@Glimpse0fTheFuture: jak zaczynałem czyli w 2022 kupowałem all in etfy na spx potem dokupowałem etfy na cały świat i obecnie mój portfel etfow to 60% sp500 a 40% cały świat (czyli de facto w ramach tych 40% też głównie usa). W tym roku głównie kupuje obligacje detaliczne polskie bo szukam mieszkania wole mieć wiekszy wklad własny. A wracając do etfow to kupuje i nie sprzedaje mam długi horyzont inwestycyjny. W
Stylem onetu BusinessInsder zwalcza wzrost demograficzny w Polsce nastawiając Polki na bezdzietność. Artykuł wyskoczył mi jako reklama na facebook. Link do wpisu na fb w powiazanych
Ale tak szczerze ile dzieci mają komentujący? ( ͡°͜ʖ͡°) jakiś artykul na Onecie nic nie zmieni. W Korei Południowej, Japonii, w Chinach zapewne nie ma Onetu i jakoś z demografia też jest problem. Nawet w Indiach jest już poniżej 2,1. I mozna tu zatańczyć kankana, dać 500+, dac darmowe żłobki, pisac zachecajace artykuly i nic to nie zmieni xD
W "badaniu" MRiT "grupa docelowa beneficjentów programu kredyt na start" w 70% jest przeciwna wprowadzaniu programu lub ma wzgledem niego stosunek neutralny ( ͡°͜ʖ͡°)
Za programe najchetniej opowiedzieli sie ludzie, ktorzy sie na niego nie kwalifikuja, majacy juz wlasne kwadraty ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
Tak wyglądało wnętrze wozu Drzymały. około 25 metrów2. Przecież to sa o niebo lepsze warunki niz w obecnej patodeweloperce! Może jest to jakieś rozwiązanie... #nieruchomosci #heheszki #ciekawostkihistoryczne
@iamjashin: ja powiem szczerze w lokalizacji która mnie interesuje dostrzegam mega brak mieszkań 35-40 metrów z 2 pokojami. Częściej widzę na ogłoszeniach 30-34 metry z 1 pokojem albo 50-55 metrów z 2 pokojami. Na 50-55 metrów byłoby mnie stać za kilka miesięcy teraz nie jest mi potrzebne takiej wielkości bo jestem singlem, ale z drugiej strony cena za m2 dużo lepiej wychodzi niż w mniejszych metrażach. Myslałem jeszcze żeby kupić
@sforce: faktycznie jest taki aż sobie sprawdziłem opłaty. Beta ETF sWIG80 Total Return Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty TER ma około 1,3% dla porównania ETF S&P500 TER ma poniżej 0,1% ( ͡°͜ʖ͡°)
#nieruchomosci #zwiazki #polska #imigracja #demografia W sumie to ja nie potrafie tego ogarnąć, dlaczego my sprowadzamy praktycznie samych mężczyzn? Przecież to oni zapładniają, a kobiety rodzą, chłop jest w stanie zapłodnić parę kobiet, po co nam więcej reproduktorów, skoro możemy zezwalać wjeżdżać tylko płci żeńskiej, przecież w taki sposób jak to teraz robimy to jest leczenie przeludnienia innych krajów, a jakbyśmy zezwolili
Zaznaczam, że kompletnie sie na tym nie znam ( ͡°͜ʖ͡°) Deweloper wybudował bloki w miejscu gdzie była kiedyś sadzawka i jest problem z wodami gruntowymi bo deweloper nie zabezpieczył dobrze fundamentów przez co w piwnicy jest ciągle wilgoć a jak pada deszcz to zaraz cieknie w garażu.. cegły mokre, żółte i ludzie zwłaszcza mieszkający na parterze mają grzyba na ścianie. Czy jest opcja żeby to pózniej
@edantes: Wersal Podlaski. Generalnie info mam z forów na temat tego osiedla. Osiedle było budowane jakoś w okolicy 2000-2007 i z tamtych czasów sporo wpisów było o grzybie w piwnicy. Oprócz tego najnowszy wpis jest z 2017 roku i tam było wszystko co to tu napisałem podobno robili coś jeszcze niby dodatkowo izolowali fundamenty ale podobno nie pomogło xd Generalnie gdyby nie ten fakt to osiedle bardzo by mi się
Uśredniacie cenę akcji dokupując je co miesiąc/kwartał czy kupujecie je jednorazowo, a potem patrzycie jak rośnie ich cena?
Chciałbym otworzyć pozycję długą dla nasdaq, ale nigdy tego nie robiłem. Może poczekam aż jego cena spadnie?
#gielda