Uffff zmontowałem właśnie wstępnie najnowszy odcinek/vlog. Zdecydowanie miasta są trudniejsze w opowiadaniu filmem niż regiony. Dlatego, ze bardzo dużo wątków jest na małym terenie. A Rzym na dodatek to coś ponad skalę.
Ale pomysłem na ten odcinek było tylko kilka wątków: Zrobienie 100 tys. kroków wędrówek po antycznych, również tych mniej znanych zakamarkach Rzymu, odwiedziny w Tivoli pod Rzymem, Całodzienna wędrówka Via Appia pieszo z lotniska Ciampino aż do centrum Rzymu oraz
Pannoramix - Uffff zmontowałem właśnie wstępnie najnowszy odcinek/vlog. Zdecydowanie ...

źródło: comment_1638187757CRZx3DdTecGdOGHTBxRAlG.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby komuś w trakcie zwiedzania Sycylii znudziły się włoskie klimaty, polecam pojechać na zachód wyspy i zajrzeć do Mazara del Vallo, bo w dystrykcie Kasbah można poczuć się jak w Bejrucie. A może bardziej jak w Tunisie, bo za oryginalny klimat tej arabskiej dzielnicy odpowiada ponad dwutysięczna grupa mieszkających tu Tunezyjczyków.

Wąska, ścisła zabudowa. Mnóstwo ręcznie malowanej ceramiki na skwerach i ulicach. Mieszkańcy do tego stopnia wczuli się w ozdabianie miasta, że niektóre
Banami - Gdyby komuś w trakcie zwiedzania Sycylii znudziły się włoskie klimaty, polec...

źródło: comment_1638007982WCV7eN3VQnEBiFVQioiuiI.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na włoskiej wyspie Vulcano alarm i częściowa ewakuacja. Wulkan tworzący wyspę, od którego zresztą wzięła się nazwa innych takich gór na świecie, nie wybuchał od roku 1890. Pozostawał jednak aktywny, o czym świadczyły gorące fumarole gazów wydobywające się z okolic krateru.
Pod koniec października intensywność wypływu tych gazów wyraźnie wzrosła. Podwyższyła się też temperatura gruntu. Obecnie wulkan na pomarańczowy kod dla awiacji. Ewakuowano mieszkańców miejscowości, w której stronę wiatr spycha szkodliwe gazy. Wcześniej
KubaGrom - Na włoskiej wyspie Vulcano alarm i częściowa ewakuacja. Wulkan tworzący wy...

źródło: comment_1637958305YzYkpyo1bWICj3aPIN9ux3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli będziesz mieć w planach jazdę samochodem po Sycylii, nasłuchasz się i naczytasz, że miejscowi jeżdżą jak chcą, nie używają kierunkowskazów i parkują "na ucho" - czyli aż usłyszą "bum". Po zrobieniu tam autem tysiąca kilometrów... wszystko to potwierdzam. Ze szczególnym uwzględnieniem Palermo.

Pierwszeństwo przejazdu? Zasada prawej ręki? Jedyna zasada to "kto pierwszy, ten lepszy". I wszyscy jadą oparci o klakson:
Wpychający się trąbią ostrzegając, że się wpychają.
Ci przed których się wpychają trąbią,
Banami - Jeśli będziesz mieć w planach jazdę samochodem po Sycylii, nasłuchasz się i ...

źródło: comment_1637865519nW9NiG4EOWkwaEO39ym71p.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taktycznie dodaję tak do obserwowanych, a nóż podsuniesz coś ciekawego do zobaczenia, bo Sycylię uwielbiam, chętnie wracam i gdybym miał wolny hajs to kupiłbym tam bez wahania mieszkanie 'na wakacje'.

Ich styl jazdy? Pierwsze godziny zagubiony, ale jak wpadniesz w ich 'rytm' to jeździ się lepiej niż w cywilizowanych krajach.
Może za wyjątkiem skuterów, na tych to zawsze 'mam oko' bo kiedyś widziałem (w Palermo właśnie) jak osobówką przeciągnął młodzika ze skutera
  • Odpowiedz