Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko173
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

297

Milionowe kary dla PANEK. Auto na minuty a potem kara, konsumenci walczą

Milionowe kary dla PANEK. Auto na minuty a potem kara, konsumenci walczą

Dziś rano UOKIK poinformował o postawionych znanej wypożyczalni samochodów zarzutach. Sprawa dotyczyć ma stosowania niedozwolonych klauzul, które miały obciążać klientów odpowiedzialnością finansową za wynajem sprzętu, pojazdu. Chodzi o jedną z najbardziej rozpoznawalnych wypożyczalni w całej Polsce

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 30.04.2026, 07:48:47
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (64)

najlepsze

NaMoment
NaMoment
NaMoment
30.04.2026, 08:32:45 via Wykop
  • 84
Fajnie, pytanie czy tylko kara na SP, czy może każą oddawać każdemu kogo naciągnęli hajs. Bo jeśli to pierwsze to wydmuszka a nie kara.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
30.04.2026, 08:52:44 via Wykop
  • 35
@NaMoment:

każą oddawać każdemu kogo naciągnęli

E no aż tak karać to nie...
  • Odpowiedz
100piwdlapiotsza
100piwdlapiotsza
30.04.2026, 11:26:32 via Android
  • 12
@NaMoment: trzeba budżet ratować, a nie kudziom oddawać. (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • Odpowiedz
przemek-zkielc
przemek-zkielc
30.04.2026, 09:05:46 via Android
  • 54
Większość wypożyczalni naciąga klientów na kase jak może. Raz kiedyś skorzystałem i wystarczy. Czepiano się mnie o jakąś ryske na karoserii, której ja na pewno nie zrobiłem. Jeśli bym miał następnym razem skorzystać z takiego auta, to obowiązkowo dokładne zdjęcia lakieru i wnętrza. Bo później same problemy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy
30.04.2026, 09:33:07 via iOS
  • 74
@przemek-zkielc: mnie obciążyli za awarię, która wynikała z wady pojazdu (pęknięty przewód płynu chłodniczego) którą to awarię zgłosiłem od razu gdy zobaczyłem że coś się dzieje z autem, jakieś 40 minut po odbiorze xd
Hajs ostatecznie odzyskałem ale trwało to parę tygodni i wymagało gimnastyki w mailach.

Kisne z tych wszyskich którzy zachwalają najem krótkoterminowy jako alternatywę dla posiadania własnego samochodu.
  • Odpowiedz
DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
30.04.2026, 10:31:32 via Wykop
  • 50
@przemek-zkielc: we Włoszech jak pożyczałem auto to zawsze robię dokładne fotki przed odbiorem i przed zdaniem. Gość wyleciał z szoferki, że nie wolno bo to prywatny samochód więc odpuściłem bo już wiadomo, że naciągacz. Nie pomyliłem się jak potem o nich przeczytałem. Plan mają zawsze taki sam. Zakładają wypożyczalnie na sezon, łupią ile wlezie zamykaja firmę i przenoszą się. Wszystkie auta były białego koloru, ryski wcześniej są pokryte czymś i
  • Odpowiedz
Damianowski
Damianowski
30.04.2026, 08:59:47 via Wykop
  • 30
Nie, nie trzeba. Wystarczy nauczyć się dymać klientów xD
Damianowski - Nie, nie trzeba. Wystarczy nauczyć się dymać klientów xD

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

100piwdlapiotsza
100piwdlapiotsza
30.04.2026, 11:37:14 via Android
  • 5
@Damianowski: i pracowników... on ma nieźle zryty łeb...
Moja koleżanka pracuje z jego ex żonką... trochę mi opowiadała co za dzban.
  • Odpowiedz
OperatorGranatnika
OperatorGranatnika
OperatorGranatnika
30.04.2026, 13:47:48 via iOS
  • 4
@chomik3: może lepiej niech nie daje, bo po nitce do kłębka ten „dzban” jeszcze narobi mu koło d--y jak się dowie xD
  • Odpowiedz

