Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko117
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Kapsula

Kapsula

Dołączył 18 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 32532
  • Znaleziska 10296
  • Mikroblog 22236
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 65

688

Tajwan zainteresowany RAKami !!!

Pokaż treści 18+

Tajwan zainteresowany RAKami !!!

Tajwan zainteresowany RAKami !!!

konto usunięte
z
upmedia.mg
dodany: 02.12.2022, 09:08:49
  • 172
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    technologia
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    ukraina
Kapsula
Kapsula 02.12.2022, 11:32:07
  • 12
gościu, ale co Ty wrzucasz? tekst po tajwańsku (?) z wrzaskliwym tytułem, i do tego +18, i tak #europa :(
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

526

200 tys. pustych mieszkań w Warszawie. Nowe wciąż powstają

200 tys. pustych mieszkań w Warszawie. Nowe wciąż powstają

W całej stolicy niezamieszkana jest prawie jedna piąta mieszkań — wynika z ostatniego spisu powszechnego. Jak wylicza "Gazeta Wyborcza", najwięcej takich lokali (po ok. 20 tys.) znajduje się w dzielnicach takich, jak Mokotów, Śródmieście czy Wola. Część pustostanów to z pewnością...

mookie
z
onet.pl
dodany: 01.12.2022, 07:04:43
  • 344
  • #
    ekonomia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    inwestycje
  • #
    finanse
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    polska
Kapsula
Kapsula 02.12.2022, 09:25:35
  • 3
@sylwke3100: w Warszawie chyba niekoniecznie
Kapsula
Kapsula 02.12.2022, 10:25:49
  • 4
@marian1881: a racja, nie powiązałem daty badania, w takim razie przy takiej anomalii, to wyniki mogą być zupełnie z d--y dla dużej części kraju :|
myjourneytojahh
myjourneytojahh
01.12.2022, 12:09:49 via Wykop Mobilny (Android)
  • 152
O k------a, co to może być? Znalazłam taki bonus w warzywach na patelnię po grecku z biedry. Wygląda, jak mrożona ryba (która i tak nie powinna się tu znaleźć xD), ale chyba nią nie jest.

#ciekawostki #gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie #pytanie #kiciochpyta
myjourneytojahh - O k------a, co to może być? Znalazłam taki bonus w warzywach na pat...

źródło: comment_1669896588p03c1d9ryQo6XPrP4fDYE5.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kapsula
Kapsula 01.12.2022, 17:18:28
  • 1
@myjourneytojahh: może to te słynne żelki Gusto?
  • Odpowiedz

3094

Katechetka będąc na L4, niosła krzyż w procesji. Sąd uznał, że to jest OK

Katechetka będąc na L4, niosła krzyż w procesji. Sąd uznał, że to jest OK

Katechetka straciła zasiłek chorobowy, bo ktoś poinformował jej pracodawcę, że w czasie zwolnienia lekarskiego wzięła udział w procesji, podczas której niosła krzyż i uczestniczyła w warsztatach z robienia palm wielkanocnych. Kobieta postanowiła odwołać się do sądu i wygrała.

Zenon_Zabawny
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 01.12.2022, 11:26:54
  • 225
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    zus
  • #
    praca
  • #
    religia
Kapsula
Kapsula 01.12.2022, 12:51:04
  • 2
każdy niesie swój krzyż (งⱺ ͟ل͜ⱺ)ง
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

677

Zlinczowali niewinnego mężczyznę. 77 osób skazanych, 49 na śmierć

Zlinczowali niewinnego mężczyznę. 77 osób skazanych, 49 na śmierć

Sąd w Algierii wydał wyrok w sprawie samosądu dokonanego w zeszłym roku na mężczyźnie niesłusznie oskarżonym o wywołanie śmiercionośnych pożarów. Ponad połowa oskarżonych została skazana na karę śmierci.

konto usunięte
z
wprost.pl
dodany: 29.11.2022, 12:22:45
  • 90
  • #
    algieria
  • #
    sadownictwo
  • #
    swiat
  • #
    prawo
Kapsula
Kapsula 29.11.2022, 22:22:40
  • 0
@PatrikoXD: a co, jeśli oryginalny tytuł i opis to clickbait? skoro już w samej treści ujawniają fakt, że kara najpewniej nie zostanie wykonana, to cały news jest mocno przesadzony w wymowie, ale wtedy nie byłoby tyle klików.

