Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Kemo

Kemo

Dołączył 3 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7960
  • Znaleziska 4868
  • Mikroblog 3092
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 112

439

Banda małoletnich jełopów napada na taksówkarza

Banda małoletnich jełopów napada na taksówkarza
ScrLK
z
youtube.com
dodany: 21 godz. i 36 min temu
  • 59
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    gimbaza
Kemo
Kemo 20 min temu via Wykop
  • 0
@MaximusDecimus: Super ale skąd ja mam to wiedzieć:

Należy pamiętać, aby zakres informacji [...] obejmował następujące dane:

-data i godzina zdarzenia (miejscowość, nr drogi, nazwa ulicy),

-dane pojazdu (marka, nr rejestracyjny),
Kemo
Kemo przed chwilą via Wykop
  • 0
@MaximusDecimus: Osoba w kasku, pojazd bez rejestracji. Niewykrycie sprawcy, temat zamknięty

208

Valve szykuje rewolucję dla graczy. SteamOS trafi na komputery

Valve szykuje rewolucję dla graczy. SteamOS trafi na komputery

Valve pracuje nad udostępnieniem systemu SteamOS w wersji przeznaczonej dla praktycznie każdego komputera. Gigant prowadzi intensywne prace nad pełną obsługą kart graficznych Nvidii, a także nad instalatorem z dual boot. SteamOS może zabrać sporo użytkowników Windowsa

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: wczoraj, 11:42:59
  • 113
  • #
    linux
  • #
    steam
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
Kemo
Kemo wczoraj, 12:43:55 via Wykop
  • -18
CachyOS

Arch


@nieparzystokopytny: w żadnym wypadku cokolwiek na Archu nie nadaje sie dla użytkownika który chce odpalić gierki. Będę sie w swoich przekonaniach trzymać tego co było tu powiedziane https://www.youtube.com/watch?v=a4ggglHtbdE
Kemo
Kemo 2 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Mi do niczego. Jakikolwiek system na Archu jest zbyt łatwy do rozwalenia i zbyt trudny do naprawy. Szczególnie w czasach kiedy spora część graczy nawet nie ogarnia instrukcji instalacji cracka do gier, a tu będą musieli siedzieć po forach w wklejać logi z konsol jeśli cokolwiek pójdzie źle
Kemo
Kemo 1 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Nie. Miałem w przeszłości tylko Mandrake, Mandrivę, Ubuntu, Fedorę, Archa, Manjaro oraz Minata. Na serwerze tylko Ubuntu Server

Reklamowanie systemu jako system dla graczy tylko dlatego, że ma Steam zaraz po instalacji jest dziwnym podejściem, bo w takim wypadku nawet Windows nie jest dobry do grania, bo nie ma tam na start Steam

Rozwiązywanie problemów na systemach opartych np na Archu będzie po prostu trudne dla kogokolwiek kto ma
Kemo
Kemo 17 min temu via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: I czym się to w takim razie różni od Ubuntu lub Minta które mają zdecydowanie lepsze i szersze wsparcie i też "wszystko klika się w GUI i wystarczy kliknąć w trzy miejsca by zagrać"?
Kemo
Kemo przed chwilą via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Proton jest instalowany wraz ze Steam więc tutaj wracasz do argumentu, że to system do grania bo ma steam (w takim wypadku Windows to też nie jest system do grania bo nie ma tam domyślnie Steam)

Co to znaczy, że nie ma odpowiednich sterowników Nvidia? Są one normalnie dostępne w menadżerze sterowników. Zaznaczasz odpowiedni sterownik i klikasz instaluj

Jakich kodeków nie ma? Nigdy nie trafiłem na problemy z odtwarzaniem

13

Białoruś wyłączyła przekaźniki wykorzystywane do sterowania rosyjskimi dronami

Białoruś wyłączyła przekaźniki wykorzystywane do sterowania rosyjskimi dronami

Białoruś wyłączyła przekaźniki wykorzystywane do sterowania rosyjskimi dronami - poinformował Wołodymyr Zełenski. Decyzję podjęto po ultimatum postawionym przez stronę ukraińską. Kijów ostrzegał bowiem, że jeśli Mińsk nie zdemontuje tych urządzeń, uczyni to Ukraina.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 17 godz. i 32 min temu
  • 6
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    bialorus
  • #
    lukaszenka
  • #
    polityka
Kemo
Kemo 6 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
Widać bardziej boi się ukraińskich rakiet niż nowiczoka
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

21

Piękno Fête de la Musique w Paryżu

Piękno Fête de la Musique w Paryżu

Takie tam zdjecia z tegorocznej edycji festiwalu Fête de la Musique w porównaniu do zdjęć sprzed 40 lat. Link do smego gęstego, ale można oglądnąć cały film.

enterprize
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 15:04:40
  • 9
  • #
    francja
  • #
    europa
  • #
    4konserwy
  • #
    heheszki
Kemo
Kemo przedwczoraj, 16:59:17 via Wykop
  • -11
Pozostanę z przeświadczeniem, że to specjalnie dobrane filmy tak by wywołać kontrast. Za dużo dzisiaj baitów o upadającej Europie :/
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kemo
Kemo przedwczoraj, 20:51:26 via Wykop
  • -5
@psiversum: Tutaj akurat pokazany jest dość spora impreza, oczywiście, że ulice będą zasyfione a na koniec zawsze znajdzie się ktoś by obić drugiemu ryja. Zawsze zajdzie się też dzielnice gdzie lepiej nie chodzić. Szczególnie w mieście które ma 2 miliony mieszkańców

Oglądałem czasem np kanał ChrisRS i wszystko wygląda normalnie. Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie zbyt zamykają się w bańce i zbyt chętnie oglądają specjalnie zmontowane materiały o upadającej
Kemo
Kemo 20 godz. i 58 min temu via Wykop
  • 0
@Eillis: Po takich sarkazmach widzę, że normalna rozmowa już się skończyła

42

EA zwalnia pracowników, szefostwo zachwycone AI

EA zwalnia pracowników, szefostwo zachwycone AI

Electronic Arts kontynuuje zwolnienia, a zarząd chwali się sztuczną inteligencją. Kolejni pracownicy na bruku.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: wczoraj, 12:26:17
  • 19
  • #
    gry
  • #
    ea
  • #
    zwolnienia
  • #
    sztucznainteligencja
Kemo
Kemo 23 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 21
Kiedy AI zastąpi szefostwo?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wujek_Fester
Wujek_Fester
wczoraj, 08:21:29
  • 15
#polityka #takaprawda #ukraina #upa #konfederacja #onucowewpisy #bekazlewactwa
Wujek_Fester - #polityka #takaprawda #ukraina #upa #konfederacja #onucowewpisy #bekaz...

źródło: 1000053199

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo wczoraj, 09:15:15 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
vulcanitu
vulcanitu
przedwczoraj, 20:58:12
  • 8
ciekawe co będzie jutro
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo przedwczoraj, 21:00:03 via Wykop
  • 5
@vulcanitu: podobno środa ale się zobaczy
  • Odpowiedz
ktostam7
ktostam7
przedwczoraj, 17:00:03
  • 16
Ojojoj
#ukraina
ktostam7 - Ojojoj
#ukraina

źródło: eee

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo przedwczoraj, 18:41:08 via Wykop
  • 0
@ktostam7: kiedyś chciałem pomalować zwykłą wycieraczkę na biały, niebieski i czerwony ale ostatecznie bałem się, że ludzie zaczną mi srać pod drzwiami :/
  • Odpowiedz

56

Orlen zainstalował już 50 z 76 turbin na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power

Orlen zainstalował już 50 z 76 turbin na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power

Morskie stacje elektroenergetyczne są gotowe do rozruchu, trwają testy integracji z krajową siecią. Po ukończeniu farma osiągnie moc ok. 1,2 GW i pokryje ok. 3 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

banzi
z
stockwatch.pl
dodany: 22.06.2026, 10:04:18
  • 12
  • #
    gielda
  • #
    gospodarka
  • #
    oze
  • #
    energetyka
  • #
    energia
  • #
    prad
Kemo
Kemo przedwczoraj, 11:23:07 via Wykop
  • -1
@tripex: kogoś trzeba zatrudnić by dmuchać w te wiatraki. Samo się nie będzie kręcić
Lukardio
Lukardio
przedwczoraj, 04:54:16
  • 18
#polska #demografia #amazon #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #elonmusk #rakcontent #ai #sztucznainteligencja #indie
Lukardio - #polska #demografia #amazon #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #elonmusk ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo przedwczoraj, 07:06:16 via Wykop
  • 1
@Lukardio @PopeLeon:
https://www.wionews.com/trending/fact-check-did-jeff-bezos-say-human-use-of-water-is-slowing-down-ai-1781967987089
  • Odpowiedz
fervi
fervi
22.06.2026, 20:40:30
  • 7
Osoba administrująca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux
fervi - Osoba administrująca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux

źródło: Zrzut ekranu z 2026-06-21 16-16-06

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 22.06.2026, 21:16:13 via Wykop
  • 3
@fervi @vulcanitu: cale to środowisko dzisiaj jest ... dziwne. Ostatnio oglądając jeden z ostatnich Lunduke Journal dowiedziałem sie, że ChatGPT nie chce udzielać odpowiedzi kim Lunduke jest :d
  • Odpowiedz

10

Steam Machine kosztuje więcej niż PlayStation 5 Pro. Test Digital Foundry

Steam Machine kosztuje więcej niż PlayStation 5 Pro. Test Digital Foundry

Digital Foundry przetestowało Steam Machine. Nowa konsola PC Valve kosztuje od 4389 zł i oferuje wydajność zbliżoną do PS5

gaming_mode
z
gamingmode.pl
dodany: 22.06.2026, 17:25:09
  • 23
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    valve
  • #
    steamos
  • #
    linuxgaming
  • #
    steammachine
Kemo
Kemo 22.06.2026, 17:30:48 via Wykop
  • 13
Kemo

źródło: image

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

342

Sprawa UPA i Orderu Orła Białego to nie przypadek. Generał Komornicki mówi o pla

Sprawa UPA i Orderu Orła Białego to nie przypadek. Generał Komornicki mówi o pla

- Nie patrzmy przez pryzmat jednego wydarzenia. Działania Ukrainy mają charakter systemowy

jaros69-ja
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 20:32:58
  • 103
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
Kemo
Kemo 20.06.2026, 20:58:01 via Wykop
  • 180
To była celowa wrzutka, żeby nas skłócić, ośmieszyć i pokazać w oczach Europejczyków i Stanów Zjednoczonych jako państwo nieodpowiedzialne i kłótliwe.


@jaros69-ja: wiec to tylko potwierdza, że Ukraina działa jak rozwydrzony gówniarz i ciężko ją traktować jako partnera w jakichkolwiek rozmowach
Kemo
Kemo 21.06.2026, 16:54:55 via Wykop
  • 8
@Marco_Inaros: Mówisz, że to my jesteśmy przewrażliwieni, ponieważ Nawrocki odebrał jakiś symbol komuś kto nazywa oddziały imieniem bohaterów UPA, czy starają się o przeniesienie i pochówek Bandery na Ukrainie?

Według Ciebie jaka powinna być stosowna reakcja na to? Próby szukania kompromisu ze strony polskiej były, to Ukraina się z tego wycofała
https://wiadomosci.wp.pl/zelenski-nie-dzwoni-do-nawrockiego-szanse-na-kompromis-maleja-7297797348485152a
Kemo
Kemo 21.06.2026, 17:30:27 via Wykop
  • 9
@Marco_Inaros: Nie wiem po co sam tyle agresji z siebie wyrzucasz. Tak Ukraińcy mają prawo nazywać jednostki dowolnymi nazwami. Tak samo Polacy mają prawo tego nie poważać i przyznawać odznaczenia komu chcą

Jestem pewny, że taki sam lub większy skandal by wywołała niemiecka jednoska Bohaterów Waffen SS lub japońska jednostka Bohaterów Nankinu
Kemo
Kemo 21.06.2026, 17:43:33 via Wykop
  • 10
@Marco_Inaros: Wywołuje. Teraz po prostu zmieniasz temat i stosujesz whataboutism. Rozmawiamy o Zełenskim a nie Mussolinim
Kemo
Kemo 21.06.2026, 18:10:04 via Wykop
  • 8
@Marco_Inaros: Nie, Ty tak to widzisz. W świat poszła po prostu informacja, że zabrano Zełenskiemu order z powodu nieporozumień historycznych. Takie BBC dość dobrze problem opisało. Tak jak pisałem wcześniej, taki sam lub większy skandal by wywołała niemiecka jednostka Bohaterów Waffen SS, lub japońska jednostka Bohaterów Nankinu. Różnica jest taka, że o SS lub Nankinie świat słyszał, o Wołyniu do tej pory nie za bardzo. Teraz jest też szansa, by
Kemo
Kemo 22.06.2026, 09:02:11 via Wykop
  • 3
@Marco_Inaros: Co więc proponujesz na takie zagrywki Ukrainy? Po prostu nic nie robić i dalej im sypać pieniędzmi bez słowa? Ukraińcy wiedzą jaki jest odbiór UPA w Polsce a mimo to temat jest przez nich ruszany. Decyzja była dobra ponieważ odebranie orderu nie ma żadnego znaczenia poza symbolicznym
Kemo
Kemo 22.06.2026, 10:02:03 via Wykop
  • 2
@Marco_Inaros: tylko ze reakcja nie była w żaden sposób awanturnicza. Były próby rozmów, były oczekiwania na kontakt ze strony Ukraińców. Kontaktu nie bylo. Mam wrażenie ze sam to mocno wyolbrzymiasz
Kemo
Kemo 22.06.2026, 12:13:38 via Wykop
  • 4
@Marco_Inaros: dalej nie rozumiem. Z Twoich wypowiedzi ciagle wynika by nic nie robić a w końcu Ukraińcy z jakiegoś powodu sami przyjdą temat ruszyć. Czyli jak Rosjanie czy Ukraińcy bezczeszczą groby czy pamięć po rozszarpanych Polakach jedyną reakcję jaką sugerujesz to nie robienie niczego i w tym przypadku po prostu dalsze słanie Ukrainie pieniędzy i sprzętu
Obserwatornik
Obserwatornik
Obserwatornik
22.06.2026, 09:05:00
  • 6
#wykop Chyba was p------o z tymi reklamami
#firefox #ublockorigin #ublock
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 22.06.2026, 09:58:59 via Wykop
  • 0
@Obserwatornik: coś się zmieniło z reklamami? U mnie chyba po staremu
  • Odpowiedz
KIaudik
KIaudik
22.06.2026, 06:26:54
  • 4
Uwazam ze zolnierze, ktorzy ryzykuja codziennie zyciem w tej wojnie maja prawo do nazwania swojej formacji jakkolwiek tylko chca.
A skoro to powoduje bol d--y prawakoidow w Polsce to tymbardziej to popieram

A prawaki w ryk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 22.06.2026, 06:40:06 via Wykop
  • 9
@KIaudik: spoko, też czekam na niemieckie oddziały Bohaterów Waffen SS lub japońskie oddziały Bohaterów Nankinu
  • Odpowiedz

14

"Władca Pierścieni": wydawnictwo Muza wznawia trylogię Tolkiena. Nowe okładki

"Władca Pierścieni": wydawnictwo Muza wznawia trylogię Tolkiena. Nowe okładki

Dawno nie było żadnego nowego wydania "Władcy Pierścieni" na rynku, więc... już za chwilę będzie ( ʖ )

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 21.06.2026, 15:37:54
  • 11
  • #
    ksiazki
  • #
    tolkien
  • #
    fantasy
  • #
    wladcapierscieni
  • #
    fantastyka
  • #
    czytajzwykopem
Kemo
Kemo 21.06.2026, 16:25:17 via Wykop
  • 2
@Leel00: A ja lubię poprawione tłumaczenie Łozińskiego
Kemo
Kemo 21.06.2026, 18:18:45 via Wykop
  • 0
@Leel00 @zimowyporanek @Danuel: Bagosz był niezły ale rozwalił mnie najbardziej Merry jako Radostek

To pierwsze tłumaczenie Łozińskego było moim pierwszym podejściem. Nie dałem rady tego skończyć i oddałem wujowi książkę (a miał takie dziwne duże wydanie wszystkich ksiąg w jednej). Kupiłem później swoją wersję nie patrząc kto to tłumaczył i okazało się, że to też Łozińśki, ale już po poprawkach i czytało się to przyjemnie. Takie nazwy lub
Kemo
Kemo 21.06.2026, 18:39:04 via Wykop
  • 0
z Diuną znowu poleciałeś


@Danuel: Jeśli się w czytasz w moją wypowiedź to znajdziesz tam: "a przynajmniej początek, bo nie skończyłem"

W każdym razie LotR był wydany w tłumaczeniu Łozińskiego w dwóch wersjach
fidelio-fidelio
fidelio-fidelio
21.06.2026, 08:32:20
  • 4
#polityka #wojna #bekazpodludzi
Pawło Szandruk dowódca SS galizien jest odznaczony Virtutti Militari.

Czy pan Doktur juz mu odebrał order czy studia kończył na Collegium Tumanum?
fidelio-fidelio - #polityka #wojna #bekazpodludzi
Pawło Szandruk dowódca SS galizien ...

źródło: 1000151466

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 21.06.2026, 08:52:47 via Wykop
  • 1
@fidelio-fidelio: Twierdzisz, że obie osoby powinny mieć odznaczenie czy że obu powinno się zabrać?
  • Odpowiedz
Kemo
Kemo 21.06.2026, 09:15:45 via Wykop
  • 2
@fidelio-fidelio: Niezbyt chce mi się to ciągnąć, szczególnie kiedy stosujesz taki prostacki whataboutism. Temat dotyczy tylko Zełenskiego i nazwy jednoski "Bohaterów UPA". Do tego są prace na przeniesieniem i ponownym pochowaniem Bandery na terenie Ukrainy więc jednak ten kult zbrodniarzy na Ukrainie istnieje i ma się dobrze

Napiwrew jest "a bo tu taj jest coś innego ..." a później jeszcze zmieniasz temat i piszesz o nadaniu obywatelstwa a nie o
  • Odpowiedz
Gymasturbator
Gymasturbator
20.06.2026, 20:58:46
  • 4
#ufo #kosmita #pytaniedoeksperta #paranormalne
Gymasturbator - #ufo #kosmita #pytaniedoeksperta #paranormalne

źródło: SQURWYSYNEQ

Pobierz

Budzisz się w środku nocy i nad twoim łóżkiem stoi jakaś postać, reakcja?

  • Panika, krzyk i przerażenie.. 13.4% (11)
  • paraliż, stan przedzawałowy 28.0% (23)
  • Lekki uśmiech i dalej idę spać 58.5% (48)

Oddanych głosów: 82

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kemo
Kemo 20.06.2026, 21:06:59 via Wykop
  • 2
@Gymasturbator: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kemo - @Gymasturbator: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 142182

Pobierz
  • Odpowiedz

729

USA przegrało wojnę z Iranem.

USA przegrało wojnę z Iranem.
DziobakPepe
z
en.wikipedia.org
dodany: 20.06.2026, 11:58:37
  • 174
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    izrael
  • #
    trump
  • #
    swiat
  • #
    bliskiwschod
Kemo
Kemo 20.06.2026, 21:01:58 via Wykop
  • 11
@Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie: lepiej uważaj
Kemo - @ImieLukaszNazwisko_PoTacie: lepiej uważaj

źródło: 142181

Pobierz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 21.08.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 05.04.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking