Cześć wszystkim

Otóż zastanawiamy się nad materiałem z jakiego należałoby skorzystać aby wykonać schody w wewnątrz budynku. Cechy jakie bierzemy pod uwagę to wytrzymałość oraz stosunek ceny do jakości. Mamy propozycje na schody dębowe dywanowe za 39 k PLN oraz na schody z mikrocementu za 24 k PLN. Ilość schodów to 32 w to wchodzi 12 zabiegowych. Pytanie czy ma ktoś może jakieś własne doświadczenia z użytkowania schodów z mikrocementu? Jak z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#budujzwykopem #remontujzwykopem Wykonawcy z #wykonczenia totalnie się już odkleili, pojawiają się pierwsi co chcą by im płacić za wycenę usługi. Oczywiście stawki za godzinę roboty/ metr kwadratowy, metr bieżący itp nie potrafią podać bo "to Panie zobaczyć trzeba".
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksiak: Spójrz tylko na to z drugiej strony - poświęcają paliwo, czas na pomiary i spotkanie, czas na wycenę a pewnie mały ich promil kończy się podpisaniem umowy.
Plus jeśli do niej dojdzie to Ci koszt wyceny odejmują.

Przez cała budowę spotkałem się tylko z jednym takim przypadkiem gdzie wzięli 100 zł za wycenę (drzwi wewnętrzne) i po przemysleniu nie było to dla mnie tak szokujące, biorąc pod uwagę że
  • Odpowiedz
gdzie dostanę spoko stół? szukam czegoś okrągłego/owalnego, najlepiej do 100, maks 110cm szerokości (lub średnicy jeśli okrągły), domyślnie dla 4 osób i rozkładany do około 180/200cm (żeby się zmieściło z 8, nawet jakby miało być ciasno). Kolor w stylu naturalnego dębu, żadnego artisan czy sonoma. Jest tego tyle że nie wiem nawet na co patrzeć, ceny też totalnie losowe xD nie zależy mi na drewnie, może być z płyty laminowanej. Będzie stał
oreze - gdzie dostanę spoko stół? szukam czegoś okrągłego/owalnego, najlepiej do 100,...

źródło: st_stol_rozkladany_okragly_oak_none1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iguan2207: nigdy nie dawaj elastycznych wężyków do wnętrza zabudowy, skąd w ogóle taki pomysł, przecież to partactwo jest, niezależnie od tego, że wężyk się zagiął zbyt mocno i chyba jeszcze jest skręcony (jak się dociąga nakrętkę, to wylot wężyka przytrzymujemy kombinerkami. A i nie dociągać zbyt mocno, bo uszczelkę szlag trafi).
I jeszcze drobiazg, ale drażni mnie i wybacz, muszę: przyłącze, nie przyłącz!
  • Odpowiedz
#wykonczenia #aranzacjawnetrz #mieszkanie
Cześć!
Mam zagwozdkę z dołożeniem mebli do przechowywania ciuchów w sypialni. Nie chciałbym rezygnować z biurka kosztem jakiejś szafy pod zabudowę. Czy macie jakiś pomysł gdzie umiejscowić szafki wiszące tak by można było przejść, wyspać się, sięgnąć i uderzyć w głowę?

Dodatkowe zdjęcie od strony okna:
https://imgur.com/a/hLciwOM
crissdepol - #wykonczenia #aranzacjawnetrz #mieszkanie
Cześć!
Mam zagwozdkę z dołożen...

źródło: 1a5e1c44-f16c-494d-a4a6-dd89c48e35d8

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crissdepol: walnij półki nad oknem, do tego jeszcze biurko po lewej stronie od okna. To łóżko musi ci tyle miejsca zajmować? Jeśli tak zmień na łóżko w którym pod spodem masz szuflady.
  • Odpowiedz
@Mathas: Na to jakie wyposażenie proponuje. Czy tylko katalogi od projektantów, czy jak powiesz że ma szukać po marketach to będzie szukał.
  • Odpowiedz
Mircy doświadczeni w #budowlanka #remontujzwykopem #wykonczenia mam do Was pytanko. Potrzeba jest zrobić przedściankę z regipsu, za nią będą ukryte przewody do klimy, temat rozbija się o to, że ma tam być tylko 3cm przestrzeni, kwestia estetyki i tego, że tamtej ściany zewnętrznej nie bardzo można bruzdować głęboko jedynie 1-2cm tyle co tynk. Odległość jest mała, taka na grubość profilu i kwestia mocowania bo te blaszane
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anthoris: nie, całość układasz na legarach i gotowym systemie łączeniowym. Jak już dobrze wymierzysz to metry lecą bardzo szybko. Z minusów to koszty i trzeba mieć dostęp do narzędzi żeby dociąć deski i legary.
  • Odpowiedz
Mam w łazience otwór na drzwi 92 cm, po lewej wnęka 35 cm, po prawej 60 cm. We wnęce 60 cm chcę postawić pralkę z suszarką, które mają 62 cm głębokości. Czy po montażu drzwi 80 cm, ościeżnica „doda” dodatkowe 6 cm po każdej stronie, tak że wnęka będzie miała 66 cm i pralka nie będzie wystawać po otwarciu drzwi?

#remontujzwykopem #wykonczenia
Maluszkiewicz1 - Mam w łazience otwór na drzwi 92 cm, po lewej wnęka 35 cm, po prawej...

źródło: lazienka

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maluszkiewicz1: tyle powinieneś uzyskać bez problemu. Może nie będzie to idealnie wyglądać, że sprzęty stoją na opaskach ale zmieścisz. Możesz się jeszcze przesunąć i dokleić z prawej strony pasek płyty gipsowej bo otwór 92 jest i tak lekko przyduży.
  • Odpowiedz
@Maluszkiewicz1: Z wymiarami to uważaj bo standardowe drzwi 80 mają od 82 do 86 cm w najwęższym miejscy przejścia. Ale raczej będzie kilka cm więcej między faktycznym otworem a ścianą.
  • Odpowiedz
Dlaczego za każdym razem jak gadam z jakimś fachowcem, elektrykiem, hydraulikiem czy stolarzem to odnosze wrażenie, ze gość robi mi łaskę, ze znalazł termin i ze przyjdzie mi cos ogarnąć? Wszyscy byli na jakimś kursie w--------a klientów, czy co?

#zalesie #remont #wykonczenia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojciec_mlynarza: Ja brałem z rynku. Parę lat temu jak wykańczałem, to firma polecana od dewelopera w miała słabe opinie.
Poszukaj opinii o tej firmie, jak to nie jest jest pierwszy etap danego dewelopera, to najlepiej znajdź jakąś grupkę osiedlową na FB i tam popytaj czy ktoś miał z taką firmą styczność.

Możesz też powysyłać projekty do różnych firm do wycen i będziesz miał porównanie, gdzie wychodzi taniej. Choć taniej wcale
  • Odpowiedz
Siema, Pomożecie mi dobrać kołki i wkręty do zakotwienia szafy?

Będę składał zestaw PAX kilku korpusów (łącznie 200 cm długości i 60cm głębokości, 236 cm wysokości) z ciężkimi, szklanymi frontami. (Oczywiście korpusy skręcę ze soba, wiec pewnie jako tako się to będzie trzymać) Ścianki działowe to bloczek gipsowy (Ortha/ProMonta), równe 10 cm grubości razem z tynkiem (sam bloczek ma pewnie ok. 7-8 cm).

Planuję zestaw Fischer DuoPower 8x65 i wkręty 5x80 mm:
https://allegro.pl/oferta/fischer-kolki-wkrety-duopower-8x65mm-wkrety-50szt-16651538070
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam pytanko co do #ikea besta, zastanawiam sie nad postawieniem w pokoju szaf 192cm + tych niższych 60 pare cm do przechwoywania moich pierdół. Głównie kartony, jakaś elektronika, narzędzia, ogólnie całe duperele xD chciałbym wersje z prawie samymi szufladami (tylko w tej wyższej na górze drzwiczki + półki bo nie ma jak ich zrobić), z tego co widze w docsach jest 20kg udźwigu na segment. Daje to u was rade?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oreze: te limity to sobie piszą chyba jako bezpiecznik :)
kuchnia to nie besta, a metod, ale to się raczej niczym szczególnym nie różni i ja tam jestem bardzo zadowolony z kuchni IKEA.

Chętnie bym też poszedł w szafę PAX ale niestety nie da się jej zrobić pod wymiar, który mi odpowiada.

Jak pasuje Ci wymiar i cena, to bym się nie bał wytrzymałości.
  • Odpowiedz
@Cozwykopem no właśnie ja chciałem jakoś na 150 a dało się na 140cm albo odwrotnie a nie chciałem tracić nawet tych 10cm szafy.
Tak samo z wysokością. Chciałem pełne 270cm a u nich z dostawką to chyba 240cm max.

@oreze tak mi się przypomniało że znajomy sobie dosłownie sam zrobił szafy. Kupil płyty na wymiar i poskładał, ale to trzeba się trochę ogarniać w tych sprawach, bo coś źle policzył
  • Odpowiedz