Wpis z mikrobloga

Hej Mircy!
Z #rozowypasek szukamy kraju do #emigracja. Prosiłbym o poradę który kraj wybrać. Możemy głosować w komentarzach ( )
Wołam wszystkie kraje które mamy na myśli (kolejność przypadkowa) i prosilibyśmy o mały komentarz o plusach i minusach danego kraju
#australia
#dania
#islandia
#kanada
#norwegia
#nowazelandia
#usa
#szwecja
#wlochy ( tu jak już to Mediolan wchodzi w grę)

Edit
Po komentarzu #groman43 dopisuje ze jesteśmy parą około 30 letnią bez dzieci mogącą rzucić wszystko w tym kraju i wyjechać
  • 42
@kawosz7: Moja standardowa odpowiedź w takich przypadkach
Mirku, obawiam się, że nie ma jednego kraju mlekiem i miodem płynącego. Zależy od tego ile macie lat, Waszego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, czy macie dzieci (i w jakim wieku), jak często chcecie się widywać z rodziną i przyjaciółmi w Polsce, ile czasu chcecie przeznaczyć na załatwienie wszystkich formalności, ile macie oszczędności, jakie języki znacie. I pewnie zapomniałem o 20 innych rzeczach. Nikt Ci
@groman43 Ja jestem kierowcą ciężarówki, różowa praca biurowa. Oszczędności około 20k, myślę że na wyjazd i jako takie ogarniecie wystarczy.
Angielski na poziomie podstawowym, reszta do nauczenia w danym kraju
@kawosz7: 20k w jakiej walucie? W złotych? To jest 4k euro z hakiem. Pierwszy czynsz i kaukcja może być w okolicy 2k euro. Do tego musisz utrzymać dwie osoby z oszczędności do pierwszej wypłaty. Może być ciężko, ale raczej wykonalne.
Angielski na poziomie podstawowym? Jak chcesz znaleźć pracę, otworzyć konto w banku, etc?
Poza tym, kraje z poza UE mają dość ostrą politykę emigracyjną - wymagają znajomości języka, oferty zatrudnienia, czasem
@kawosz7: Pośrednicy to rosyjska ruletka. Uczciwy raczej w przyrodzie nie występują, możesz jedynie liczyć na takich, którzy będą próbowali Cię rzadziej oszukiwać. Dodatkowo, w zależności od Twojego szczęscia, możesz zostać zakwaterowany w, nazwijmy to, niesprzyjających okolicznościach.
Poza tym, w ten sposób ograniczasz się tylko do dwóch krajów - Niemcy i Niderlandy.
W końcu, raczej żaden pośrednik nie szuka kierowców ciężarówek. Czyli najprawdopodobniej skończysz na przysłowiowym magazynie lub innej liniii produkcyjnej. Ewentualnie,