Wpis z mikrobloga

Badanie rotacji galaktyk wskazuje że Wszechświat ma pewną uporządkowaną strukturę i możliwie że obraca się.

Analiza rotacji ponad 200 000 galaktyk spiralnych ujawniła nieoczekiwane powiązania między kierunkami obrotu galaktyk. Również struktura utworzona przez te powiązania może sugerować, że wczesny Wszechświat mógł się obracać, jak wynika z badań Uniwersytetu Stanowego w Kansas.

Link do znaleziska (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/5533521/badanie-galaktyk-wskazuje-ze-wszechswiat-ma-pewna-uporz-strukture-i-obraca-sie/

Źródło: Publikacja na stronie Uniwersytetu w Kansas

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #nauka #ciekawostki
#kosmos #astronomia #fizyka #wszechswiat
RFpNeFeFiFcL - Badanie rotacji galaktyk wskazuje że Wszechświat ma pewną uporządkowan...

źródło: comment_1591126898e46mBcNshefO6xCUbaiUeK.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Za każdym razem jak widzę takie wiadomości to uświadamiam sobie, jakim nic nie wiedzącym gównem jesteśmy w skali wszechświata

Nawet jakby cała zmienia zdechła to nic by się nie stało w skali całego wszechświata

Prawda jest dziwniejsza niż fikcja
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: prosty człowiek jestem i pierwsze pytanie, jakie mi się nasuwa (biorąc pod uwagę że Wszechświat to cała materia i przestrzeń, która powstała w Wielkim Wybuchu) to W CZYM ten Wszechświat się obraca. Jest jakaś nadrzędna przestrzeń zawierająca bąbel czasoprzestrzeni? Dla mnie to totalny mindfuck ;)
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty:

Mogę poprosić o dodanie do listy wołanych? Zamieszczasz interesujące artykuły, nie chcę żadnego przeoczyć.


Dzięki za pochwalę :)

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi znaleziskami to zapisz się na MikroListę.
https://mirkolisty.pvu.pl/list/56Bf7jbXdbGvM2NK i dodaj Swój nick do listy #swiatnauki.

Chociaż ostatnio dziwnie działa ta lista wołań często muszę woląc ręcznie.

@marcus1a:

Raczej nie. Nic nie jest tam o formie Wszech świata tylko jest idea o rotacji.

To nie
  • Odpowiedz
A to wszystko kręci się w "komputerze" Boga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto wie... może po śmierci zaprogramował nam istnienie jako postać niematerialna w innym wymiarze czy coś. Tak naprawdę to chciałbym żeby było coś po śmierci, coś co wynagrodzi męki na ziemi. W ogóle jakbym wiedział, że coś jest po śmierci to inaczej bym do obecnego życia podchodził, a tak jak wiem, że się wyłączę jak światło
  • Odpowiedz
@aruel89: filmy też oglądasz znając zakończenie? po co rozwijać postać w RPG lepiej kliknąć koniec i zobaczyć co się stanie? i jakbyś do zycia podchodził? mając wszystko w dupie? sensem życia jest przeżyć je w zgodzie ze sobą.
  • Odpowiedz