Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
ja poerdole
#zycie
#zycie
Mirki doradźcie
Pracuje w moim miasteczku. Dla beki wysłałem CV do do firmy w mieście wojewódzkim. Zaprosili na rozmowę. Aktualnie pracuje w banku co zupełnie nie pokrywa się z moim wykształceniem bo studiuję logistykę a ta firma po części się tym zajmuje. Teraz mieszkam z rodzicami, opierunek i żarcie pod nos. W mieście musiałbym wynająć pokó i się utrzymać. Teraz mam 3k brutto. Nie wiem ile mógłbym zarobić w mieście. Nie wiem
Pracuje w moim miasteczku. Dla beki wysłałem CV do do firmy w mieście wojewódzkim. Zaprosili na rozmowę. Aktualnie pracuje w banku co zupełnie nie pokrywa się z moim wykształceniem bo studiuję logistykę a ta firma po części się tym zajmuje. Teraz mieszkam z rodzicami, opierunek i żarcie pod nos. W mieście musiałbym wynająć pokó i się utrzymać. Teraz mam 3k brutto. Nie wiem ile mógłbym zarobić w mieście. Nie wiem
@Michukogz: Zmiany są zawsze dobre. Ile w tym banku pracujesz? Ja roku nie wytrzymuje w jednej pracy, bo robi się zbyt monotonnie, wszystko już znam, umiem i szukam dalej.
W mieście na pewno zarobisz więcej.
A jak się nie uda to zawsze możesz wrócić do rodziców.
W mieście na pewno zarobisz więcej.
A jak się nie uda to zawsze możesz wrócić do rodziców.
@Michukogz Pójdziesz na rozmowę i wszystkiego się dowiesz. Rozeznaj się w mieszkaniach. Nawet jeśli po wszystkich kalkulacjach wyjdzie, że zarobisz 2 stówy mniej to moim zdaniem i tak warto się usamodzielnić. Jak nie wyjdzie to masz gdzie wrócić :)
Czy ktoś z wykopków podjął próbę emigracji lub wyemigrował na stałe do Kanady (rozważamy też Australię)?
Zastanawiamy się z dziewczyną nad wyjazdem w przyszłym roku i wszystkie detale, o których nie doczytamy na stronie ambasady, są z waszej strony mile widziane tzn. co nas może zaskoczyć, na co zwrócić uwagę etc.
Raczej nie rozważamy Vancouver, Ottawy i Montrealu. Zainteresowani jesteśmy prowincją Alberta (Calgary/Edmonton) - bierzemy również pod uwagę inne prowincje, w których
Zastanawiamy się z dziewczyną nad wyjazdem w przyszłym roku i wszystkie detale, o których nie doczytamy na stronie ambasady, są z waszej strony mile widziane tzn. co nas może zaskoczyć, na co zwrócić uwagę etc.
Raczej nie rozważamy Vancouver, Ottawy i Montrealu. Zainteresowani jesteśmy prowincją Alberta (Calgary/Edmonton) - bierzemy również pod uwagę inne prowincje, w których
- 2
@Poldek0000: Ja pracuję jako doradca biznesowy od 2 lat w jednym z polskich większych miast (analizy ekonomiczne, pomaganie inwestorom przy opracowywaniu strategii i pozyskiwaniu środków - wykształcenie ekonomiczne wyższe). Dziewczyna za rok kończy studia anglojęzyczne (International Business). Nie nastawiamy się, że będziemy na dzień dobry siedzieć za biurkiem - praca fizyczna też jak najbardziej by nam odpowiadała.
Cieszę się, że podpowiadasz nam inne regiony. Ja trochę mam spaczenie jako fanboy
Cieszę się, że podpowiadasz nam inne regiony. Ja trochę mam spaczenie jako fanboy
- 1
@Norek00: W Australii nie jest tak źle. 3 moich kumpli tam wybyło i nie myślą do Polski wracać pomimo tego, że pracują w branży zupełnie nie związanej z wykształceniem. Mają czas na zwiedzanie, nie brakuje im pieniędzy na zachcianki (nie jest tak, że wszystko przepuszczają - oszczędzają zacnie i nie muszą oglądać każdego dolara dwa razy), a pracodawcy są elastyczni - po prostu pracownika traktują jak człowieka, płacąc normalne pieniądze.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
5
"Przed nadejściem wakacji coraz więcej osób zamierza zakończyć swój...

W maju, czyli pierwszym miesiącu po zakończeniu stanu wyjątkowego w Portugalii, ponad pięciokrotnie wzrosła liczba złożonych wniosków rozwodowych w porównaniu z kwietniem, kiedy obowiązywały restrykcje z powodu epidemii COVID-19. Podobne skutki zamknięcia rodzin w domach odnotowano w...
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
witam wszystkich na naszym tagu #antynatalizm
przyznaję, że nie śledziłem ostatniej aktywności na tagu gdyż poza obowiązkiem każdemu należy się przecież odrobina odpoczynku i przyjemności nieprawdaż?
Wróciłem jednak i śledząc ostatnie dyskusje nie dostrzegłem odpowiedzi na pytanie zadane przez @YumeNikki
przyznaję, że nie śledziłem ostatniej aktywności na tagu gdyż poza obowiązkiem każdemu należy się przecież odrobina odpoczynku i przyjemności nieprawdaż?
Wróciłem jednak i śledząc ostatnie dyskusje nie dostrzegłem odpowiedzi na pytanie zadane przez @YumeNikki
- 3
Przyjacielu, nie denerwuj się - nie widzę, w którym momencie narzuciłem Ci coś podobnego! Jestem pewny, że szczęśliwe, spełnione rodziny wyznające pewne wartości, w których człowiek stary jest szanowny i ogarnięty opieką do samego końca...
@flyingmonsterspaghetti: co to za lanie wody? Jesteś członkiem jakieś sekty?
Sekty charakteryzują się szerzeniem dogmatów/ wyrazaniem swojej wiary, zamiast posługiwać się argumentacją.
to hipokryzja - to samo mogą zrobić ci, którzy doznają cierpienia tu i teraz
@flyingmonsterspaghetti:
1. Niby jak? Jak każdy przestanie płodzić to już nie będzie nowych żyć.
2. Wy nas naplodziliscie a teraz każesz nam myśleć jak rozwiązać problem, który stworzyliście. Ci ostatni ludzie byli spłodzeni przez natali.
1. Niby jak? Jak każdy przestanie płodzić to już nie będzie nowych żyć.
2. Wy nas naplodziliscie a teraz każesz nam myśleć jak rozwiązać problem, który stworzyliście. Ci ostatni ludzie byli spłodzeni przez natali.
- 0
Witam, chciałbym was spytać o opinie co sądzicie na temat mojego pierwszego w życiu wpisu dotyczącego moich przemyśleń jak i również życia. Pewnie zapytacie dlaczego to wrzuciłem. A zrobiłem to dlatego, że ostatnio coś mnie natchnęło, żeby to napisać więc otworzyłem wordpad'a i zacząłem pisać, a wyszło to: Blog Jeśli możecie to napiszcie w komentarzu czy chociaż fajnie wam się to czytało. ! #blog #blogi #blogger
- 0
@Kamil10445: Skupiłem się bardziej na wyrzuceniu tego z siebie.Jako, że nie jestem człowiekiem, który potrafiłby powiedzieć tego co tam napisałem innej osobie na żywo. To pomyślałem, że taki sposób na wyrażanie swoich uczuć jak i opinii będzie lepszy.
- 0
@Kamil10445: Jeśli masz chęć przeczytać to dzisiaj wleciał drugi wpis na bloga.
Czy jest tu ktoś, kto przez wiele lat pracował za minimalną, aż w końcu udało mu się wskoczyć na zarobki ~3000zł netto?
Co zrobiliście, że udało wam się wyłamać z tej pętli robienia za minimalną? Awans, kurs? Jeśli tak to jaki?
#pytanie #kicicochpyta #zycie #bieda #praca
Co zrobiliście, że udało wam się wyłamać z tej pętli robienia za minimalną? Awans, kurs? Jeśli tak to jaki?
#pytanie #kicicochpyta #zycie #bieda #praca
- 1
@ChelseaDagger: luz, też nie mam. Kwestia korpo, czasu i miasta. Ostatnio dostałem ofertę na korpo z angielskim w Warszawie za 4k.
@ChelseaDagger: jak wy sobie radzicie na tej minimalnej?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Android
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania znajomek z imprez ostatnio został ojcem po dwóch latach związku. Obecnie ma 38 lat, zarabia około 3k, także na kasę raczej go nikt nie robi.
Kolejny cytat na dziś.
"Czas trwania gatunków jest najprawdopodobniej dość przypadkowy.... To, że gatunek zginie zależy od przypadku. Wiek gatunku o niczym nie świadczy. Gatunki nie starzeją się."
profesor January Weiner: biologi, ekolog ewolucyjny
Dodatkowe
"Czas trwania gatunków jest najprawdopodobniej dość przypadkowy.... To, że gatunek zginie zależy od przypadku. Wiek gatunku o niczym nie świadczy. Gatunki nie starzeją się."
profesor January Weiner: biologi, ekolog ewolucyjny
Dodatkowe
źródło: comment_15928280121KpC0emKQBrfdgErm5NcFr.jpg
PobierzMam dzis dzien wolny (taka praca). Wstalem o 5:40, wypilem z rozowa kawe i zawiozlem ja do pracy. Odkurzylem i pomylem podlogi. Wysprzatalem i umylem kuchnie, pomylem wszystkie naczynia, docialem i polozylem prakujace klepki na balkonie, zrobilem pranie wszystkich brudnych rzeczy, umylem lazienke, zrobilem zakupy i poszedlem na krotki spacer. Jest 13:30, a ja nie mam co robic. Jezeli sie nie ma dzieci to ma sie ogrom czasu w dzien wolny. Ja
- 1
@Koshnei nie mam, ale chyba se wowa odpale ;)
Ból istnienia
#zycie
#zycie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@TaboretBezPoszycia: takich rodzin jest dużo, za dużo. Dlatego później społeczeństwo jest jakie jest.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ChelseaDagger: kurde opie, jakie historie.
Myślę jednak, że nie jesteś aż taką ciamajdą za jaką się uważasz. Posługujesz się poprawną polszczyzną, a wierz mi, połowa osób w naszym wieku nie potrafi. Zaczynałeś studia, czyli masz maturkę. To też już osiągnięcie.
A nie myślałeś o tym żeby odciąć się całkiem i wyjechać za granicę? Albo na drugi koniec Polski? To jest czasem lepsze wyjście niż staranie się podtrzymywać toksycznych relacji, które
Myślę jednak, że nie jesteś aż taką ciamajdą za jaką się uważasz. Posługujesz się poprawną polszczyzną, a wierz mi, połowa osób w naszym wieku nie potrafi. Zaczynałeś studia, czyli masz maturkę. To też już osiągnięcie.
A nie myślałeś o tym żeby odciąć się całkiem i wyjechać za granicę? Albo na drugi koniec Polski? To jest czasem lepsze wyjście niż staranie się podtrzymywać toksycznych relacji, które
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@TaboretBezPoszycia: ja też nie mam
@TaboretBezPoszycia: wielu nie ma
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@niewiemcorobic: dokładnie jeszcze te rzęsy i pół tony szpachli... Obleśne


















jak już napisałem maturę to powinienem się zarejestrować jako osoba bezrobotna?
profil zaufany lepiej zrobić na mieście czy przez internet? do czego używa się go najczęściej?
jak ogarnąć te wszystkie rzeczy związane z dorosłym życiem i dorosłością? Jest do tego jakiś poradnik?
co w ogóle się powinno robić po maturze?