Cześć, nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji
@Doiges: akurat Dragan to profesor zwyczajny więc jest największym możliwym tytularnym fachowcem w dziedzinie fizyki. Jak chcesz umniejszyć autorytetowi Dragana to musisz mieć jakieś zaplecze, co najmniej argumentów logicznie skonstruowanych więc wracaj do tagów Kononowicza i innych patostreamów bo aktualnie możesz z menelem dyskutować
Właśnie dotarła informacja do mojej pracy, że zwolniony dyscyplinarnie dwa lata kolega za rzekome molestowanie koleżanki jest niewinny. Koleżanka z borderem pomówiła go, bo nie zwracał na nią uwagi. Dostał zwolnienie, ona sama odeszła po pół roku. Sąd przez prawie 2 lata badał sprawę i w poniedziałek ogłosił wyrok całkowicie korzystny dla niego. Pracodawca (korpo) trzęsie gaciami bo wpłynął pozew cywilny od prawnika kolegi, poza żądaniem zadośćuczynienia finansowego jest pijarowo bolesne żądanie
@kankes: gdyby to była prawda to musiałby go przywrócić do pracy oraz zapłacić normalne wynagrodzenia za cały ten czas, aczkolwiek jesteśmy w polskiej s----------e internetu więc zakładam, że dyskutuje z mitomanem jakich tu mnogo
Steam machinę za 4400. Kurde sporo, ale prawdę powiedziawszy to nie wiem czy niektórzy za na przykład dwa lata będą z zadowoleniem przyjmowac fakt, że za tyle kupili (choć oczywiście mogli dopłacić trochę i zdobyć lepszy sprzęt) bo AI nie wydaje się ani trochę zwalniać a wizję poprawy sytuacji są co najwyżej mgliste. Jak uważacie, jak powinien postąpić taki przeciętny człowiek co potrzebuje nowego kompa.
Te nasze patałachy nigdy nie wpadną na pomysł żeby samemu rozwijać tak zaawansowane technologie
tymczasem wg wiki odnośnie tej rakiety
producent - Fire Point – ukraiński startup zbrojeniowy założony przez grupę znajomych bez wojskowego doświadczenia, m.in. z branż budowlanej, projektowania gier i architektury
Jak ustalił nieoficjalnie Portal Obronny i Super Express, trwające negocjacje pomiędzy Polską a Szwecją dotyczące realizacji programu ORKA weszły w decydującą fazę. Choć oficjalnie rozmowy są kontynuowane, w rządzie mają narastać wątpliwości dotyczące zakresu współpracy przemysłowej i offsetowej
w tym temacie nic nie jest pewne oprócz kolejnych przedłużeń, choć wydaje mi się że próbują wyegzekwować to co deklarowali Szwedzi bo polecieli w kulki po tym naszym głośnym wyborze oferenta. Bronią się przed wpisaniem Ratownika w umowę i ograniczają transfer technologii ponad MRO
Polski rynek streamingowy wkracza w zupełnie nową fazę. Po latach niepohamowanego wzrostu branża wyraźnie zwalnia, a widzowie zmęczeni rozdrobnieniem oferty i rosnącymi kosztami coraz częściej przypominają sobie o darmowych alternatywach.
@luke-mat: spróbuj przez aplikacje VOD, a nie przez przeglądarkę. Ja przez przeglądarkę pomimo łącza na ethernecie mam straszną stypę w jakości. Wygląda jakby VOD wspierali aplikacje dedykowane albo występowały nieznane mi ograniczenia na przeglądarkach.
Gen. broni Marek Sokołowski, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, w rozmowie z Karoliną Modzelewską opowiedział o jednym z największych wyzwań programu AH-64E w Polsce - budowie kadr. Jak podkreśla, mowa o setkach pilotów: Liczba ponad 400 pilotów dla floty AH-64E jest to wartość docelowa
@dafto: dokładnie tak wygląda rozumowanie co poniektórych. Warto mieć wszystkie środki bo mamy więcej możliwości. Mnie mocno irytuje jak ktoś kwestionuje decyzje wojska nie próbując znaleźć przyczyny i logiki wyboru tych decyzji, a w przypadku tych apache widać że Polska zamierza projektować siłą poza granicami kraju, to samo się tyczy niszczycieli min w Marynarce Wojennej, ale po co nam ich tyle skoro można mieć te legendarne drony do wszystkiego
jakie sa jeszcze perfumowe dziwadla typu ganymede? wiecie o co chodzi
@pomelobezkaca2: jak wąchasz z flakonu to faktycznie można ocenić w ten sposób, ale na skórze czuć piękną skórę (zamszową) oraz mineralność. Zapach jest bardzo złożony. Jak lubisz pachnieć jak każdy inny to musisz szukać "crowd pleaserów", nisza nie jest dla Ciebie, a przynajmniej tak genialne perfumy jak Ganymede, one nie są na każdą okoliczność
@pomelobezkaca2: niszowe zapachy są dosyć specyficzne i musisz bardziej znaleźć okazję do ich noszenia. Opowiem Ci jak ja je odbieram i ogólnie jak podchodzę do tematu. To piękne perfumy i testowałem je porównując do innego dzieła Marc Antoinne Barrois, Boisa, dużo osób porównywało Boisa i widziało wspólny mianownik dla tych dwóch gagatków, gdzie jeden był dosyć popularną niszą, teraz je czuć wszędzie, a Ganymede bardziej elitarnym, cięższym zapachem. To Ganymede
@splinter96: pan rektor jest ekspertem w wąskiej dziedzinie, jak widać nie idzie to równolegle w innych kierunkach i aspektach życia społecznego. Możesz być wybitny w jednym, a zupełnym downem niepotrafiącym przewidzieć prostych konsekwencji w drugim
@piekarnik102: ale jak widać rzeczywistość okazała się łaskawa, bo jakiś wykopek pokazał, że dalej rektoruje xD teraz będzie uważniejszy
chociaż ciężko mi uwierzyć w autentyczność tego tak sobie myśle, kto by napisał coś takiego do laski która pisze do ciebie oficjalnie? To pewnie bait, a my mamy głębokie gardła
Premier nie pozostawia złudzeń co do powagi sytuacji. Ostrzegł, że zagrożenie ze strony Rosji jest realne i może ziścić się szybciej, niż wielu się wydaje.
To naprawdę poważna sprawa. Mam na myśli perspektywę krótkoterminową - raczej miesiące niż lata - powiedział Donald Tusk, odnosząc się do możliwego ataku na jednego z członków NATO.
Ma jakieś przecieki? Takie ostrzeżenie to poważna sprawa i nie należy rzucać nim lekką ręką.
co to znaczy przecieki w tym kontekście? Że mobilizują wojska przy granicy z krajami bałtyckimi? Nie, nic takiego nie ma miejsca. Jednak od dłuższego czasu nowo produkowany ciężki sprzet nie idzie na Ukraine. Tam wykorzystują co starsze zasoby. Najnowocześniejsze lotnictwo również nie jest używane na Ukrainie, więc w ogólnym rozrachunku budują zapas nowszego sprzętu
@polock: Rosja przekłamuje informacje o swojej produkcji i często jak coś wychodzi od nich nowego to potem okazuje się że to starszy sprzęt i miał tylko remont. Nigdzie nie znajdziesz wiarygodnej informacji o produkcji wojskowej w Rosji. Jak zobaczysz nowe filmy z frontu to można odnieść wrażenie, że Rosja nie ma już czym atakować, a swoich żołnierzy na niektórych odcinkach wysyłają na motorach
Wychodzę ostatnio z Żabki. Za drzwiami chcę skręcić w prawo i wrócić do domu, gdy słyszę za sobą:
– “Poratujcie złotóweczką, synu. Mam chorą córkę. Każda pomoc się przyda”.
Odwracam się i mierzę menela wzrokiem. Wygląd od razu zdradza, z kim mam do czynienia: zapach spirytusu i czerwony (jak u jakiegoś renifera) nos nie zostawiają wątpliwości, że jeśli ktoś tu potrzebuje pomocy, to na pewno nie jego córka.
✨️ Problemy z trzustką po alkoholizmie – co zrobić?Ⓘ Czy ktoś tu z towarzystwa #alkoholizm dorobił się rozwalenia trzustki? Mam taki problem właśnie. Tzn. nie wiadomo do końca czy to trzustka ale tak mówią lekarze. Wyniki badań niby dobre ale problemem są wieczne biegunki, często zaraz po zjedzeniu. Nie piję rok, a problem przez ten rok jedynie się zwiększył. Była podejrzewana wątroba ale przez rok abstynencji wyniki prób wątrobowych się
@mirko_anonim: jak lipaza i amylaza w normie, CRP robiłeś? załatw od internisty skierowanie na badania USG, on sprawdza wszystkie podzespoły. Co to znaczy że masz sraczkę? Masz niekontrolowaną sraczkę że się niepokoisz? Warto wyniki zrobić raz na jakiś czas, ALAT, ASPAT, TSH, PSA total, pełny lipidogram, OB, CRP, bilirubina, lipaza, amylaza.
edit: Kiedy ostatnim razem robiłeś kuracje probiotykami? Często jadasz kiszonki, zsiadłe mleka, jogurty probiotyczne, kapusty/ogórki kiszone? Po czymś lekkim
@mirko_anonim: pomysłu nie mam, ja sam miewam sraczki tłuszczowe ale to wynika z wrażliwości organizmu na ilość tłuszczu więc jak zjem coś mocno tłustego to wiem że będzie awaria. Jak zjem większą porcję np taki obiad co waży 1,5 kg to też mam dwójke tylko to forma generowania przestrzeni na nadchodzący pokarm. No zrobiłeś w sumie wszystkie badania, bo na USG byłoby widać zmiany, to samo w tych licznych wynikach.
@mirko_anonim: moje doświadczenia kończą się w tym miejscu, nic nowego nie przychodzi mi na myśl, najważniejsze że nie jest to nic groźnego, jedynie komfort życia cierpi. Ja bym spróbował dodać 2 treningi w tygodniu truchtu bez zatrzymania około 3 km, kontynuował obserwacje i sporządził liste produktów które generują najwięcej problemów. Również spróbowałbym wrzucić Twój opis włącznie z wynikami do AI Claude, nie zaszkodzi, a te AI potrafi zaskoczyć nawet ta
Czwartek, pora na przegląd uderzeń Sił Zbrojnych Ukrainy na teren rosji z ostatnich 7 dni. Przeglądy zamieszczam cyklicznie pod tagiem #operacjaspecjalnejtroski
rosjanie narzekają, że majówka jeszcze się nie zaczęła, a Ukraina już odpaliła im największego grilla w historii. W Tuapse dymią tak mocno, że kiełbasę można wędzić prosto z balkonu w Soczi, tylko że ta kiełbasa ma dziwny posmak ropy.
Intensywność ataków przytłacza. Gdyby rok temu Ukraina w ciągu miesiąca uderzyła tyle
Niedźwiedź zaatakował kobietę w miejscowości Płonna. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby. Niestety, mimo podjętych działań, życia 58-latki nie udało się uratować - przekazała policja serwisowi Nowiny.
Ponadto zwierzęta takie jak dziki, niedźwiedzie, wilki ,rysie lisy, łosie i żubry powinny zostać wytępione całkowicie. Stanowią one jak widać poważne zagrożenie dla ludzi
@Kghjw: jesteś z konfederacji zapewne? Tam był taki kudłaty z loczkami co miał taki stosunek do zwierząt
Kacap czytający, że Renault wprowadzi Megane w wersji Gruz-200, kraje Europy obiecują kilkaset tysięcy dronów, Ukraina rozkręca produkcję pocisków manewrujących i dostanie 90 miliardów od Europy, Rosja dostaje kolejny pakiet sankcji, to wszystko przy akompaniamencie wybuchających rafinerii, a jedyna strona internetowa na jaką może wejść to kacap.ru xDDD.
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji
@Doiges: akurat Dragan to profesor zwyczajny więc jest największym możliwym tytularnym fachowcem w dziedzinie fizyki. Jak chcesz umniejszyć autorytetowi Dragana to musisz mieć jakieś zaplecze, co najmniej argumentów logicznie skonstruowanych więc wracaj do tagów Kononowicza i innych patostreamów bo aktualnie możesz z menelem dyskutować