kompanos
kompanos
30.04.2026, 10:11:41 via iOS
  • 27
Niestety jestem ofiarą firmy Panek na kaucje której mi nie zwrócili do dnia dzisiejszego za wynajem auta w grudniu na lotnisku w Gdańsku. Przestrzegam wszystkich przed ich złymi praktykami. Pisemnie przyznają się do opóźnień w zwrocie kaucji i nie wywiązują sie z przedstawionych terminów.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tumiwisizm
tumiwisizm
tumiwisizm
30.04.2026, 10:32:37 via Wykop
  • 7
@kompanos: chargeback
  • Odpowiedz
DieJoana
DieJoana
30.04.2026, 11:17:59 via Android
  • 2
@kompanos jeśli karta to tak, jeśli blik to nie.
  • Odpowiedz
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
30.04.2026, 09:43:13 via Wykop
  • 21
Jestem tak stary, że Panek kojarzy mi się tylko ze słynnym kulturystą.
https://youtu.be/3kIov3uNG7M?si=dpsDgHN92tokyn6i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rotaredom
rotaredom
rotaredom
30.04.2026, 13:22:17 via Wykop
  • 1
@MagicznyMariusz: stary to może dlatego, linki YT okraszone są zakodowanymi danymi Twojego konta, si= w linku nie widzisz? To jak drzazga w oku. Kole... bez tego film też działa. Wnioski wyciągnij sam.
  • Odpowiedz
SepulkoZnawca
SepulkoZnawca
30.04.2026, 09:38:02 via iOS
  • 19
Przecież panek już nie istnieje.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vetinari
Vetinari
30.04.2026, 11:13:23 via Wykop
  • 23
@SepulkoZnawca: Carsharing już nie istnieje (od roku), nadal wypożyczają auta.
  • Odpowiedz
ashkandi
ashkandi
ashkandi
30.04.2026, 12:35:40 via Wykop
  • 4
@Vetinari: Gdzie? Bo z tego co widzę, to nawet strona nie działa.
O ile wiem, to w zeszłym roku złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości, ale jeszcze nie ma nic z sądu.
  • Odpowiedz
MrPoland
MrPoland
MrPoland
30.04.2026, 11:23:05 via Wykop
  • 14
Sprawa prosta jak swiat, wypozyczasz auto, robisz zdjecia z kazdej strony, a nawet nagrywasz filmik. To pomoze wam uniknac niepotrzebnego stresu. Dodatkowo jesli jestescie gdzies na poludniu Europy, radze kupic jakies winko za 5 euro, dac gosciowi ktory odbiera auto, nawet nie spojrzy na furke czy cos jest nietak ;)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enron
enron
enron
30.04.2026, 11:52:11 via Wykop
  • 3
@enron: w 2026 roku? Ostatni raz wymagano ode mnie kredytówki w 2012 roku...


@Ranger: no tak się naciąłem w Chorwacji. Usłyszałem "no, this is not credit card, you have to buy full insurance" i tyle. Z tego co czytałem - bardzo powszechna praktyka. Pewnie po to, żeby nacinać tych co w EUR mają tylko debetówki
  • Odpowiedz
Quosek
Quosek
Quosek
30.04.2026, 11:58:50 via Wykop
  • 1
@Ranger: zależy od kraju. we wloszech wymagają kredytówki (i na niej jest blokada), albo gotowki (jako kaucję)
  • Odpowiedz
rotaredom
rotaredom
rotaredom
30.04.2026, 13:23:14 via Wykop
  • 4
Inna sprawa że szczególnie młode bydło nie traktowało tych samochodów z szacunkiem i godnością. Panek miał też Prosiaki w ofercie i szybko zostały skreślone z zasobów firmy właśnie dlatego.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cabone
cabone
30.04.2026, 12:45:43 via Wykop
  • 4
Tak to jest jeśli w zj#$__$ model biznesowy wpiszesz sobie dodatkowe zyski z naciągania klientów. Januszex
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
30.04.2026, 14:30:49 via Wykop
  • -1
@cabone: Tak to już jest, uczciwie w biznesie można zarobić tylko w jakiejś nowej niszy. Na nasyconym rynku, głównie zarabiają ci co potrafią kombinować. Tu się pracownikowi nie zapłaci, tam jakiegoś podatku, oszuka się klienta, nie zapłaci faktury podwykonawcy, a niech idzie do sądu i biznes się kręci. Jak chcesz być uczciwy to idź na etat.
Czasem mam wrażenie, że nawet wielkie firmy mają specjalny dział, który analizuje których kontrahentów
  • Odpowiedz
tijara435
tijara435
tijara435
30.04.2026, 18:17:45 via Wykop
  • 1
ulubiony środek transportu młodocianych krakowskich kiboli których jeszcze na prywatny samochód nie stać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3152
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2974
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2579
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2293
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2066
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samochody
  • #ciekawostki
  • #mechanikasamochodowa
  • #carboners
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #polskiedrogi
  • #motocykle
  • #motopodprad
  • #prawojazdy
  • #bmw
  • #polska
  • #renault
  • #kiciochpyta
  • #prawo

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking