Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
helga-von-klusken

helga-von-klusken

Dołączył 9 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12109
  • Znaleziska 537
  • Mikroblog 11572
  • Obserwujący 15
  • Obserwowane 14

271

Imbir: odpowiedź polskiego rolnictwa na zmiany klimatu?

Imbir: odpowiedź polskiego rolnictwa na zmiany klimatu?

Jeśli wszystko pójdzie po myśli naukowców polski imbir może trafić na półki sklepowe w ciągu najbliższych 3-4 lat. Uczeni z Poznania dowiedli bowiem, że imbir może rosnąć w naszym klimacie, a teraz pracują nad stworzeniem odmiany lepiej dostosowanej do polskich warunków klimatycznych i glebowych.

Korda
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 15.11.2025, 19:12:54
  • 85
  • #
    ciekawostki
  • #
    klimat
  • #
    rolnictwo
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    dobrewiadomosci
helga-von-klusken
helga-von-klusken 16.11.2025, 09:40:09 via Wykop
  • 0
@GregPelka: 200 gram to mało. Sama pewnie zjadam z kilogram marynowanego imbiru rocznie, nie tylko do sushi ale zwyczajnie na kanapkach.
Mantusabra
Mantusabra
14.11.2025, 21:16:58
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 14.11.2025, 21:35:42 via Wykop
  • 2
@Mantusabra: u mnie mija trzeci miesiąc od kontuzji na maszynie do szycia. Czas kopać grób.
  • Odpowiedz
k.....m
k.....m
konto usunięte 14.11.2025, 10:24:27
  • 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 14.11.2025, 12:16:46 via Wykop
  • 1
@vidic15: Coś w tym jest. Na codzień posługuję się niemieckim i z wyjątkiem melodyjnego "och, du Kacke" , to w tym języku nie da się harmonijnie przeklinać.
  • Odpowiedz
PorzeczkowySok
PorzeczkowySok
11.11.2025, 02:43:14
  • 30
z przędzy gwiazd na łące nocy, tkają już aniołki kocyk, żeby ciepło było Ci
PorzeczkowySok - z przędzy gwiazd na łące nocy, tkają już aniołki kocyk, żeby ciepło ...

źródło: Nils Hans Christiansen (1850-1922)

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 11.11.2025, 08:26:24 via Wykop
  • 1
@PorzeczkowySok: tka się na krosnach a nie łące, wy głupie aniołki.
  • Odpowiedz
SzycheU
SzycheU
01.11.2025, 12:20:53
  • 204
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 01.11.2025, 18:30:21 via Wykop
  • 1
@SzycheU: ja też mam kuchenkę na drewno u siebie, w domu na wsi. Ale zupełnie nowa, z fabryki. Wszystko, dosłownie wszystko smakuje lepiej przyrządzane na tej kuchence ale czas gotowania jest bez porównania dłuższy. Na jajecznicę potrzeba 20 minut, za to jest zdecydowanie lepsza niż taka z kuchenki elektrycznej. Wszystko jest lepsze z tej kuchenki, ciasto, rosół, racuchy, no wszytko.
  • Odpowiedz

1742

Truła wspólniczkę środkami poronnymi, aż ta straciła dwie ciąże

Truła wspólniczkę środkami poronnymi, aż ta straciła dwie ciąże

Dramat pani Anny rozgrywał się wiosną i latem tego roku. Kobieta, którą uważała za przyjaciółkę i która miała na nią wielki wpływ, zamieniła jej życie w piekło.

bartisz89
z
ewarszawa.pl
dodany: 31.10.2025, 08:12:06
  • 338
  • #
    warszawa
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciaza
  • #
    kancelaria
helga-von-klusken
helga-von-klusken 01.11.2025, 09:05:06 via Wykop
  • 3
@RedTiger: oczywiście, zróbcie regres i zabierzcie kobietom prawo do samostanowienia. Wtedy, aby wejść w jakikolwiek związek będziesz musiał przekonać tatusia a nie córkę. A tatuś bardzo dokładnie się przyjrzy czy kandydat ma pracę, lokum i perspektywy. Nawijanie makaronu na uszy już nie wystarczy.
MarianoaItaliano
MarianoaItaliano
27.10.2025, 11:15:10
  • 53
Mógłbym rzec: Jestem Brytyjczykiem od pół godziny a już mnie w-------ą ci wszyscy imigranci xD

Mam nadzieje że council szybko odezwie się gdzie i kiedy mam się zgłosić na przysięgę królowi i odebranie papierka niezbędnego do zrobienia paszportu! :D

A timeline?
Aplikację złożyłem 31/07
MarianoaItaliano - Mógłbym rzec: Jestem Brytyjczykiem od pół godziny a już mnie w----...

źródło: image

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 27.10.2025, 17:28:51 via Wykop
  • 1
@MarianoaItaliano: 1700 funtów. Jak składałam 2 lata temu papiery na niemieckie obywatelstwo płaciłam koło 250 euro.
  • Odpowiedz

1413

Spór o emerytury. Bezdzietne Polki będą pracować dłużej?

Pokaż treści 18+

Spór o emerytury. Bezdzietne Polki będą pracować dłużej?

Anonimowa petycja, która wpłynęła do Kancelarii Prezydenta, wywołała niemałe poruszenie. Jej autor proponuje, by bezdzietne kobiety przechodziły na emeryturę w wieku 65 lat, czyli tak jak mężczyźni.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
wprost.pl
dodany: 22.10.2025, 06:40:08
  • 423
  • #
    p0lka
helga-von-klusken
helga-von-klusken 23.10.2025, 08:27:27 via Wykop
  • -5
Mam znajomą, która 10 lat była w związku przed ślubem, obydwoje skończyli szkoły, zbudowali dom, wzięli ślub i nadszedł czas na dziecko. 3 lata nie wychodziło zakładanie rodziny a po wizycie u specjalisty okazało się że mąż jest bezpłodny, własnych dzieci mieć nie będą. A w statystykach będzie teraz bezdzietną Polką, mimo że wina leży po stronie bezdzietnego i bezpłodnego Polaka.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
15.09.2025, 14:56:51
  • 297
Kupiłem sobie pyszna pitce za 3€ kawałek i ledwo co zdążyłem wyjść z knajpy i nagle mewa , lecąca nie wiadomo skąd , wyrwała mi pitce z ręki ( ͡° ʖ̯ ͡°) . A ja stanąłem w bezruchu bo nie wiedziałem co się dzieje, aż mi się świeczki w oczach zrobiły ( ಠ_ಠ) Jakis chłop zaczął gonić mewę , nie wiem, myślał ze dalej zjem
ChlopoRobotnik2137 - Kupiłem sobie pyszna pitce za 3€ kawałek i ledwo co zdążyłem wyj...

źródło: image_picker_E3CCD3F8-AAFE-456A-AF0B-46F5689DF68B-48583-000005195BB3944C

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 15.09.2025, 15:17:01 via Wykop
  • 25
@ChlopoRobotnik2137: to są tresowane mewy, w zmowie z knajpą. 200% obrotu nie bierze się z niczego.
  • Odpowiedz
juby01
juby01
15.09.2025, 06:46:21
  • 390
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 15.09.2025, 08:43:22 via Wykop
  • 1
@juby01: Dla ciebie to pan Mieczysław.
  • Odpowiedz

829

Podział majątku bez ślubu zalegalizowany?

Podział majątku bez ślubu zalegalizowany?

Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że mógł to n

kill15you
z
rp.pl
dodany: 07.09.2025, 15:15:46
  • 537
  • #
    sadnajwyzszy
  • #
    prawo
  • #
    sadownictwo
helga-von-klusken
helga-von-klusken 08.09.2025, 15:18:38 via Wykop
  • 0
Ale wiecie że jeszcze 100 lat temu kobieta mogła pozwać mężczyznę, który jej się oświadczył ale w międzyczasie rozmyślił i zerwał zaręczyny? I bez problemu sąd zatwierdzał takiej odszkodowanie za poniesione straty moralne.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

witam12
witam12
30.08.2025, 16:15:52
  • 684
Wiecie że w tym antyludzkim państwie system kaucyjny który wchodzi od 1 października skonstruowano tak, że aby odzyskać kaucje za butelkę plastikową musicie ja zwrócić w formie NIE ZGNIECIONEJ? xD

Czytaj - musisz wydzielić w swoim mieszkaniu miejsce w którym będziesz przechowywał puste butelki a potem dymać z tymi butelkami do marketu i tam ktoś ci łaskawie może odda 50 groszy.

Jak ktoś ma dom, garaż, dużo miejsca a na każde zakupy jeździ samochodem
witam12 - Wiecie że w tym antyludzkim państwie system kaucyjny który wchodzi od 1 paź...

źródło: 1000027118

Pobierz
  • 314
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 30.08.2025, 18:04:47 via Wykop
  • 4
@witam12: skoro zamawiasz napoje kurierem to kurier zabierze również puste butelki i kaucja zostanie ci zwrócona. Tak to działa w Niemczech od lat a ty się rzucasz jakby ci kazali te butelki umyć i pomalować farbkami w wesołe wzorki.
  • Odpowiedz
Polinik
Polinik
26.08.2025, 06:59:33
  • 110
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 26.08.2025, 08:31:35 via Wykop
  • 22
@Polinik: wpadliście już na to żeby figurki przed malowaniem przeszlifować i oczyścić dremelem , zagruntować i pomalować farbami typu "soft body" pędzelkiem 0-000 czy to jeszcze nie ten etap?
  • Odpowiedz
John_Edgar_Hoover
John_Edgar_Hoover
23.08.2025, 09:15:50
  • 43
#polskiedomy
JohnEdgarHoover - #polskiedomy

źródło: 20250823_111408

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 23.08.2025, 10:39:48 via Wykop
  • 1
@John_Edgar_Hoover: to wygląda jak odrzut z sitodruku który się nie udał ale szkoda wyrzucić.
  • Odpowiedz
Van-der-Ledre
Van-der-Ledre
23.08.2025, 07:38:54
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 23.08.2025, 09:25:33 via Wykop
  • 1
@Van-der-Ledre: ale to tak nie działa. W takiej sytuacji firmy budowlane wynoszą się w inne tereny, gdzie mają zlecenia a ty zostajesz na odludziu do którego nie chce dojechać żaden dekarz czy elektryk, bo mu się nie opłaca.
  • Odpowiedz
TrexTeR
TrexTeR
21.08.2025, 14:03:01
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 21.08.2025, 16:07:56 via Wykop
  • 0
@TrexTeR: jedna z tajemnic dobrego przyprawiania dowolnego męsa, sosu, zupy lub farszu jest taka, że jak dodałeś soli, pieprzu i przypraw a nadal "czegoś brakuje" to trzeba dodać chlust soku cytrynowego lub octu balsamicznego. Wtedy równoważą się smaki słone, ostre i kwaśne w potrawie.
  • Odpowiedz
Soothsayer
Soothsayer
15.08.2025, 13:13:36
  • 19
Szyję se jusz
Soothsayer - Szyję se jusz

źródło: 1000000976

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 15.08.2025, 15:27:15 via Wykop
  • 1
@Soothsayer: Witam fanów zbierania maszyn do szycia. A ja chcę się pochwalić, że do mojej kolekcji overlocka marki chińskiej i dwóch brotherów dołączy wkrótce maszyna do pikowania patchworków na ramie. Powodem tego drogiego zakupu jest fakt, że jak pikuję duże paczworki na stębnówce to jestem tak sfrustrowana, że ciągle muszę wymyślać nowe przekleństwa i mojemu kotkowi jest wtedy bardzo przykro.
  • Odpowiedz
TencoPrzegral
TencoPrzegral
07.08.2025, 07:11:16
  • 119
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

helga-von-klusken
helga-von-klusken 07.08.2025, 08:07:05 via Wykop
  • 11
@TencoPrzegral: to jest ta subtelna różnica między metalem wygrywa i metalem przegrywa. Wygrywa by napisał: patrzcie, jem łososia z chodnika i mam w dupie co sobie inni pomyślą. Przegrywa natomiast płacze, że je łososia z chodnika i boi się, bo kot śmietnikowy się na niego patrzy.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Helga von Klusken

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.08.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.04.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking