Wpis z mikrobloga

  • 2
Czasami trochę żałuję, że urodziłam się a tym momencie w historii ludzkości. Ludzkość stosunkowo niedawno zaczęła rozwijać technologie, czeka nas pewnie jeszcze wieeeele wieeeeele przełomowych wynalazków, które zmienią życie ludzkości, a ja tego pewnie nie dożyję... ()

#filozofia #zycie
  • 8
@Luna98x: z drugiej strony, ile przełomowych wynalazków powstało za naszego życia. Pod koniec lat 90 zaczęło to naprawdę zapierniczać i chyba wszyscy zauważyliśmy tę przemianę.
@Luna98x: Równie dobrze możemy być świadkiem schyłku ludzkości i w następnych stuleciach wyzdychamy z powodu niewiarygodnej eskalacji wywołanego przez nas samych globalnego ocieplenia i tapnięć polityczno-militarnych, które nadejdą z powodu tego pierwszego. Nie ma co przeidealizowywać przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Luna98x: ja z kolei uważam zupełnie odwrotnie - skończyły się czasy wynalazców. Nowe technologie są opracowywane wspólnie, w zespołach, często międzynarodowych. Jest to trochę smutne, bo jako pojedyńczy wynalazca masz niewielkie szanse na przełomowe odkrycie. Z kolei co do przyszłości, to nie widzę w niej miejsca dla człowieka. Właściwie to żyjesz w przededniu narodzin bogów AI. Być może jest to jedno z ostatnich pokoleń ludzi.

Co do najlepszych czasów do urodzin,