917

Katowice stygmatyzują mężczyzn i chłopców utożsamiając ich z przemocą

Pokaż treści 18+

Katowice stygmatyzują mężczyzn i chłopców utożsamiając ich z przemocą

Jednym z największych stereotypów jest to, że ofiarami przemocy "ze względu na płeć" są tylko kobiety i dziewczęta. Nowa kampania społeczna Katowic wpisuje się w ten dyskryminacyjny schemat. Ponurym żartem jest to, że Katowice powołały ledwie miesiąc temu Zespół ds Równości Płci. Osiem kobiet.

travelove
z
wmetropolii.pl
dodany: 25.11.2022, 11:52:17
  • 102
  • #
    polska
  • #
    rozowepaski
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    redpill
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
Kapsula
Kapsula 25.11.2022, 14:03:18
  • 10
@Bijelodugme: najpierw piszesz, że grafika oparta jest na danych z d--y, a dane są zafałszowane.
Później stwierdzasz, że wykopkom teraz pasują "przypadki niezgłoszone", ale w innych przypadkach opierają się tylko na oficjalnej statystyce. Wreszcie sam dokument należy faktycznie uznać za stary, bo sprzed dekady, i nie mą żadnych danych dot. liczby osób, jaka w nim uczestniczyła (a jest).

Niech będzie, że to wszystko prawa, na pewno masz aktualne badania z

494

Ten artykuł jest dla Ciebie za długi do przeczytania

Ten artykuł jest dla Ciebie za długi do przeczytania

Dlaczego: tak trudno jest się dziś czegoś nauczyć, debata sprowadza się do rzucania hasłami, artykuły w sieci mają głupie zdjęcia ilustracyjne. Felieton o braku skupienia uwagi i jego konsekwencjach.

Kapsula
z
positech.co.uk
dodany: 24.11.2022, 11:28:53
  • 126
  • #
    nauka
  • #
    kultura
  • #
    edukacja
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:31:02
  • 98
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:34:33
  • 44
Istnieje wiele książek o tym, jak nauczyć się C++ w 21 dni. Albo nawet w 7 dni. Ja zacząłem około 30 lat temu. Napisałem prawdopodobnie wiele milionów linii kodu. Nadal są kawałki C ++, których prawie nie używam i nie jestem tak dobrze zaznajomiony. 21 dni? Pomyśl o 21 latach. Ale 21 dni to prawdopodobnie zbyt długo dla ludzi teraz. Po co uczyć się C++ w 21 dni, skoro można sklecić jakiś
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:35:02
  • 36
Oto przemówienie z Gettysburga

Cztery tysiące siedem lat temu nasi ojcowie stworzyli na tym kontynencie nowy naród, poczęty w wolności i oddany idei, że wszyscy ludzie są stworzeni równymi.

Teraz jesteśmy zaangażowani w wielką wojnę domową, sprawdzającą, czy ten naród, lub jakikolwiek inny naród tak pomyślany i tak oddany, może długo przetrwać. Spotykamy się na wielkim polu bitwy tej wojny. Przybyliśmy, aby poświęcić część tego pola jako miejsce ostatecznego spoczynku dla tych, którzy tutaj
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:35:37
  • 39
Jestem stary. W kategoriach internetowych jestem śmiesznie stary. Pamiętam czasy przed dyskami kompaktowymi. Przed internetem. Mój dziadek miał czarno-biały telewizor i blaszaną wannę, a w domu nie było bieżącej wody. Jako dziecko bawiłem się w gruzach lokalnej fabryki amunicji, którą zbombardowała hitlerowska Luftwaffe. Oprócz tych wszystkich bzdur związanych z 4 Yorkshiremanami, oznacza to również, że pamiętam inny styl polityki. Przed twitterem, przed mediami społecznościowymi jakiegokolwiek rodzaju, nawet przed internetem w ogóle. Tylko
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:36:15
  • 46
Jestem w stanie rozpaczy w związku z coraz krótszym czasem uwagi naszego społeczeństwa. Stare strony, które kiedyś czytałem, jak slashdot, ars-technica i reddit coraz częściej linkują do artykułów, które mają w najlepszym wypadku 3, a może 4 akapity. Nie można informować ludzi o niczym wartościowym w 3 lub 4 akapitach. Wybierz temat, o którym wiesz dużo, gdzie jesteś uważany za eksperta, a następnie spróbuj mulch go w dół do cytat 3 paragrafów
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:36:31
  • 106
TL;DR: Przeczytaj cały pieprzony artykuł.
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:51:41
  • 16
@Breda: ale my nawet tutaj wrzucamy w zdecydowanej większości szybkie newsy, robione na kolanie bez jakiegokolwiek sprawdzenia faktów.
Wykopujemy mnóstwo fejków, które często po przeczytaniu od razu śmierdzą, ale mało kto je faktycznie czyta, liczy się nagłówek i dobra fota na ilustrację. Redaktor udaje że coś napisał, choć tak naprawdę celuje w wyświetlenia reklam. Czytelnik udaje, że czegoś się dowiedział, choć tak naprawdę próbuje wypełnić niezobowiązująco czas i doświadczyć jakichś
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 11:59:41
  • 59
@kermelanik: też podążało za mną to wrażenie, że stary pierdziel mi tu tłumaczy, że kiedyś to jak książki do C nie zrozumiał, to jedyne co mógł to przeczytać ją jeszcze raz, a dziś tak przecież nie trzeba, bo jesteśmy do przodu, tylko on się zasiedział.
Ale jednak mamy dziś przechył w drugą stronę, rządzą tiktoki, clickbaity i hasła bez treści, uczenie się czegokolwiek realnego wydaje się coraz bardziej elitarne. Współorganizuję
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 12:54:33
  • -1
@Xmankind: na końcu tekstu masz TL,DR ;)
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 16:43:13
  • 2
@DinguMkembe: nie jest odkryciem, że kiedyś też stosowano chwytliwe nagłówki. Różnica jest taka, że nawet przy nich dostawałeś jakąś informację, która w tekście była rozwijana dalej.
Dziś tytuł nie mówi często nic poza tym, że dzieje się coś niewyobrażalnie złego/dziwnego/zaskakującego, ale "CO się dzieje" często schowane jest w dopiero tekście, który niczego dodatkowego nie wnosi. Do tego coraz częściej jest to nagięte do granic, albo wręcz wprost kłamstwo. Nie widzę
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 17:04:08
  • 12
@DinguMkembe: noo, prawie niczym! Wykop doskonale agreguje wszelkiej maści clickbaity, fejki i bezwartościowe newsy, różnica jest taka, że działa tu jakaś "demokratyczna" filtracja propozycji, oraz - co zwykle jest znacznie ciekawsze - mamy dużo dyskusji w komentarzach.

I jak np. ostatnio poszedł news, że Katar kupił sobie mecz otwarcia, to zaraz też ktoś zauważył, że news opiera się jedynie na tweecie człowieka, któremu udowodniono wcześniej kłamstwa i który jednocześnie ma
Kapsula
Kapsula
Autor
24.11.2022, 20:10:55
  • 5
@wielkilen: jest tu już takich kilka, i szczerze mówiąc, ja ich doskonale rozumiem :)
Kapsula
Kapsula
Autor
25.11.2022, 08:54:33
  • 0
@abcasdf: dobra, następnym razem sprawdzę jak przetłumaczyło, trochę długie było sprawdzać :P
Kapsula
Kapsula
Autor
25.11.2022, 08:57:25
  • 0
obstawiam, że ktoś rzuci że to pa


@trv61866: może to dlatego, że ciąłem tekst w przypadkowych momentach? do tego materiał źródłowy nie jest łatwy, powinienem też zerknąć jak przetłumaczył dziwniejsze momenty ;)
Kapsula
Kapsula
Autor
25.11.2022, 09:49:41
  • 0
@Kuzguwu: chodzi o to, że praktycznie cały przekaz, jaki dziś dostajemy, to jest czyste TLDR.
Jeśli chcesz to filtrować, powinieneś zupełnie z tego zrezygnować, bo nie ma żadnego sedna.
Kapsula
Kapsula
Autor
25.11.2022, 09:55:21
  • 0
@Evzen_Huml: to jak ktoś ma czytnik np. Kindle, to polecam mały lifehack, czyli wtyczka "Send to Kindle" (tu dla Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/send-to-kindle-for-google/cgdjpilhipecahhcilnafpblkieebhea )

Pewnie inne czytniki też mają podobne, a super sprawa jest taka, że dostajemy gotowy materiał, który wysyła się do czytnika i przy języku obcym można łatwo tłumaczyć jednym palcem klikając nieznane słowa :)

W ogóle polecam czytniki, one skłaniają do pozostania przy tekście który właśnie czytacie, bo nie
Kapsula
Kapsula
Autor
25.11.2022, 09:56:50
  • 1
@vanquin: moim zdaniem to też nie jest wybitny materiał, natomiast dotyka bardzo ważnego problemu, dlatego dodałem.
Dla mnie, autor trochę przynudza, trochę marudzi, jednak trafia w istotne kwestie, które samodzielnie przemyślane mogą prowadzić do własnych wniosków i może nawet działań.
Kapsula
Kapsula
Autor
25.11.2022, 10:00:30
  • 0
@enron: sam czytałem "na raty", bo rzeczywiście to materiał dobry raczej na pogadankę przy piwie, przypadkowy czytelnik się odbije, bo nie chce inwestować w niego czasu i to w pełni zrozumiałe.
No i autor też nie jest wybitnym erudytą, natomiast poruszył ważne problemy, które mnie zmotywowały do własnych rozkmin i w końcu nawet dodałem tutaj, z pewnym przekąsem stwierdzając, że sam tytuł się sprzeda, nawet jeśli tekst nie będzie doskonały.

537

Unreal Engine 5.1 jakie możliwości?

Unreal Engine 5.1 jakie możliwości?

Jaki skok od LHX lub Commanche....

Poldek0000
z
youtu.be
dodany: 24.11.2022, 19:00:53
  • 109
  • #
    unreal
Kapsula
Kapsula 25.11.2022, 09:14:55
  • 0
ja już zupełnie nie chcę lepszej grafiki, chcę lepsze, ciekawe, działające gry! (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1117

Burger Drwala. Tak zmieniła się cena od 2012 roku

Burger Drwala. Tak zmieniła się cena od 2012 roku

W 2012 roku Burger Drwala kosztował 11,90 zł; dziś: 23,90 zł.

kubaowo
z
eska.pl
dodany: 23.11.2022, 11:56:07
  • 459
  • #
    polska
  • #
    mcdonalds
  • #
    burger
  • #
    inflacja
  • #
    jedzenie
  • #
    foodporn
Kapsula
Kapsula 24.11.2022, 09:42:21
  • 5
korzystając z wątku pochwalę się, że mnie mak zainspirował i zrobiłem razm własnego drwala, wygląda dobrze, ale polecam jednak mniej sera (kostka cheddara przecięta na 2 "plastry" to jednak odrobinę za dużo :P lepiej skleić ze 2 zwykłe plastry jajkiem i potem to w panierkę).
W ogóle polecam odtwarzanie popularnych dań w domu, ostatnio praktykuję sos a'la big mac i wszyscy zaskoczeni zachwyceni :D
Kapsula - korzystając z wątku pochwalę się, że mnie mak zainspirował i zrobiłem razm ...

źródło: comment_1669282880Xi4hhrXPkthVnuaQcUbgjE.jpg

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

701

Tajemnice FIFA. Piłkarska mafia ma się dobrze dzięki tobie

Tajemnice FIFA. Piłkarska mafia ma się dobrze dzięki tobie

„Tajemnice FIFA” to serial dokumentalny wyprodukowany na zlecenie Netfliksa. Widzowie mogą zyskać dodatkowy kontekst do mundialu, bo wiedza o tym, że FIFA jest organizacją skrajnie skorumpowaną, działającą jak grupa przestępcza, jest powszechna, ale mało kto potrafiłby wyjaśnić, dlaczego tak jest.

bartlobartlo
z
truestory.pl
dodany: 22.11.2022, 08:09:01
  • 59
  • #
    swiat
  • #
    fifa
  • #
    pilkanozna
  • #
    mundial
  • #
    katar
  • #
    netflix
Kapsula
Kapsula 23.11.2022, 13:57:11
  • -1
@chomik99: płacimy na piłkę z podatków

722

Jak wysiadam a miejsca jest mało chwytam za rant drzwi i nie niszczę auta obok.

Jak wysiadam a miejsca jest mało chwytam za rant drzwi i nie niszczę auta obok.

Parking równoległy, a na nim rząd samochodów. Jedno miejsce jest wolne, a więc pada łupem zmotoryzowanego homo sapiens. Auto zaparkowane, czas wysiadać. I w tym miejscu homo sapiens zamaszystym odepchnięciem drzwi uderza ich kantem w lakier zaparkowanego obok auta. Kto mu zabroni?...

konto usunięte
z
spidersweb.pl
dodany: 16.11.2022, 20:13:33
  • 380
  • #
    motoryzacja
Kapsula
Kapsula 17.11.2022, 10:18:46
  • -1
@relk: na parkingach Ikea są dwie :)

412

"Skońc knolić ino zacnij grać!". Jak chop z Radzionkowa nauczył futbolu Zidane'a

"Skońc knolić ino zacnij grać!". Jak chop z Radzionkowa nauczył futbolu Zidane'a

28 lat temu gwiazdorska ekipa Girondins Bordeaux spotkała się w Pucharze UEFA z GKS-em Katowice. Do dziś nie wiadomo, jak to się stało, ale Ślązacy wyeliminowali Francuzów, a do historii przeszło starcie Mariana "Ecika" Janoszki z Zinedinem Zidanem. Zidane nawet nie wie, ile mu zawdzięcza xD

Slazag
z
slazag.pl
dodany: 13.11.2022, 19:04:24
  • 51
  • #
    polska
  • #
    pilkanozna
  • #
    ekstraklasa
  • #
    historia
  • #
    heheszki
  • #
    katowice
Kapsula
Kapsula 14.11.2022, 08:43:42
  • 0
@Dziglipaf: kto powiedział że gwara, czy język mają być śmieszne dla jego użytkowników? Zabawnie to może być jak ktoś np. opowie dowcip
Kapsula
Kapsula 14.11.2022, 09:24:48
  • 7
@Dziglipaf: a, to ja przepraszam :) myślałem, że po prostu Ci się wydawało, że dla Ślązaków zabawne jest rozmawiać po śląsku. Tych dwóch pewnie spotkałeś poza Śląskiem, bo tutaj jak ktoś godo to godo i tyle.

W zamian moja anegdota: pracowałem raz na Załężu, firma przemysłowa, dyrektor poważny człowiek z nokią N95, cały czas gdzieś dzwoni kogoś spotyka, nienaganny strój i polszczyzna. I kiedyś tam siedzę obok, odbiera telefon i

862

E-paragony otwierają możliwości permanentnego inwigilowania zakupów!

E-paragony otwierają możliwości permanentnego inwigilowania zakupów!

E-paragony mają wejść w życie już w 2023 roku.

Pitu33
z
youtube.com
dodany: 10.11.2022, 21:52:49
  • 194
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    technologia
  • #
    prywatnosc
  • #
    pieniadze
Kapsula
Kapsula 11.11.2022, 13:00:35
  • 1
Czasem ktoś tutaj pyta po co nam kryptowaluty, albo wręcz stawia, że one są niepotrzebne i niczego nie dają.
Otóż właśnie dostajemy jedno z zastosowań - zachowanie prywatności na poziomie gotówki (ale "dawnej gotówki", bo dziś większych transakcji gótówkowych już nam robić nie wolno).
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

536

Komuś skradziono z domu 5 charakterystycznych rowerów.

Komuś skradziono z domu 5 charakterystycznych rowerów.

Znalazłem to ogłoszenie przeglądając OLX, pomyślałem że warto dodać tutaj. A nóż się uda! Skradziono: Bergamont Straitlite, Specialized Demo 8, Trek Session, Mondraker Foxy. Gość oferuje nagrodzę za wskazanie sprawców.

podkan
z
olx.pl
dodany: 09.11.2022, 17:10:08
  • 32
  • #
    polska
  • #
    rower
  • #
    zlodzieje
  • #
    jaworzno
  • #
    slask
Kapsula
Kapsula 10.11.2022, 09:41:50
  • -2
Zawsze w takich ogłoszeniach strasznie brakuje szczegółów sytuacji, co mogłoby pomóc innym w lepszym zabezpieczeniu własności.
Z tekstu wnioskuję, że włamali się chłopu do domu, albo może miał garaż/piwnicę obok? Trudno coś ustalić, przez to niektórzy mogą uznać, że nie warto się starać zabezpieczać bo i tak wejdą i ukradną. No
chyba że złodzieje faktycznie wbili do centralnie do domu?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kapsula
Kapsula 07.11.2022, 11:45:00
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kapsula
Kapsula
Autor
07.11.2022, 11:51:19
  • 0
@Rad-X: aa czyli trzeba ten początek jakoś zmęczyć rozumiem? ;)
  • Odpowiedz
Kapsula
Kapsula
Autor
07.11.2022, 11:56:23
  • 0
@Rad-X: i to chyba jest podpowiedź, której potrzebowałem, bo prawie się już od produkcji odbiłem ;)
  • Odpowiedz

663

Już pojedyncza dawka psylocybiny łagodzi ciężką depresję

Pokaż treści 18+

Już pojedyncza dawka psylocybiny łagodzi ciężką depresję

Już pojedyncza dawka psylocybiny - związku psychodelicznego, który występuje w niektórych grzybach –znacząco zmniejsza objawy ciężkiej depresji u ludzi, którym wcześniej nie pomagało tradycyjne leczenie. To kolejne badania wskazujące na korzystne działanie psylocybiny u osób cierpiących na depresję.

szyna352
z
dzienniknaukowy.pl
dodany: 04.11.2022, 12:56:20
  • 272
  • #
    grzyby
  • #
    depresja
  • #
    medycyna
  • #
    psychodeliki
  • #
    narkotykizawszespoko
Kapsula
Kapsula 05.11.2022, 14:27:18
  • 0
@pra_bart dodał do powiązanych dobrą książkę, ja tylko dodam, że warto ją przeczytać niezależnie od tego, czy kręcą Was zakazane środki, czy zupełnie nie.
Napisana przez specjalistę z faktycznym doświadczeniem i neutralnym spojrzeniem, tłumaczy kolejne aspekty środków psychoaktywnych, historię ich zakazywania i realne zagrożenie zbadane naukowo. Otwiera oczy na nieoczywisty wpływ polityki na nasze życie (w skrócie: zakazujemy rzeczy, które nam nie szkodzą, ale były potrzebne politykom, a potem już głupio
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lapko
lapko
03.11.2022, 13:29:17
  • 3193
Nadrukowałem pełno plakatów na targi i myślę że kilka mogę rozdać.
Do oddania 3 plakaty. Jutro wyłonię 3 plusujące osoby.

Do wyboru dowolny plakat z www.adamlapko.etsy.com

#rozdajo
#tworczoscwlasna
lapko - Nadrukowałem pełno plakatów na targi i myślę że kilka mogę rozdać.
Do oddani...

źródło: comment_1667482145OvPExxJlqhsQ7RwBNYjPTZ.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kapsula
Kapsula 03.11.2022, 17:55:23
  • 0
@lapko będziesz miał ze sobą wszystkie plakataty w Kato? konkretnie pytam o https://www.etsy.com/pl/listing/715005844/pluton
  • Odpowiedz
Kapsula
Kapsula 03.11.2022, 18:28:15
  • 1
@lapko:
Kapsula - @lapko:

źródło: comment_1667500094rUNwAsgXvwucR0YHrWVOtj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz

724

Australijscy piłkarze postanowili się nie patyczkować w sprawie mundialu

Australijscy piłkarze postanowili się nie patyczkować w sprawie mundialu

Australia jest pierwszą drużyną, która wydała zbiorowe oświadczenie przed startem na mistrzostwach świata w Katarze. Oświadczenie wprost i surowo ustosunkowujące się do łamania w katarze praw człowieka i krwi oraz krzywdy, na której stoi rozpoczynający się za niespełna miesiąc mundial.

Xing77
z
sport.interia.pl
dodany: 27.10.2022, 12:28:16
  • 119
  • #
    pilkanozna
  • #
    mundial
  • #
    katar
  • #
    australia
  • #
    prawaczlowieka
  • #
    mundial2022
Kapsula
Kapsula 28.10.2022, 09:05:22
  • 0
@Yachu: dorzucę tu propozycję lektury reportażu Jacka Pałkiewicza "Dubaj. Prawdziwe oblicze", książka sprzed paru dobrych lat, do tego IMO odrobinę megalomańska, jednak opisuje rzeczywistość tego świata oczami autora.
Kapsula
Kapsula 28.10.2022, 09:06:53
  • 0
@lesio_knz: jeszcze jest szansa, że jakieś drużyny np. nie wyjdą na boisko, chociaż raczej trudno na to liczyć, to są jednak duże pieniądze, a kasa zwykle wygrywa.

365

Kolej na lotnisko w Pyrzowicach nie jest po to, by ludzie jeździli na lotnisko

Kolej na lotnisko w Pyrzowicach nie jest po to, by ludzie jeździli na lotnisko

Za rok gotowa będzie linia do lotniska w Pyrzowicach.660 mln zł netto, które pochłonąć ma to przedsięwzięcie każe zapytać o to, kto będzie z niej korzystał. Bo czas przejazdu i konkurencja w kontekście samego dojazdu z Katowic... Autobusem z Katowic na to samo lotnisko pojedziemy... 15 minut krócej.

Slazag
z
slazag.pl
dodany: 25.10.2022, 07:06:13
  • 88
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
  • #
    kolej
  • #
    lotnictwo
  • #
    slask
  • #
    ekonomia
Kapsula
Kapsula 26.10.2022, 08:46:23
  • 1
@Redoxx: kolega prawdopodobnie nietutejszy i się błąkał, z jednej strony normalna rzecz, z drugiej wymyślanie, że idzie się kwadrans przez zadupia (czyli głównie 3-go Maja :D) to jednak spore nadużycie ;)

347

Katowice: jedyny ocalały fragment starego Rynku. Resztę zniszczyli Sowieci i PRL

Katowice: jedyny ocalały fragment starego Rynku. Resztę zniszczyli Sowieci i PRL

Przez to miejsce dziennie przechodzą i przejeżdżają tysiące ludzi, tysiące też patrzą na nie przez okna. Ale niewielu z nich zdaje sobie sprawę z jego historycznej niezwykłości. Ot, kąt rynku w Katowicach. Wylot alei Korfantego, po prawej kamienice, po lewej powszechnie krytykowany...

Slazag
z
slazag.pl
dodany: 21.10.2022, 17:07:26
  • 58
  • #
    polska
  • #
    katowice
  • #
    historia
  • #
    slask
  • #
    architektura
  • #
    ciekawostkihistoryczne
Kapsula
Kapsula 22.10.2022, 13:58:25
  • 0
@bezbekpol: mnie np. żyje się tutaj zupełnie dobrze i jak bywam w innych dużych polskich miastach, to niemal bez kompleksów. No, komunikacja pomiędzy miastami mogłaby być lepiej zorganizowana, bo wszystko skupia się na centrum Kato, poza tym gastro, rozrywki, natura, wszystkiego niemal w nadmiarze :)
  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26
  • Strona 6 z 26
  • >

Sławek

  • to ja, Kapsel
  • Katowice
  • http://www.asante.pro

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.11.2018

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 15.12.2016

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 07.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.03.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 04.11.2016

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking