Czy ktoś kto był na wschodniej części Sycylii mógłby polecić gdzie warto się zatrzymać na 3/4 dni i co warto zobaczyć w pobliżu Katanii?

Planuję polecieć z dziewczyną na Sycylię do Palermo, tam spędzić 3 dni, później przedostać się busem do Katanii, tam planowaliśmy wynająć auto i planowaliśmy wynająć jakieś mieszkanie na airbnb/booking gdzieś w mniejszej miejscowości od Katanii, żeby poczuć ten klimat życia poza dużym miastem. Zastanawiamy się na przykład nad Taorminą
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorillaz: Taormina to jest jeden z trzech głównych hubów wypadowych na Etnę na Sycylii, więc pisanie, że "na Etnę tylko z Katanii" jest po prostu głupotą. Z samej Taorminy masz lekką ręką kilkadziesiąt ofert wycieczek.
  • Odpowiedz
Dzienniki Goebbelsa, 6 sierpnia 1943:
Na Sycylii ciągle się jeszcze toczą niezwykle zacięte walki. Zarówno wrogowi, jak i nam przynoszą one wielkie straty. Nie jest prawdą to, co Anglicy przekazują w raportach, że postępy należy mierzyć w calach; musieliśmy jednak wycofać się z Katanii. W Londynie naturalnie ogromna radość. Widzi się w tym decydujący zwrot w europejskiej wojnie. Pada zapowiedź, że jeszcze w trakcie tego roku nasz Wehrmacht zostanie załatwiony.

#historia
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 6 sierpnia 1943:
Na Sycylii ciągle się jeszcze toczą ...

źródło: comment_16370876719O1olzDu5WlbxWTXS6kkvL.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzienniki Goebbelsa, 29 lipca 1943:
Przedłożono mi memoriał japońskich kół militarnych z Berlina na temat bieżącej sytuacji wojskowej. Japońscy wojskowi reprezentują pogląd, że nie wolno nam pod żadnym pozorem oddać Sycylii. Strata wyspy doprowadzi do całkowitej zmiany sytuacji militarnej.

Japończycy opowiadają się za nadzwyczajnymi operacjami. Wyjaśniają, że gdyby znaleźli się w podobnej sytuacji, w ruch poszłyby żywe torpedy i kamikadze, aby zadać niszczące uderzenie angielskiej flocie śródziemnomorskiej. Ja również sądzę, że jest
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 29 lipca 1943:
Przedłożono mi memoriał japońskich kół...

źródło: comment_1637086700fhO3hRSBtDn46PTpRMtfsU.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, bede leciec do #wlochy w grudniu z #uk obecnie biorę przepisane przez lekarza tabletki Mirtazapine i zastanawiam się czy muszę pytać lekarza o jakiś dokument żeby na lotnisku nie wzięli mi ich bo potrzebuje ich. Czy wystarczy pudełko z moimi danymi? #niewiemjaktootagowac #pytanie #antydepresanty (taguje bo może ktoś miał taki przypadek)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Secretariat Ja kiedyś jechałem z lekami eksperymentalnymi, sama ulotka to było kilkadziesiąt kartek A4 - aż mi smutno było że nikt nawet nie zapytał, a ja jak głupi kompletowałem dokumentację przed wyjazdem...
  • Odpowiedz
@Jarzynazzielonejwyspy: Złe wspomnienia wypierają obiektywne pozytywne walory. Lizbona i Brugia są cudowne, ale pod względem walorów kulturowych czy historycznych nie mogą się równać do Rzymu. Oczywiście odbiór miasta poprzez jego "klimat", wygląd, ludzi to bardzo subiektywne odczucie. Ja mam tak z Berlinem (na niekorzyść). ale po latach dam mu drugą szansę
  • Odpowiedz
Dzienniki Goebbelsa, 27 lipca 1943:
Führer jest święcie przekonany, że Badoglio, zanim poczynił swoje decydujące kroki, odbył już pertraktacje z wrogiem. Jeśli zapowiedział on w swojej deklaracji, że wojna toczy się dalej, to w gruncie rzeczy to nic nie oznacza. Nic innego nie mógł przecież powiedzieć, bo gdyby tak się stało, do akcji przystąpiłby natychmiast niemiecki Wehrmacht. Wtedy Włochy, czego teraz chcą uniknąć, stałyby się teatrem działań wojennych.
Anglicy z pewnością przy sprzyjającej okazji
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 27 lipca 1943:
Führer jest święcie przekonany, że Bad...

źródło: comment_1636990682XZpoDc0WP22wA07Fr67Jc2.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Führer miał początkowo zamiar uwzględnić również Watykan w trakcie akcji aresztowania odpowiedzialnych osób w Rzymie; jednakże zarówno Ribbentrop, jak i ja zaoponowaliśmy przeciwko temu bardzo stanowczo. Nie sądzę, że byłoby konieczne włamanie się do Watykanu.


@IdillaMZ: Prorocza była postawa pana ministra. Tuż po wojnie wielce się ten Watykan przydał.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dodgers: pasek leży dobrze, kabura to najpewniej Safariland, może Duty SLS 6282? Trudno dostrzec na zdjęciach czy jest od strony ciała dodatkowa płetwa czy jej nie ma (bo może o byc też coś z zserii 63XX albo 72/73XX). W każdym razie w takiej sytuacji jak na zdjęciach z pierwszego posta szansa wyjęcia klamy przez typa w zielonym jest tak niska że statystycznie pomijalna. Oczywiście zakładając że sięga "od przodu".
  • Odpowiedz
Przypomnę bo już to tu wstawiałem miesiące temu ze ten sam Walter Ricciardi który chce odebrać tym iebanym antyszczepom z #wlochy po drugiej dawce Green Pass tak odpowiedział na pytanie o genezę mutacji : "Wirus, znajdując osobę zaszczepioną, która stawia mu opór, stara się znaleźć sposób na obejście szczepień. Jest to odwieczna walka między wirusami a ludźmi, ponieważ wirusy muszą przejąć ludzkie komórki, aby się rozmnażać" https://youtu.be/y9oxK-3OiAg
#koronawirus
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach