Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Olo-K

Olo-K

Dołączył 10 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4030
  • Znaleziska 3545
  • Mikroblog 485
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 12

346

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii - najstarsza cywilizacja

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii - najstarsza cywilizacja

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii. Naukowcy sądzą, że to pozostałość po cywilizacji starszej niż wszystkie nam znane

freedomseeker
z
focus.pl
dodany: 21.06.2026, 09:06:44
  • 116
  • #
    indie
  • #
    archeologia
  • #
    starozytnosc
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Olo-K
Olo-K przedwczoraj, 08:14:01 via Wykop
  • 1
Wreszcie odnaleziono Imperium Daevitów!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

83

Powyżej tych kwot oszczędności trzeba będzie od 2027 r. zapłacić nowy podatek

Powyżej tych kwot oszczędności trzeba będzie od 2027 r. zapłacić nowy podatek

Wszystkie aktywa zgromadzone na osobistych kontach inwestycyjnych powyżej limitów (100 tys. zł i 25 tys. zł) miałby być objęte nowym podatkiem od wartości aktywów. A poniżej tych limitów brak będzie opodatkowania. Ale oprócz zwolnień przewidzianych dla OKI podatek Belki nadal działa

freedomseeker
z
forsal.pl
dodany: 14.06.2026, 09:24:38
  • 85
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    banki
Olo-K
Olo-K 15.06.2026, 09:48:15 via Wykop
  • 0
Trochę to niejasne.
Czyli zbycie aktywów z OKI do 100 tys. nie podlega podatkowi Belki - jasna sprawa. Również nowy, niski podatek nie obejmuje.
Czy zbycie aktywów, które były powyżej, podlega jednocześnie podatkowi Belki oraz nowemu, niskiemu podatkowi "od wartości aktywów"?
Np. trzymałem na OKI 150 tys., zbywam aktywa za 40 tys. To zapłacę oba podatki za te aktywa, czy tylko "od wartości aktywów?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

387

Biznes po polsku. Skazany za zakopywanie śmieci teraz budouje hotel

Chłop zakopywał śmieci. Dostał zawiasy UWAGA: Publicznie przeprosił za swoje działania, a oprócz zapłaty ponad 30 tysięcy złotych na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dobrowolnie zobowiązał się do zadośćuczynienia w postaci posadzenia tysiąca drzew. Teraz buduje hotel

zona-bije-ale-wolno-biega
z
dts24.pl
dodany: 10.06.2026, 12:58:25
  • 45
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    firma
  • #
    przedsiebiorczosc
Olo-K
Olo-K 11.06.2026, 07:49:07 via Wykop
  • 0
Dla pełnego obrazu sytuacji warto jednak dodać, w jaki sposób inwestor zareagował na wyrok. Przedsiębiorca nie odwoływał się od decyzji sądu, przyznał się do błędu i wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku. Publicznie przeprosił za swoje działania, a oprócz zapłaty ponad 30 tysięcy złotych na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dobrowolnie zobowiązał się do zadośćuczynienia w postaci posadzenia tysiąca drzew.


Ale to jest dobre, no w ch...
30k zapłacił,
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1506

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Kolejny absurd polskiego aparatu urzędniczego. Jak informuje Rzeczpospolita, Urząd Skarbowy stoi na stanowisku, że anonimowe wpłaty na internetowe zbiórki (np. na leczenie dzieci) nie spełniają wymogów darowizny, ponieważ urzędnicy nie mogą zweryfikować tożsamości darczyńcy. Efekt? Osoby potrzebuj

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 07:04:12
  • 209
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    wykop
Olo-K
Olo-K 08.06.2026, 08:17:37 via Wykop
  • 27
@8kiwi: To już się dzieje, tylko z uwagi na drapieżność reżimu, nie mówi się o tym głośno i nikt się tym nie chwali.
To jest bardzo proste - ktoś wykonuje usługę lub jakąś pracę, nie wystawia żadnego kwitu i kasuje w gotówce. Nie ma pitu, nie ma vatu, obie strony zadowolone.
Olo-K
Olo-K 10.06.2026, 08:18:39 via Wykop
  • 0
@4e68a9f9a671: Może tak być, ale natura nie toleruje próżni. Zamiast gotówki, będzie się płacić BTC Lightning, Monero albo innymi kapslami.

