Wpis z mikrobloga

Badanie rotacji galaktyk wskazuje że Wszechświat ma pewną uporządkowaną strukturę i możliwie że obraca się.

Analiza rotacji ponad 200 000 galaktyk spiralnych ujawniła nieoczekiwane powiązania między kierunkami obrotu galaktyk. Również struktura utworzona przez te powiązania może sugerować, że wczesny Wszechświat mógł się obracać, jak wynika z badań Uniwersytetu Stanowego w Kansas.

Link do znaleziska (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/5533521/badanie-galaktyk-wskazuje-ze-wszechswiat-ma-pewna-uporz-strukture-i-obraca-sie/

Źródło: Publikacja na stronie Uniwersytetu w Kansas

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #nauka #ciekawostki
#kosmos #astronomia #fizyka #wszechswiat
RFpNeFeFiFcL - Badanie rotacji galaktyk wskazuje że Wszechświat ma pewną uporządkowan...

źródło: comment_1591126898e46mBcNshefO6xCUbaiUeK.jpg

Pobierz
  • 43
@RFpNeFeFiFcL: to jest ciekawy trop. Zatem czym są następne wymiary? No chyba, że siła odśrodkowa jest niejako następnym wymiarem. Chyba następnym kamieniem milowym będzie ogólnie próba zrozumienia wielowymiarowości. Na ten moment umiemy rozróżniać max 4 wymiary.
No, albo tamte wymiary są tak jak w matematyce rozszerzeniami ciała, czyli występują na czymś takim jak płaszczyzna liczb zespolonych. Wówczas czas i takowa siła byłyby ze sobą powiązane.
@RFpNeFeFiFcL: tak też o niej właśnie pomyślałem. Wówczas sensowna mogłaby się okazać teoria fraktalnego wszechświata która mówi o tym że budowa wszystkiego jest fraktalna, tz my bylibyśmy taką struną jako wszechświat w innym wszechświecie który również takowy jest itd itd Potwierdziłaby się również teoria wieloświatów.

No, ale mimo wszystko jeżeli wszechświat ma kilka osi to oznacza to, że w jakiś magiczny sposób punktem odniesienia dla naszych galaktyk. Takowe odniesienie nie jest
Mnie najbardziej ciekawi, czy istnieje jakikolwiek kraniec wszechświata, a jeśli poza wszechświatem są podobne skupiska wszechświatów do galaktyk, to czy istnieje kraniec. A nawet jak istnieje, to co jest poza nim, bo jeśli istnieje poza tym wszystkim nawet pusta przestrzeń, to dalej jednak coś istnieje, tak więc czy to pustka ma inny kraniec :)