwarza się te produkty, podczas gdy
@galek: No ale to działa w dwie strony, jest setki tysięcy polaków mieszkających na zachodzie zarabiających dobre pieniądze którzy bardzo często jak już się dorobią wracają z kapitałem do naszego kraju