406

Nagranie zabójstwa Mai z Mławy oglądało dziewięć osób. Do końca wytrwały tylko d

Pokaż treści 18+

Nagranie zabójstwa Mai z Mławy oglądało dziewięć osób. Do końca wytrwały tylko d

Zabójstwo Mai, utrwalone na nośniku. Ich adwokat twierdzi, że to jak sceny z horroru. Większość ludzi wymiękła i nie dokończyła oglądać. Morderca może się wymigać od więzienia.

DziendobryMireczku
z
se.pl
dodany: 09.06.2026, 07:57:19
  • 103
  • #
    zabojstwo
  • #
    morderstwo
  • #
    polska
Olo-K
Olo-K 10.06.2026, 08:16:28 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: o co może chodzić z tym kałachem na ryju? Też takiego gogusia raz widziałem.

642

Prowadził po alkoholu mimo TRZECH zakazów. Polska prokuratura go wypuszcza....

Prowadził po alkoholu mimo TRZECH zakazów. Polska prokuratura go wypuszcza....

Prokuratura zdecydowała o wypuszczeniu na wolność kierowcy, który prowadził samochód po alkoholu, mimo trzech dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został objęty jedynie policyjnym dozorem. Śledczy nie zdecydowali się na wniosek o tymczasowy areszt.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 28.05.2026, 06:23:06
  • 64
  • #
    polska
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawo
  • #
    prawojazdy
  • #
    sadowehistorie
Olo-K
Olo-K 28.05.2026, 07:55:36 via Wykop
  • 0
Dzięki łaskawości prokuratora, będzie mógł przyjeżdżać na posterunek samochodem, aby poddać się badaniu i dozorowi. I nikt mu nic nie powie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1711

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poinformował 27 maja, że rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności wobec minister kultury Marty Cienkowskiej.

haston
z
fakt.pl
dodany: 27.05.2026, 17:03:27
  • 194
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Olo-K
Olo-K 28.05.2026, 07:39:10 via Wykop
  • 7
Że politycy są głupi, to wiadomo. Tylko dlaczego na ministrów premier wybiera najgłupszych?
Ta Cienkowska np. z uporem maniaka twierdzi, że opłatę reprograficzną, tzw. podatek od smartfonów, zapłacą producenci sprzętu, a nie konsumenci...
Takich kredek jest mnóstwo w tym premierowym piórniku.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

355

Marcin Romanowski namierzony przez łowców cieni. Są nowe informacje

Marcin Romanowski namierzony przez łowców cieni. Są nowe informacje

Polskie służby znalazły Marcina Romanowskiego na Bałkanach. Jego tropem podążają policyjni łowcy cieni.

Idaho597
z
onet.pl
dodany: 26.05.2026, 16:12:50
  • 95
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    ziobro
  • #
    pis
  • #
    afera
  • #
    polska
Olo-K
Olo-K 27.05.2026, 07:09:33 via Wykop
  • 4
@Wolfr: Oraz badanie lekarskie przed aresztem - mogło by wyjść, co to za raczysko było lub nie było, gdy komisja wzywała.

831

Kierowca Audi w Niemodlinie potrąca człowieka na hulajnodze i brutalnie go bije.

Pokaż treści 18+

Kierowca Audi w Niemodlinie potrąca człowieka na hulajnodze i brutalnie go bije.

Świadkowie nie reagują, ludzie w komentarzach na Facebooku uważają, że pewnie sobie zasłużył.

krzysztof-ryzumowski
z
youtube.com
dodany: 20.05.2026, 15:01:05
  • 118
  • #
    przemoc
  • #
    kierowca
  • #
    pobicie
  • #
    niemodlin
  • #
    opolskie
Olo-K
Olo-K 21.05.2026, 09:05:27 via Wykop
  • 0
@Schwarzfahrer: To nie jest nasz mental, to mental cywilizacji turańskiej. Innymi słowy, kacapski. Niestety, 70 lat kacapia miała znaczący wpływ na nasze społeczeństwo, więc trochę tego mentalnego kału się po nich ostało.

20

PiS miał dojść do Trumpa przez MAGA. Efekt: wiza dla Ziobry

PiS miał dojść do Trumpa przez MAGA. Efekt: wiza dla Ziobry

W tekście pada Susi Wiles, sprzeciw Rubio i Rose oraz amerykańska wiza dla Ziobry i Koteckiej. Romanowski nadal tkwi na Węgrzech, bo ciąży na nim ENA i odmowa wizy do USA.

Pan_od_Internetu
z
gazeta-lokalna.pl
dodany: 10.05.2026, 19:24:47
  • 5
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    prawo
  • #
    afera
  • #
    polityka
Olo-K
Olo-K 11.05.2026, 08:04:26 via Wykop
  • 1
Amerykanie nie mogli go zabrać/wpuścić bez paszportu. Węgrzy nie mogli go z lotniska wypuścić bez ważnego paszportu. Oba oficjalne miał nieważne. To znaczy, że ktoś mu wystawił jakiś tymczasowy paszport. Ciekawe kto? No bo wizę dostał, jak Trump tupnął nogą na swoich i splunął tuskowi w twarz.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

409

Hennig Kloska - Tusk to nam robi specjalnie

Hennig Kloska - Tusk to nam robi specjalnie

Kobieta o kompetcjach kierowniczki żabki decyduje o miliardowych mechanizmach w gospodarce państwa. Dziękuję Tusk.

ZlyCzarodziejRumburak
z
youtube.com
dodany: 10.05.2026, 09:55:51
  • 54
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    afera
  • #
    sabotazysta
Olo-K
Olo-K 11.05.2026, 06:39:07 via Wykop
  • 5
Jakby ona Żabkę prowadziła, to na trzeci miesiąc przyszedłby komornik.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

607

Światowe media piszą o Zbigniewie Ziobrze. "Interwencja Donalda Trumpa"

Światowe media piszą o Zbigniewie Ziobrze. "Interwencja Donalda Trumpa"

Bloomberg powołując się na "GW" wskazuje, że polski polityk i jego żona, Patrycja Kotecka, "przybyli do Stanów Zjednoczonych po tym, jak prezydent Donald Trump osobiście interweniował w sprawie zatwierdzenia ich wiz". "To decyzja wbrew sekretarzowi stanu Marco Rubio i ambasadorowi USA w Polsce

Stopa_Szopa
z
onet.pl
dodany: 10.05.2026, 18:16:35
  • 160
  • #
    zi0bro
  • #
    ucieczka
  • #
    trump
  • #
    rubio
  • #
    polityka
  • #
    usa
Olo-K
Olo-K 11.05.2026, 06:20:49 via Wykop
  • 5
@CrokusYounghand: a w Teksasie: hoe won't behead hoe

2075

Ujawniamy kolejną rozmowę Sebastiana M. "Wyląduję na bransoletce w Niemczech"

Ujawniamy kolejną rozmowę Sebastiana M. "Wyląduję na bransoletce w Niemczech"

Sebastian M. jest przekonany, że niedługo wyjdzie na wolność. Jak udało nam się ustalić, podczas przeprowadzonej w areszcie rozmowy z bliskimi w kwietniu 2026 roku M. powiedział, że "pod koniec roku wyląduje na bransoletce w Niemczech", powołując się na swoje niemieckie obywatelstwo. Mężczyzna skarż

KapitanTorpedal
z
o2.pl
dodany: 05.05.2026, 15:26:42
  • 216
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    policja
Olo-K
Olo-K 06.05.2026, 08:40:40 via Wykop
  • 0
@GomiGomi: Niedługo? Napisz coś brzydko o panu Owsiaku na FB.

383

Mężczyzna zniecierpliwił się w oczekiwaniu na wydanie jedzenia....

W dniu 25 lutego 2026r. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu obywatelowi Afganistanu, zamieszkałemu w Ożarowie Mazowieckim, podejrzanemu o to, że w dniu 1 stycznia 2025r. we Włocławku, w lokalu gastronomicznym groził, żąda

Vahanara888
z
wloclawek.naszemiasto.pl
dodany: 04.05.2026, 11:03:12
  • 66
  • #
    przestepczosc
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    polska
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    inzynieria
Olo-K
Olo-K 05.05.2026, 07:47:05 via Wykop
  • -1
@60groszyzawpis: Jak ma pobyt stały, to jest prawie jak obywatel. Nie ma praw wyborczych, ale prawie wszystkie pozostałe, w tym prawo do sprawiedliwego sądu.

452

Dlaczego w Indiach panuje takie zanieczyszczenie śmieciami?

Dlaczego w Indiach panuje takie zanieczyszczenie śmieciami?

Brak kultury obywatelskiej powoduje chaos, zanieczyszczenie, straty ekonomiczne i pogarsza jakość życia oraz odpowiedzialność społeczną.

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 02.05.2026, 12:25:03
  • 203
  • #
    indie
  • #
    ordnung
  • #
    srodowisko
  • #
    smieci
  • #
    ekologia
Olo-K
Olo-K 04.05.2026, 07:41:17 via Wykop
  • 0
Niestety antykultura hinduska od jakiegoś czasu zaczęła przyjmować się na polskiej wsi. Chamy nie są w stanie śmieci z mcdonalds albo pustych butelek po napojach dowieźć do własnego śmietnika, tylko ciskają za okno.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

564

Prowadzący śledztwo ws. Zondacrypto zrezygnował po pierwszym dniu

Prowadzący śledztwo ws. Zondacrypto zrezygnował po pierwszym dniu

30 tysięcy osób poszkodowanych na co najmniej 350 mln zł. Głośne zapowiedzi polityków. Do tego cicha rezygnacja prowadzącego śledztwo po jednym dniu i zwłoka w zabezpieczeniu dowodów. Tak obecnie wygląda postępowanie w sprawie giełdy kryptowalut Zondacrypto.

XeNinja
z
money.pl
dodany: 21.04.2026, 18:39:00
  • 105
  • #
    bitcoin
  • #
    gielda
  • #
    afera
Olo-K
Olo-K 22.04.2026, 08:04:03 via Wykop
  • 0
Czego Jadczak nie napisał: prokurator Wełna odwołał Rodzaja, który prowadził sprawę Suszka, bo 4 lata tak prowadził sprawę, że nic nie ustalił. Również prokurator który prowadził sprawę RARS, tak ją prowadził, żeby przypadkiem jakiś śmierdzący pisowiec nie dostał czasem jakiegoś zarzutu. Tego gnoju było tam więcej, bo podobno prokuratura w Katowicach to gniazdo pisiorsko-zerowych pachołków.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

517

NSA kończy spór o zamek w Stobnicy. Budowa pozostanie legalna

NSA kończy spór o zamek w Stobnicy. Budowa pozostanie legalna

NSA oddalił skargę kasacyjną GDOŚ dotyczącą inwestycji w Stobnicy. Sąd uznał, że większy obszar budowy ujawniono dopiero podczas prac, więc nie mógł być podstawą wznowienia sprawy. Według pełnomocniczki inwestora wszystkie postępowania administracyjne zakończyły się prawomocnie, a budowa nadal trwa.

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 14.04.2026, 15:45:33
  • 138
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    nsa
  • #
    wydarzenia
  • #
    uklad
  • #
    afera
Olo-K
Olo-K 15.04.2026, 07:17:27 via Wykop
  • 3
Bogatemu to i byk się ocieli.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

42

Kryptowaluty i 10 sekund na zapłatę? Iran już wie, jak pobierać myto

Kryptowaluty i 10 sekund na zapłatę? Iran już wie, jak pobierać myto

Iran chce by każdy statek transportujący ropę przez Ormuz miał mu uiszczać opłatę. W Bitcoinach i to w ciągu kilku sekund.

mkk10
z
portaltechnologiczny.pl
dodany: 09.04.2026, 12:14:02
  • 18
  • #
    iran
  • #
    bitcoin
  • #
    kryptowaluty
Olo-K
Olo-K 10.04.2026, 12:43:42 via Wykop
  • 0
@emjot86: Ale użycie stablecoina opartego o USD, to by było tak, jakby Ukraina teraz w trakcie wojny kupowała gaz od ruskich. Ciekawe czego by mogli użyć, jeśli nie BTC wprost.

52

20-letni reprezentant kraju piratem drogowym. Miał na liczniku 245 km/h

20-letni reprezentant kraju piratem drogowym. Miał na liczniku 245 km/h

20-letni napastnik reprezentacji Ukrainy, który w barażach o awans na mundial zdobył bramkę przeciwko Szwecji chciał zaimponować w mediach społecznościowych - choć to mało powiedziane - swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Zawodnik na publicznej drodze pędził samochodem z zawrotną prędkością

lipson
z
sport.pl
dodany: 09.04.2026, 09:22:32
  • 13
  • #
    sport
  • #
    pilkanozna
  • #
    ukraina
Olo-K
Olo-K 10.04.2026, 12:36:10 via Wykop
  • 0
@Mariusz357: Jedno nie wyklucza drugiego

2045

W ciągu dwóch lat przybyło w Polsce ponad 3600 Urzędników!

W ciągu dwóch lat przybyło w Polsce ponad 3600 Urzędników!

Łącznie jest już ich 123,2 tysiąca. Średnia płaca wynosi 12300 zł.

MagicznyMariusz
z
money.pl
dodany: 09.04.2026, 11:23:01
  • 282
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
Olo-K
Olo-K 10.04.2026, 07:15:20 via Wykop
  • 0
Bez dezynsekcji karaluchy mnożą się jak oszalałe.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 16.11.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking