Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
friesee

friesee

Dołączył 15 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 51861
  • Znaleziska 51542
  • Mikroblog 319
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 3

60

"Pracownicy to nie towar". Gorąco pod siedzibą Dino w Krotoszynie

"Pracownicy to nie towar". Gorąco pod siedzibą Dino w Krotoszynie

Pracownicy mówią wprost: 1. Przez zimę byliśmy mrożeni. PIP na nasz wniosek przeprowadziła setki kontroli, wykryto ponad 1300 naruszeń. Kontrole nadal trwają. 2. Jest mało pracowników na tak duży sklep. 3. Zarabiamy 3700 zł.

Poludnik20
z
tokfm.pl
dodany: 26.05.2026, 00:52:38
  • 59
  • #
    dino
  • #
    krotoszyn
  • #
    wielkopolska
  • #
    handel
  • #
    praca
friesee
friesee 26.05.2026, 07:49:09 via Wykop
  • -1
Rozumiem, że w Krotoszynie jest przymus pracowania w Dino? Pewnie jest jakieś losowanie w centrum miasta i co roku wybiera się losowo kto będzie tam pracował? Matki i dzieci płaczą a ojcowie odprawiają swoje pociechy jak na wojnę gdy ich dziecko zostanie wylosowane?
  • 20
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

friesee
friesee 26.05.2026, 10:30:54 via Wykop
  • 2
Czyli mówisz że zamiast dążyć do tego, żeby było dobrze, to lepiej niech zostanie tak jest a jeśli komuś sie nie podoba, to niech szuka innej pracy? Co za p0lak, co za odpad xD


@Creed-Bratton: Jest wolny rynek - jak z mało - to proszę zmienić pracę - nic tylko daj, daj, daj - lekarzom daj, artystom daj, pielęgniarkom daj, budżetówce daj, górnikom daj - komunistyczni kretyni w akcji - ciekawe
friesee
friesee 26.05.2026, 14:46:31 via Wykop
  • 8
@dasfddklfdslkfkx: Wyobraź sobie, że sam jestem sobie szefem i nikt nic za darmo mi nie dał - jak pracuje to mam - jak jadę na urlop to też mam tyle, że wtedy zero na koncie. Jak na razie żyję - kokosów nie ma ( Bentleyem nie jeżdżę) ale nie stoję i nie krzyczę, że mi się należy bo tak.
friesee
friesee 26.05.2026, 18:37:20 via Wykop
  • 1
Od państwa nikt tu kasy nie woła jak napisałeś wyżej. Nie widzę nic złego w walce o to.


@dasfddklfdslkfkx: Powtarzam - oni chcą więcej a on nie chce im dać - tyle w temacie - nie podoba się - nara. A skoro to tacy zjefajni pracownicy szybko znajdą lepszą fuchę.

1186

Gigant w kryzysie wydaje miliony na związki zawodowe. JSW na krawędzi upadku

Gigant w kryzysie wydaje miliony na związki zawodowe. JSW na krawędzi upadku

Jastrzębska Spółka Węglowa walczy o przetrwanie, a jej finanse są w opłakanym stanie. Mimo to, roczne koszty związków zawodowych w JSW sięgają dziesiątek milionów złotych. W 2023 roku było to ponad 34 mln zł, a na pensje dla samych związkowców od 2015 r. wydano prawie 200 mln zł.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 26.05.2026, 12:42:59
  • 92
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    jsw
  • #
    gornictwo
  • #
    kopalnia
  • #
    biznes
friesee
friesee 26.05.2026, 14:48:32 via Wykop
  • -2
JSW to jedna wielka dotacja!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

51

Koniec UK? Tak Wygląda Anglia, Której Polacy Nie Znają

Koniec UK? Tak Wygląda Anglia, Której Polacy Nie Znają

Internet pokazuje Wielką Brytanię jako kraj, który się kończy. Problemy, migracja, chaos, upadające miasta i coraz większe napięcia społeczne. Ale jest też druga Anglia. Ta, której większość ludzi nigdy nie widzi. W tym filmie zabieram Was na spacer po angielskiej wiosce i pokazuję, dlaczego mimo og

admin-adsaDASD
z
youtube.com
dodany: 25.05.2026, 14:57:16
  • 49
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    anglia
  • #
    emigracja
  • #
    polska
friesee
friesee 25.05.2026, 16:21:56 via Wykop
  • 0
Ja też zapraszam - mieszkałem niedaleko jakieś 15 lat temu. Śmieszny filmik - 10 lat tam siedzisz a g. widziałeś?
P.S. Mieszkałem w kilku lokalizacjach od wiosek w Spalding, Great Yarmouth, King's Lynn, Norwich, Londyn, Birmingham, Plymouth, Peterborough , Cambridge i tak dalej.... Tak jak wszędzie - super wioski, ciekawe miasta i z drugiej strony niejednokrotnie slumsy i dzielnice strachu. Zobaczcie w link i pomyślcie jakie warunki są w tych klitkach nad
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

friesee
friesee 25.05.2026, 16:35:59 via Wykop
  • 1
pozdrawiam z Norwich :) Bardzo przyjemnie sie tu mieszka.


@mielonkazdzika: Tamte rejony wspominam z sentymentem ale jak zawsze mówiłem w UK są straszne kontrasty - trochę jak w Stanach - z jednej strony bogactwo a z drugiej bieda. Co gorsza ze skrajności w skrajność.
friesee
friesee 25.05.2026, 19:02:37 via Wykop
  • 0
ale pokazujesz Birmingham, a filmik jest wlasnie o tym, ze poza miastami angielskie wioski sa angielskie


@admin-adsaDASD: Jak długo? Za chwilę będzie o problem - ponoć już są dziwne spekulacje ziemią. Jakieś fundusze wykupują na potęgę ziemię bo się nic nie opłaca siać. To , że mają fajne samochody? Sorki tam inne rzeczy są drogie coś za coś Niemcy to nie Bawaria i tak dalej i tak dalej ......dziel i

582

Bagażnik doświadczeń (Wileński - Odc. 2)

Bagażnik doświadczeń (Wileński - Odc. 2)

Wyjątkowe święto, wyjątkowa noc i wyjątkowa sytuacja. Nagromadzenie drogowej patologii jest w tym odcinku niesamowite. Mimo wolnych miejsc postojowych oddalonych o 100 metrów, dla wielu kierowców wjechanie pod samo wejście cerkwi jest najwyższym honorem.

o__0
z
youtube.com
dodany: 24.05.2026, 07:01:25
  • 180
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    warszawa
  • #
    samochody
friesee
friesee 24.05.2026, 07:41:12 via Wykop
  • 2
Pytam się gdzie jest policja? Potrafią mandatami walić za byle głupotę ale nigdy w sytuacji gdzie potrzeba (może czasem znajdzie się jeden kumaty ale to rzadkość).
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

friesee
friesee 24.05.2026, 09:10:06 via Wykop
  • 0
chłop co getta wynalazł. Już takie mieliśmy w 1940


@o__0: W sumie to mu chyba w tym ukraińcy pomagali - z tego co pamiętam w dużej liczbie to ukraińcy byli strażnikami w niemieckich obozach.
friesee
friesee 24.05.2026, 10:05:56 via Wykop
  • 0
Nie chodziło wcale o to że Żydzi nie mogli podejmować żadnej pracy czy należeć do cechów


@tomekruslan: Tak było nie zmyślam.

5

Wymiana szczotek w szlifierce Bosch

Wymiana szczotek w szlifierce Bosch

Przy zastosowaniu spinacza biurowego

qentet
z
youtube.com
dodany: 23.05.2026, 08:24:43
  • 1
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    elektronika
  • #
    elektryka
  • #
    praca
friesee
friesee 24.05.2026, 07:52:26 via Wykop
  • 0
Czekam na filmik o wymianie szczotek w szlifierce przy zastosowaniu druta.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

16

Polak z Krakowa robi cudeńka ze złomu.

Polak z Krakowa robi cudeńka ze złomu.

Taką sztukę to ja lubię.

DzikWesolek
z
youtube.com
dodany: 22.05.2026, 16:50:31
  • 3
  • #
    spawanie
  • #
    sztuka
  • #
    obrobkametali
  • #
    pracaspawaczamnieprzeistacza
friesee
friesee 22.05.2026, 20:14:17 via Wykop
  • 1
Łoo Panie - super.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

726

40mln zł na piwo dla Perły ... na to idą podatki

Pokaż treści 18+

40mln zł na piwo dla Perły ... na to idą podatki

Celem Projektu jest opracowanie nowego rodzaju piwa o ustandaryzowanej strukturze profilu cukrowego, niskiej zawartości alkoholu i obniżonym indeksie glikemicznym. Wkład z Funduszy Europejskich: 38 231 650,28 PLN

michalson18
z
dlahandlu.pl
dodany: 22.05.2026, 12:58:17
  • 95
  • #
    piwowarstwo
  • #
    piwo
  • #
    craftbeer
  • #
    alkohol
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
friesee
friesee 22.05.2026, 20:13:10 via Wykop
  • 262
Większościowy udziałowiec: Marconia Enterprises (Cypr) – 50,7%
Udziałowiec mniejszościowy: Royal Unibrew A/S (Dania) – 48%
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

55

OSP Sobibór młodszy i sprawny wóz bojowy Wspieraj na Zrzutka.pl

OSP Sobibór młodszy i sprawny wóz bojowy Wspieraj na Zrzutka.pl

Serio na jednego drona na Ukrainę potraficie kilka milionów zebrać a na jeden wóz bojowy dla polskiej OSP nawet 50tys się nie da? Jaja sobie ze mnie robicie? Mi się nie przelewa ale te 100zł przelałem.

roman-swoboda
z
zrzutka.pl
dodany: 22.05.2026, 08:12:52
  • 18
  • #
    osp
  • #
    strazpozarna
  • #
    polska
  • #
    sobibor
  • #
    zrzutka
friesee
friesee 22.05.2026, 20:06:07 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

214

Ogromne zbiorniki na paliwo za oknami. "To samowola budowlana"

Ogromne zbiorniki na paliwo za oknami. "To samowola budowlana"

Jedna z największych samowoli budowlanych w kraju powstaje na osiedlu Podjuchy w Szczecinie. Inwestor buduje tam gigantyczne zbiorniki na paliwo - bez pozwoleń! Zaledwie kilkadziesiąt metrów od zabudowań mieszkalnych.

Kolekcjoner_dusz
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 19.05.2026, 14:20:10
  • 22
  • #
    prawo
  • #
    budownictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    szczecin
friesee
friesee 19.05.2026, 18:10:09 via Wykop
  • 22
Dobre jak w materiale pod koniec- skoro tam się nie buduje to nie ma kierownika budowy, nie ma inspektora nadzoru budowlanego ale budowla jest bezpieczna.
A ty mały robaczku spróbuj na czas jakiegoś papierka do urzędu nie donieść.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

552

Polowanie na dziecko nad jeziorem. 13-letni Mikołaj nie żyje.

Polowanie na dziecko nad jeziorem. 13-letni Mikołaj nie żyje.

Nad jeziorem w gminie Barciany doszło do śmierci 13-latka w wyniku osaczenia i pobicia przez czterech dorosłych mężczyzn. Wcześniej dziecko było świadkiem awantury grupy mężczyzn. Jak przekazała Polsat News kętrzyńska policja, w sprawie zatrzymano cztery osoby.

spere
z
youtube.com
dodany: 19.05.2026, 16:11:45
  • 205
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
  • #
    patologiazewsi
  • #
    dzieci
friesee
friesee 19.05.2026, 17:57:01 via Wykop
  • 56
@Oooonieee: 1:18 - wysłuchałeś materiał?

1891

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Pracują krócej, ale za to bardziej efektywniej? 4-dniowy tydzień pracy jest możliwy, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować - uważa rzecznik prasowy wodociągów z Siemianowic Śląski, które uczestniczą w rządowym pilotażu. Czy wkrótce 4 dni pracy w tygodniu stanie się polską normą?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.05.2026, 08:37:37
  • 305
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
friesee
friesee 19.05.2026, 17:28:29 via Wykop
  • 5
A może zwolnić 20% załogi?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

514

Mam dosyć podwyżek Spotify i Netflix. Stworzyłem platformę do dzielenia kont.

Mam dosyć podwyżek Spotify i Netflix. Stworzyłem platformę do dzielenia kont.
SubSplit
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 10:04:06
  • 295
  • #
    spotify
  • #
    oszczedzanie
  • #
    netflix
  • #
    finanse
  • #
    youtube
  • #
    biznes
friesee
friesee 19.05.2026, 06:42:39 via Wykop
  • -3
później do USA


@SubSplit: Sam się pchasz w kłopoty - powinieneś kupić bilet do Korei i to Północnej.

1262

Nie ma miękkiej gry (Wileński

Nie ma miękkiej gry (Wileński

Jest w Warszawie taka cerkiew, wokół której co tydzień odprawiane są rytuały polegające na jeżdżeniu po chodnikach. Między pieszymi, rodzinami z dziećmi. Nawet w wyjątkowy dzień, jakim jest niedziela palmowa, są kierowcy, którzy nie mogą się powstrzymać. A w okolicy jest tyle miejsc do zaparkowania!

rybeczka
z
youtube.com
dodany: 17.05.2026, 07:02:31
  • 216
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    samochody
  • #
    stopcham
friesee
friesee 17.05.2026, 10:01:40 via Wykop
  • 4
Pan "faszist" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

779

Ujawniono zarobki prezesa NIL. Jankowski potwierdził

Ujawniono zarobki prezesa NIL. Jankowski potwierdził

Wynagrodzenia osób kierujących samorządami zawodów medycznych od kilku miesięcy wywołują coraz większe emocje. Najwięcej

ZaczarowanyLump
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 16.05.2026, 11:32:24
  • 187
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
friesee
friesee 16.05.2026, 19:09:41 via Wykop
  • 0
Rozumiem, że tu mówimy tylko o podstawie? Nie wliczmy bonusów?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

7

Dwoje prezenterów szukających igły w stogu siana znalazło ją po 8,5 godzinach

Dodatkowy opis niepotrzebny.

VoxClamantisInDeserto
z
x.com
dodany: 15.05.2026, 16:06:28
  • 8
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • #
    wydarzenia
  • #
    spoleczenstwo
friesee
friesee 16.05.2026, 07:27:27 via Wykop
  • 0
Jakie to szczęście, że nie po 7 godzinach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

315

Jak najlepiej zredukować wojska USA w Europie, aby ukarać Niemcy?

Jak najlepiej zredukować wojska USA w Europie, aby ukarać Niemcy?

Pete Hegset zadecydował, że najlepszą opcją będzie anulowanie rozlokowania brygady pancernej w Polsce! Część z 4 tysięcy żołnierzy już dotarła na miejsce. Taki sojusznik to skarb! Czerwone czapki i krzyczymy: Donald Trump!

dict
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 15.05.2026, 17:12:36
  • 84
  • #
    wojsko
  • #
    nato
  • #
    usa
  • #
    polska
  • #
    trump
  • #
    heheszki
friesee
friesee 15.05.2026, 18:34:20 via Wykop
  • 29
To może w końcu zrozumieją, że jak umiesz liczyć to licz na siebie.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

421

Takie śniadanie na urologii. "W więzieniu lepiej"

Takie śniadanie na urologii. "W więzieniu lepiej"

O szpitalnym jedzeniu krążą już legendy, bo wielu pacjentów skarży się na monotonię, skromne porcje i "smutną" wędlinę. Ostatnio zrobił się szum wokół zdjęcia śniadania z łódzkiej lecznicy.

VoxClamantisInDeserto
z
fakt.pl
dodany: 15.05.2026, 04:39:30
  • 87
  • #
    polska
  • #
    lodz
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    sniadanie
friesee
friesee 15.05.2026, 18:29:28 via Wykop
  • 19
@Basiura89: Raczej tak.
friesee - @Basiura89: Raczej tak.

źródło: obraz

Pobierz

1149

Ile pan zarabia jako rzecznik Lewicy?

Rzecznik Lewicy nie odpowiada, bo z domu jest nauczony, że nie rozmawia się o takich rzeczach. Lewica chciała (chce) wprowadzić jawność płac w prywatnych przedsiębiorstwach.

alibaski
z
streamable.com
dodany: 15.05.2026, 10:53:30
  • 113
  • #
    lewica
  • #
    praca
  • #
    zatrudnienie
  • #
    rynekpracy
  • #
    polityka
friesee
friesee 15.05.2026, 13:20:11 via Wykop
  • 34
Hipokryzja level MASTER .
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

700

Rzad idzie na wojne z bazarami

Wielkie koncerny nie odczuja zmian, ta ma uderzyc jak zawsze w najmniejszych.

JestemTuByDrwicZLewakow
z
m.jbzd.com.pl
dodany: 15.05.2026, 06:53:13
  • 135
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    handel
  • #
    gospodarka
  • #
    bazarek
  • #
    polityka
friesee
friesee 15.05.2026, 07:32:22 via Wykop
  • 258
A może zmniejszyć dodatki posłom, senatorom - generalnie wszystkim politykom?
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

818

Stronka streszczająca wszystkie działania Sejmu

Stronka streszczająca wszystkie działania Sejmu

2 lata temu zrobiłem sejm-stats. Wytknęliście że to wrapper na dane. Zacząłem od nowa. Tygodnik Sejmowy wchodzisz raz w tygodniu i widzisz co Sejm zrobił dodatkowo są sondaże, statystyki anlizy itp.. Dane wciąż się zbierają.

sejm-stats
z
tygodniksejmowy.pl
dodany: 12.05.2026, 11:03:24
  • 81
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    opensource
  • #
    programowanie
  • #
    aplikacje
friesee
friesee 13.05.2026, 12:37:09 via Wykop
  • 4
streszczająca wszystkie działania Sejmu

Wóda, k--s, złodziejstwo i dziw.... - macie streszczenie w jednym zdaniu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
  • Strona 3 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.06.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.03.2026

    Rocznica
  • Złotousty
    od 01.10.2024

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking