Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
acerad

acerad

Dołączył 6 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 77
  • Znaleziska 43
  • Mikroblog 34
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

328

Rosyjski obwód wołgogradzki pod atakiem rakietowym flamingo

Rosyjski obwód wołgogradzki pod atakiem rakietowym flamingo

27.06.2026

Mikuuuus
z
streamable.com
dodany: 3 godz. i 10 min temu
  • 72
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wideozwojny
  • #
    ruskimir
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
acerad
acerad 33 min temu via Wykop
  • 6
@SpokojnyLudzik: Panie, no jak?! Nie można przecież przepuścić takiej okazji, żeby nie pokazać całemu światu swojego ryjca.

23

Piękno Fête de la Musique w Paryżu

Piękno Fête de la Musique w Paryżu

Takie tam zdjecia z tegorocznej edycji festiwalu Fête de la Musique w porównaniu do zdjęć sprzed 40 lat. Link do smego gęstego, ale można oglądnąć cały film.

enterprize
z
youtube.com
dodany: 23.06.2026, 15:04:40
  • 10
  • #
    francja
  • #
    europa
  • #
    4konserwy
  • #
    heheszki
acerad
acerad przedwczoraj, 14:17:21 via Wykop
  • 0
@Kemo: Jak by Ciebie zabrać i Ci to na własne oczy pokazać to byś powiedział, że to też wszystko ustawione, a ludzie specjalnie dobrani i podstawieni.
Wiele osób tak ma, że nie może się z tym pogodzić, jak widzi do jakiego bajzlu w tej Europie doszło.

3532

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

To nie żart. Ministerstwo Zdrowia wyhamowuje tempo rozwoju studiów lekarskich. Resort nie planuje już ani dalszego zwiększania liczby miejsc, ani nowych kierunków. W kolejnych latach limity mogą nawet zacząć spadać. "Nie ma potrzeby". Czy przyjdzie nam zdy--ać w kolejkach do lekarzy milionerów?

Z_dupy_strzelec
z
rynekzdrowia.pl
dodany: przedwczoraj, 08:21:04
  • 432
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz500k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
acerad
acerad przedwczoraj, 11:30:49 via Wykop
  • 157
@Cactushead: Wygląda na to, że jak chcesz się leczyć to musisz się najpierw zapisać do partii.
acerad
acerad przedwczoraj, 12:16:12 via Wykop
  • 60
No, teraz możesz sobie wybrać jaką partię chcesz. Wtedy była tylko jedna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

396

Johannesburg w RPA zanim czarni doszli do władzy.

Johannesburg w RPA zanim czarni doszli do władzy.

Tak wyglądał Johannesburg jak jeszcze rządzili biali. Dzisiejszy Johannesburg jest cieniem samego siebie. Niektóre europejskie stolice dzisiaj idą tym samym śladem.

eeeedzinnn99
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 14:55:30
  • 116
  • #
    swiat
  • #
    imigranci
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
acerad
acerad przedwczoraj, 08:40:53 via Wykop
  • 10
Proces dekolonizacji przeprowadzony ze 100% sukcesem.
acerad - Proces dekolonizacji przeprowadzony ze 100% sukcesem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

acerad
acerad przedwczoraj, 11:11:33 via Wykop
  • 6
@HusainAbdul: Ale już nie jest. Nasz kraj też był plądrowany i rozgrabiony. Populacja była germanizowana/rusyfikowana, wcielona do obcych wojsk i skierowana przeciwko sobie podczas wojny światowej. 20 lat później kolejna r--ź. Potem 40 lat komuny. Bieda i nędza. A mimo to robimy co się da, żeby się podnieść.

Ci w Afryce nie chcą się ogarnąć. Cały czas biadolą, że biały człowiek zły. Białych wypędzono/wymordowano a oni dalej nic nie wybudowali.
acerad - @HusainAbdul: Ale już nie jest. Nasz kraj też był plądrowany i rozgrabiony. ...
acerad
acerad przedwczoraj, 12:14:00 via Wykop
  • 1
@HusainAbdul: Nie widać tego po nich, nie widać chęci zmian. Nie uważam, żeby brak edukacji usprawiedliwiał chęć niszczenia gotowej infrastrukry którą biały im zostawił. Wręcz jest to istotny dowód na to, jakie jest ich podejście.
Jeżeli podany przeze mnie przykład do Ciebie nie przemawia to trudno. Ciężko o lepszy.

Masz tu linka do kanału czarnego gościa to Ci lepiej potłumaczy, że problem leży w mentalności tych ludzi.
https://m.youtube.com/@BantuCityDiaries/videos

777

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 23.06.2026, 19:21:13
  • 264
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
acerad
acerad 24.06.2026, 07:57:01 via Wykop
  • -1
@Hans_J23: Albo kampanie reklamowe, że picie monsterków litrami jest ok, a cukier wcale nie jest taki zły.
enten
enten
enten
22.06.2026, 17:08:29
  • 9
Ogólnie bardzo się cieszę, że Polska nie zakwalifikowała się do tych Mistrzostw, bo praktycznie nie odczuwam tego, że są w ogóle jakieś mistrzostwa.
Zupełna cisza i spokój. Nic.

Zwykle to było jedno wielkie marketinowe mambo dżambo, każda głupia puszka coli musiała mieć jakiegoś piłkarza na etykiecie. W Żabkach pewnie z za rogu wyskakiwałby kartonowy Lewandowski namawiając na zdrapkę albo 6 piw w cenie 4.
Wszystko zaklejone tymi patałachami ale co gorsza w dniu
enten - Ogólnie bardzo się cieszę, że Polska nie zakwalifikowała się do tych Mistrzos...

źródło: 97555_

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acerad
acerad 22.06.2026, 18:56:10 via Wykop
  • 0
@No_mad: ten mundial to skok na kase. Zobaczcie jakie są ceny biletów. Masakra jakaś. Drużyn nawalili na maksa żeby jeszcze więcej kasy się nachapać. Rezultat jest taki, że podczas meczy widać mnóstwo nieobsadzonych miejsc.
  • Odpowiedz
Jamniczekkk
Jamniczekkk
22.06.2026, 12:38:11
  • 3
#ukraina Moi dziadkowie zawsze mówili że Ukraince są gorsi niż Rosjanie coś w tym jest
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acerad
acerad 22.06.2026, 15:46:43 via Wykop
  • 1
@Jamniczekkk: Świętej pamięci moja babcia kiedyś do mnie rzekła: "Z każdego ukrainca prędzej czy później wyjdzie ukrainiec"
  • Odpowiedz

511

Fiński parlament zniósł zakaz dotyczący broni jądrowej

Fiński parlament zniósł zakaz dotyczący broni jądrowej

Fiński parlament zniósł zakaz dotyczący broni jądrowej, dostosowując prawo do polityki odstraszania NATO po wejściu kraju do Sojuszu w 2023 r. Nowe przepisy dopuszczają wwożenie, transport i przechowywanie broni nuklearnej na terytorium Finlandii, jeśli wymaga tego obrona państwa.

-Shifu-
z
pl.euronews.com
dodany: 18.06.2026, 16:39:36
  • 72
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    geopolityka
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    wojna
acerad
acerad 19.06.2026, 15:09:44 via Wykop
  • -1
@editores: Paradoksalnie ukraińskie naloty na Moskwę mogą skonsolidować rosjan i dać putinowi poparcie do wprowadzenia mobilizacji. Wszak w rosyjskim mentalu "matuszki rassiji" należy bronić za wszelką cenę. Póki putin będzie w stanie wystawić mięso na r--ź, póty wojna będzie trwać.

1795

lekarz-milioner z Koalicji Obywatelskiej zrobił osobny, luksusowy system dla zna

lekarz-milioner z Koalicji Obywatelskiej zrobił osobny, luksusowy system dla zna

błyskawiczne przyjęcia, wykonywanie pakietów kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu badań w bardzo krótkim czasie. Wszystko to dla polityków Koalicji Obywatelskiej i ich rodzin.

dwaplusdwatocztery
z
donald.pl
dodany: 17.06.2026, 18:50:51
  • 121
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    polityka
acerad
acerad 17.06.2026, 23:16:34 via Wykop
  • 4
@pijmleko6v2: Dokładnie tyle jest wasz głos warty - kawałek zimnego placka.

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
acerad
acerad 15.06.2026, 11:02:04 via Wykop
  • 53
Z tych obowiązkowych napiwków to sami amerykanie pukają się w czoło. To pracodawca naciska na obsługę, żeby ta naciskała na klientów po napiwki. Kto to widział tyle płacić za serwis?
Chory zwyczaj który doprowadził do tego, że nie czujesz się jak gość którego gospodarz lokalu chce przyjąć i ugościć tylko wydoić z kasy do cna. Nie traktują Cię jak człowieka tylko jak worek z pieniędzmi. Tą nachalność idzie od razu wyczuć przez
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vanvolf
vanvolf
vanvolf
04.06.2026, 14:59:45
  • 0
Jak sobie radzicie z półmózgami, którzy zastawiają wam garaż? Szukam inspiracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #wroclaw
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acerad
acerad 04.06.2026, 16:01:34 via Wykop
  • 1
@vanvolf:
acerad - @vanvolf:
  • Odpowiedz

348

38 Gres made in India, kolejny gruz na półce w markecie

38 Gres made in India, kolejny gruz na półce w markecie

Czy w Castoramie też sprzedają gruz? Przeszedłem się do Castoramy i zanim dotarłem do płytki, która mnie interesowała trafiłem na taką, która jest wadliwe oznakowana. Poprzedni odcinek o płytkach z Bricoman miał całkiem niezłą oglądalność jak na mój mały kanał więc idziemy dalej.

brunoted
z
youtube.com
dodany: 03.06.2026, 14:00:21
  • 43
  • #
    budownictwo
  • #
    budowadomu
  • #
    budujzwykopem
  • #
    inzynieria
  • #
    afera
  • #
    prawobudowlane
acerad
acerad 04.06.2026, 13:20:50 via Wykop
  • 3
@Miszczu_wszystkiego: Teraz Paraliż zamawia płytki u pajeetów i przepakowuje je w polskie kartony. Przy tych cenach energii produkowanie czegokolwiek w Polsce jest nierentowne.

407

Drifterzy z Łowicza #bmw

Drifterzy z Łowicza #bmw

Jak ustaliła później policja, BMW zostało zakupione trzydzieści minut przed zdarzeniem z filmu. Łowicz, 21 maja 2026

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 31.05.2026, 09:16:16
  • 101
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    motoryzacja
  • #
    bmw
  • #
    samochody
acerad
acerad 31.05.2026, 13:23:03 via Wykop
  • 40
acerad
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

279

Jak spożywanie kawy wpływa na oś jelita-mózg?

Jak spożywanie kawy wpływa na oś jelita-mózg?

Naukowcy z University College Cork zbadali mechanizmy stojące za wpływem kawy na oś jelita-mózg. Wyniki badań opublikowane na łamach "Nature" pokazują, w jaki sposób regularne picie kawy i kawy bezkofeinowej wpływa na mikrobiom jelit, a co za tym idzie, na nasze zachowanie oraz poziom stresu.

Lifelike
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 22.04.2026, 08:16:06
  • 100
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    mikrobiologia
  • #
    kawa
  • #
    jelita
  • #
    mozg
acerad
acerad 22.04.2026, 13:14:23 via Wykop
  • 15
@ekektrykpozdalnym: Jak masz ochotę na kawusię wieczorkiem a rano musisz wstać, to nie walisz kofeiny bo nie zaśniesz.

1136

BMW wjechało na czerwonym w autobus - pojazd przewrócił się na bok!

BMW wjechało na czerwonym w autobus - pojazd przewrócił się na bok!

Kierowca BMW z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i uderzył w bok autobusu. Siła uderzenia była tak ogromna, że pojazd komunikacji miejskiej przewrócił się na bok.

matixrr
z
streamable.com
dodany: 04.04.2026, 08:19:36
  • 358
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    szybkoalebezpiecznie
  • #
    kierowcy
  • #
    prawojazdy
  • #
    policja
acerad
acerad 04.04.2026, 11:16:55 via Wykop
  • 36
@Benedylbert_Mlekogroszek: Nie zmienia to faktu że beciak wjechał na pełnej jak już miał czerwone na sygnalizatorze.

742

Oto ile kosztuje polską gospodarkę zakaz handlu w niedzielę

Oto ile kosztuje polską gospodarkę zakaz handlu w niedzielę

Powrót handlu w niedziele to szansa na ok. 20 - 40 tys. nowych miejsc pracy, wzrost obrotów handlu o 4 proc. i odbicie dla PKB, którego dynamika według analiz była przez zakaz obniżana nawet o 0,5 pkt proc.

programista30k
z
businessinsider.com.pl
dodany: 29.03.2026, 14:08:41
  • 282
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    czynnewniedziele
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    bekazpisu
acerad
acerad 30.03.2026, 12:34:54 via Wykop
  • 1
@razem: Nadgodziny dobrowolne oczywiście. A jak nie przyjmiesz po dobroci to szukaj sobie roboty.

500

Młoda żołnierka i ratowniczka walczy z agresywnym rakiem mózgu. Potrzebna pomoc!

Młoda żołnierka i ratowniczka walczy z agresywnym rakiem mózgu. Potrzebna pomoc!

Jagoda, która zawsze niosła pomoc innym w wojsku i ratownictwie, teraz sama jej potrzebuje w walce z czerniakiem mózgu. Szansą jest kosztowna terapia komórkami dendrycznymi w Niemczech, na którą rodzina zbiera środki.

Kruk_
z
youtube.com
dodany: 30.03.2026, 11:15:55
  • 135
  • #
    pomoc
  • #
    wykopefekt
  • #
    nowotwory
  • #
    zdrowie
  • #
    wojsko
  • #
    ratownictwo
acerad
acerad 30.03.2026, 12:16:53 via Wykop
  • 7
@ZaskroniecPapierzasty:
Zanim zaczniesz wypisywać takie śmieci to się zorientuj jak się w USA traktuje weteranów wojennych. Zarówno tych którzy cierpią na choroby psychiczne jak i tych którzy mają fizyczne uszczerbki na zdrowiu.
el_capitano_grande
el_capitano_grande
16.03.2026, 17:43:20
  • 1
Czy jest tu może ktoś ze Smolca lub bliskich okolic #wroclaw? Mechanik u którego stoi moje auto w Smolcu przestał odbierać telefony a ja sam mam tam ok 100km a ja nie mam jak pojechać teraz. Auto stoi już u niego 3 miesiące na naprawie gwarancyjnej i gość już zaczyna mnie irytować. Chodzi mi żeby tam do niego podjechać, zobaczyć czy w ogóle pracuje nad tym autem. Oczywiście jakaś
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acerad
acerad 16.03.2026, 21:29:54 via Wykop
  • 0
@el_capitano_grande: pineskę wyślij na pw i jakie auto sprawdzić.
  • Odpowiedz

3089

W dyskryminującym chłopców programie 49 z 53 odrzuconych uczniów byli chłopcy

W dyskryminującym chłopców programie 49 z 53 odrzuconych uczniów byli chłopcy

W Gminie Pszczyna w programie dofinansowanym przez Unię Europejską Edukacyjny maraton kompetencji stosowano kryterium punktowe oparte na płci. Dane pokazują, że mimo mniejszej liczby aplikujących chłopców, to oni stanowili zdecydowaną większość wśród odrzuconych kandydatów.

Cimcirimcipiririri
z
x.com
dodany: 11.01.2026, 11:17:24
  • 249
  • #
    pszczyna
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    pieklokobiet
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
acerad
acerad 11.01.2026, 17:34:13 via Wykop
  • 8
@Project_Yi: Rozjazd będzie nadal. Tylko, trzeba sobie zadać pytanie co to są za kierunki. Nie trzeba mówić, że po takiej socjologii albo gender-studies wymiernych korzyści za bardzo nie ma. Pójdzie babeczka na taki g---o-kierunek, i potem dziamdzioli, że roboty nie ma bo patriarchat. Te bezwartościowe kierunki są wliczane w całość puli ukończonych studiów więc tą rozbieżnością bym się za bardzo nie przejmował.
Reepo
Reepo
28.12.2025, 10:40:16
  • 180
Moje osiągnięcia na wypieku przez 12 lat:

- poznałem tu swoją żonę, jak się ludzie nas pytają skąd się znamy to dalej wymijająco oznajmiamy że przez znajomych. Nie powiem przecież że spamowaliśmy mirko na nocnej zmianie xD kiedyś ten portal był lepszy niż tinder (dla ludzi z autyzmem)

- straciłem stare konto bo „wygrałem” w wykopowej ruletce która miała z 5k plusów. Niektórzy dalej mi mają za złe że po usunięciu konta zrobiłem kolejne
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acerad
acerad 28.12.2025, 23:06:05 via Wykop
  • 5
Dobra typie, łap plusa i jednocześnie lecisz na czarno. Elo!
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking